2011 DISTRICT XC MEET RESULTS/ROSTERS/ALLOCATIONS

District Meets on athletic.net at bottom of this page-ALL RESULTS ARE POSTED

STATE ROSTERS CAN BE FOUND WITHIN EACH RESULT

1B/2B CLASSIFICATIONSAll 1B/2B District Qualifier Results
District 1-3 Sat, Oct. 29, American Lake-4 Boys Team(20 ind) - 2 Girls Team(10 ind)DIST 1-3 RESULTS
District 4 Sat, Oct. 29, Lewisville Regional Park-4 Boys Team(20 ind) - 2 Girls Team(10 ind)DIST 4 RESULTS
District 5-6 Friday, Oct 28, Apple Ridge-2 Boys Team(10 ind) - 1 Girls Team(5 ind)DIST 5-6 RESULTS
District 7 Boys Sat, Oct. 29, Plante's Ferry-3 Boys Team(15 ind) - Girls will run at ClarkstonDIST 7 RESULTS
District 7 Girls & 9(B&G) Thurs, Oct 27, Clarkston-3 Boys Team(15 ind) - 3 Girls Team(15 ind)DIST 9 RESULTS

1A CLASSIFICATIONSAll 1A District Qualifier Results
District 1-3 Sat, Oct. 29, American Lake-5 Boys Team(25 ind) - 6 Girls Team(30 ind)DIST 1-3 RESULTS
District 4 Sat, Oct. 29, Lewisville Regional Park-4 Boys Team(20 ind) - 4 Girls Team(20 ind)DIST 4 RESULTS
District 5 Sat, Oct 29, Apple Ridge-3 Boys Team(15 ind) - 2 Girls Team(10 ind)DIST 5 RESULTS
District 6-7 Sat., Oct 29, Plante's Ferry-4 Boys Team(20 ind) - 4 Girls Team(20 ind)DIST 6-7 RESULTS

2A CLASSIFICATIONSAll 2A District Qualifier Results
District 1 Sat, Oct. 29, South Whidbey-3 Boys Team(15 ind) - 3 Girls Team(15 ind)DIST 1 RESULTS
District 2-3 Sat, Oct. 29, American Lake-5 Boys Team(25 ind) - 5 Girls Team(25 ind)DIST 2-3 RESULTS
District 4 Sat, Oct. 29, Lewisville Regional Park-3 Boys Team(15 ind) - 3 Girls Team(15 ind)DIST 4 RESULTS
District 5-6-7 Sat, Oct. 29,  Plante's Ferry-5 Boys Team(25 ind) - 5 Girls Team(25 ind)DIST 5-7 RESULTS

3A CLASSIFICATIONSAll 3A District Qualifier Results
District 1 Sat, Oct. 29, South Whidbey-2 Boys Team(10 ind) - 2 Girls Team(10 ind)DIST 1 RESULTS
District 2 Thursday, Oct 27, Lake Sammamish-5 Boys Team(25 ind) - 5 Girls Team(25 ind)DIST 2 RESULTS
District 3-4 Sat, Oct. 29, American Lake-6 Boys Team(30 ind) - 6 Girls Team(30 ind)DIST 3-4 RESULTS
District 5-8 Sat, Oct. 29, Wandermere-3 Boys Team(15 ind) - 3 Girls Team(15 ind)DIST 5-8 RESULTS

4A CLASSIFICATIONSAll 4A District Qualifier Results
District 1-2 Sat, Oct. 29, Lincoln Park-5 Boys Team(25 ind) - 5 Girls Team(25 ind)DIST 1-2 RESULTS
District 3-4 Sat, Oct. 29, American Lake-8 Boys Team(40 ind) - 8 Girls Team(40 ind)DIST 3-4 RESULTS
District 5-8 Sat, Oct. 29, Wandermere-3 Boys Team(15 ind) - 3 Girls Team(15 ind)DIST 5-8 RESULTS


MEET INFORMATION FROM ATHLETIC.NET

Thursday, October 27, 2011
Lake Sammamish-Issaquah                                  SeaKing 3A District Championships
Clarkston High School                                          District 9 1B/2B & Dist 7 B Girls

Friday, October 28, 2011
Apple Ridge, Cowiche                                          District 5/6 1B/2B Championships

Saturday, October 29, 2011
American Lake Golf Course, American Lake      Westside Classic
Lincoln Park, Seattle                                              4A NW Regional Championships
Lewisville Regional Park, Battleground               District 4 XC Championships
South Whidbey HS, Langley                                 Northwest District 1 2A, 3A Championships
Plantes Ferry Park, Spokane                                CWAC/GNL 1A & 2A Regional & Dist 7 B Boys
Wandermere GC, Spokane                                   Big 9/GSL 3A & 4A Regional XC Meet
Apple Ridge, Cowiche                                           SCAC 1A District Championships

Saturday, November 05, 2011
Sun Willows Golf Course, Pasco                           WIAA 1B/2B State Championships
Sun Willows Golf Course, Pasco                           WIAA 1A State Championships
Sun Willows Golf Course, Pasco                           WIAA 2A State Championships
Sun Willows Golf Course, Pasco                           WIAA 3A State Championships
Sun Willows Golf Course, Pasco                           WIAA 4A State Championships