Licensed to Eisenhower High School                        HY-TEK's Meet Manager
                          Columbia Basin Big 9 League                          
                    4A District Championships  - 10/22/2009                    
                       Walla Walla Point Park, Wenatchee                       
                                    Results                                    
 

   Event 3  Girls 3 Mile Run CC Varsity
                                      Team Scores
   =================================================================================
   Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
   =================================================================================
      1 Richland                     54    5    6    9   10   24   33   36
         Total Time:  1:35:09.50
            Average:    19:01.90
      2 Eisenhower                   79    1    7   14   16   41   48   59
         Total Time:  1:36:10.20
            Average:    19:14.04
      3 Wenatchee                    95    4   19   20   23   29   30   32
         Total Time:  1:37:19.00
            Average:    19:27.80
      4 A.C. Davis                  104    8   18   25   26   27   35   54
         Total Time:  1:37:42.50
            Average:    19:32.50
      5 Kamiakin                    123   12   13   21   38   39   42   45
         Total Time:  1:38:42.70
            Average:    19:44.54
      6 Southridge                  159   17   31   34   37   40   46   58
         Total Time:  1:40:22.00
            Average:    20:04.40
      7 Pasco                       184    3   11   53   56   61   65
         Total Time:  1:43:44.60
            Average:    20:44.92
      8 Walla Walla                 196    2   28   43   60   63   64   66
         Total Time:  1:44:32.60
            Average:    20:54.52
      9 Eastmont                    214   15   47   49   51   52   55   57
         Total Time:  1:43:52.10
            Average:    20:46.42
     10 Moses Lake                  245   22   44   50   62   67   68
         Total Time:  1:48:31.00
            Average:    21:42.20
 
Event 3  Girls 3 Mile Run CC Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1   351 Penaloza, Berenice  11 Eisenhower             18:09.3  
  2   669 Nelson, Rachel       9 Walla Walla            18:17.7  
  3   490 Vander Malle, Mari  12 Pasco                  18:27.0  
  4   722 Kiser, Hannah       12 Wenatchee              18:33.8  
  5   543 Jones, Maggie       11 Richland               18:36.1  
  6   539 Dernbach, Lauren    12 Richland               18:37.4  
  7   349 Chavez, Mayra       10 Eisenhower             18:38.5  
  8   259 Kaluzny, Kaitlin    10 A.C. Davis             18:45.6  
  9   544 Mahoney, Katie      11 Richland               19:03.6  
 10   541 Hazen, Emily        11 Richland               19:07.3  
 11   489 Rodriguez, Janette  12 Pasco                  19:10.7  
 12   381 Fletcher, Michelle   9 Kamiakin               19:12.1  
 13   382 Gerboth, Rachael    12 Kamiakin               19:14.6  
 14   346 Bravo, Katherine    11 Eisenhower             19:17.2  
 15   321 Waterhouse, Bekah   10 Eastmont               19:20.2  
 16   354 Sheffield, Kirsten  12 Eisenhower             19:22.8  
 17   599 Butler, Emily       11 Southridge             19:29.8  
 18   254 DeMond, Erica        9 A.C. Davis             19:30.9  
 19   723 Kuest, Erinn        12 Wenatchee              19:31.2  
 20   728 Nordt, Emily        10 Wenatchee              19:31.5  
 21   388 Rexus, Stephanie    10 Kamiakin               19:32.2  
 22   447 Marsh, Hannah        9 Moses Lake             19:40.7  
 23   730 Pauly, Skye         12 Wenatchee              19:44.8  
 24   536 Croskrey, Anna      10 Richland               19:45.1  
 25   258 Kaluzny, Hannah     12 A.C. Davis             19:45.7  
