ARJaM-REGIONAL XC 3A GIRLS

Oct. 28, 2006

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

Results also available for boys

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   West Valley(Yak)         45    1    2    8   16   18   30   38   19:37      1:57
  2   Mt. Spokane              58    4    5   14   15   20   29   36   19:56      1:27
  3   North Central           103    3    6   22   33   39   42   48   20:19      2:46
  4   Southridge              108    9   11   23   25   40   41   47   20:36      1:52
  5   Kamiakin                122   19   21   24   26   32   34   43   20:49        28
  6   East Valley(Sp)         123    7   13   31   35   37   44   46   20:40      1:56
  7   Hanford                 136   12   17   27   28   52   53   54   21:11      3:34
  8   Sunnyside               238   10   50   57   60   61   62        25:51     11:05
  9   Eastmont                256   45   49   51   55   56   58   59   24:00      3:40

Individuals

1. West Valley(Yak)
    1  Lisa Olander-10             18:38  
    2  Stephanie Shuel-11          18:41  
    8  Rachael Johnson-12          19:44  
   16  Alejandra Borunda-12        20:26  
   18  Aubrey Packard-10           20:35  
   30  Audrey Urlacher-9           21:02  
   38  Stacy Sundborg-12           21:36  
Time = 1:38:04     Places = 45

2. Mt. Spokane
    4  Courtney Zalud-10           19:12  
    5  Jessica Klier-12            19:13  
   14  Amy Pomante-11              20:14  
   15  Becca Craig-11              20:21  
   20  Sarah Craig-9               20:39  
   29  Stephanie Inouye-10         20:58  
   36  Kacey Smith-10              21:24  
Time = 1:39:39     Places = 58

3. North Central
    3  Mary Graesser-12            18:51  
    6  Rachel Ballard-10           19:14  
   22  Lauren Harris-12            20:41  
   33  Maddie McGee-10             21:09  
   39  Lea Osborn-11               21:37  
   42  Rachel Casto-11             22:03  
   48  Elizabeth Fall-9            22:43  
Time = 1:41:32     Places = 103

4. Southridge
    9  Christina Lee-12            19:48  
   11  Anne Steagall-10            19:57  
   23  MacKensie Rockstrom-11      20:44  
   25  Ali Johnston-11             20:50  
   40  Gina Dickman-9              21:40  
   41  Sharlee Robles-11           21:52  
   47  Macie Rockstrom-9           22:38  
Time = 1:42:59     Places = 108

5. Kamiakin
   19  Tina Miller-10              20:38  
   21  Rachael Gerboth-9           20:39  
   24  Michelle Henson-11          20:49  
   26  Erinn Walter-12             20:53  
   32  Sami Bazzell-12             21:06  
   34  Alicia Arnold-10            21:16  
   43  Kristen Birmingham-12       22:04  
Time = 1:44:05     Places = 122

6. East Valley(Sp)
    7  Lauren Bergam-10            19:28  
   13  Devon Borja-10              20:03  
   31  Lori Bourgeous-11           21:06  
   35  Samanth Gilson-9            21:17  
   37  Chelsey Denzin-9            21:24  
   44  Mackenzi Borja-10           22:09  
   46  Natalie Lowe-10             22:16  
Time = 1:43:18     Places = 123

7. Hanford
   12  Haley Tank-10               19:58  
   17  Megan Dart-10               20:32  
   27  Lauren Curran-9             20:56  
   28  Leilani Anderson-10         20:56  
   52  Amanda Lopez-11             23:32  
   53  Katie Briggs-12             23:49  
   54  Jessie Bergmann-9           23:50  
Time = 1:45:54     Places = 136

8. Sunnyside
   10  Brittany Messmore-11        19:53  
   50  Marlene Manzo-9             23:29  
   57  Kassandra Reyes-9           26:41  
   60  Monica Manzo-10             28:14  
   61  Amanda Montelongo-9         30:58  
   62  Karina Romero-10            31:36  
Time = 2:09:15     Places = 238

9. Eastmont
   45  Callie Chestnut-12          22:11  
   49  Emily Grant-10              22:49  
   51  Georisa Chang-12            23:32  
   55  Lauren Fisch-9              25:35  
   56  Rachel Thompson-11          25:51  
   58  Sam Segalini-12             26:55  
   59  Carley Vergine-10           27:27  
Time = 1:59:58     Places = 256
Top

