2A Region IV Tournament
Team Scores
1..DEER PARK 172.5
2..RIVERSIDE (CHATTAROY) 150
3..TOPPENISH 138
4..WAPATO 99
5..ELLENSBURG 97
6..OTHELLO 96
7..CLARKSTON 94
8..QUINCY 92
9..SELAH 91
10..CHENEY 69
11..EPHRATA 63
12..PROSSER 61
13..GRANDVIEW 60
14..PULLMAN 53
15..EAST VALLEY (YAKIMA) 39
16..MEDICAL LAKE 35
17..COLVILLE 34
18..WEST VALLEY (SPOK) 23

2A Region IV Tournament
Weight Class : 103
1. 09-OSMAR JAIMEZ (PROS) PROSSER 3-2
2. 11-LUIS GOMEZ (WAPT) WAPATO
3. 10-ISIAAH GARZA (TOPP) TOPPENISH 12-7
4. 09-DREW ACORN (DRPK) DEER PARK
5. 10-JAKE SMITH (OTHE) OTHELLO 9-0
6. 12-JEREMY RIGBY (RSID) RIVERSIDE (CHAT

Weight Class : 112
1. 12-JJ GARZA (TOPP) TOPPENISH 5-1
2. 11-LEVI ZADOROZNEY (DRPK) DEER PARK
3. 09-KENNY SANDERS (ELLE) ELLENSBURG 6-5
4. 09-REUBEN LOPEZ (OTHE) OTHELLO
5. 10-RYAN MAJOR (RSID) RIVERSIDE (CHAT 11-0
6. 09-JUSTIN HODGE (RSID) RIVERSIDE (CHAT

Weight Class : 119
1. 11-GUSTAVO LOPEZ (WAPT) WAPATO 15-3
2. 12-JARED REYES (QUIN) QUINCY
3. 10-JUSTIN ELDRED (DRPK) DEER PARK 5-3 OT
4. 10-TAIT TUCKER (ELLE) ELLENSBURG
5. 11-ISAAC GUTIERREZ (TOPP) TOPPENISH 9-5
6. 12-RYAN WENDT (COLV) COLVILLE

Weight Class : 125
1. 12-JAKE HORN (EPHA) EPHRATA 5-0
2. 11-CARLOS TORRES (SELA) SELAH
3. 10-JOSEPH HUIZAR (PROS) PROSSER 8-1
4. 11-MIKE JONES (RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 12-HENRY HERNANDEZ (QUIN) QUINCY 19-10
6. 11-JOHN WEAVER (WAPT) WAPATO

Weight Class : 130
1. 12-KELLEN HOPKINS (EVYK) EAST VALLEY (YA 8-5
2. 12-SAM LANE (DRPK) DEER PARK
3. 10-MATT POWELL (CLAK) CLARKSTON 11-10
4. 12-GABE LINDQUIST (QUIN) QUINCY
5. 11-JUSTIN FIMAN (WVSK) WEST VALLEY (SP 4-1
6. 10-JAKE BENDER (RSID) RIVERSIDE (CHAT

Weight Class : 135
1. 11-YUDER PECH (TOPP) TOPPENISH 6-3
2. 10-BRANDON LELIEFELD (DRPK) DEER PARK
3. 11-TY SOUDERS (MDLK) MEDICAL LAKE Pin 3:14
4. 12-CALEB BURTON (SELA) SELAH
5. 11-GILBERT GODINEZ (TOPP) TOPPENISH 7-6
6. 12-LEVI ROSE (COLV) COLVILLE

Weight Class : 140
1. 12-VIKTOR NESENCHUK (DRPK) DEER PARK 13-7
2. 12-STEVEN SCHRAMM (SELA) SELAH
3. 11-MATT DAVID (PULL) PULLMAN 19-11
4. 11-KEVIN SMITH (OTHE) OTHELLO
5. 11-CHASE HABERMAN (ELLE) ELLENSBURG 7-2
6. 11-JAYMAR IMPERIAL (WAPT) WAPATO

Weight Class : 145
1. 12-CODY MILLER (DRPK) DEER PARK 7-4
2. 11-FERNANDO GODINEZ (GVEW) GRANDVIEW
3. 12-JACK CALVERT (OTHE) OTHELLO 7-6
4. 12-TYLER BRISCHLE (WVSK) WEST VALLEY (SP
5. 11-AUSTIN MILLER (CHEN) CHENEY 6-4
6. 11-COLBY MELBURN (QUIN) QUINCY

Weight Class : 152
1. 12-DALLAS HINTZ (EPHA) EPHRATA 4-3
2. 10-DJ DARNALL (CLAK) CLARKSTON
3. 11-WAYLAN CORK (DRPK) DEER PARK 3-0
4. 10-JACOB DESROCHES (RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 12-THOMAS JOHNSON (ELLE) ELLENSBURG 12-6
6. 12-JON BORDEN (SELA) SELAH

Weight Class : 160
1. 11-RYAN DESROCHES (RSID) RIVERSIDE (CHAT Pin 2:35
2. 12-LYLE DRAPER (CLAK) CLARKSTON
3. 12-KEITH PARKER (CHEN) CHENEY 8-2
4. 11-NATHEN BAUER (PROS) PROSSER
5. 12-BEN GROCE (MDLK) MEDICAL LAKE 4-3
6. 12-BRANDON ROSE (EVYK) EAST VALLEY (YA

Weight Class : 171
1. 12-MITCH EGGETT (CHEN) CHENEY Pin 1:47
2. 12-NICK MELBURN (QUIN) QUINCY
3. 12-JACOB ROBILLARD (GVEW) GRANDVIEW Pin 1:49
4. 12-RYAN HODGE (RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 10-ETHAN GRABLE (DRPK) DEER PARK 3-2
6. 11-JOE BOISSO (ELLE) ELLENSBURG

Weight Class : 189
1. 11-FRANK WILLIS (CLAK) CLARKSTON Pin 5:10
2. 12-KYLE DRUFFEL (PULL) PULLMAN
3. 12-TYLER JOHNSON (RSID) RIVERSIDE (CHAT Pin 2:07
4. 11-KELLY SCHWINT (QUIN) QUINCY
5. 11-DAN ESCAMILLA (SELA) SELAH Pin 0:42
6. 12-ANTHONY MILLER (DRPK) DEER PARK

Weight Class : 215
1. 12-JACOB JOHNSTON (OTHE) OTHELLO 12-3
2. 12-RUBEN RIOS (TOPP) TOPPENISH
3. 12-TYLER WEYAND (ELLE) ELLENSBURG 4-3
4. 11-BRANDON GROAT (PULL) PULLMAN
5. 12-GREG MOORE (CHEN) CHENEY 4-0
6. 12-KYLE HARRINGTON (WAPT) WAPATO

Weight Class : 285
1. 12-JORDAN LITTLE BULL (WAPT) WAPATO 1-0
2. 12-DUSTIN HOWARD (TOPP) TOPPENISH
3. 10-JOE RODRIGUEZ (GVEW) GRANDVIEW 5-4
4. 12-NICK DIFLORIO (RSID) RIVERSIDE (CHAT
5. 11-MICHAEL CARMONA (OTHE) OTHELLO Pin 1:55
6. 12-BROCK SCHOBER (ELLE) ELLENSBURG