 26   260 Kibbe, Kathryn      11 A.C. Davis             19:48.1  
 27   262 Noe, Grace           9 A.C. Davis             19:52.2  
 28   667 Molitor, Denali     12 Walla Walla            19:52.7  
 29   291 Stock, Hannah        9 Chiawana               19:56.6  
 30   736 Zamora, Maria       11 Wenatchee              19:57.7  
 31   732 Thorson, Leanne     12 Wenatchee              19:58.1  
 32   600 Callahan, Aubrey     9 Southridge             19:59.5  
 33   729 Pauly, Chelan       12 Wenatchee              20:00.1  
 34   553 Townsend, Ariel     12 Richland               20:04.3  
 35   622 Worman, Sara        12 Southridge             20:08.6  
 36   257 Gerardi, Emily      11 A.C. Davis             20:14.4  
 37   540 Grindstaff, Jocely  12 Richland               20:14.8  
 38   621 Snider, Michelle     9 Southridge             20:17.9  
 39   378 Blaser, Sydney      10 Kamiakin               20:18.4  
 40   380 Davies, Savanna     11 Kamiakin               20:25.4  
 41   605 Feil, Robyn         11 Southridge             20:26.2  
 42   353 Raymond, Sydney     10 Eisenhower             20:42.4  
 43   377 Berglin, Fallon     12 Kamiakin               20:43.1  
 44   661 Burgess, Emma       12 Walla Walla            20:43.7  
 45   451 Sheremet, Julia      9 Moses Lake             20:46.3  
 46   379 Colvin, Erica       10 Kamiakin               20:46.9  
 47   602 Dahl, Rachel        10 Southridge             20:53.6  
 48   310 Albrecht, Emily     12 Eastmont               20:56.2  
 49   357 Thomas, Lindsy      11 Eisenhower             21:02.6  
 50   316 Moreland, Hannah    11 Eastmont               21:07.4  
 51   448 Morris, Tiffany     12 Moses Lake             21:08.5  
 52   314 Grant, Kelsey       12 Eastmont               21:10.3  
 53   312 Eifert, Gretha      12 Eastmont               21:18.0  
 54   488 Orozco, Ashley      12 Pasco                  21:34.6  
 55   255 DeMond, Megumi       9 A.C. Davis             21:38.2  
 56   287 Boothe, Sydney       9 Chiawana               21:38.4  
 57   311 Craig, Nicole       11 Eastmont               21:43.7  
 58   431 Hempel, Katie       12 Kennewick              21:45.1  
 59   481 Brambila, Gladys    12 Pasco                  21:53.1  
 60   313 Gelb, Kayla         11 Eastmont               21:56.3  
 61   606 Goetz, Lauren       12 Southridge             21:58.2  
 62   355 Solorzano, Ana      10 Eisenhower             22:22.8  
 63   668 Morris, McKhayla    12 Walla Walla            22:36.1  
 64   487 Garcia, Monica      12 Pasco                  22:39.2  
 65   290 Questad, Darylin    11 Chiawana               22:51.8  
 66   446 Goodrich, Jayne      9 Moses Lake             23:01.2  
 67   672 Rapp, Maya           9 Walla Walla            23:02.4  
 68   674 Willwand, Mckelle   10 Walla Walla            23:07.1  
 69   480 Alaniz, Andrea      12 Pasco                  23:15.6  
 70   658 Allen, Abbie        11 Walla Walla            23:38.7  
 71   433 Lucke, Zoe           9 Kennewick              23:48.2  
 72   449 Perry, Shailee       9 Moses Lake             23:54.3  
 73   450 Saucedo, Gloria      9 Moses Lake             24:18.9  
 74   428 Cardinal, Kaitlyn   11 Kennewick              24:50.8  
 75   430 Harrod, Kim         10 Kennewick              25:11.6  
 

   Event 4  Boys 3 Mile Run CC Varsity
                                      Team Scores
   =================================================================================
   Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
   =================================================================================
      1 Eisenhower                   51    1    5    7   16   22   28   30
         Total Time:  1:19:19.80
            Average:    15:51.96
      2 Southridge                   63    9   12   13   14   15   21
