Licensed to Eisenhower High School      Hy-Tek's Meet Manager 5/3/2007 10:51 PM
Davis Triple Dual - 5/3/2007
Walla Walla, Richland,Davis, Wenatchee
Kumler Field, Davis

Boys Scores-Richland-104, Davis-28 Wenatchee-83, Davis-45
WW-81, Richland-64 Richland-103, Wenatchee-42 WW-122, Wenatchee-23

Girls Scores-Richland-118, Davis-30 Wenatchee-103, Davis-46
Richland-103, WW-46 Richland-112, Wenatchee-37 WW-76, Wenatchee-74

Event 1 Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Butts, Isaac Richland 15.49 2
2 Douglass, Brady Richland 15.98 2
3 Najera, Michael Walla Walla 16.05 2
4 Blowe, Ted Richland 17.31 1
5 Gonzales, Ernesto Davis 17.43 2
6 Eaton, Kyle Walla Walla 17.44 2
7 Turner, Eric Richland 17.70 1
8 Harmon, Ryan Wenatchee 17.87 2
9 Hunt, Nick Wenatchee 18.02 1
10 Nygard, Brandon Wenatchee 18.24 2
11 Arndt, Andrew Wenatchee 18.33 1
12 McEuen, Tim Walla Walla 18.58 1
13 Heitzman, Derik Walla Walla 18.99 1

Event 2 Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hedel, Caroline Richland 15.71 2
2 Deitz, Galia Richland 16.06 2
3 Sanford, Martha Richland 16.31 1
4 Bughi, Andi Walla Walla 16.68 2
5 Morris, McKhayla Walla Walla 17.30 1
6 Babcock, Cassy Wenatchee 17.56 2
7 Martin, Emily Wenatchee 17.97 2
8 Erwin, Holly Walla Walla 18.05 1
9 Kluth, Alysha Davis 18.10 2
10 Eastman, Melissa Walla Walla 18.16 2
11 Prehm, Christine Wenatchee 18.27 1
12 Afonina, Marya Richland 18.40 1
13 Morris, Rachel Wenatchee 18.72 1

Event 3 Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Battenburg, Andrew Walla Walla 11.40 2
2 Mandapat, Dimitri Davis 11.60 2
3 Conley, Jordan Richland 11.68 2
4 Wright, Rafe Davis 11.78 2
5 Miller, Matt Richland 11.84 2
6 Knight, Ty Wenatchee 11.88 2
7 Piek, Justin Walla Walla 12.04 2
8 Lopez, Jose Davis 12.08 1
9 Smith, Garrett Wenatchee 12.13 2
10 Nees, Josh Wenatchee 12.14 1
11 Vinsant, Mitchell Davis 12.20 1
12 Hessler, Spencer Walla Walla 12.22 1
13 Jones, Kyle Walla Walla 12.24 1
14 Kuntz, Kyle Wenatchee 12.29 1
15 Valentino, Andrew Richland 12.36 1
16 Sekawich, Josh Richland 12.86 1

Event 4 Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 McKeirnan, Kayla Richland 12.98 2
2 Lakes, Shaniae Richland 13.29 2
3 Piro, Wyatt Wenatchee 13.34 2
4 Johnson, Crystal Davis 13.38 2
5 Retzlaff, Michele Walla Walla 13.41 2
6 Alderman, Sam Richland 13.47 1
7 Noble, Katie Walla Walla 13.62 2
8 Jackson, Shallyn Richland 13.71 1
9 Hussey, Jenna Walla Walla 13.81 1
10 Erwin, Allison Walla Walla 13.91 1
11 Kuntz, Katie Wenatchee 14.10 1
12 Prehm, Christine Wenatchee 14.11 1
13 Gustafsson, Hannah Wenatchee 14.40 2
14 Alvarez, Sevanna Davis 14.43 1
15 Delp, Lindsey Davis 14.72 1

Event 5 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Noland, Tyler Richland 4:39.39
2 Higgins, Michael Walla Walla 4:43.50
3 Parker, Caleb Richland 4:43.69
4 Fussner, Benn Richland 4:49.46
5 Cantero, Victor Walla Walla 4:51.15
6 Lewis, Blake Walla Walla 4:57.03
7 Kotnour, Tim Walla Walla 5:02.83

