2A Boys District 3, Oct 28 Chambers Bay, Tacoma-5k
TEAM SCORES-Steilacoom-57, North Kitsap-91,
Sequim-116, Eatonville-121, Kingston-130
1 12 Tyler Hughey 16:39.8 Lindbergh
2 11 Stefans Lusis 16:55.8 Kingston
3 12 Rudu Wani 17:00.4 Franklin Pierce
4 10 Zach Koivisto 17:18.8 Steilacoom
5 11 Broghan Zimmerman 17:28.6 Steilacoom
6 11 Alec Shingleton 17:29.1 Sequim
7 10 Landon Flake 17:32.2 Steilacoom
8 10 Josiah Nobles 17:36.0 Steilacoom
9 11 Murray Bingham 17:37.6 Sequim
10 12 Dorian Issa 17:37.7 Kingston
11 10 Max Metters 17:37.7 North Kitsap
12 11 Joel Slominski 17:39.4 White River
13 12 Joe Gerke 17:39.4 Orting
14 11 Jacob Villanueva 17:42.6 Lindbergh
15 12 David Blalock 17:44.1 North Kitsap
16 12 Matthew Hyter 17:47.6 North Kitsap
17 12 Tate Stecker 17:52.7 Washington
18 11 Sawyer Noel 17:53.4 Eatonville
19 9 Max Van Eaton 17:54.3 Eatonville
20 11 Aidan Doane 17:55.0 River Ridge
21 11 Liam Byrne 17:56.5 Sequim
22 11 Gabriel Long 18:00.1 Port Angeles
23 9 Luke Hensley 18:00.7 North Kitsap
24 11 Lucas Lane 18:01.0 Eatonville
25 9 Cameron Hatler 18:01.3 Eatonville
26 10 Igmin Martinez 18:02.3 North Kitsap
27 9 Eli Gish 18:02.4 Sequim
28 10 Cole Spadafore 18:06.6 North Kitsap
29 10 Thomas Shaw 18:07.0 Port Angeles
30 11 Ian Ryan 18:07.6 Franklin Pierce
31 10 Cuauhtemoc Garcia 18:10.2 Washington
32 11 Cameron Butler 18:11.2 Port Angeles
33 11 Alexander Brady 18:12.3 Steilacoom
34 11 Tor Sather 18:13.8 Kingston
35 10 Gavin Cole 18:14.1 Eatonville
Zach Koivisto 10 Steilacoom
Broghan Zimmerman 11 Steilacoom
Josiah Nobles 10 Steilacoom
Alexander Brady 11 Steilacoom
Landon Flake 10 Steilacoom
Ryan Sandvik 12 Steilacoom
Kevin Snow 12 Steilacoom
Sawyer Dagan 9 Steilacoom
Noah Gauntz 11 Steilacoom
Max Metters 10 North Kitsap
David Blalock 12 North Kitsap
Matthew Hyter 12 North Kitsap
Igmin Martinez 10 North Kitsap
Luke Hensley 9 North Kitsap
Timothy Lara 12 North Kitsap
Wyatt Murphy 10 North Kitsap
Cole Spadafore 10 North Kitsap
Matthew Tucker 12 North Kitsap
Murray Bingham 11 Sequim
Liam Byrne 11 Sequim
Alec Shingleton 11 Sequim
Jazen Bartee 11 Sequim
Eli Gish 9 Sequim
Riley Martin 11 Sequim
Jakob Pyeatt 11 Sequim
Fischer Jensen 11 Sequim
Erik Christiansen 9 Sequim
Max Van Eaton 9 Eatonville
Sawyer Noel 11 Eatonville
Lucas Lane 11 Eatonville
Gavin Cole 10 Eatonville
Cameron Hatler 9 Eatonville
Nickolas Schier 12 Eatonville
Keith Lovejoy 10 Eatonville
Christian Rodriguez 9 Eatonville
Christopher Donohue 12 Eatonville
Stefans Lusis 11 Kingston
Dorian Issa 12 Kingston
Alexander Robertson 12 Kingston
Tor Sather 11 Kingston
Adin Bowers 12 Kingston
Jacob Bradley 11 Kingston
Henry Estrada-Gold 12 Kingston
David Anderson 11 Kingston
Curtis Upton 9 Kingston
2A Girls District 3, Oct 28 Chambers Bay, Tacoma-5k