         Total Time:  1:20:14.90
            Average:    16:02.98
      3 Walla Walla                  82    2    8   11   25   36   50   56
         Total Time:  1:20:45.70
            Average:    16:09.14
      4 Kamiakin                    104    3   18   23   27   33   38   46
         Total Time:  1:21:50.20
            Average:    16:22.04
      5 Wenatchee                   116    6   10   20   32   48   49   55
         Total Time:  1:22:17.80
            Average:    16:27.56
      6 Eastmont                    128    4   17   24   41   42   51   52
         Total Time:  1:22:29.00
            Average:    16:29.80
      7 A.C. Davis                  172   19   31   34   43   45   59   68
         Total Time:  1:24:26.70
            Average:    16:53.34
      8 Richland                    179   26   29   37   40   47   53   61
         Total Time:  1:24:40.10
            Average:    16:56.02
      9 Moses Lake                  272   35   39   64   65   69   70   71
         Total Time:  1:28:03.50
            Average:    17:36.70
     10 Pasco                       292   54   57   58   60   63   66   67
         Total Time:  1:28:28.10
            Average:    17:41.62
     11 Chiawana                    325   44   62   72   73   74   75
         Total Time:  1:32:41.10
            Average:    18:32.22


Event 4  Boys 3 Mile Run CC Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1   362 Cummings, Timothy   11 Eisenhower             15:14.1  
  2   696 Nelson, Aaron       11 Walla Walla            15:23.0  
  3   389 Armstrong, Anthony  10 Kamiakin               15:27.3  
  4   323 Carlson, Zane       12 Eastmont               15:31.2  
  5   372 Simison, Bryan      12 Eisenhower             15:38.5  
  6   741 Boersma, Nicholas   10 Wenatchee              15:47.4  
  7   371 Silva, German       11 Eisenhower             15:48.3  
  8   708 Wolpert, JP         10 Walla Walla            15:50.2  
  9   653 Sturdefant, Kyle    12 Southridge             15:55.8  
 10   768 Sauer, Michael      12 Wenatchee              15:59.6  
 11   694 Morgan, Austin      11 Walla Walla            16:00.6  
 12   647 Quam, Addison       11 Southridge             16:02.0  
 13   630 Cravens, Colby      12 Southridge             16:03.2  
 14   645 Olivas, Quinton     12 Southridge             16:06.8  
 15   651 Seiler, Nathan      12 Southridge             16:07.1  
 16   368 Peone, Grey         10 Eisenhower             16:11.4  
 17   325 Delabarre, Dillon   12 Eastmont               16:20.8  
 18   427 Yoke, Justin        12 Kamiakin               16:22.8  
 19   279 Melchor, Alberto    10 A.C. Davis             16:23.2  
 20   743 Carlson, Andrew     12 Wenatchee              16:24.4  
 21   652 Smith, Aaron        11 Southridge             16:25.4  
 22   444 Schoenwald, Ty      11 Kennewick              16:27.1  
 23   375 Vargas, Santos      10 Eisenhower             16:27.5  
 24   396 Fiske, Evan         12 Kamiakin               16:28.2  
 25   339 Parsons, Mitch      11 Eastmont               16:28.5  
 26   683 Heller, Greggory    10 Walla Walla            16:35.9  
 27   565 Casillas, Casey     12 Richland               16:37.7  
 28   403 Lisle, Charles      12 Kamiakin               16:42.0  
 29   374 Troianello, Peter   11 Eisenhower             16:44.7  
 30   569 Francis, Ryan        9 Richland               16:48.5  
 31   364 Dominguez, Delfino   9 Eisenhower             16:48.9  
 32   277 Knox, Joe           10 A.C. Davis             16:49.3  
 33   748 Cordes, Joe         11 Wenatchee              16:49.6  
 34   420 Snyder, Phil        10 Kamiakin               16:49.9  
 35   281 Rodriguez, Jaziel   10 A.C. Davis             16:53.3  
 36   478 Wise, Hayden        10 Moses Lake             16:54.5  
 37   690 Lewis, Blake        12 Walla Walla            16:56.0  