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM

    1     1  Lisa Olander-10             18:38    West Valley(Yak)
    2     2  Stephanie Shuel-11          18:41    West Valley(Yak)
    3     3  Mary Graesser-12            18:51    North Central
    4     4  Courtney Zalud-10           19:12    Mt. Spokane
    5     5  Jessica Klier-12            19:13    Mt. Spokane
    6     6  Rachel Ballard-10           19:14    North Central
    7     7  Lauren Bergam-10            19:28    East Valley(Sp)
    8     8  Rachael Johnson-12          19:44    West Valley(Yak)
    9     9  Christina Lee-12            19:48    Southridge
   10    10  Brittany Messmore-11        19:53    Sunnyside
   11    11  Anne Steagall-10            19:57    Southridge
   12    12  Haley Tank-10               19:58    Hanford
   13    13  Devon Borja-10              20:03    East Valley(Sp)
   14    14  Amy Pomante-11              20:14    Mt. Spokane
   15    15  Becca Craig-11              20:21    Mt. Spokane
   16    16  Alejandra Borunda-12        20:26    West Valley(Yak)
   17    17  Megan Dart-10               20:32    Hanford
   18    18  Aubrey Packard-10           20:35    West Valley(Yak)
   19    19  Tina Miller-10              20:38    Kamiakin
   20    20  Sarah Craig-9               20:39    Mt. Spokane
   21    21  Rachael Gerboth-9           20:39    Kamiakin
   22    22  Lauren Harris-12            20:41    North Central
   23    23  MacKensie Rockstrom-11      20:44    Southridge
   24    24  Michelle Henson-11          20:49    Kamiakin
   25    25  Ali Johnston-11             20:50    Southridge
   26    26  Erinn Walter-12             20:53    Kamiakin
   27    27  Lauren Curran-9             20:56    Hanford
   28    28  Leilani Anderson-10         20:56    Hanford
   29    29  Stephanie Inouye-10         20:58    Mt. Spokane
   30    30  Audrey Urlacher-9           21:02    West Valley(Yak)
   31    31  Lori Bourgeous-11           21:06    East Valley(Sp)
   32    32  Sami Bazzell-12             21:06    Kamiakin
   33    33  Maddie McGee-10             21:09    North Central
   34    34  Alicia Arnold-10            21:16    Kamiakin
   35    35  Samanth Gilson-9            21:17    East Valley(Sp)
   36    36  Kacey Smith-10              21:24    Mt. Spokane
   37    37  Chelsey Denzin-9            21:24    East Valley(Sp)
   38    38  Stacy Sundborg-12           21:36    West Valley(Yak)
   39    39  Lea Osborn-11               21:37    North Central
   40    40  Gina Dickman-9              21:40    Southridge
   41    41  Sharlee Robles-11           21:52    Southridge
   42    42  Rachel Casto-11             22:03    North Central
   43    43  Kristen Birmingham-12       22:04    Kamiakin
   44    44  Mackenzi Borja-10           22:09    East Valley(Sp)
   45    45  Callie Chestnut-12          22:11    Eastmont
   46    46  Natalie Lowe-10             22:16    East Valley(Sp)
   47    47  Macie Rockstrom-9           22:38    Southridge
   48    48  Elizabeth Fall-9            22:43    North Central
   49    49  Emily Grant-10              22:49    Eastmont
   50    50  Marlene Manzo-9             23:29    Sunnyside
   51    51  Georisa Chang-12            23:32    Eastmont
   52    52  Amanda Lopez-11             23:32    Hanford
   53    53  Katie Briggs-12             23:49    Hanford
   54    54  Jessie Bergmann-9           23:50    Hanford
   55    55  Lauren Fisch-9              25:35    Eastmont
   56    56  Rachel Thompson-11          25:51    Eastmont
   57    57  Kassandra Reyes-9           26:41    Sunnyside
   58    58  Sam Segalini-12             26:55    Eastmont
   59    59  Carley Vergine-10           27:27    Eastmont
   60    60  Monica Manzo-10             28:14    Sunnyside
   61    61  Amanda Montelongo-9         30:58    Sunnyside
   62    62  Karina Romero-10            31:36    Sunnyside
Top

Results also available for boys . Return to home page.