PLACE NAME TEAM TIME
4A GIRLS EASTERN REGIONAL-May 27-28, 2005
GIRLS 100 METER HIGH HURDLES
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Katie Kimball-12 Cheney 15.41
2 Kayla Standish-9 Ellensburg 15.64
3 Claire Raap-10 Prosser 15.76
4 Ambria Brantner-12 WV(Yak) 16.07
5 Christina Linde-11 Sunnyside 16.31
6 Kylee Williamson-10 East Valley 16.79
7 Melissa Trammell-9 WV(Yak) 16.95
8 Lydia Morrison-12 Clarkston 17.09
GIRLS 300 METER LOW HURDLES
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Katie Kimball-12 Cheney 46.10
2 Robyn Robblee-11 Ellensburg 47.56
3 Lori Bourgeous-9 East Valley 48.83
4 Alaina Smith-12 North Central 49.14
5 Melissa Trammell-9 WV(Yak) 50.39
6 Alyssa James-9 Clarkston 50.75
7 Ana Arreola-11 Wapato 51.05
8 Stephanie Krebs-12 North Central 51.18
GIRLS 100 METER DASH
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Shene Davis-10 Selah 12.76
2 Megan Price-12 WV(Spok) 12.96
3 Katie Arnold-9 East Valley 13.00
4 Melissa Guthrie-12 Hanford 13.05
5 Taylor Williams-12 Cheney 13.18
6 Karli Thomas-11 WV(Yak) 13.20
7 Annika Swenson-10 Cheney 13.28
8 Kara England-9 North Central 13.32
GIRLS 200 METER DASH
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Anna Walters-11 North Central 26.02
2 Claire Raap-10 Prosser 26.53
3 Allison Craven-12 WV(Yak) 26.62
4 Rachael Johnson-10 WV(Yak) 26.99
5 Megan Price-12 WV(Spok) 27.14
6 Melissa Guthrie-12 Hanford 27.42
7 Taylor Williams-12 Cheney 27.47
8 Taylor Fannin-9 WV(Yak) 27.53
GIRLS 400 METER DASH
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Anna Walters-11 North Central 58.21
2 Rachael Johnson-10 WV(Yak) 59.65
3 Blake Loos-10 Hanford 61.73
4 Elise Olk-11 East Valley 62.64
5 Fatima Ruelas-11 Sunnyside 63.11
6 Elizabeth Marshall-12 Clarkston 63.61
7 Kelsey Hentges-11 East Valley 65.46
8 Alex Gates-9 Prosser 65.88
GIRLS 800 METER RUN
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Michelle Schubert-11 WV(Yak) 2:20.08
2 Chelsea VanDeBrake-11 WV(Yak) 2:23.00
3 Anne Staeheli-11 Hanford 2:26.34
4 Kyle Miller-9 Cheney 2:29.18
5 Whitney Ramsey-12 North Central 2:29.64
6 Julie Wilson-12 Prosser 2:31.39
7 Stephanie Cooke-11 Ellensburg 2:33.08
8 Anna Kimball-11 Cheney 2:36.13
GIRLS 1600 METER RUN
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Stephanie Shuel-9 WV(Yak) 5:31.76
2 Mary Graesser-10 North Central 5:33.41
3 Anna Kimball-11 Cheney 5:45.95
4 Larsen Agee-11 WV(Spok) 5:47.24
5 Holly Forsyth-12 North Central 5:48.87
6 Yanet Candido-11 Sunnyside 5:53.74
7 Stephanie Whittaker-12 North Central 5:56.98
8 Roxana Macias-11 Prosser 5:59.00
GIRLS 3200 METER RUN
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Mary Graesser-10 North Central 11:33.59
2 Larsen Agee-11 WV(Spok) 11:36.26
3 Jo E. Mayer-11 East Valley 12:02.65
4 Stephanie Whittaker-12 North Central 12:18.00
5 Yanet Candido-11 Sunnyside 12:26.84
6 Kayla Pattison-11 North Central 12:26.97
7 Katie Carlos-12 WV(Yak) 13:04.92
8 Stacy Sundborg-10 WV(Yak) 13:07.64
GIRLS 4X100 RELAY
PLACE SCHOOL TIME
1 Hanford 50.07
