Licensed to Eisenhower High School                        HY-TEK's Meet Manager
              Columbia Basin Big 9 League Dual Meet - 10/15/2009               
                 DVIS,EISN,PSCO,SUNN, WALA, WENA,  WVYK @ SRDG                 
                            Hansen Park, Kennewick                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 3 Mile Run CC JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1  1324 Chvilicek, Maggie    9 Wenatchee              20:47.1  
  2  1326 Dye, Anna           10 Wenatchee              20:59.0  
  3  1108 Fry, Rachel          9 A.C. Davis             21:19.2  
  4  1323 Chapman, Tegan      10 Wenatchee              21:27.0  
  5  1107 DeMond, Megumi       9 A.C. Davis             21:35.0  
  6  1215 Goetz, Lauren       12 Southridge             21:53.0  
  7  1116 Ruiz, Jomay          9 A.C. Davis             21:58.8  
  8  1115 Reyes, Susana       10 A.C. Davis             22:12.8  
  9  1327 Fisher, Kasey        9 Wenatchee              22:14.3  
 10  1119 Woodall, Laura      11 A.C. Davis             22:24.9  
 11  1221 Nyberg, Hanna       11 Southridge             22:28.1  
 12  1222 Olivas, Chelsea     11 Southridge             22:34.6  
 13  1250 Partida, Sarasa     12 Sunnyside              22:49.3  
 14  1332 Miller, Jenessa     12 Wenatchee              22:54.5  
 15  1147 Thayer, Stevie      11 Eisenhower             22:58.0  
 16  1213 Dickman, Gina       12 Southridge             22:58.2  
 17  1372 McFeeley, Makenzie  10 West Valley-           23:04.1  
 18  1325 Cook, Nicole        12 Wenatchee              23:21.6  
 19  1321 Buchanan, Mcaliste  11 Wenatchee              23:24.8  
 20  1118 Whitmer, Grace       9 A.C. Davis             23:25.2  
 21  1113 Morales, Mariany     9 A.C. Davis             23:26.9  
 22  1219 McFall, McKinsey    11 Southridge             23:38.0  
 23  1383 Thirty-Hardenburg,   9 West Valley-           23:41.7  
 24  1216 Hiller, Lauren      10 Southridge             23:44.7  
 25  1212 Dazo, Jade          10 Southridge             24:05.5  
 26  1117 Storlie, Helena      9 A.C. Davis             24:06.8  
 27  1218 McCune, Morgan       9 Southridge             24:17.5  
 28  1379 Schultz, Nicole     10 West Valley-           24:26.6  
 29  1366 Bryant, Aleesa       9 West Valley-           24:28.0  
 30  1104 Buckley, Shauna     10 A.C. Davis             24:32.7  
 31  1143 Procureur, Fanny    12 Eisenhower             24:53.0  
 32  1322 Chapman, Kylie      12 Wenatchee              24:54.9  
 33  1381 Smart, Darel        11 West Valley-           25:01.9  
 34  1377 Plath, Sarah        10 West Valley-           25:19.7  
 35  1251 Rodriguez, Amber    12 Sunnyside              25:28.9  
 36  1367 Cluff, Mikele       11 West Valley-           25:31.5  
 37  1288 Taylor, Ashley      10 Walla Walla            26:04.0  
 38  1365 Bobovsky, Taylor    10 West Valley-           26:08.8  
 39  1378 Schuler, Alison     10 West Valley-           26:20.3  
 40  1368 Cox, Amber           9 West Valley-           26:24.5  
 41  1280 Greene, Mary Lou    10 Walla Walla            26:44.2  
 42  1279 Goodwin, Jennifer   11 Walla Walla            26:51.2  
 43  1286 Pritchett, Alanna   10 Walla Walla            26:55.5  
 44  1382 Souers, Hannah      10 West Valley-           27:00.6  
 45  1285 Ongers, Cynthia     10 Walla Walla            27:19.4  
 46  1217 Loomis, Rachel      10 Southridge             27:20.8  
 47  1373 Neuman, Kira        10 West Valley-           27:31.3  
 48  1328 Fromm, Sydnee       10 Wenatchee              27:55.3  
 49  1338 Valdez, Aleah        9 Wenatchee              28:02.3  
 50  1275 Adkins, Rachael     12 Walla Walla            30:27.0  
 51  1281 Hedine, Haley       12 Walla Walla            30:27.4  
 
Event 2  Boys 3 Mile Run CC JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1  1154 Diaz, Dennis        12 Eisenhower             17:30.4  