Event 6 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wall, Ashlee Walla Walla 5:09.49
2 Martinez, Sandra Davis 5:12.33
3 Reich, Helen Walla Walla 5:22.09
4 Johnson, Kiley Richland 5:24.62
5 Burrup, Laurel Richland 5:32.97
6 Reich, Eva Walla Walla 5:37.46
7 Yancy, Jacki Wenatchee 5:38.61
8 Pauly, Skye Wenatchee 5:41.08
9 Mills, Allison Richland 5:46.91
10 Wilson, Jasmine Walla Walla 6:06.86

Event 7 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Walla Walla 'A' 44.20
1) Piek, Justin 2) Najera, Michael
3) Hessler, Spencer 4) Battenburg, Andrew
2 Richland 'A' 44.36
1) Conley, Jordan 2) Miller, Matt
3) Butts, Isaac 4) Casillas, Colton
3 Wenatchee 'A' 45.52
1) Smith, Garrett 2) Kuntz, Kyle
3) Harmon, Ryan 4) Sewell, Chaese
4 Walla Walla 'B' x47.27
1) Jones, Kyle 2) Garcia, Jorge
3) Limburg, Drew 4) Heitzman, Derik
-- Davis 'A' DQ
1) Felton, Brett 2) Rainey, Edwin
3) Wright, Rafe 4) Mandapat, Dimitri

Event 8 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Richland 'A' 50.15
1) Lakes, Shaniae 2) Sanford, Martha
3) Deitz, Galia 4) McKeirnan, Kayla
2 Davis 'A' 52.00
1) Delp, Lindsey 2) Alvarez, Sevanna
3) Potvin, Samantha 4) Johnson, Crystal
3 Wenatchee 'A' 52.11
1) Prehm, Christine 2) Gustafsson, Hannah
3) King, Kathleen 4) Piro, Wyatt
4 Walla Walla 'A' 52.21
1) Noble, Katie 2) Hussey, Jenna
3) Erwin, Allison 4) Hedine, Haley

Event 9 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Battenburg, Andrew Walla Walla 50.61 2
2 Casillas, Colton Richland 50.86 2
3 Ness, Jordan Walla Walla 51.25 2
4 Knight, Ty Wenatchee 51.71 2
5 Mandapat, Dimitri Davis 52.36 1
6 Rainey, Edwin Davis 52.54 2
7 Helm, Blake Wenatchee 52.71 2
8 Olveda, Hunter Richland 53.41 1
9 Sewell, Chaese Wenatchee 54.34 1
10 Lopez, Jose Davis 55.30 1
11 Bloom, Andrew Walla Walla 55.41 1
12 Sealby, Jacob Wenatchee 56.77 1
13 Martin, Aaron Richland 57.06 2

Event 10 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 McKeirnan, Kayla Richland 58.65 2
2 Ballinger, Kristen Wenatchee 58.90 2
3 Brower, Kendra Richland 1:02.23 2
4 King, Kathleen Wenatchee 1:03.57 2
5 Short-Morin, Chelsea Wenatchee 1:05.77 2

Event 11 Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Knight, Ty Wenatchee 39.63 2
2 Najera, Michael Walla Walla 40.09 2
3 Butts, Isaac Richland 41.30 2
4 Gonzales, Ernesto Davis 42.17 2
5 Douglass, Brady Richland 43.54 1
6 Eaton, Kyle Walla Walla 43.57 2
7 Harmon, Ryan Wenatchee 43.77 2
8 Blowe, Ted Richland 44.27 2
9 Nygard, Brandon Wenatchee 44.93 1
10 Hunt, Nick Wenatchee 45.43 1
11 Bohnet, Hank Walla Walla 45.95 1
12 Turner, Eric Richland 46.40 1
13 Heitzman, Derik Walla Walla 48.33 1

