2017 STATE QUALIFYING XC MEET

2017 STATE QUALIFYING MEETS

DATES, LOCATIONS, ALLOCATIONS & RESULTS

Results will be posted when available

1B/2B CLASSIFICATIONS
District 1-2 Sat, Oct 28, South Whidbey HS-3 Boys Team(21 ind)-
RESULTS
District 1-4 Sat, Oct 28, Onalaska High School - 3 Girls Team(21 ind)-RESULTS
District 4 Sat, Oct 28, Onalaska High School - 5 Boys Team(35 ind)-RESULTS
District 5-6 Wed, Oct 25, Walla Walla Pt Park, Wen - 4 Boys Team(28 ind) - 1 Girls Team(7 ind)-RESULTS
District 7-9 Sat, Oct 28, Colfax Golf Course-4 Boys Team(28 ind) - 4 Girls Team(28 ind)-RESULTS

1A CLASSIFICATIONS
District 1-2 Sat, Oct 28, South Whidbey HS-4 Boys Team(28 ind) - 4 Girls Team(28 ind)-
RESULTS
District 3 Sat, Oct 28, Chambers Bay-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)-RESULTS
District 4 Sat, Oct 28, Lewis River GC, Woodland-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)-RESULTS
District 5 Thurs, Oct 26, Apple Ridge-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)-RESULTS
District 6 Wed, Oct 25, Walla Walla Pt Park, Wen. - 2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)-RESULTS
District 7, Thurs, Oct 26, Chewelah Golf Course-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)-RESULTS

2A CLASSIFICATIONS
District 1-2 Sat, Oct 28 South Whidbey HS-4 Boys Team(28 ind) - 4 Girls Team(28 ind)-
RESULTS
District 3 Sat, Oct 28, Chambers Bay-5 Boys Team(35 ind) - 5 Girls Team(35 ind)-RESULTS
District 4 Sat, Oct 28, Lewis River GC, Woodland-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)-RESULTS
District 5-7 Sat, Oct 28 Apple Ridge-4 Boys Team(28 ind) - 4 Girls Team(28 ind)-RESULTS

3A CLASSIFICATIONS
District 1 Sat, Oct 28, South Whidbey HS-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)-
RESULTS
District 2 Sat, Oct 28, Lake Sammamish-5 Boys Team(35 ind) - 5 Girls Team(35 ind)-RESULTS
District 3-4 Sat, Oct 28, Chambers Bay-6 Boys Team(42 ind) - 6 Girls Team(42 ind)-RESULTS
District 8, Sat, Oct 28, Wandermere, Spokane-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)-RESULTS

4A CLASSIFICATIONS
District 1 Sat, Oct 28, South Whidbey HS-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)-
RESULTS
District 2 Sat, Oct 21, Lake Sammamish Park-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)-RESULTS
District 3-4
Sat, Oct 28, Chambers Bay-7 Boys Team(49 ind) - 7 Girls Team(49 ind)-RESULTS
District 6 Thurs, Oct 26, Franklin Park, Yakima-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)-RESULTS
District 8 Sat, Oct 28, Wandermere, Spokane-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)-RESULTS

MEET INFORMATION FROM ATHLETIC.NET

Saturday, October 21
              District 2 3A-4A KingCo League Championships Issaquah, Lake Sammamish State Park
Wednesday, October 25
              District 6 1A & 5/6 2B Championships Wenatchee, Walla Walla Point Park
Thursday, October 27
              District 7 1A Championships Chewelah, Chewelah Golf Course
              District 6 4A Championship Yakima, Franklin Park
              District 5 1A SCAC District Championship Cowiche, Apple Ridge
Saturday, October 29
             District 8 GSL/MCC 3A & 4A Championships, Wandermere Golf Course
             District 2 - 3A SeaKing Championships Lake Sammamish State Park
             1B/2B Districts 7 & 9 Regional, Colfax, Colfax Golf Club

             2A CWAC/GNL District/Regional Glue Cowiche, Apple Ridge
             District IV 1A/2A Championships Woodland, Lewis River Golf Course
             District IV 1B/2B Championships Onalaska, Onalaska HS
             Northwest (1A - 4A) District Championships Langley, South Whidbey HS
             Westside Classic Tacoma, Chambers Bay