  2  1402 Moreno, Marco       10 West Valley-           17:30.7  
  3  1233 Konzek, Brett       10 Southridge             17:35.3  
  4  1255 Cantu, Andres       12 Sunnyside              17:40.5  
  5  1306 Mason, Jeremiah      9 Walla Walla            17:41.9  
  6  1234 Lugenbeal, Isaac    10 Southridge             17:45.4  
  7  1363 Thorson, Teddy      10 Wenatchee              17:47.2  
  8  1259 Garcia, Jaime       11 Sunnyside              17:59.9  
  9  1136 Yallup, Joel         9 A.C. Davis             18:03.9  
 10  1357 Nygard, Brian       12 Wenatchee              18:06.9  
 11  1297 Harmon, Ryan        12 Walla Walla            18:11.3  
 12  1126 Kirk, Garred        12 A.C. Davis             18:12.0  
 13  1150 Chapman, Kyle       10 Eisenhower             18:14.0  
 14  1300 Jones, Alec         10 Walla Walla            18:14.2  
 15  1227 Cain, Marcus        12 Southridge             18:15.4  
 16  1230 Docken, Quinten     10 Southridge             18:16.0  
 17  1122 Buckley, Collin      9 A.C. Davis             18:18.1  
 18  1232 Holladay, Bram      11 Southridge             18:21.4  
 19  1341 Barrows, Conner     10 Wenatchee              18:22.7  
 20  1269 Sarmiento, Kennedy  12 Sunnyside              18:24.0  
 21  1317 Wenberg, Lucas      10 Walla Walla            18:25.5  
 22  1345 Collier, Peter      10 Wenatchee              18:27.9  
 23  1387 Conrad, Kyle         9 West Valley-           18:30.6  
 24  1228 Callahan, Grant      9 Southridge             18:31.2  
 25  1231 Gonzales, Adrian    12 Southridge             18:31.3  
 26  1290 Babbitt, Nason      11 Walla Walla            18:34.7  
 27  1270 Valdez, Rigo        11 Sunnyside              18:42.4  
 28  1320 Zimmerman, Joseph   12 Walla Walla            18:44.6  
 29  1356 Mugg, Tyler         12 Wenatchee              18:44.9  
 30  1163 Svendsen, Carter     9 Eisenhower             18:45.5  
 31  1395 Irvine, Zane        10 West Valley-           18:46.4  
 32  1307 McNicol, Robert     11 Walla Walla            18:47.7  
 33  1266 Prado, Ruben        11 Sunnyside              18:59.3  
 34  1132 Sanchez, Anthony    10 A.C. Davis             19:00.3  
 35  1348 Dice, Clark         11 Wenatchee              19:01.9  
 36  1404 Moulton, Tyler       9 West Valley-           19:06.1  
 37  1160 Salazar, Jesse       9 Eisenhower             19:06.9  
 38  1149 Badillo, Ricardo     9 Eisenhower             19:08.7  
 39  1346 Coppock, Josh       10 Wenatchee              19:09.9  
 40  1272 Walsh, Tye          11 Sunnyside              19:15.4  
 41  1401 Miller, Evan        10 West Valley-           19:21.0  
 42  1359 Sauer, Eric         12 Wenatchee              19:21.6  
 43  1351 Hunt, Drue          10 Wenatchee              19:23.9  
 44  1409 Randall, Trevor      9 West Valley-           19:24.4  
 45  1410 Reierson, Grant      9 West Valley-           19:25.2  
 46  1400 Mellander, Nick      9 West Valley-           19:26.8  
 47  1344 Clay, Rogan         12 Wenatchee              19:27.1  
 48  1130 Oliveros, Rudy      12 A.C. Davis             19:34.8  
 49  1256 Danny, Perales      11 Sunnyside              19:36.3  
 50  1257 Dimas, Miguel        9 Sunnyside              19:37.6  
 51  1318 Willwand, Matthew   11 Walla Walla            19:39.9  
 52  1316 Weisner, Rondell     9 Walla Walla            19:40.5  
 53  1157 Martinez, Oscar     11 Eisenhower             19:42.0  
 54  1305 Lewis, Jacob         9 Walla Walla            19:43.8  
 55  1362 Smith, Patrick      11 Wenatchee              19:44.0  
 56  1128 Knox, Samuel        10 A.C. Davis             19:45.8  
 57  1204 White, Ryan         12 Pasco                  19:47.9  
 58  1295 Gerling, Garrett    12 Walla Walla            19:54.6  
 59  1202 Vargas, Bryan       12 Pasco                  20:01.0  
 60  1350 Gustafson, Tyler    10 Wenatchee              20:01.6  