Event 12 Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hedel, Caroline Richland 45.48 2
2 Sanford, Martha Richland 46.90 1
3 Deitz, Galia Richland 47.22 2
4 Bughi, Andi Walla Walla 48.69 2
5 Babcock, Cassy Wenatchee 49.48 2
6 Martin, Emily Wenatchee 50.00 2
7 Morris, McKhayla Walla Walla 50.27 2
8 Erwin, Holly Walla Walla 51.25 1
9 Kluth, Alysha Davis 52.99 2
10 Prehm, Christine Wenatchee 53.32 1
11 Morris, Rachel Wenatchee 53.95 1
12 Afonina, Marya Richland 56.23 1

Event 13 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Contreras, Emmanual Davis 1:59.96
2 Schweiger, Nathan Richland 2:00.72
3 Adelmund, Mat Richland 2:01.60
4 Colis, Jassim Walla Walla 2:02.56
5 Crawford, Jordan Richland 2:03.33
6 Wall, Robbie Walla Walla 2:08.00
7 Tritt, Nigel Richland 2:08.51
8 Silvers, E.J. Davis 2:08.60
9 Wilson, Brenton Wenatchee 2:12.72
10 Quackenbush, Sam Walla Walla 2:19.02

Event 14 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ballinger, Kristen Wenatchee 2:20.30
2 McDonald, Annie Richland 2:20.54
3 Dernbach, Lauren Richland 2:22.64
4 Schooley, Shawna Davis 2:24.17
5 Olivares, Annette Richland 2:32.73
6 Yancy, Jacki Wenatchee 2:32.87
7 Kaluzny, Hannah Davis 2:35.26
8 Hollick, Maggie Richland 2:35.76
9 Hiatt, Molly Walla Walla 2:37.25
10 Faubion, Sarah Wenatchee 2:39.38
11 Goodwin, Heather Walla Walla 2:41.04
12 Barlow, Janice Walla Walla 2:47.41
13 Anderson, Bridget Walla Walla 2:48.02

Event 15 Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Battenburg, Andrew Walla Walla 22.86 2
2 Mandapat, Dimitri Davis 23.24 2
3 Najera, Michael Walla Walla 23.31 2
4 Casillas, Colton Richland 23.41 2
5 Knight, Ty Wenatchee 23.66 2
6 Wright, Rafe Davis 23.69 2
7 Conley, Jordan Richland 23.75 1
8 Sewell, Chaese Wenatchee 24.00 2
9 Smith, Garrett Wenatchee 24.16 1
10 Garcia, Jorge Walla Walla 24.19 1
11 Miller, Matt Richland 24.20 2
12 Valentino, Andrew Richland 24.43 1
13 Rainey, Edwin Davis 24.49 1
14 Hessler, Spencer Walla Walla 24.59 1
15 Nees, Josh Wenatchee 24.65 1
16 Lopez, Jose Davis 24.68 1

Event 16 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 McKeirnan, Kayla Richland 26.38 2
2 Hofferber, Ashley Richland 26.80 2
3 Retzlaff, Michele Walla Walla 27.29 2
4 Piro, Wyatt Wenatchee 27.38 2
5 Jackson, Shallyn Richland 27.62 1
6 Alderman, Sam Richland 27.86 1
7 Erwin, Allison Walla Walla 28.03 1
8 Bughi, Andi Walla Walla 28.05 2
9 Gustafsson, Hannah Wenatchee 28.40 2
10 Hussey, Jenna Walla Walla 28.50 1
11 Kuntz, Katie Wenatchee 28.79 1
12 Johnson, Holly Wenatchee 28.90 1
-- Johnson, Crystal Davis DQ 2
-- Alvarez, Sevanna Davis DQ 1

Event 17 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Noland, Tyler Richland 10:18.67
2 Higgins, Michael Walla Walla 10:33.55
3 Villasenor, Alfredo Davis 10:43.72
4 Gomez, Jose Walla Walla 10:46.48
5 Cresci, Chris Walla Walla 10:48.18
6 Whitney, David Richland 10:48.86
7 Zimmerman, Mark Wenatchee 10:54.71
8 Kotnour, Tim Walla Walla 10:58.68
9 Kretzchmar, Stueart Richland 11:04.31

