WIAA 3A REGION IV WRESTLING TOURNAMENT

WIAA 3A REGION IV WRESTLING TOURNAMENT
Team Scores
1..EAST VALLEY (SPOKANE) 181
2..EASTMONT 153
3..SUNNYSIDE 132.5
4..MT. SPOKANE 95
5..SOUTHRIDGE 63
6..KAMIAKIN 60
7..CHEIF SEALTH 57
8..NORTH CENTRAL 52
9..ODEA 49
10..BLANCHET 47.5
11..EASTSIDE CATHOLIC 43
12..HANFORD 40
13..WEST VALLEY (YAKI) 37.5
14..BAINBRIDGE ISLAND 36
15..LAKESIDE (SEATTLE) 16
16..KENNEWICK 14.5
17..NATHAN HALE 12
18..INGRAHAM 3
19..RAINIER BEACH 0
20..WEST SEATTLE 0
21..CLEVELAND 0

WIAA 3A REGION IV WRESTLING TOURNAMENT
Weight Class : 103
1. 11-STEVEN ROMERO(SUNN) SUNNYSIDE 15-2
2. 10-KEITH BABINGTON(EVSK) EAST VALLEY (
3. 9-JARED BERLINGER(NCNT) NORTH CENTRAL 6-3
4. 11-CHRISTIAN REYES(SUNN) SUNNYSIDE
5. 9-DEANDRE YEDLIN(ODEA) ODEA 10-7
6. 9-KYLE FLORENCE(ECAT) EASTSIDE CATH
Weight Class : 112
1. 12-ISAAC ROMERO(SUNN) SUNNYSIDE 6-0
2. 10-ELY GARZA(SRDG) SOUTHRIDGE
3. 10-NATHAN BROWN(NCNT) NORTH CENTRAL PIN 4:10
4. EDGAR VAZQUEZ(SEAL) CHIEF SEALTH
5. 11-CJ DANFORTH(ECAT) EASTSIDE CATH 6-0
6. 10-JAKE WILKES(MTSP) MT. SPOKANE
Weight Class : 119
1. 9-JOSH ROMERO(SUNN) SUNNYSIDE 13-8
2. 12-MATT MEHLBRECH(EVSK) EAST VALLEY (
3. 10-TANNER ROBINSON(NCNT) NORTH CENTRAL 5-3
4. 11-CONOR MYHRE(BLCH) BLANCHET
5. 10-WYATT MAGUIRE(MTSP) MT. SPOKANE 13-12
6. 10-IAN SMITH(ECAT) EASTSIDE CATH
Weight Class : 125
1. 11-AJ HOSTAK(ECAT) EASTSIDE CATH 7-1
2. 10-CALEB GIFFORD(HANF) HANFORD
3. 10-SEAN BILTOFT(EVSK) EAST VALLEY ( 4-2
4. 9-EMMANUEL TEJEDA(SUNN) SUNNYSIDE
5. 10-AUSTIN PEA(MTSP) MT. SPOKANE PIN 3:44
6. 10-VINH NGUYEN(INGR) INGRAHAM
Weight Class : 130
1. ANTHONY ROSARIO(SEAL) CHIEF SEALTH 6-5
2. 12-JUSTIN SCOTT(MTSP) MT. SPOKANE
3. 11-SHAWN OLIVAREZ(SUNN) SUNNYSIDE INJ DEF
4. 12-MATHEW RITUALO(BAIN) BAINBRIDGE IS
5. 12-JAMIE RAMSEY(NCNT) NORTH CENTRAL 10-6
6. 11-MIKE RORIE(HANF) HANFORD
Weight Class : 135
1. 12-J.T. GONZALEZ(SUNN) SUNNYSIDE 3-2
2. 12-KYLE VANHORN(EMNT) EASTMONT
3. 11-JAKE RODRIQUEZ (EVSK) EAST VALLEY ( 10-4
4. 11-ELI NARTE(BAIN) BAINBRIDGE IS
5. 12-CHASE COWIN(ECAT) EASTSIDE CATH 4-2