 61  1314 Stadola, Isaiah      9 Walla Walla            20:04.8  
 62  1242 Sams, Brody          9 Southridge             20:09.1  
 63  1151 Chen, Jorden        11 Eisenhower             20:10.5  
 64  1396 Lund, Isaac         10 West Valley-           20:11.3  
 65  1152 Contreras, Fabian   11 Eisenhower             20:14.8  
 66  1124 Foster, JP          12 A.C. Davis             20:21.8  
 67  1311 Neri, Joab          10 Walla Walla            20:26.9  
 68  1188 Le Mieux, Jordan    12 Pasco                  20:27.4  
 69  1159 Rehfield, Braeden    9 Eisenhower             20:29.6  
 70  1293 Fretheim, Arthur    12 Walla Walla            20:32.4  
 71  1166 Velasco, Cristian   11 Eisenhower             20:33.0  
 72  1354 Morrison, Brendan    9 Wenatchee              20:35.0  
 73  1241 Rodriguez, Ismael   10 Southridge             20:35.2  
 74  1408 Powell, Alexander   10 West Valley-           20:38.8  
 75  1301 Jones, Stephen Pau  12 Walla Walla            20:39.4  
 76  1198 Rivera, Ronny       12 Pasco                  20:41.1  
 77  1355 Moss, Jef           12 Wenatchee              20:41.6  
 78  1247 Zurhoff, Thor       10 Southridge             20:42.9  
 79  1187 Kucheryaviy, Valen  10 Pasco                  20:43.1  
 80  1182 Garcia, Jose        10 Pasco                  20:47.9  
 81  1292 Bumgarner, Joshua    9 Walla Walla            20:50.5  
 82  1309 Morrison, Travis     9 Walla Walla            20:57.6  
 83  1253 Barrios, Miguel     11 Sunnyside              20:58.5  
 84  1390 Faubion, Findlay    11 West Valley-           21:02.8  
 85  1263 Kilian, Daniel      12 Sunnyside              21:03.7  
 86  1353 Montes, Alberto      9 Wenatchee              21:13.5  
 87  1268 Roman, Freddie      11 Sunnyside              21:15.6  
 88  1389 Dougherty, Nathan    9 West Valley-           21:25.0  
 89  1358 Poulson, Gabriel     9 Wenatchee              21:26.7  
 90  1394 Holmes, Dane         9 West Valley-           21:29.1  
 91  1205 Williams, Troy      12 Pasco                  21:32.3  
 92  1271 Vidales, David      10 Sunnyside              21:32.5  
 93  1207 Young, Kevin        11 Pasco                  21:46.5  
 94  1412 Snipes, Sam         10 West Valley-           21:53.4  
 95  1135 Valera, Francisco   12 A.C. Davis             22:03.9  
 96  1239 Peale, Josh          9 Southridge             22:04.1  
 97  1313 Pogue, Elijah       11 Walla Walla            22:10.2  
 98  1406 Nordstrom, Leif     11 West Valley-           22:15.7  
 99  1194 Newell, Bryson      12 Pasco                  22:17.8  
100  1178 Cardona, Roberto     9 Pasco                  22:18.2  
101  1200 Ruco, Milton        12 Pasco                  23:18.8  
102  1226 Alexhnovich, Vital   9 Southridge             23:38.1  
103  1203 Virgen, Phoenix     10 Pasco                  23:59.1  
104  1177 Barrera, Diego      10 Pasco                  24:18.7  
105  1246 Voss, Michael       11 Southridge             24:25.3  
106  1189 Lobos, Javier        9 Pasco                  27:03.5  
107  1265 Meza, Mark          12 Sunnyside              28:40.7  
 
Event 3  Girls 3 Mile Run CC Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1  1384 Urlacher, Audrey    12 West Valley-           18:24.3  
  2  1142 Penaloza, Berenice  11 Eisenhower             18:29.6  
  3  1174 Vander Malle, Mari  12 Pasco                  18:30.6  
  4  1284 Nelson, Rachel       9 Walla Walla            18:40.8  
  5  1111 Kaluzny, Kaitlin    10 A.C. Davis             18:43.4  
  6  1376 Parobek, Margret    10 West Valley-           18:46.9  
  7  1140 Chavez, Mayra       10 Eisenhower             18:58.8  
  8  1329 Kiser, Hannah       12 Wenatchee              19:05.4  
  9  1138 Bravo, Katherine    11 Eisenhower             19:12.3  
 10  1374 Noe, Siena          12 West Valley-           19:28.5  
 11  1330 Kuest, Erinn        12 Wenatchee              19:30.7  