 38   561 Bowers, Tyler       12 Richland               16:58.8  
 39   415 Richards, Austin    10 Kamiakin               17:00.0  
 40   455 Daschel, Ben        12 Moses Lake             17:00.5  
 41   595 Turpen, Cayle       11 Richland               17:01.7  
 42   341 Pierce, Ian         12 Eastmont               17:03.1  
 43   326 Edmondson, Brandon  10 Eastmont               17:05.4  
 44   270 Alvarez, Christian  12 A.C. Davis             17:09.8  
 45   308 Sturtevant, Matthe  11 Chiawana               17:10.2  
 46   269 Acevedo, Jesus      11 A.C. Davis             17:11.1  
 47   411 Peak, Alan          12 Kamiakin               17:12.2  
 48   579 Maier, Josh         12 Richland               17:13.4  
 49   773 Valdez, Justin      12 Wenatchee              17:16.8  
 50   758 Lewis, Judd         10 Wenatchee              17:19.7  
 51   679 Gerling, Blake      10 Walla Walla            17:20.5  
 52   342 Sanchez, Cristian    9 Eastmont               17:22.9  
 53   334 Lee, Aaron          11 Eastmont               17:25.8  
 54   591 Schweiger, Nathan   12 Richland               17:33.6  
 55   503 Gorbatyuk, Sergey   10 Pasco                  17:33.9  
 56   771 Thorson, Teddy      10 Wenatchee              17:36.0  
 57   702 Taylor, Dustin      12 Walla Walla            17:37.5  
 58   492 Arredondo, Hector   12 Pasco                  17:39.3  
 59   510 Luhrs, Rainer       12 Pasco                  17:41.9  
 60   273 Fernandez, Israel   11 A.C. Davis             17:43.2  
 61   516 Pimienta, Victor    11 Pasco                  17:43.7  
 62   437 Martinez, Michael   10 Kennewick              17:45.9  
 63   577 Kretzschmar, Stuar  12 Richland               17:46.9  
 64   307 Sturtevant, James   10 Chiawana               17:47.9  
 65   499 Cuevas, Jose        12 Pasco                  17:49.3  
 66   474 Tripp, Nick         10 Moses Lake             17:51.6  
 67   453 Da Ponte, Bryan     11 Moses Lake             17:59.0  
 68   529 Wisse, Travis       12 Pasco                  18:02.4  
 69   518 Ramos, Jose         10 Pasco                  18:04.5  
 70   275 Ketcham, Kyle       12 A.C. Davis             18:04.8  
 71   476 Warren, Robert      10 Moses Lake             18:17.9  
 72   466 Monlux, Will        10 Moses Lake             18:46.3  
 73   472 Steele, Benjamin    12 Moses Lake             18:50.2  
 74   300 Mckeown, Mark       10 Chiawana               19:06.5  
 75   306 Steele, Timothy     11 Chiawana               19:08.5  
 76   298 Hergert, Joshua     10 Chiawana               19:28.0  
 77   294 Alfaro, Fabio        9 Chiawana               21:02.0  

Event 1  Girls 3 Mile Run CC JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1   714 Chapman, Tegan      10 Wenatchee              20:43.5  
  2   715 Chvilicek, Maggie    9 Wenatchee              20:44.8  
  3   534 Bosch, Kylie        10 Richland               20:57.1  
  4   717 Dye, Anna           10 Wenatchee              21:12.2  
  5   256 Fry, Rachel          9 A.C. Davis             21:30.9  
  6   545 Oleson, Audrey      10 Richland               21:37.8  
  7   386 Meadows, Sarah       9 Kamiakin               21:45.1  
  8   268 Woodall, Laura      11 A.C. Davis             21:45.6  
  9   604 Dickman, Gina       12 Southridge             21:49.0  
 10   263 Reyes, Susana       10 A.C. Davis             21:52.2  
 11   614 Nyberg, Hanna       11 Southridge             21:53.5  
 12   385 Meadows, Samantha    9 Kamiakin               22:05.5  
 13   718 Fisher, Kasey        9 Wenatchee              22:13.9  
 14   319 Short, Kassidey      9 Eastmont               22:20.5  
 15   356 Thayer, Stevie      11 Eisenhower             22:21.7  
 16   535 Bullock, McKenzi    12 Richland               22:26.5  
 17   557 Watson, Kayla        9 Richland               22:34.8  