6. 12-CHRIS CRAFT(ODEA) ODEA
Weight Class : 140
1. 10-PEDRO MENDOZA(KAMI) KAMIAKIN 8-3
2. 10-PATRICK RUSSELL(SRDG) SOUTHRIDGE
3. JOSH ARNDT(NTHL) NATHAN HALE 7-4
4. 10-MIKE RUANE(HANF) HANFORD
5. JOHN GATS(BLCH) BLANCHET 8-5
6. 11-ZACH WILKES(MTSP) MT. SPOKANE
Weight Class : 145
1. 11-NIC PRICE(EVSK) EAST VALLEY ( INJ DEF
2. 11-NICK GAUTREAUX(WVYK) WEST VALLEY (
3. 10-TAMRICH PEREZ(SRDG) SOUTHRIDGE 11-9
4. 12-ADAM MCNAGHTEN(BLCH) BLANCHET
5. TAIHEI FUKUMOTO(LASD) LAKESIDE (SEA 5-4
6. 11-RYAN PHILLIPY(MTSP) MT. SPOKANE
Weight Class : 152
1. 12-MICHAEL ROBBINS(EMNT) EASTMONT 4-2
2. 12-CORBIN RICHARDSON(MTSP) MT. SPOKANE
3. 12-DANNY ALVAREZ(SUNN) SUNNYSIDE 4-3
4. 12-KEITH ROBERT(BAIN) BAINBRIDGE IS
5. 12-ASA CLEMENTS(HANF) HANFORD 11-7
6. 12-ANDRES MUNOZ(ODEA) ODEA
Weight Class : 160
1. 12-CARTER NELL(EMNT) EASTMONT INJ DEF
2. 12-ILYAS RAMIZOV(KAMI) KAMIAKIN
3. 11-NIC BELLOMY(EVSK) EAST VALLEY ( 16-2
4. CRAIG KOHRING(BLCH) BLANCHET
5. 12-EDDIE REEVES(WVYK) WEST VALLEY ( PIN 3:17
6. 11-ANDRE POPICH(ODEA) ODEA
Weight Class : 171
1. 11-DAKOTA LAWSON(EVSK) EAST VALLEY ( 17-1
2. 12-JOHN BERGSTROM(MTSP) MT. SPOKANE
3. 11-RYAN DOWNS(SRDG) SOUTHRIDGE 12-4
4. 12-SHEA SMART(WVYK) WEST VALLEY (
5. 11-MASON REMY(BAIN) BAINBRIDGE IS 4-2
6. 11-BILLY DEMPSEY(ODEA) ODEA
Weight Class : 189
1. 12-CLETE HANSON(EVSK) EAST VALLEY ( 17-3
2. 12-PATRICK PRAZER(EMNT) EASTMONT
3. 12-RUBEN ESPINOZA(KNWK) KENNEWICK 6-1
4. 11-MATTHEW RAINE(LASD) LAKESIDE (SEA
5. 11-TEDDY FERNAU(MTSP) MT. SPOKANE PIN 1:15
6. SCHUYLER TAYLOR(SEAL) CHIEF SEALTH
Weight Class : 215
1. 12-ERIK MAGNUSSEN(EMNT) EASTMONT 4-3
2. 12-JORDAN BEREZAY(EVSK) EAST VALLEY (
3. 11-J.P. BRUCKNER(ODEA) ODEA PIN 3:55
4. 11-FRANCISCO SANCHEZ(EMNT) EASTMONT
5. DAVEN CAMACHO(SEAL) CHIEF SEALTH PIN 1:23
6. ERIC WABEY(BLCH) BLANCHET
Weight Class : 285
1. 12-NICK GALE(EMNT) EASTMONT 5-1
2. 12-KYLE SUTPHIN(KAMI) KAMIAKIN
3. 11-PAUL TORRES(EMNT) EASTMONT 4-1
4. 12-ALARIC PARKS(EVSK) EAST VALLEY (
5. DARIUS MCCRANEY(SEAL) CHIEF SEALTH 6-2
6. 12-NICK VERRALL(ODEA) ODEA