 12  1145 Sheffield, Kirsten  12 Eisenhower             19:36.7  
 13  1333 Nordt, Emily        10 Wenatchee              19:45.3  
 14  1173 Rodriguez, Janette  12 Pasco                  19:52.4  
 15  1106 DeMond, Erica        9 A.C. Davis             19:56.2  
 16  1209 Butler, Emily       11 Southridge             20:00.7  
 17  1252 Yanez, Jocelyn      11 Sunnyside              20:03.4  
 18  1114 Noe, Grace           9 A.C. Davis             20:04.4  
 19  1110 Kaluzny, Hannah     12 A.C. Davis             20:04.7  
 20  1335 Pauly, Skye         12 Wenatchee              20:15.2  
 21  1337 Thorson, Leanne     12 Wenatchee              20:15.5  
 22  1334 Pauly, Chelan       12 Wenatchee              20:19.7  
 23  1339 Zamora, Maria       11 Wenatchee              20:23.7  
 24  1371 Jaeger, Chantel     11 West Valley-           20:25.6  
 25  1109 Gerardi, Emily      11 A.C. Davis             20:26.4  
 26  1225 Worman, Sara        12 Southridge             20:30.0  
 27  1141 Kaplan, Kirsten     12 Eisenhower             20:31.4  
 28  1210 Callahan, Aubrey     9 Southridge             20:31.8  
 29  1214 Feil, Robyn         11 Southridge             20:32.3  
 30  1282 Molitor, Denali     12 Walla Walla            20:40.4  
 31  1375 Packard, Ashley     11 West Valley-           21:09.1  
 32  1277 Burgess, Emma       12 Walla Walla            21:25.8  
 33  1148 Thomas, Lindsy      11 Eisenhower             21:47.2  
 34  1211 Dahl, Rachel        10 Southridge             22:15.5  
 35  1287 Rapp, Maya           9 Walla Walla            22:31.7  
 36  1146 Solorzano, Ana      10 Eisenhower             22:44.3  
 37  1369 Dearinger, Tia      12 West Valley-           22:56.7  
 38  1380 Sebren, Alyssa       9 West Valley-           22:57.9  
 39  1283 Morris, McKhayla    12 Walla Walla            23:14.3  
 40  1289 Willwand, Mckelle   10 Walla Walla            24:01.0  
 41  1167 Alaniz, Andrea      12 Pasco                  25:01.1  
 42  1170 Delgado, Bexi        9 Pasco                  26:40.6  
 43  1175 Vargas, Thalia       9 Pasco                  28:53.3  

   Event 3  Girls 3 Mile Run CC Varsity
                                      Team Scores
   =================================================================================
   Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
   =================================================================================
   A.C. Davis vs Pasco
      1 A.C. Davis                   24    2    4    5    6    7
         Total Time:  1:39:15.10
            Average:    19:51.02
      2 Pasco                        31    1    3    8    9   10
         Total Time:  1:58:58.00
            Average:    23:47.60
   A.C. Davis vs Sunnyside
      1 A.C. Davis                   15    1    2    3    4    5
         Total Time:  1:39:15.10
            Average:    19:51.02
   A.C. Davis vs Walla Walla
      1 A.C. Davis                   20    2    3    4    5    6
         Total Time:  1:39:15.10
            Average:    19:51.02
      2 Walla Walla                  35    1    7    8    9   10   11
         Total Time:  1:46:33.00
            Average:    21:18.60
   A.C. Davis vs Wenatchee
      1 Wenatchee                    26    2    3    4    8    9   10   11
         Total Time:  1:38:52.10
            Average:    19:46.42
      2 A.C. Davis                   31    1    5    6    7   12
         Total Time:  1:39:15.10
            Average:    19:51.02
   Eisenhower vs Pasco
      1 Eisenhower                   20    1    3    4    5    7    8    9
         Total Time:  1:36:48.80
            Average:    19:21.76
      2 Pasco                        41    2    6   10   11   12
         Total Time:  1:58:58.00
            Average:    23:47.60
   Eisenhower vs Sunnyside
      1 Eisenhower                   15    1    2    3    4    5    6    7
