2018 STATE QUALIFYING MEETS

DATES, LOCATIONS, ALLOCATIONS

1B/2B CLASSIFICATIONS
District 1-3 Sat, Oct 27, South Whidbey HS-1 Boys Team(7 ind)

District 1-4 Sat, Oct 27, Onalaska High School - 5 Girls Team(35 ind)
District 4 Sat, Oct 27, Onalaska High School - 6 Boys Team(42 ind)
District 5-6 Wed, Oct 24, Blue Heron Park, ML - 4 Boys Team(28 ind) - 3 Girls Team(21 ind)
District 7-9 Sat, Oct 27, Harrington Golf Course-5 Boys Team(35
 ind) - 4 Girls Team(28 ind)


1A CLASSIFICATIONS
District 1-2 Sat, Oct 27, South Whidbey HS-5 Boys Team(35 ind) - 6 Girls Team(42 ind)

District 3 Sat, Oct 27, Chambers Bay-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)
District 4 Thurs, Oct 25, Lewis River GC, Woodland- 3 Boys Team(21 ind) - 2 Girls Team(14 ind)
District 5 Thurs, Oct 25, Apple Ridge-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)
District 6 Tues, Oct 23, Walla Walla Pt Park, Wen. - 1 Boys Team(7 ind) - 1 Girls Team(7 ind)
District 7 Thurs, Oct 25, Chewelah Golf Course-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)

2A CLASSIFICATIONS
District 1-2 Sat, Oct 27 South Whidbey HS-4 Boys Team(28 ind) - 4 Girls Team(28 ind)

District 3 Sat, Oct 27, Chambers Bay-6 Boys Team(42 ind) - 5 Girls Team(35 ind)
District 4 Thurs, Oct 25, Lewis River GC, Woodland-3 Boys Team(21 ind) - 4 Girls Team(28 ind)
District 5-7 Sat, Oct 27 Apple Ridge-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)

3A CLASSIFICATIONS
District 1 Sat, Oct 27, South Whidbey HS-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)

District 2 Thurs, Oct 25, Lower Woodland Park, Seattle-6 Boys Team(42 ind) - 6 Girls Team(42 ind)
District 3-4 Sat, Oct 27, Chambers Bay-5 Boys Team(35 ind) - 5 Girls Team(35 ind)
District 8 Sat, Oct 27, Veterans Memorial GC, Walla Walla-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)

4A CLASSIFICATIONS
District 1 Sat, Oct 27, South Whidbey HS-2 Boys Team(14 ind) - 2 Girls Team(14 ind)

District 2 Thurs, Oct 18, Lake Sammamish Park-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)
District 3-4
Sat, Oct 27, Chambers Bay-7 Boys Team(49 ind) - 7 Girls Team(49 ind)
District 6 Thurs, Oct 25, Walla Walla Pt Park, Wen. - 1 Boys Team(7 ind) - 1 Girls Team(7 ind)
District 8 Sat, Oct 27, Veterans Memorial GC, Walla Walla-3 Boys Team(21 ind) - 3 Girls Team(21 ind)

MEET INFORMATION FROM ATHLETIC.NET

Thursday, October 18
              District 2 3A-4A KingCo League Championships, Issaquah, Lake Sammamish
Tuesday, October 23
              CTL/District 6 1A Championships, Wenatchee, Walla Walla Point Park
Wednesday, October 24
              Regional 5/6 B State Qualifier Moses Lake, Blue Heron Park
Thursday, October 25
              District 2 - 3A SeaKing Championships, Seattle, Lower Woodland
              NEA District 7 1A Championships Chewelah, Chewelah Golf Course
              District IV 1A/2A Championships Woodland, Lewis River Golf Course
              Columbia Basin Big 9 District 6 4A Championship, Wenatchee, Walla Walla Pt. Park
              SCAC District 5 1A District Championship, Cowiche, Apple Ridge
Saturday, October 27
              District 8 GSL/MCC 3A & 4A Championships, Walla Walla, Veterans GC

              1B/2B Districts 7 & 9 Regional, Harrington Golf Club

              2A CWAC/GNL District/Regional Glue Meet, Cowiche, Apple Ridge
              District IV 1B/2B Championships Onalaska, Onalaska HS
              Northwest (B, 1A - 4A) District Championships Langley, South Whidbey HS
              Westside Classic-West Central District XC, Tacoma, Chambers Bay