2A REGION 4 REGIONALS 2008
Team Scores
1..DEER PARK 223
2..RIVERSIDE (CHATTAROY) 148
3..ELLENSBURG 141.5
4..CLARKSTON 125
5..OTHELLO 115
6..TOPPENISH 109.5
7..QUINCY 84.5
8..SELAH 81
9..WAPATO 72
10..CHENEY 67
11..PULLMAN 67
12..EPHRATA 66
13..PROSSER 57
14..COLVILLE 44
15..GRANDVIEW 27.5
16..WEST VALLEY (SPOKANE) 25.5
17..MEDICAL LAKE 19
18..EAST VALLEY (YAKIMA) 12.5

2A REGION 4 REGIONALS 2008
Weight Class : 103
1. 10-DREW ACORN(DRPK) DEER PARK 10-4
2. 12-LUIS GOMEZ(WAPT) WAPATO
3. 10-RUSLAN COX(PULL) PULLMAN FALL 1:24
4. 11-SANTOS GULLIEN(GVEW) GRANDVIEW
5. 09-KONNER HOPKINS(EVYK) EAST VALLEY (YA 7-0
6. 09-ARMANDO HERNANDEZ(TOPP) TOPPENISH

Weight Class : 112
1. 11-ISIAAH GARZA(TOPP) TOPPENISH 7-6
2. 10-BLAKE ADAMS(DRPK) DEER PARK
3. 10-ANTHONY BUSH(EPHA) EPHRATA FALL 4:05
4. 09-DUNCAN RHODES(CHEN) CHENEY
5. 11-JAKE SMITH(OTHE) OTHELLO 5-0
6. 11-CARLSO MAGANA(QUIN) QUINCY

Weight Class : 119
1. 12-LEVI ZADOROZNY(DRPK) DEER PARK FALL 5:30
2. 09-JULIAN ROMERO(TOPP) TOPPENISH
3. 09-BRENTON BEARD(EPHA) EPHRATA 11-9 O.T.
4. 11-RYAN MAJOR(RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 09-MATT JORDAN(OTHE) OTHELLO 6-0
6. 12-ZACH HEATON(ELLE) ELLENSBURG

Weight Class : 125
1. 12-GUSTAVO LOPEZ(WAPT) WAPATO 8-5
2. 10-ROBERT ESPINOZA(SELA) SELAH
3. 10-KENNY SANDERS(ELLE) ELLENSBURG 11-4
4. 10-JUSTIN HODGE(RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 11-ARMANDO HERRERA(QUIN) QUINCY 19-3 T.F.
6. 10-BRYAN RHOADS(DRPK) DEER PARK

Weight Class : 130
1. 12-CARLOS TORRES(SELA) SELAH 6-3
2. 10-REUBEN LOPEZ(OTHE) OTHELLO
3. 12-JUSTIN FIMAN(WVSK) WEST VALLEY (SP 6-4
4. 09-MANNY YBARRA(QUIN) QUINCY
5. 11-JOHN DANIELS(MDLK) MEDICAL LAKE 4-1
6. 11-TAIT TUCKER(ELLE) ELLENSBURG

Weight Class : 135
1. 11-KENNY GARZA(WAPT) WAPATO 7-4
2. 12-DAN SOMERS(QUIN) QUINCY
3. 11-MATT POWELL(CLAK) CLARKSTON FALL 1:55
4. 09-BILLY RHOADS(DRPK) DEER PARK
5. 12-GILBERTO GODINEZ(TOPP) TOPPENISH 5-3
6. 10-QUINN GANNON(WVSK) WEST VALLEY (SP

Weight Class : 140
1. 12-MATT DAVID(PULL) PULLMAN 13-11 O.T.
2. 11-BRANDON LELIEFELD(DRPK) DEER PARK
3. 11-QUINTON HENDRICKSON(EPHA) EPHRATA 6-2
4. 09-AMANDO DELEON(OTHE) OTHELLO
5. 12-TYLER CARTER(ELLE) ELLENSBURG 11-9
6. 12-JOSEPH HUIZAR(PROS) PROSSER

Weight Class : 145
1. 12-YUDER PECH(TOPP) TOPPENISH 10-0
2. 10-DAVID HUIZAR(PROS) PROSSER
3. 12-RYAN CROSS(EPHA) EPHRATA 4-2
4. 12-CHASE HABERMAN(ELLE) ELLENSBURG
5. 11-JASON SKJOTHAUG(CHEN) CHENEY FALL 2:57
6. 11-JAKE BENDER(RSID) RIVERSIDE (CHAT

Weight Class : 152
1. 11-CODY MILLER(DRPK) DEER PARK 6-0
2. 11-GABE HOCUM(CLAK) CLARKSTON
3. 12-KEVIN SMITH(OTHE) OTHELLO FALL 2:10
4. 12-AUSTIN MILLER(CHEN) CHENEY
5. 09-NICK DESROCHES(RSID) RIVERSIDE (CHAT 3-0
6. 11-TYSON ALVAREZ(OTHE) OTHELLO

Weight Class : 160
1. 11-JACOB DESROCHES(RSID) RIVERSIDE (CHAT 2-0
2. 12 WAYLAN CORK(DRPK) DEER PARK
3. 11-RYAN JORGENSEN(DRPK) DEER PARK FALL 2:01
4. 10-BRECK WEBLEY(QUIN) QUINCY
5. 12-CHRIS YARWOOD(ELLE) ELLENSBURG FA;LL :50
6. 11-DJ DARNALL(CLAK) CLARKSTON

Weight Class : 171
1. 12-RYAN DESROCHES(RSID) RIVERSIDE (CHAT FALL 1:58
2. 12-DAN DAHL(CLAK) CLARKSTON
3. 11-ETHAN GRABLE(DRPK) DEER PARK 6-1
4. 11-TANNER SYMONS(RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 12-NATHAN BAUER(PROS) PROSSER 6-4 O.T.
6. 12-CHAD CURTIS(CHEN) CHENEY

Weight Class : 189
1. 12-FRANK WILLIS(CLAK) CLARKSTON 10-1
2. 12-JOE BOISSO(ELLE) ELLENSBURG
3. 12-MORGAN FOWLER(COLV) COLVILLE FALL 1:58
4. 10-HUNTER ORGILL(RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 10-NICK KING(CLAK) CLARKSTON 7-6
6. 10-DEVIN MCCRARY(ELLE) ELLENSBURG

Weight Class : 215
1. 12-DAN ESCAMILLA(SELA) SELAH 4-1
2. 12-BRANDIN GROAT(PULL) PULLMAN
3. 11-DJ HALL(COLV) COLVILLE FALL 2:12
4. 12-SETH WARREN(PROS) PROSSER
5. 11-MAX MELBURN(QUIN) QUINCY FALL 2:30
6. 10-JUSTIN DELLINGER(ELLE) ELLENSBURG

Weight Class : 285
1. 12-MICHAEL CARMONA(OTHE) OTHELLO FALL 1:18
2. 11-BLAKE NICHOLS(ELLE) ELLENSBURG
3. 09-SHAWN BURTON(DRPK) DEER PARK 5-3 O.T.
4. 12-MATT CONKLIN(RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 11-BRANDON MOSELEY(CHEN) CHENEY FALL 1:30
6. 10-DEVIN NORLAND(CLAK) CLARKSTON