         Total Time:  1:36:48.80
            Average:    19:21.76
   Eisenhower vs Walla Walla
      1 Eisenhower                   19    1    3    4    5    6    9   11
         Total Time:  1:36:48.80
            Average:    19:21.76
      2 Walla Walla                  39    2    7    8   10   12   13
         Total Time:  1:46:33.00
            Average:    21:18.60
   Eisenhower vs Wenatchee
      1 Eisenhower                   25    1    2    4    6   12   13   14
         Total Time:  1:36:48.80
            Average:    19:21.76
      2 Wenatchee                    32    3    5    7    8    9   10   11
         Total Time:  1:38:52.10
            Average:    19:46.42
   Pasco vs Southridge
      1 Southridge                   25    3    4    5    6    7
         Total Time:  1:43:50.30
            Average:    20:46.06
      2 Pasco                        30    1    2    8    9   10
         Total Time:  1:58:58.00
            Average:    23:47.60
   Pasco vs West Valley-Yakima
      1 West Valley-Yakima           21    1    3    4    6    7    8    9
         Total Time:  1:38:14.40
            Average:    19:38.88
      2 Pasco                        40    2    5   10   11   12
         Total Time:  1:58:58.00
            Average:    23:47.60
   Southridge vs Sunnyside
      1 Southridge                   15    1    2    3    4    5
         Total Time:  1:43:50.30
            Average:    20:46.06
   Southridge vs Walla Walla
      1 Southridge                   22    2    3    4    5    8
         Total Time:  1:43:50.30
            Average:    20:46.06
      2 Walla Walla                  33    1    6    7    9   10   11
         Total Time:  1:46:33.00
            Average:    21:18.60
   Southridge vs Wenatchee
      1 Wenatchee                    17    1    2    3    5    6    7    8
         Total Time:  1:38:52.10
            Average:    19:46.42
      2 Southridge                   46    4    9   10   11   12
         Total Time:  1:43:50.30
            Average:    20:46.06
   Sunnyside vs West Valley-Yakima
      1 West Valley-Yakima           15    1    2    3    4    5    6    7
         Total Time:  1:38:14.40
            Average:    19:38.88
   Walla Walla vs West Valley-Yakima
      1 West Valley-Yakima           20    1    3    4    5    7   10   11
         Total Time:  1:38:14.40
            Average:    19:38.88
      2 Walla Walla                  37    2    6    8    9   12   13
         Total Time:  1:46:33.00
            Average:    21:18.60
   Wenatchee vs West Valley-Yakima
      1 Wenatchee                    29    3    5    6    7    8    9   10
         Total Time:  1:38:52.10
            Average:    19:46.42
      2 West Valley-Yakima           30    1    2    4   11   12   13   14
         Total Time:  1:38:14.40
            Average:    19:38.88

 
Event 4  Boys 3 Mile Run CC Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1  1153 Cummings, Timothy   11 Eisenhower             15:33.9  
  2  1310 Nelson, Aaron       11 Walla Walla            15:41.9  
  3  1229 Cravens, Colby      12 Southridge             15:43.4  
  4  1361 Smith, Jacob        10 Wenatchee              15:45.5  
  5  1342 Boersma, Nicholas   10 Wenatchee              15:45.9  
  6  1162 Simison, Bryan      12 Eisenhower             15:46.2  
  7  1360 Sauer, Michael      12 Wenatchee              15:55.0  
  8  1238 Olivas, Quinton     12 Southridge             15:58.5  
  9  1243 Seiler, Nathan      12 Southridge             15:58.8  
 10  1240 Quam, Addison       11 Southridge             15:59.1  
 11  1161 Silva, German       11 Eisenhower             16:04.9  
 12  1343 Carlson, Andrew     12 Wenatchee              16:20.1  
 13  1158 Peone, Grey         10 Eisenhower             16:22.6  
 14  1319 Wolpert, JP         10 Walla Walla            16:26.3  
 15  1398 Mears, Chase        10 West Valley-           16:29.5  
