PLACE NAME TEAM TIME
4A GIRLS EASTERN REGIONAL-May 27-28, 2005
GIRLS 100 METER HIGH HURDLES
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Michaela Haggett-11 Kamiakin 14.91
2 Caroline Hedel-10 Richland 15.05
3 Galia Deitz-9 Richland 15.33
4 Victoria Benson-12 University 15.55
5 Kelly McNamee-9 Ferris 15.87
6 Kristin Miller-12 Ferris 16.19
7 Sam Patrick-10 Mt. Spokane 16.21
8 Charlotte Smith-12 Southridge 16.36
GIRLS 300 METER LOW HURDLES
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Heidi Dimmitt-12 Wenatchee 44.25
2 Aly Spear-11 Ferris 46.05
3 Jocelyn Bement-12 Kamiakin 46.29
4 Morgan Clem-9 Eastmont 46.83
5 Olivia Johnston-9 Kamiakin 47.74
6 Andi Bughi-10 Walla Walla 47.79
7 Kayli McCallister-12 Eastmont 47.98
8 Kelly McNamee-9 Ferris 48.17
GIRLS 100 METER DASH
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Morgan Clem-9 Eastmont 12.50
2 Catie Schuetzle-12 Shadle 12.51
3 Kayla McKeirnan-10 Richland 12.64
4 Corrina O'Brien-11 Gonzaga 12.69
5 Heidi Hankins-12 Eastmont 12.82
6 Brittany Kennedy-9 Lewis & Clark 13.04
7 Kristen Andre-10 Kennewick 13.26
8 Olivia Johnston-9 Kamiakin 13.36
GIRLS 200 METER DASH
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Kayla McKeirnan-10 Richland 25.85
2 Natalie Abersfeller-12 Kennewick 25.91
3 Stephanie Hill-11 Wenatchee 26.40
4 Lindsay Allred-11 Ferris 26.59
5 Amanda Dahlstrom-9 Mead 26.96
6 Andi Bughi-10 Walla Walla 27.10
7 Martha Koeske-10 Lewis & Clark 27.11
8 Jordan Carlson-9 Shadle 27.21
GIRLS 400 METER DASH
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Becca Noble-12 Rogers(Sp) 53.79
2 Natalie Abersfeller-12 Kennewick 57.79
3 Corrina O'Brien-11 Gonzaga 58.30
4 Eleanor Siler-9 Lewis & Clark 58.65
5 Jenna Haven-10 Eastmont 58.67
6 Kayla McKeirnan-10 Richland 59.07
7 Jessica Bates-10 Ferris 59.90
8 Kristen Ballinger-10 Wenatchee 62.44
GIRLS 800 METER RUN
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Becca Noble-12 Rogers(Sp) 2:17.46
2 Morgan Dunley-11 Wenatchee 2:20.49
3 Yasmeen Colis-11 Walla Walla 2:24.15
4 Suzie Strickler-12 Richland 2:24.70
5 Jessica Klier-10 Mt. Spokane 2:26.37
6 Christina Lee-10 Southridge 2:26.61
7 Kayla Sax-11 Richland 2:28.83
8 Jenny Smith-12 Mt. Spokane 2:29.12
GIRLS 1600 METER RUN
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Whitney Porter-12 Lewis & Clark 5:09.70
2 Megan O'Reilly-11 Mt. Spokane 5:09.72
3 Kristen Ballinger-10 Wenatchee 5:15.56
4 Yasmeen Colis-11 Walla Walla 5:16.74
5 Ryan Torpie-11 Mead 5:21.10
6 Michele Hegg-12 Mead 5:32.95
7 Hilarie Glenn-11 Eisenhower 5:33.76
8 Cami Nelson-11 Shadle 5:36.79
GIRLS 3200 METER RUN
PLACE NAME SCHOOL TIME
1 Megan O'Reilly-11 Mt. Spokane 10:56.73
2 Whitney Porter-12 Lewis & Clark 10:59.48
3 Kristen Ballinger-10 Wenatchee 11:27.04
4 Chelsea Momany-10 Lewis & Clark 11:27.54
5 Jill Keller-12 Mt. Spokane 11:35.05
6 Brittani Moehnert-10 Eastmont 11:47.23
7 Katie Compogno-10 Mead 11:54.96
8 Cailyn Torpie-11 Mead 11:55.85
GIRLS 4X100 RELAY
PLACE SCHOOL TIME