 18   264 Ruiz, Jomay          9 A.C. Davis             22:36.5  
 19   552 Taylor, Jamie        9 Richland               22:37.9  
 20   261 Morales, Mariany     9 A.C. Davis             22:38.4  
 21   267 Whitmer, Grace       9 A.C. Davis             22:39.2  
 22   615 Olivas, Chelsea     11 Southridge             22:43.4  
 23   532 Aurand, Ashley      11 Richland               22:44.5  
 24   712 Buchanan, Mcaliste  11 Wenatchee              22:54.4  
 25   727 Miller, Jenessa     12 Wenatchee              23:02.9  
 26   266 Storlie, Helena      9 A.C. Davis             23:07.5  
 27   612 McFall, McKinsey    11 Southridge             23:16.2  
 28   318 Rocha, Jasmine      10 Eastmont               23:19.1  
 29   317 Myers, Samantha      9 Eastmont               23:20.6  
 30   551 Struthers, Sienna   10 Richland               23:26.9  
 31   603 Dazo, Jade          10 Southridge             23:37.3  
 32   542 Johnsen, Mikayla     9 Richland               23:41.7  
 33   345 Arnold, McKenzie    11 Eisenhower             23:44.8  
 34   387 Pospiskova, Anna    12 Kamiakin               23:45.6  
 35   716 Cook, Nicole        12 Wenatchee              23:46.3  
 36   383 Hamson, Rebecca     11 Kamiakin               23:49.5  
 37   320 Short, McKaney      11 Eastmont               23:59.6  
 38   725 Lewis, Kjirsten     12 Wenatchee              24:02.8  
 39   549 Stidham, Kayla      10 Richland               24:09.7  
 40   616 Olsen, Leslie        9 Southridge             24:10.6  
 41   713 Chapman, Kylie      12 Wenatchee              24:13.4  
 42   663 Coronado, Chareena  11 Walla Walla            24:45.4  
 43   548 Sorlunden, Ida      12 Richland               24:47.9  
 44   352 Procureur, Fanny    12 Eisenhower             24:48.7  
 45   611 McCune, Morgan       9 Southridge             24:54.1  
 46   608 Hiller, Lauren      10 Southridge             24:56.6  
 47   555 Volmer, Leisha      12 Richland               25:04.3  
 48   538 Deen, Megan          9 Richland               25:05.3  
 49   673 Taylor, Ashley      10 Walla Walla            25:05.6  
 50   656 Adams, Jordan       10 Walla Walla            25:06.6  
 51   554 Turpen, Sierra       9 Richland               25:07.8  
 52   348 Cardon, Kylee        9 Eisenhower             25:25.8  
 53   315 Knudtson, Ashley     9 Eastmont               25:27.6  
 54   537 Cuevas, Paola       12 Richland               25:51.1  
 55   734 Valdez, Aleah        9 Wenatchee              25:52.6  
 56   720 Fromm, Sydnee       10 Wenatchee              25:55.6  
 57   288 Buckley, Abigail     9 Chiawana               25:57.7  
 58   670 Ongers, Cynthia     10 Walla Walla            26:00.2  
 59   664 Goodwin, Jennifer   11 Walla Walla            26:24.3  
 60   657 Adkins, Rachael     12 Walla Walla            26:26.9  
 61   659 Anderson, Gabriell  11 Walla Walla            26:31.3  
 62   671 Pritchett, Alanna   10 Walla Walla            26:34.7  
 63   665 Greene, Mary Lou    10 Walla Walla            26:51.5  
 64   482 Ceballos, Michell   10 Pasco                  27:37.8  
 
Event 2  Boys 3 Mile Run CC JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1   416 Rodriguez, Christi   9 Kamiakin               16:53.5  
  2   408 Oser, Austin         9 Kamiakin               17:02.2  
  3   598 Wildey, Matt        11 Richland               17:07.4  
  4   402 Kraal, Taylor       10 Kamiakin               17:13.5  
  5   363 Diaz, Dennis        12 Eisenhower             17:20.5  
  6   286 Yallup, Joel         9 A.C. Davis             17:29.1  
  7   330 Hurst, Canyon       10 Eastmont               17:30.7  
  8   625 Cain, Marcus        12 Southridge             17:33.2  
  9   692 Mason, Jeremiah      9 Walla Walla            17:33.5  
 10   410 Paulson, Kyle       10 Kamiakin               17:35.0  