 16  1308 Morgan, Austin      11 Walla Walla            16:33.4  
 17  1244 Smith, Aaron        11 Southridge             16:36.9  
 18  1245 Sturdefant, Kyle    12 Southridge             16:41.9  
 19  1129 Melchor, Alberto    10 A.C. Davis             16:42.5  
 20  1164 Troianello, Peter   11 Eisenhower             16:46.9  
 21  1165 Vargas, Santos      10 Eisenhower             16:51.2  
 22  1131 Rodriguez, Jaziel   10 A.C. Davis             16:57.5  
 23  1347 Cordes, Joe         11 Wenatchee              16:58.6  
 24  1397 Matheson, Joseph    11 West Valley-           16:59.5  
 25  1298 Heller, Greggory    10 Walla Walla            17:00.0  
 26  1304 Lewis, Blake        12 Walla Walla            17:05.7  
 27  1264 Mendoza, Jesus      12 Sunnyside              17:09.3  
 28  1267 Reynoso, Juan       10 Sunnyside              17:09.8  
 29  1364 Valdez, Justin      12 Wenatchee              17:14.9  
 30  1262 Gonzalez, Nathan    10 Sunnyside              17:16.7  
 31  1405 Munguia, Alejandro  12 West Valley-           17:17.3  
 32  1294 Gerling, Blake      10 Walla Walla            17:19.3  
 33  1127 Knox, Joe           10 A.C. Davis             17:25.3  
 34  1155 Dominguez, Delfino   9 Eisenhower             17:27.4  
 35  1258 Esqueda, Jordan     12 Sunnyside              17:28.2  
 36  1273 Watts, Patrick      12 Sunnyside              17:30.8  
 37  1399 Mellander, Kyle     12 West Valley-           17:32.6  
 38  1352 Lewis, Judd         10 Wenatchee              17:36.3  
 39  1254 Campos, Alejandro   11 Sunnyside              17:37.6  
 40  1391 Fischer, Aparicio   12 West Valley-           17:38.7  
 41  1315 Taylor, Dustin      12 Walla Walla            17:40.2  
 42  1184 Gorbatyuk, Sergey   10 Pasco                  17:42.5  
 43  1121 Alvarez, Christian  12 A.C. Davis             17:44.3  
 44  1123 Fernandez, Israel   11 A.C. Davis             17:51.0  
 45  1411 Rodriguez, Benito   10 West Valley-           17:55.6  
 46  1120 Acevedo, Jesus      11 A.C. Davis             17:57.5  
 47  1176 Arredondo, Hector   12 Pasco                  17:59.6  
 48  1195 Pimienta, Victor    11 Pasco                  18:06.4  
 49  1388 Croshaw, Casey      12 West Valley-           18:08.8  
 50  1191 Luhrs, Rainer       12 Pasco                  18:12.0  
 51  1190 Lopez, Daniel       11 Pasco                  18:22.8  
 52  1133 Schooley, Marcus    11 A.C. Davis             18:28.4  
 53  1206 Wisse, Travis       12 Pasco                  18:42.5  
 54  1197 Ramos, Jose         10 Pasco                  18:51.5  

   Event 4  Boys 3 Mile Run CC Varsity
                                      Team Scores
   =================================================================================
   Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
   =================================================================================
   A.C. Davis vs Pasco
      1 A.C. Davis                   17    1    2    3    5    6    7   12
         Total Time:  1:26:40.60
            Average:    17:20.12
      2 Pasco                        42    4    8    9   10   11   13   14
         Total Time:  1:30:23.30
            Average:    18:04.66
   A.C. Davis vs Sunnyside
      1 Sunnyside                    27    3    4    5    7    8    9
         Total Time:  1:26:34.80
            Average:    17:18.96
      2 A.C. Davis                   30    1    2    6   10   11   12   13
         Total Time:  1:26:40.60
            Average:    17:20.12
   A.C. Davis vs Walla Walla
      1 Walla Walla                  19    1    2    3    6    7    8   10
         Total Time:  1:22:47.30
            Average:    16:33.46
      2 A.C. Davis                   41    4    5    9   11   12   13   14
         Total Time:  1:26:40.60
            Average:    17:20.12
   A.C. Davis vs Wenatchee
      1 Wenatchee                    17    1    2    3    4    7    8   10