Event 18 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wall, Ashlee Walla Walla 11:59.88
2 Molitor, Denali Walla Walla 12:09.31
3 Reich, Helen Walla Walla 12:14.22
4 Till, Alisha Richland 12:42.32
5 Needham, Liz Davis 12:55.92
6 Pauly, Skye Wenatchee 13:02.39
7 Wenberg, Marieka Walla Walla 13:07.19

Event 19 Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Richland 'A' 1:47.09
1) Lakes, Shaniae 2) Sanford, Martha
3) Alderman, Sam 4) Hofferber, Ashley
2 Wenatchee 'A' 1:48.58
1) Ballinger, Kristen 2) King, Kathleen
3) Gustafsson, Hannah 4) Piro, Wyatt
3 Walla Walla 'A' 2:02.42
1) Noble, Katie 2) Erwin, Allison
3) Hussey, Jenna 4) Retzlaff, Michele
-- Walla Walla 'B' DQ
1) Brown, Emily 2) Wolski, Amy
3) Blackburn, Lauren 4) Eastman, Melissa

Event 20 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Richland 'A' 3:30.34
1) Miller, Matt 2) Casillas, Colton
3) Adelmund, Mat 4) Noland, Tyler
2 Walla Walla 'A' 3:34.86
1) Ness, Jordan 2) Jones, Kyle
3) Cantero, Victor 4) Colis, Jassim
3 Richland 'B' x3:36.78
1) Butts, Isaac 2) Olveda, Hunter
3) Valentino, Andrew 4) Schweiger, Nathan
-- Wenatchee 'A' DQ
1) Helm, Blake 2) Sealby, Jacob
3) Wilson, Brenton 4) Sewell, Chaese

Event 21 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Richland 'A' 4:11.57
1) Deitz, Galia 2) Jackson, Shallyn
3) McDonald, Annie 4) Brower, Kenfdra
2 Wenatchee 'A' 4:15.93
1) Babcock, Cassy 2) Short-Morin, Chelsea
3) Yancy, Jacki 4) Ballinger, Kristen
3 Walla Walla 'A' 4:38.07
1) Smyth, Alyssa 2) Erwin, Holly
3) Hiatt, Molly 4) Morris, McKhayla

Event 22 Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Neace, Adam Walla Walla 13-00.00
2 Olson, Randy Walla Walla 12-00.00
3 Holt, Chester Walla Walla 11-06.00
4 Kastenholtz, Joe Wenatchee J11-06.00
5 Garhinger, Eli Wenatchee 10-06.00
6 Teal, Robert Walla Walla J10-06.00
7 Gibbons, Cody Wenatchee 9-06.00
7 Hampton, Greg Wenatchee 9-06.00
9 Harris, Trace Wenatchee 9-00.00
10 Harold, Jacob Walla Walla J9-00.00
-- Imhoff, Dan Richland DQ

Event 23 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Christian, Jessica Richland 11-00.00
2 Dominguez, Elena Wenatchee J11-00.00
3 Bushman, Shanie Walla Walla 10-00.00
4 Bratrude, Courtney Wenatchee 9-06.00
5 Dotson, Liz Richland 9-00.00
6 Zorich, Kellen Richland 8-06.00
7 Crawford, Holly Wenatchee J8-06.00
8 Wilson, Emma Wenatchee J8-06.00
9 Dominguez, Cory Wenatchee 8-00.00
10 Deen, Kayla Richland J8-00.00
11 Hill, Shaylee Walla Walla 7-06.00
12 Blackburn, Lauren Walla Walla J7-06.00
13 Wolski, Amy Walla Walla J7-06.00
-- Kendrick, Ryan Davis DQ
-- Kristofski, Bri Richland DQ

