3A Boys District 2 Sat, Oct 28, Lake Sammamish-5k
TEAM SCORES-Interlake-53, Redmond-76,
Ballard-99, Bainbridge-120, Lakeside (Seattle)-129
1 11 Sebastian Belkin 15:43.2 Bainbridge
2 12 Epheson Giday 15:55.0 Franklin (WA)
3 12 Dante Paszkeicz 15:55.4 Interlake
4 11 George Cretu 15:56.5 Redmond
5 12 Matthew Roberts 15:58.1 Interlake
6 12 Surafel Muche 16:01.4 Nathan Hale
7 12 John Lehr 16:06.1 Redmond
8 10 Cooper Arons 16:07.1 Redmond
9 12 Isaac Mohn 16:12.6 O'Dea
10 12 Bryce Rosenwald 16:13.4 Interlake
11 11 Benjamin Braun 16:15.4 Interlake
12 12 Drew Schornak 16:17.0 Bishop Blanchet
13 11 Sanjay Raman 16:20.5 Lakeside (Seattle)
14 12 Ian Stiehl 16:22.9 Ingraham
15 12 Chad Cohen 16:28.0 Ballard
16 11 Sebastian Alfonso 16:29.4 Lakeside (Seattle)
17 11 Carter Hall 16:29.4 Bainbridge
18 12 Christopher Ruiz 16:30.2 Ballard
19 11 Declan O'Neill 16:30.3 Lakeside (Seattle)
20 11 Carlo Ruggiero 16:31.4 Bainbridge
21 11 Kai Vickers 16:32.3 Ballard
22 12 Charles Sheh 16:32.9 Seattle Prep
23 11 Travis Mason 16:34.1 Redmond
24 11 Max Levy 16:34.8 Ballard
25 12 Joe Sheh 16:35.0 Seattle Prep
26 12 Javon Arnone 16:35.6 Franklin (WA)
27 12 Conor Brennan 16:38.0 Seattle Prep
28 11 Sam Levy 16:38.3 Ingraham
29 12 Chris Taves 16:38.4 Interlake
30 10 Michael Lewis 16:39.1 Bishop Blanchet
31 12 Wesley Olive 16:39.6 Garfield
32 12 Hayden Evans 16:40.5 Ballard
33 11 AbdurRahman Bhatti 16:40.5 Lakeside (Seattle)
34 11 Alec Block 16:41.4 Franklin (WA)
35 11 Sebastian Brinkman 16:41.6 Interlake
Matthew Roberts 12 Interlake
Dante Paszkeicz 12 Interlake
Bryce Rosenwald 12 Interlake
Benjamin Braun 11 Interlake
Chris Taves 12 Interlake
Sebastian Brinkman 11 Interlake
Sasha Picciotto 10 Interlake
Quentin Fiessinger 11 Interlake
Parker Parmacek 11 Interlake
George Cretu 11 Redmond
John Lehr 12 Redmond
Kyle Nickum 12 Redmond
Cooper Arons 10 Redmond
Travis Mason 11 Redmond
Eric Nickum 12 Redmond
Thomas Sigall 11 Redmond
Lance Mason 11 Redmond
Ethan Ashley 11 Redmond
Kai Vickers 11 Ballard
Chad Cohen 12 Ballard
Max Levy 11 Ballard
Hayden Evans 12 Ballard
Christopher Ruiz 12 Ballard
Jovan Koledin 11 Ballard
Chauncey Cox 9 Ballard
Jonah Maier 11 Ballard
Eric Souza-Ponce 9 Ballard
Sebastian Belkin 11 Bainbridge
Carter Hall 11 Bainbridge
Carlo Ruggiero 11 Bainbridge
Nathan McVay 11 Bainbridge
Sean Lindsey 11 Bainbridge
Elliott Windrope 11 Bainbridge
Jason Weiss 12 Bainbridge
Ben Cibula 12 Bainbridge
Sean Westerhout 9 Bainbridge
Sanjay Raman 11 Lakeside (Seattle)
Declan O'Neill 11 Lakeside (Seattle)
Sebastian Alfonso 11 Lakeside (Seattle)
AbdurRahman Bhatti 11 Lakeside (Seattle)
Fred Liu 10 Lakeside (Seattle)
Elian Joseph 9 Lakeside (Seattle)
Xander Uyttendaele 11 Lakeside (Seattle)
Charlie Hipps 10 Lakeside (Seattle)
Eric Xia 9 Lakeside (Seattle)