         Total Time:  1:20:45.10
            Average:    16:09.02
      2 A.C. Davis                   43    5    6    9   11   12   13   14
         Total Time:  1:26:40.60
            Average:    17:20.12
   Eisenhower vs Pasco
      1 Eisenhower                   15    1    2    3    4    5    6    7
         Total Time:  1:20:34.50
            Average:    16:06.90
      2 Pasco                        50    8    9   10   11   12   13   14
         Total Time:  1:30:23.30
            Average:    18:04.66
   Eisenhower vs Sunnyside
      1 Eisenhower                   15    1    2    3    4    5    6   10
         Total Time:  1:20:34.50
            Average:    16:06.90
      2 Sunnyside                    47    7    8    9   11   12   13
         Total Time:  1:26:34.80
            Average:    17:18.96
   Eisenhower vs Walla Walla
      1 Eisenhower                   21    1    3    4    5    8    9   13
         Total Time:  1:20:34.50
            Average:    16:06.90
      2 Walla Walla                  36    2    6    7   10   11   12   14
         Total Time:  1:22:47.30
            Average:    16:33.46
   Eisenhower vs Wenatchee
      1 Eisenhower                   28    1    4    6    8    9   10   13
         Total Time:  1:20:34.50
            Average:    16:06.90
      2 Wenatchee                    28    2    3    5    7   11   12   14
         Total Time:  1:20:45.10
            Average:    16:09.02
   Pasco vs Southridge
      1 Southridge                   15    1    2    3    4    5    6
         Total Time:  1:20:16.70
            Average:    16:03.34
      2 Pasco                        45    7    8    9   10   11   12   13
         Total Time:  1:30:23.30
            Average:    18:04.66
   Pasco vs West Valley-Yakima
      1 West Valley-Yakima           15    1    2    3    4    5    7   10
         Total Time:  1:25:57.60
            Average:    17:11.52
      2 Pasco                        46    6    8    9   11   12   13   14
         Total Time:  1:30:23.30
            Average:    18:04.66
   Southridge vs Sunnyside
      1 Southridge                   15    1    2    3    4    5    6
         Total Time:  1:20:16.70
            Average:    16:03.34
      2 Sunnyside                    45    7    8    9   10   11   12
         Total Time:  1:26:34.80
            Average:    17:18.96
   Southridge vs Walla Walla
      1 Southridge                   22    2    3    4    5    8    9
         Total Time:  1:20:16.70
            Average:    16:03.34
      2 Walla Walla                  35    1    6    7   10   11   12   13
         Total Time:  1:22:47.30
            Average:    16:33.46
   Southridge vs Wenatchee
      1 Southridge                   28    1    5    6    7    9   10
         Total Time:  1:20:16.70
            Average:    16:03.34
      2 Wenatchee                    28    2    3    4    8   11   12   13
         Total Time:  1:20:45.10
            Average:    16:09.02
   Sunnyside vs West Valley-Yakima
      1 Sunnyside                    27    3    4    5    7    8   10
         Total Time:  1:26:34.80
            Average:    17:18.96
      2 West Valley-Yakima           29    1    2    6    9   11   12   13
         Total Time:  1:25:57.60
            Average:    17:11.52
   Walla Walla vs West Valley-Yakima
      1 Walla Walla                  20    1    2    4    6    7    9   12
         Total Time:  1:22:47.30
            Average:    16:33.46
      2 West Valley-Yakima           37    3    5    8   10   11   13   14
         Total Time:  1:25:57.60
            Average:    17:11.52
   Wenatchee vs West Valley-Yakima
      1 Wenatchee                    16    1    2    3    4    6    8   11
         Total Time:  1:20:45.10
            Average:    16:09.02
      2 West Valley-Yakima           43    5    7    9   10   12   13   14
         Total Time:  1:25:57.60
            Average:    17:11.52