 11   566 Checkelnytskyy, De  12 Richland               17:37.5  
 12   639 Lugenbeal, Isaac    10 Southridge             17:38.5  
 13   409 Paulson, Kevin      10 Kamiakin               17:38.6  
 14   681 Hafen, Ty           10 Walla Walla            17:41.0  
 15   580 Mather, Nathan      11 Richland               17:41.2  
 16   637 Konzek, Brett       10 Southridge             17:41.7  
 17   276 Kirk, Garred        12 A.C. Davis             17:42.2  
 18   329 Guilmette, Dylan    10 Eastmont               17:49.0  
 19   271 Buckley, Collin      9 A.C. Davis             17:50.3  
 20   359 Chapman, Kyle       10 Eisenhower             17:53.0  
 21   366 Lopez, Noel         11 Eisenhower             17:55.1  
 22   738 Alvarez, Joel       12 Wenatchee              17:55.6  
 23   365 Garcia, Gabriel      9 Eisenhower             17:56.5  
 24   592 Shepherd, Edward    11 Richland               17:58.3  
 25   764 Nygard, Brian       12 Wenatchee              17:58.7  
 26   682 Harmon, Ryan        12 Walla Walla            18:01.2  
 27   498 Cuevas, Eric        10 Pasco                  18:02.1  
 28   746 Collier, Peter      10 Wenatchee              18:03.7  
 29   575 Jones, Adam         10 Richland               18:05.0  
 30   636 Schultz, Andrew     12 Southridge             18:05.5  
 31   395 DelToro, Eddie      12 Kamiakin               18:05.9  
 32   401 Knopp, Sean         12 Kamiakin               18:10.0  
 33   564 Calmus, Quinton     12 Richland               18:10.2  
 34   686 Jones, Alec         10 Walla Walla            18:11.3  
 35   568 Ellis, Micah        11 Richland               18:11.7  
 36   676 Bergstrom, William  12 Walla Walla            18:12.6  
 37   634 Holladay, Bram      11 Southridge             18:15.2  
 38   322 Ballard, Michael     9 Eastmont               18:18.3  
 39   706 Wenberg, Lucas      10 Walla Walla            18:20.0  
 40   399 Hobbs, Devon        11 Kamiakin               18:20.3  
 41   272 Espinosa, Pablo     11 A.C. Davis             18:20.7  
 42   763 Mugg, Tyler         12 Wenatchee              18:23.7  
 43   593 Shoemaker, Nate     11 Richland               18:24.4  
 44   373 Svendsen, Carter     9 Eisenhower             18:25.9  
 45   675 Babbitt, Nason      11 Walla Walla            18:27.8  
 46   709 Zimmerman, Joseph   12 Walla Walla            18:28.1  
 47   698 Newcomb, Sean        9 Walla Walla            18:28.7  
 48   404 May, Steven         12 Kamiakin               18:33.6  
 49   454 Darlington, Dylan    9 Moses Lake             18:34.4  
 50   740 Barrows, Conner     10 Wenatchee              18:35.0  
 51   283 Schooley, Marcus    11 A.C. Davis             18:35.6  
 52   370 Salazar, Jesse       9 Eisenhower             18:36.1  
 53   343 Stanford, Thomas     9 Eastmont               18:38.0  
 54   586 Powers, Matthew      9 Richland               18:38.4  
 55   358 Badillo, Ricardo     9 Eisenhower             18:38.8  
 56   693 McNicol, Robert     11 Walla Walla            18:39.8  
 57   335 Martin, Sean        10 Eastmont               18:40.6  
 58   570 Galloway, Blake     11 Richland               18:41.5  
 59   689 Lapier, Zachariah   11 Walla Walla            18:43.7  
 60   479 Wytko, Connor       10 Moses Lake             18:44.5  
 61   459 Gaddis, Kristopher  11 Moses Lake             18:45.9  
 62   631 Docken, Quinten     10 Southridge             18:49.1  
 63   749 Dice, Clark         11 Wenatchee              18:50.4  
 64   282 Sanchez, Anthony    10 A.C. Davis             18:54.0  
 65   426 Wyant, Kyle          9 Kamiakin               18:55.1  
 66   336 Mayer, Carl         11 Eastmont               18:55.3  
 67   333 Kunkel, Jeff        10 Eastmont               18:55.9  
 68   596 Van Wormer, Austin  10 Richland               18:56.2  