3A Girls District 2 Sat, Oct 28, Lake Sammamish-5k
TEAM SCORES-Garfield-105, Ballard-107,
Eastside Catholic-118, Redmond-128, Ingraham-137
1 10 Kate Jendrezak 18:33.8 Eastside Catholic
2 11 Isabel Schmidt 18:40.4 Garfield
3 12 Ellie Erikson 18:41.1 Interlake
4 10 Kate Forsberg 18:45.9 Bellevue
5 9 Claudia Harnett 18:51.2 Lakeside (Seattle)
6 10 Kate Simmons 18:55.5 Eastside Catholic
7 9 Chloe Connolly 18:55.5 Redmond
8 11 Margaret Baker 19:00.4 Mercer Island
9 11 Anya Hirschfeld 19:02.8 Ingraham
10 9 Sarah Mirkin 19:04.4 Holy Names Academy
11 9 Olivia Freeman 19:04.5 Bishop Blanchet
12 12 Aishanee Wijeratna 19:05.7 Interlake
13 12 Ashlyn Ramos 19:13.2 Eastside Catholic
14 12 Danielle Bauder 19:14.0 Ballard
15 12 Lena Stern 19:23.5 Garfield
16 11 Maya Kalach 19:28.9 Interlake
17 12 Claire Cocales 19:30.4 Lake Washington
18 9 Ella Montgomery 19:33.6 Ingraham
19 12 Lily Hayes 19:35.4 Garfield
20 12 Louisa Yardley 19:40.2 Ballard
21 9 Sophie Kirov 19:40.5 Lake Washington
22 11 Samantha Smith 19:47.9 Ballard
23 11 Anastasia Konugres 19:51.1 Ballard
24 9 Christina Crow 19:51.7 Holy Names Academy
25 12 Chloe Michaels 19:52.6 Mercer Island
26 10 Lauren Lehr 19:52.6 Redmond
27 11 Naho Masaki 19:52.7 Redmond
28 12 Anna Scott 19:52.7 Bainbridge
29 10 Posy Vogt 19:53.7 Garfield
30 11 Lydia Montgomery 19:54.8 Ingraham
31 12 Emma Flood 19:56.7 Bishop Blanchet
32 11 Lucy Klebeck 19:59.2 Holy Names Academy
33 10 Felicity Strzelec 20:04.4 Juanita
34 10 Suzanna Graham 20:06.6 Seattle Prep
35 9 Emily DeJarlais 20:07.6 Bellevue
Isabel Schmidt 11 Garfield
Lily Hayes 12 Garfield
Posy Vogt 10 Garfield
Lena Stern 12 Garfield
Sophia Chrysanthakopoulos 9 Garfield
Sydney Santos 12 Garfield
Marte Borgmann 11 Garfield
Greta Laesch 9 Garfield
Olivia Reichert 10 Garfield
Danielle Bauder 12 Ballard
Anastasia Konugres 11 Ballard
Samantha Smith 11 Ballard
Louisa Yardley 12 Ballard
Nell Baker 11 Ballard
Veronica Redpath 12 Ballard
Madison Jacobs 11 Ballard
Hannah Weaver 10 Ballard
Rose Kranwinkle 11 Ballard
Kate Jendrezak 10 Eastside Catholic
Ashlyn Ramos 12 Eastside Catholic
Kate Simmons 10 Eastside Catholic
Caitlyn Stoutt 9 Eastside Catholic
Hailey Faith 10 Eastside Catholic
Kyleigh Ramos 12 Eastside Catholic
Ashlyn Prukop 10 Eastside Catholic
Paige Parker 11 Eastside Catholic
Elizabeth Brummer 11 Eastside Catholic
Chloe Connolly 9 Redmond
Naho Masaki 11 Redmond
Lauren Lehr 10 Redmond
Ailey Butler 12 Redmond
Amelia Muscott 12 Redmond
Tasia Meyer 11 Redmond
Kellie Cobb 12 Redmond
Lili Hargreaves 9 Redmond
Caitlyn Axe 12 Redmond
Anya Hirschfeld 11 Ingraham
Cameron Lilley 12 Ingraham
Ella Montgomery 9 Ingraham
Lydia Montgomery 11 Ingraham
Daniella Hubble 9 Ingraham
Frances Maiorano 9 Ingraham
Katherine Hinds 10 Ingraham
Sonia Yuan 10 Ingraham
Addie Pappas 12 Ingraham