2 East Valley 50.08
3 WV(Yak) 50.33
4 North Central 51.20
5 Cheney 51.50
6 Selah 51.90
7 Prosser 52.28
8 Ellensburg 54.18
GIRLS 4X200 RELAY
PLACE SCHOOL TIME
1 East Valley 1:45.76
2 WV(Yak) 1:46.47
3 Hanford 1:47.31
4 Cheney 1:48.62
5 North Central 1:49.58
6 Selah 1:49.66
7 Sunnyside 1:52.55
8 Prosser 1:56.23
GIRLS 4X400 RELAY
PLACE SCHOOL TIME
1 WV(Yak) 4:04.24
2 North Central 4:04.28
3 East Valley 4:14.13
4 Ellensburg 4:20.38
5 Hanford 4:23.51
6 Prosser 4:23.95
7 Cheney 4:24.78
8 Selah 4:35.61
GIRLS JAVELIN
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Lynnea Braun-12 WV(Yak) 140-05
2 Shantel Haugen-12 North Central 124-09
3 Samantha Elliot- Clarkston 118-10
4 Jessica Susemiehl-12 North Central 118-09
5 Devon Cresse-12 Ellensburg 117-09
6 Kendall Mays-11 North Central 111-00
7 Karen Chase-12 WV(Yak) 105-03
8 Heather Doolin-11 Ellensburg 94-04
GIRLS SHOTPUT
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Devon Cresse-12 Ellensburg 41-05
2 Karen Chase-12 WV(Yak) 41-01.5
3 Emily Sasse-12 WV(Spok) 40-00
4 Ashlee Michelson-11 North Central 39-01
5 Lucy Carlson-12 North Central 39-01
6 Lyndize Johnson-11 East Valley 38-00
7 Chelsea Wordell-10 North Central 34-01.5
8 Stephanie Irwin-11 WV(Yak) 32-04
GIRLS DISCUS
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Devon Cresse-12 Ellensburg 128-09
2 Ashlee Michelson-11 North Central 125-06
3 McKenzie Carter-11 East Valley 118-00
4 Lyndize Johnson-11 East Valley 115-10
5 Ashley Kenney-9 WV(Spok) 108-06
6 Breanna Falor-11 Cheney 107-00
7 Kami Buckler-12 WV(Yak) 105-01
8 Gracie Gee-11 WV(Yak) 92-07
GIRLS LONG JUMP
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Kasey Hostetler-12 Hanford 18-08
2 Eleaya Schuerch-10 East Valley 18-01
3 Ambria Brantner-12 WV(Yak) 17-07.25
4 Mackenzie Lauber-10 Cheney 17-01.75
5 Breanne Wilson-10 Prosser 16-08.5
6 Kelly Hostetler-10 Hanford 16-07.75
7 Karli Thomas-11 WV(Yak) 16-04.5
8 Allie Hansen-11 North Central 16-02.5
GIRLS TRIPLE JUMP
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Kayla Standish-9 Ellensburg 37-02.5
2 Shene Davis-10 Selah 36-06
3 Eleaya Schuerch-10 East Valley 36-04
4 Lynnea Braun-12 WV(Yak) 34-06.5
5 Lydia Morrison-12 Clarkston 34-05
6 Christina Linde-11 Sunnyside 34-00.25
7 Morgan Dunning-9 East Valley 33-05
8 Cally Mercer-9 Prosser 32-02.5
GIRLS HIGH JUMP
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Ambria Brantner-12 WV(Yak) 5-02.0
2 Megan Cogley-11 Cheney 5-02.0
3 Kayla Standish-9 Ellensburg 5-02.0
4 Kierea Meloy-9 Selah 5-00.0
5 Jordyne Jaquish-9 Sunnyside 5-00.0
6 Robyn Robblee-11 Ellensburg 5-00.0
7 Vanessa Groh-10 North Central 5-00.0
8 Colleen Wallace-10 Prosser 4-10.0
GIRLS POLE VAULT
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Kendall Mays-11 North Central 10-10.0
2 Krista Hoffman-11 North Central 10-10.0
3 Melanie Goforth-12 Clarkston 10-06.0
4 Amber Parker-Risk-10 Cheney 10-03.0
5 Hilary Moore-10 Prosser 10-00.0
6 Charley West-9 Selah 10-00.0
7T Cati McCrary-11 Ellensburg 9-06.0
7T Erin Kruger-10 North Central 9-06.0