2A Boys District 1-Oct 28 South Whidbey-5k
TEAM SCORES-Sehome-60, Bellingham-83, Liberty (Issaquah)-104, Cedarcrest-107
1 12 Cade Brown 15:55.3 Bellingham
2 12 Joshua Rauvola 16:12.5 Archbishop Murphy
3 12 Grant Van Valkenburg 16:27.1 Cedarcrest
4 11 Reed Smith 16:35.3 Sehome
5 11 Jaden Lofrese 16:46.9 Mountlake Terrace
6 11 Tate Hutchins 16:51.1 Lynden
7 12 Ben Benson 16:56.7 Cedarcrest
8 11 Lucas Cunningham 16:58.7 Sehome
9 10 Jacob Alexander 17:00.3 Sehome
10 11 Luke Knoblich 17:00.8 Liberty (Issaquah)
11 12 Ty Veldhuisen 17:01.3 Bellingham
12 11 Rory McClelland 17:02.4 Liberty (Issaquah)
13 12 Roscoe Perry 17:02.9 Lynden
14 12 Gunnar Hansen 17:03.3 Sammamish
15 10 Isaac Cortes 17:09.3 Granite Falls
16 10 Isaiah Ellis 17:13.9 Lynden
17 10 Alex Williams 17:15.5 Mountlake Terrace
18 12 Tadeusz Pforte 17:16.4 Sehome
19 10 Alex Chin 17:20.5 Liberty (Issaquah)
20 12 Timothy Crabtree 17:22.7 Bellingham
21 10 Jack Miller 17:24.2 Sehome
22 12 Emmett Klaiber 17:24.5 Cedarcrest
23 11 Drew McFall 17:24.8 Bellingham
24 12 Marcos Gonzalez 17:26.7 Burlington-Edison
25 12 Adam Cross 17:28.5 Lakewood
26 11 Graham Frangooles 17:28.9 Sammamish
27 12 Nigel Yeates 17:29.1 Burlington-Edison
28 10 Caleb Schmotzer 17:29.9 Bellingham
Reed Smith 11 Sehome
Lucas Cunningham 11 Sehome
Jacob Alexander 10 Sehome
Tadeusz Pforte 12 Sehome
Roman Schroyer 9 Sehome
Jack Miller 10 Sehome
Max Horne 12 Sehome
Dominik Riemann 10 Sehome
Sam Risser 11 Sehome
Cade Brown 12 Bellingham
Ty Veldhuisen 12 Bellingham
Drew McFall 11 Bellingham
Timothy Crabtree 12 Bellingham
Caleb Schmotzer 10 Bellingham
Jensen Kintzele 10 Bellingham
John Johnson 10 Bellingham
Hank Burke-Manwaring 11 Bellingham
Gabe Trahan-Halme 10 Bellingham
Luke Knoblich 11 Liberty (Issaquah)
Rory McClelland 11 Liberty (Issaquah)
Alex Chin 10 Liberty (Issaquah)
Alexander Hartford 11 Liberty (Issaquah)
Mehul Krishna 11 Liberty (Issaquah)
Mason Antin 11 Liberty (Issaquah)
Alexander Krohn 12 Liberty (Issaquah)
Arne Grette 11 Liberty (Issaquah)
Ritvik Vudathu 12 Liberty (Issaquah)
Grant Van Valkenburg 12 Cedarcrest
Ben Benson 12 Cedarcrest
Emmett Klaiber 12 Cedarcrest
Bryce Hefner 11 Cedarcrest
Ryan LaTurner 11 Cedarcrest
Justin Young 12 Cedarcrest
Brady Shaw 10 Cedarcrest
Patrick McCabe 12 Cedarcrest
Brennan LeBlanc 11 Cedarcrest
2A Girls District 1-Oct 28 South Whidbey-5k
TEAM SCORES-Bellingham-58, Sehome-75, Cedarcrest-91, Liberty (Issaquah)-111
1 11 Annika Reiss 18:23.4 Bellingham
2 12 Kristen Garcia 18:28.4 Sedro-Woolley
3 10 Elsie Dombek 19:51.5 Cedarcrest
4 10 Rosie Kirker 19:52.0 Sehome
5 12 Heather Hanson 20:12.6 Anacortes
6 11 Grace Much 20:16.8 Bellingham
7 12 Sophia Lindstrom 20:17.1 Liberty (Issaquah)
8 10 Livi Lackland Henry 20:17.4 Bellingham
9 12 Emma Hageman 20:17.6 Sehome
10 12 Siri Christopherson 20:20.8 Liberty (Issaquah)
11 11 Aspen Allsop 20:33.9 Sehome
12 12 Kelly Hall 20:40.1 Cedarcrest
13 12 Joan Park 20:40.6 Mountlake Terrace
14 10 Madison Howe 20:43.8 Lakewood
15 10 Anika Schlimmer 20:45.4 Burlington-Edison
16 9 Emma Berreth 20:45.7 Sehome
17 12 Alicia Krivanek 20:52.5 Cedarcrest
18 10 Callie Buchanan 20:58.5 Lakewood
19 12 Megan Dorney 20:58.8 Archbishop Murphy
20 12 Sophia Riccardi 21:04.3 Anacortes
21 9 Kate Giesen 21:06.4 Bellingham
22 9 Scout (Eleanor) Or... 21:07.1 Bellingham
23 12 Meagan Williams 21:09.2 Mountlake Terrace
24 11 Bailee Hawkins 21:09.6 Liberty (Issaquah)
25 10 Ashlyn Hairston 21:10.3 Sammamish
26 12 Marika Jamtaas 21:13.9 Mountlake Terrace
27 12 Mary Cate Babcock 21:14.6 Cedarcrest
28 12 Jamie Good 21:15.6 Blaine
Annika Reiss 11 Bellingham
Grace Much 11 Bellingham
Livi Lackland Henry 10 Bellingham
Zoe Thompson 12 Bellingham
Kate Giesen 9 Bellingham
Claire Campbell 11 Bellingham
Rosie Thompson 12 Bellingham
Scout (Eleanor) Ormsby 9 Bellingham
Milan Gauthier 10 Bellingham
Rosie Kirker 10 Sehome
Emma Hageman 12 Sehome
Aspen Allsop 11 Sehome
Emma Berreth 9 Sehome
Aine Dillon 10 Sehome
Isabelle Douglas 9 Sehome
Jonquil Loeffelholz 9 Sehome
Leonna Armijo 9 Sehome
Gracia Powell 9 Sehome
Elsie Dombek 10 Cedarcrest
Kelly Hall 12 Cedarcrest
Alicia Krivanek 12 Cedarcrest
Kate Vergillo 12 Cedarcrest
Mary Cate Babcock 12 Cedarcrest
Aryia Farnworth 9 Cedarcrest
Katelyn Wells 10 Cedarcrest
Cecelia Kiesow 11 Cedarcrest
Ginger Van Valkenburg 10 Cedarcrest
Sophia Lindstrom 12 Liberty (Issaquah)
Siri Christopherson 12 Liberty (Issaquah)
Bailee Hawkins 11 Liberty (Issaquah)
Kailee Johnson 9 Liberty (Issaquah)
Jenna Long 10 Liberty (Issaquah)
Hailie Baker 11 Liberty (Issaquah)
Brigitte Larkin 11 Liberty (Issaquah)
Laura Kouzmanova 10 Liberty (Issaquah)
Heidi Bennick 11 Liberty (Issaquah)