2A Boys District 5-7, Oct. 28 Apple Ridge-3 Mile
TEAM SCORES-Pullman-49, Selah-63, Ellensburg-67, East Valley (Spokane)-103
1 12 Daniel Callahan 15:30.2 Selah
2 12 Hunter Reynolds 15:37.5 East Valley (Spokane)
3 10 Eliason Kabasenche 15:41.2 Pullman
4 10 Bas Holland 15:45.1 Cheney
5 11 Roman Romanyuk 15:49.3 Pullman
6 12 Dominic Mathias 15:55.0 Ellensburg
7 12 Christopher Urakawa 15:57.2 Selah
8 10 Shea Mattson 16:01.8 Selah
9 11 Lorenzo Alvarado 16:02.4 Wapato
10 12 Mason Best 16:05.1 Clarkston
11 12 Anders Ott 16:07.4 Ellensburg
12 12 Cody Skay 16:07.9 West Valley (Spokane)
13 10 Haiden Drury 16:12.6 Toppenish
14 11 Patrick Nairimo 16:13.9 Pullman
15 11 Eli Fishburne 16:16.6 West Valley (Spokane)
16 11 Will Sharp 16:17.0 East Valley (Spokane)
17 12 Noe Lopez 16:17.9 Wapato
18 12 Aron James 16:18.7 Pullman
19 11 Tucker Cunningham 16:19.3 Cheney
20 11 Andres Keith 16:20.7 Ellensburg
21 12 Adrian Benitez 16:29.0 Grandview
22 10 Oscar Edge 16:30.6 Pullman
23 10 Isak Larson 16:31.9 Ellensburg
24 12 Sebastien Lewis 16:35.5 Pullman
25 10 Reese Braman 16:37.4 Ellensburg
26 11 Max Wahl 16:38.0 Prosser
27 12 Gideon Bolton 16:39.6 Selah
28 10 Kolby Tune 16:40.0 Ephrata
Tristan Call 12 Pullman
Asher Cousins 10 Pullman
Oscar Edge 10 Pullman
Spencer George 12 Pullman
Aron James 12 Pullman
Eliason Kabasenche 10 Pullman
Sebastien Lewis 12 Pullman
Patrick Nairimo 11 Pullman
Roman Romanyuk 11 Pullman
Gideon Bolton 12 Selah
Daniel Callahan 12 Selah
Trysten Crawford 11 Selah
Hunter Jones 11 Selah
Shea Mattson 10 Selah
Reece Ozanich 9 Selah
Cody Salinas 12 Selah
Christopher Urakawa 12 Selah
Michael Wiedler 11 Selah
Patrick Adkisson 10 Ellensburg
Damien Anderson 11 Ellensburg
Reese Braman 10 Ellensburg
Langdon Ernest-Beck 12 Ellensburg
Andres Keith 11 Ellensburg
Isak Larson 10 Ellensburg
Zach Mathias 10 Ellensburg
Dominic Mathias 12 Ellensburg
Anders Ott 12 Ellensburg
Josiah Dewitt 11 East Valley (Spokane)
Tommy Ngo 11 East Valley (Spokane)
Casey Noack 11 East Valley (Spokane)
Hunter Reynolds 12 East Valley (Spokane)
Derek Severin 12 East Valley (Spokane)
Zach Severin 10 East Valley (Spokane)
Will Sharp 11 East Valley (Spokane)
Trevor Weberg 10 East Valley (Spokane)
Jack Weidman 10 East Valley (Spokane)
2A Girls District 5-7, Oct. 28 Apple Ridge-3 Mile
TEAM SCORES-Selah-45, Cheney-62, West Valley (Spokane)-77, Ellensburg-85
1 12 Molly Mattson 18:31.8 Selah
2 11 Jenna Herzog 18:38.6 Pullman
3 12 Uhuru Hashimoto 18:47.2 Ellensburg
4 10 Bryn Heikes 18:51.8 Quincy
5 12 Hannah Spakousky 18:59.9 Cheney
6 11 Anna Swedin 19:01.1 Selah
7 11 Kaylea Hartman 19:07.2 Selah
8 12 Jolene Whiteley 19:11.0 Cheney
9 12 Audrey Piacsek 19:18.9 Ellensburg
10 10 Annika Esvelt 19:21.7 West Valley (Spokane)
11 10 Sadie Langford 19:23.3 West Valley (Spokane)
12 11 Ketra Pope 19:25.5 Selah
13 11 Natalie Andreas 19:26.5 East Valley (Yakima)
14 9 Jane Kennedy 19:31.7 Quincy
15 9 Marion Mager-Reeser 19:33.8 Cheney
16 10 Emma Garza 19:34.4 West Valley (Spokane)
17 12 Karen Billingsley 19:37.2 Ephrata
18 10 Jenna Engeland 19:38.3 West Valley (Spokane)
19 9 Jaela Thornburg 19:38.7 Cheney
20 10 Megan Habegger 19:41.5 Cheney
21 12 Charity Cordova 19:46.6 Pullman
22 10 Nati VerMulm 19:49.2 Prosser
23 10 Elizabeth Smythe 19:49.7 East Valley (Spokane)
24 12 Emily Dittmer 19:55.0 Ellensburg
25 10 Charis Williams 20:00.4 Selah
26 10 Leah Holmgren 20:02.7 Ellensburg
27 12 Jessica Vietzke 20:05.1 Cheney
28 11 Janealle Sutterlict 20:06.4 Wapato
Kyrsten Callahan 9 Selah
Caden Clark 12 Selah
Kaleigh Dalrymple 10 Selah
Kendyl Fitzsimmons 12 Selah
Kaylea Hartman 11 Selah
Molly Mattson 12 Selah
Ketra Pope 11 Selah
Anna Swedin 11 Selah
Charis Williams 10 Selah
Alexia Batchelor 10 Cheney
Brette Draper 12 Cheney
Megan Habegger 10 Cheney
Marion Mager-Reeser 9 Cheney
Mayah Spakousky 9 Cheney
Hannah Spakousky 12 Cheney
Jaela Thornburg 9 Cheney
Jessica Vietzke 12 Cheney
Jolene Whiteley 12 Cheney
Sarah Adamson 11 West Valley (Spokane)
Allie Andrews 9 West Valley (Spokane)
Mikayla Davis 10 West Valley (Spokane)
Jenna Engeland 10 West Valley (Spokane)
Annika Esvelt 10 West Valley (Spokane)
Emma Garza 10 West Valley (Spokane)
Sadie Langford 10 West Valley (Spokane)
Sydney Stone 11 West Valley (Spokane)
Emily Dittmer 12 Ellensburg
Chandra Gerdes 12 Ellensburg
Uhuru Hashimoto 12 Ellensburg
Leah Holmgren 10 Ellensburg
Audrey Piacsek 12 Ellensburg
Haley Rominger 11 Ellensburg
Madison Thompson 10 Ellensburg
Rowan Utzinger 10 Ellensburg
Elisa Wallace 10 Ellensburg