 69   390 Ballo, Spencer       9 Kamiakin               18:56.7  
 70   424 Virdi, Rubal        12 Kamiakin               18:57.1  
 71   747 Coppock, Josh       10 Wenatchee              18:57.6  
 72   445 Szendre, Jo         11 Kennewick              19:00.0  
 73   440 Moll, Keenan        10 Kennewick              19:01.3  
 74   406 Meng, Jonathon      10 Kamiakin               19:01.5  
 75   441 Muecke, Brandon     10 Kennewick              19:02.2  
 76   520 Robledo, Chris      12 Pasco                  19:02.7  
 77   517 Powell, Presley     10 Pasco                  19:03.8  
 78   563 Byers, Tyler        10 Richland               19:04.5  
 79   574 Hoang, Phi          12 Richland               19:05.2  
 80   695 Morrison, Travis     9 Walla Walla            19:05.9  
 81   497 Chicas, Abner       11 Pasco                  19:06.8  
 82   360 Chen, Jorden        11 Eisenhower             19:07.7  
 83   578 Leitner, Keith      11 Richland               19:08.3  
 84   471 Sheremet, Michael   10 Moses Lake             19:08.9  
 85   680 Gerling, Garrett    12 Walla Walla            19:09.4  
 86   463 Lane, Gavin         12 Moses Lake             19:09.7  
 87   527 White, Ryan         12 Pasco                  19:10.0  
 88   367 Martinez, Oscar     11 Eisenhower             19:10.5  
 89   705 Weisner, Rondell     9 Walla Walla            19:11.3  
 90   502 Gibson, Josh        10 Pasco                  19:13.1  
 91   767 Sauer, Eric         12 Wenatchee              19:13.5  
 92   753 Hunt, Drue          10 Wenatchee              19:16.6  
 93   572 Grindstaff, Bjorn    9 Richland               19:18.9  
 94   460 Garcia, Dustin       9 Moses Lake             19:19.1  
 95   597 Waite, Dustin       11 Richland               19:20.2  
 96   394 Conachan, Gary      11 Kamiakin               19:21.5  
 97   467 Myers, Timothy      10 Moses Lake             19:22.1  
 98   278 Knox, Samuel        10 A.C. Davis             19:22.3  
 99   457 Fairbanks, Joshua    9 Moses Lake             19:23.4  
100   280 Oliveros, Rudy      12 A.C. Davis             19:25.0  
101   687 Jones, Stephen Pau  12 Walla Walla            19:27.2  
102   443 Salazar, Raul       12 Kennewick              19:29.0  
103   309 Weiss, Garrett      10 Chiawana               19:29.4  
104   560 Bailey, Marcus       9 Richland               19:30.0  
105   507 Le Mieux, Jordan    12 Pasco                  19:30.5  
106   701 Stadola, Isaiah      9 Walla Walla            19:30.7  
107   469 Reynolds, Jeremy     9 Moses Lake             19:32.4  
108   745 Clay, Rogan         12 Wenatchee              19:33.9  
109   405 McMahon, Brayden     9 Kamiakin               19:35.3  
110   442 Rojo, Andres        12 Kennewick              19:36.7  
111   691 Lewis, Jacob         9 Walla Walla            19:38.0  
112   530 Young, Kevin        11 Pasco                  19:39.3  
113   650 Sams, Brody          9 Southridge             19:39.5  
114   397 Forman, Scott       11 Kamiakin               19:39.7  
115   752 Gustafson, Tyler    10 Wenatchee              19:40.3  
116   770 Smith, Patrick      11 Wenatchee              19:41.4  
117   648 Rodriguez, Ismael   10 Southridge             19:41.7  
118   361 Contreras, Fabian   11 Eisenhower             19:44.3  
119   417 Shoop, Jaxon        12 Kamiakin               19:44.6  
120   477 Weivoda, Josh       10 Moses Lake             19:45.3  
121   274 Foster, JP          12 A.C. Davis             19:45.8  
122   594 Solorzano, Brandon   9 Richland               19:47.7  
123   369 Rehfield, Braeden    9 Eisenhower             19:52.0  
124   697 Neri, Joab          10 Walla Walla            19:55.3  
125   677 Bumgarner, Joshua    9 Walla Walla            19:55.7  
126   436 Layton, JR          12 Kennewick              19:56.5  
127   332 Kunkel, Jacob       12 Eastmont               20:02.5  