Event 24 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Smith, Dorian Richland 6-02.00
2 McCargar, Cody Richland J6-02.00
3 Stewart, Adam Davis 6-00.00
4 Straight, Spencer Wenatchee 5-10.00
5 Cooper, Zac Walla Walla J5-10.00
6 Smith, Garrett Wenatchee J5-10.00
7 Gonzales, Ernesto Davis 5-08.00
8 Roberts, Rusty Wenatchee 5-06.00
9 McEuen, Tim Walla Walla 5-04.00
10 Ferrel, Dustin Walla Walla J5-04.00
11 Alden, Ryan Walla Walla J5-04.00
11 Eggers, Ryne Walla Walla J5-04.00
-- Hunt, Nick Wenatchee DQ
-- Reyna, Steven Wenatchee DQ

Event 25 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Clement, Jessica Richland 5-00.00
2 Dominguez, Cory Wenatchee 4-08.00
3 Winckler, Daria Davis 4-06.00
3 Smyth, Alyssa Walla Walla 4-06.00
3 Porter, Kaitlin Walla Walla 4-06.00
6 Baxter, Peyton Walla Walla J4-06.00
7 Eastman, Melissa Walla Walla J4-06.00
8 Kluth, Alysha Davis 4-04.00
9 Levitsky, Anne Wenatchee J4-04.00
9 Story, Samantha Wenatchee J4-04.00
11 Hofferber, Ashley Richland J4-04.00
-- Dominguez, Elena Wenatchee DQ

Event 26 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Piek, Justin Walla Walla 20-05.50
2 McCargar, Cody Richland 20-00.00
3 Chapin, Sam Wenatchee 19-11.75
4 Anderson, Brock Walla Walla 19-09.50
5 Garcia, Jorge Walla Walla 19-08.00
6 Miller, Jonathon Richland 19-05.50
7 Sealby, Jacob Wenatchee 19-00.75
8 Cooper, Zac Walla Walla 18-10.50
9 Weixel, Derek Richland 18-09.00
10 Charvat, Dyllan Richland 18-07.50
11 Sealby, Lucas Wenatchee 18-06.50
12 Martin, Aaron Richland 18-06.25
13 Stewart, Adam Davis 18-04.00
14 Ferrel, Dustin Walla Walla 18-01.50
15 Shae, Carter Wenatchee 17-07.00

Event 27 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bughi, Andi Walla Walla 16-02.00
2 Bushman, Shanie Walla Walla 15-10.00
3 Potvin, Samantha Davis 15-06.00
4 Morris, Rachel Wenatchee 15-05.50
5 Fisher, Stephanie Richland 15-02.00
6 Jackson, Shallyn Richland J15-02.00
7 Brandon, Morgan Richland 15-01.00
8 Gibbons, Natalie Wenatchee J15-01.00
9 Morris, McKhayla Walla Walla 15-00.00
10 Suutala, Johanna Wenatchee 14-08.00
11 Harum, Cory Wenatchee 14-03.00
12 Hedine, Haley Walla Walla 14-01.00
13 Fontana, Colleen Davis 14-00.00
14 Wolski, Amy Walla Walla 13-02.00

Event 28 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Clothier, Josh Walla Walla 48-04.00
2 Richmond, Glenn Richland 44-03.00
3 Clark, Cody Walla Walla 43-03.00
4 Paige, Jeremy Walla Walla 42-10.00
5 Lynch, Brandon Wenatchee 42-04.00
5 Mettler, Aaron Walla Walla 42-04.00
7 Rae, Dustin Richland 41-06.00
8 Girgis, Peter Richland 41-04.00
9 Pittman, Chris Richland 38-07.00
10 Wellington-Buttice, Anth Walla Walla 37-07.00
11 Helton, Briggs Wenatchee 35-01.00
12 Hood, Evan Richland 34-06.00
13 Espinoza, Chaz Davis 33-09.00

Event 29 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Winckler, Daria Davis 34-10.00
2 Eastman, Melissa Walla Walla 33-05.00
3 Willoughby, Ashley Richland 32-11.00
4 Machinal, Michele Richland 32-06.00
5 Arndt, Sarah Wenatchee 32-03.00
6 Hays, Aislinn Wenatchee 31-11.00
7 Porter, Kaitlin Walla Walla 30-00.00
8 Rodriguez, Adrianna Walla Walla 29-07.00
9 Ross, Kenna Walla Walla 28-10.00
10 Brower, Kendra Richland 28-09.00
11 Stevens, Tori Richland 28-07.00
12 Joshlin, Kristin Walla Walla 28-02.00
13 Vernon, Casey Richland 25-10.00
14 Whitworth, Danelle Davis 24-06.00