1 Eastmont 48.58
2 Wenatchee 49.17
3 Lewis & Clark 49.26
4 Kamiakin 49.52
5 Mead 50.27
6 Walla Walla 50.67
7 Shadle 50.73
8 Gonzaga 50.77
GIRLS 4X200 RELAY
PLACE SCHOOL TIME
1 Lewis & Clark 1:44.10
2 Kamiakin 1:44.26
3 Wenatchee 1:45.06
4 Ferris 1:45.46
5 Shadle 1:47.07
6 Eastmont 1:47.97
7 Kennewick 1:48.49
8 Central Valley 1:48.57
GIRLS 4X400 RELAY
PLACE SCHOOL TIME
1 Eastmont 3:59.70
2 Ferris 4:00.69
3 Shadle 4:01.93
4 Wenatchee 4:02.09
5 Kennewick 4:05.52
6 Gonzaga 4:07.10
7 Central Valley 4:07.57
8 Richland 4:10.84
GIRLS JAVELIN
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Carly Mauch-12 Pasco 135-11
2 Amanda Welch-11 Pasco 134-04
3 Lyndsee Landon-11 Richland 125-02
4 Alli Krous-11 Eisenhower 123-01
5 Molly Klippert-11 Pasco 114-07
6 Alysha Cook-10 Kennewick 110-10
7 Bryce Bohlen-12 Lewis & Clark 109-11
8 Anna Banks-10 Mt. Spokane 106-06
GIRLS SHOTPUT
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Corissa Hutchinson-12 Mead 41-05
2 Dana McClendon-9 University 41-00
3 Erica Chaney-11 Gonzaga 40-06.5
4 Samantha Damiano-10 Mt. Spokane 38-05.5
5 Lyndsee Landon-11 Richland 37-07
6 Ashley Hutchinson-10 Mead 37-02
7 Rainey Kulp-12 Shadle 36-02
8 Tanya Romanchuck-10 Ferris 36-00.5
GIRLS DISCUS
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Corissa Hutchinson-12 Mead 137-08
2 Carly Mauch-12 Pasco 128-10
3 Rainey Kulp-12 Shadle 125-08
4 Amy Danielson-12 Kennewick 125-02
5 Ashley Hutchinson-10 Mead 124-09
6 Megan Weitz-12 Richland 123-06
7 Denali Tufto-12 Mt. Spokane 120-03
8 Lyndsee Landon-11 Richland 117-05
GIRLS LONG JUMP
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Catie Schuetzle-12 Shadle 19-04.75
2 Katelon Redmon-10 Mt. Spokane 17-09.25
3 Ashley Henry-11 Pasco 17-07.5
4 Kayla McKeirnan-10 Richland 17-01
5 Ashley Lannoye-12 Eastmont 16-11.75
6 Kristen Andre-10 Kennewick 16-05
7 Brittany Sparks-11 Kamiakin 16-03.25
8 Aly Spear-11 Ferris 16-02.5
GIRLS TRIPLE JUMP
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Catie Schuetzle-12 Shadle 37-02
2 Katelon Redmon-10 Mt. Spokane 36-00.5
3 Anya Sergeeva-12 Kennewick 35-10
4 Natalie Abersfeller-12 Kennewick 35-08.5
5 Katie Green-9 Mead 34-11
6 Victoria Benson-12 University 34-06
7 Heather Berna-10 Ferris 34-03.75
8 Megan Lindsey-11 Pasco 34-03
GIRLS HIGH JUMP
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 Briann January-12 Lewis & Clark 5-07.0
2 Katie Kuntz-10 Wenatchee 5-04.0
3 Hailey Flicklin-10 Central Valley 5-04.0
4 Kelly McNamee-9 Ferris 5-04.0
5 Lynzy Brown-12 Eisenhower 5-03.0
6T Ashley Decataldo-12 Ferris 5-02.0
6T Katelon Redmon-10 Mt. Spokane 5-02.0
8 Clara Cook-12 Wenatchee 5-00.0
GIRLS POLE VAULT
PLACE NAME SCHOOL DIST
1 April Axtell-12 Kamiakin 10-06.0
2 Erica Ziegler-11 Mt. Spokane 10-03.0
3T Elena Dominguez-10 Wenatchee 10-03.0
3T Jaime Villa-12 Kamiakin 10-03.0
5 Sarah Tarango-12 Eisenhower 10-03.0
6 Lisa Galbraith-11 Wenatchee 10-00.0
7 Jordan Roskelley-10 Mt. Spokane 10-00.0
8 Lacy Radach-9 Eastmont 9-06.0