128   567 Couture-Grondin, R  11 Richland               20:09.2  
129   473 Tekemen, Emre       11 Moses Lake             20:13.6  
130   646 Peale, Josh          9 Southridge             20:22.4  
131   423 Vickery, Chad       10 Kamiakin               20:25.3  
132   761 Morrison, Brendan    9 Wenatchee              20:26.3  
133   338 Olson, Josh          9 Eastmont               20:28.6  
134   583 Mitchell, Justin     9 Richland               20:32.0  
135   559 Alexander, Matthew  12 Richland               20:35.2  
136   626 Callahan, Grant      9 Southridge             20:36.2  
137   376 Velasco, Cristian   11 Eisenhower             20:37.7  
138   678 Fretheim, Arthur    12 Walla Walla            20:40.5  
139   462 Howard, Jay         12 Moses Lake             20:43.0  
140   762 Moss, Jef           12 Wenatchee              20:43.2  
141   524 Vargas, Bryan       12 Pasco                  20:46.4  
142   398 Gerboth, Devin       9 Kamiakin               20:53.1  
143   456 Daschel, James       9 Moses Lake             20:53.4  
144   504 Guido, Pedro        10 Pasco                  20:53.8  
145   295 Ballard, Jared       9 Chiawana               21:00.5  
146   331 Kent, Austin        10 Eastmont               21:07.3  
147   452 Ames, Timothy        9 Moses Lake             21:12.2  
148   304 Smith, Gage         11 Chiawana               21:15.6  
149   742 Broberg, Curtis     10 Wenatchee              21:22.7  
150   414 Rexus, Tyler        12 Kamiakin               21:26.8  
151   760 Montes, Alberto      9 Wenatchee              21:30.5  
152   285 Valera, Francisco   12 A.C. Davis             21:33.3  
153   515 Newell, Bryson      12 Pasco                  21:34.1  
154   528 Williams, Troy      12 Pasco                  21:48.4  
155   465 Miller, Drew         9 Moses Lake             21:51.0  
156   688 Kinnaman, Silas     10 Walla Walla            21:53.0  
157   506 Kucheryaviy, Valen  10 Pasco                  21:53.6  
158   699 Pogue, Elijah       11 Walla Walla            21:55.9  
159   755 Ketcham, Crash      10 Wenatchee              21:56.8  
160   407 Odland, Andrew      10 Kamiakin               22:00.1  
161   766 Poulson, Gabriel     9 Wenatchee              22:04.0  
162   514 Moreno, Arnoldo     12 Pasco                  22:09.1  
163   393 Boone, Aaron        11 Kamiakin               22:11.6  
164   419 Smith, Loyd          9 Kamiakin               22:21.8  
165   623 Alexhnovich, Vital   9 Southridge             22:25.5  
166   297 Gilbert, Matthew    10 Chiawana               22:26.5  
167   589 Sandoval, Josh       9 Richland               22:45.4  
168   521 Ruco, Milton        12 Pasco                  22:45.8  
169   425 Warren, Dionne       9 Kamiakin               22:50.2  
170   655 Zurhoff, Thor       10 Southridge             22:58.8  
171   305 Steele, Jonathan     9 Chiawana               23:01.5  
172   461 Goodwin, Jared       9 Moses Lake             23:08.8  
173   571 Gomez, Roger        12 Richland               23:14.0  
174   493 Barrera, Diego      10 Pasco                  23:25.1  
175   654 Voss, Michael       11 Southridge             23:39.6  
176   296 Costanzo, Jared     10 Chiawana               23:46.1  
177   302 Rieke, William      10 Chiawana               23:57.8  
178   324 Davy, Brendan       10 Eastmont               24:24.8  
179   413 Rexus, Brendan       9 Kamiakin               24:36.7  
180   327 Graves, Dalton       9 Eastmont               24:55.8  
181   508 Lobos, Javier        9 Pasco                  25:01.3  
182   284 Tommy, Laggerquist  12 A.C. Davis             25:20.4  
183   523 Torres, Johnathan   11 Pasco                  28:51.0  
184   573 Hamilton, Casey      9 Richland               29:09.5  
185   458 Francis, Billy       9 Moses Lake             29:30.3