TEAM SCORES-Port Angeles-90, Steilacoom-118,
Highline-126, Kingston-133, White River-136
1 9 Madison Zosa 19:19.7 North Kitsap
2 11 Madeline Drennen 20:10.3 Orting
3 10 Stephanie Martz 20:38.1 Lindbergh
4 9 Lauren Larson 20:39.8 Port Angeles
5 12 Isabelle Snyder 20:43.3 Eatonville
6 12 Holly Rouse 20:49.7 Kingston
7 12 Madelyn Dougherty 20:54.6 Port Angeles
8 12 Kara Sandusky 20:58.0 Clover Park
9 12 Gracie Long 21:00.4 Port Angeles
10 12 Abigail Hubbard 21:01.4 Steilacoom
11 11 Makenna Cowan 21:04.5 Highline
12 11 Claire Larson 21:10.5 Kingston
13 10 Makayla Melcher 21:11.1 White River
14 12 Alexis Crowl 21:24.9 River Ridge
15 11 Jessica Bedolla-Me... 21:32.2 Highline
16 11 Yesenia Bedolla-Me... 21:35.0 Highline
17 12 Camryn Berryhill 21:40.2 White River
18 11 Ashley Gore 21:45.0 Orting
19 11 Savannah Knutson 21:46.0 North Mason
20 11 Ana Rios 21:48.3 Foster
21 11 Alexandra Potter 21:51.9 Steilacoom
22 9 Pharra McCulley 21:53.5 Steilacoom
23 12 Hannah Swettenam 21:58.8 White River
24 12 Kelis Barton 21:59.0 Renton
25 9 Donna Te 21:59.4 Foster
26 11 Katie Liu 22:01.1 Lindbergh
27 10 Ella Holland 22:02.6 Port Angeles
28 12 Kristen Nazareno 22:03.1 Renton
29 11 Eden Mortensen 22:06.2 Franklin Pierce
30 10 Montana Thoroughman 22:09.1 Kingston
31 11 Audrey Snedecor 22:12.0 Steilacoom
32 11 Natasha Mwansa 22:14.7 Fife
33 12 Maggie Mitchell 22:15.3 Washington
34 10 Nancy Jimenez 22:17.4 Foster
35 10 Isabella Porter 22:17.6 North Mason
Gracie Long 12 Port Angeles
Lauren Larson 9 Port Angeles
Madelyn Dougherty 12 Port Angeles
Ella Holland 10 Port Angeles
Kathryn Guttormsen 9 Port Angeles
Alisandra Baccus 10 Port Angeles
Ellie Hiigel 10 Port Angeles
Jada Cargo-Acosta 9 Port Angeles
Alyssa Benedict 9 Port Angeles
Abigail Hubbard 12 Steilacoom
Marley Weiss 12 Steilacoom
Pharra McCulley 9 Steilacoom
Emma Fortmann 12 Steilacoom
Alexandra Potter 11 Steilacoom
Kylee Shirkey 10 Steilacoom
Audrey Snedecor 11 Steilacoom
Ava Gonzales 9 Steilacoom
Lydia Dahlke 11 Steilacoom
Jessica Bedolla-Mendoza 11 Highline
Makenna Cowan 11 Highline
Yesenia Bedolla-Mendoza 11 Highline
Anita Chung 12 Highline
Dru Roberts 9 Highline
Ashleigh Bell 11 Highline
Christine Nguyen 12 Highline
Savannah Taylor 11 Highline
Leann Barnes 11 Highline
Holly Rouse 12 Kingston
Claire Larson 11 Kingston
Bridget McMahon 11 Kingston
Montana Thoroughman 10 Kingston
Kenzie Rutherford 11 Kingston
Aidan Mills 10 Kingston
Abby Priest 9 Kingston
Charlotte Hanson 11 Kingston
Emily Lekberg 11 Kingston
Makayla Melcher 10 White River
Camryn Berryhill 12 White River
Hannah Swettenam 12 White River
Claire Lowe 12 White River
Kelsee Gould 11 White River
Natalie Franco 12 White River
Emily Derrick 11 White River
Jessica Taylor 10 White River
Rachel Franco 10 White River