Event 30 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hill, Ethan Walla Walla 132-06.50
2 Paige, Jeremy Walla Walla 130-01.50
3 Holden, Kyle Walla Walla 129-00
4 Christensen, Scott Richland 123-11
5 Helton, Briggs Wenatchee 120-09
6 Eggers, Kyle Walla Walla 116-09
7 Girgis, Peter Richland 116-04
8 Grandstaff, John Walla Walla 106-09.50
9 Lynch, Brandon Wenatchee 106-03
10 Sevigny, Aaron Richland 97-08
11 Pittman, Chris Richland 88-02
12 Nerrell, Rafael Richland 83-07

Event 31 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hays, Aislinn Wenatchee 112-00
2 Arndt, Sarah Wenatchee 107-09
3 Brower, Kendra Richland 96-08
4 Rodriguez, Adrianna Walla Walla 93-05.50
5 Machinal, Michele Richland 88-08.50
6 Holt, Nylah Walla Walla 87-06.50
7 Joshlin, Kristin Walla Walla 84-11
8 Ross, Kenna Walla Walla 84-00.50
9 Young, Taylor Richland 82-04
10 Whitworth, Danelle Davis 70-10
11 Sax, Megan Richland 68-08.50
12 Vernon, Casey Richland 67-06

Event 32 Boys Javelin Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mettler, Aaron Walla Walla 188-06
2 Clothier, Josh Walla Walla 153-05
3 Straight, Spencer Wenatchee 152-00
4 Engel, Justin Richland 151-07
5 Connell, Chris Richland 148-08.50
6 DiTomasso, Anthony Wenatchee 147-02.50
7 Jones, Kyle Walla Walla 146-07.50
8 Girgis, Peter Richland 128-06.50
9 Rader, Nick Richland 127-04
10 Limburg, Drew Walla Walla 121-07.50
11 Lytle, Russ Wenatchee 120-00
12 Sevigny, Aaron Richland 118-08
13 Espinoza, Chaz Davis 116-04

Event 33 Girls Javelin Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Corbray, Felicity Davis 104-05.50
2 Machinal, Michele Richland 104-05
3 Comstock, Shea Richland 95-09.50
4 Joshlin, Kristin Walla Walla 95-08
5 Rodriguez, Adrianna Walla Walla 95-04.50
6 Brower, Kenfdra Richland 93-01
7 Kristofski, Bri Richland 90-00.50
8 Story, Samantha Wenatchee 89-09
9 Tuia, Jen Walla Walla 86-05
10 Ross, Kenna Walla Walla J86-05
11 Stevens, Tori Richland 85-02
12 Levitsky, Anne Wenatchee 64-09

Event 34 Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Miller, Jonathon Richland 41-07.50
2 Anderson, Brock Walla Walla 41-01.25
3 Piek, Justin Walla Walla 40-10.50
4 Gibbons, Cody Wenatchee 38-10.25
5 Broberg, Scott Wenatchee 38-07.00
6 Weeks, Justin Walla Walla 37-09.25
7 Patton, Steven Walla Walla 37-04.00
-- Zollman, Nick Walla Walla DQ

Event 35 Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lakes, Shaniae Richland 35-00.50
2 Bushman, Shanie Walla Walla 34-10.50
3 Roberts, Lindsay Richland 34-03.00
4 Duhamel, Lindsay Wenatchee 33-03.00
5 Potvin, Samantha Davis J33-03.00
6 Clements, Jessica Richland 32-11.00
7 Gibbons, Natalie Wenatchee 32-07.00
8 Skorohodova, Ksenia Walla Walla 31-11.00
9 Porter, Kaitlin Walla Walla 31-08.00
10 Fisher, Stephanie Richland 31-06.00
11 Brown, Emily Walla Walla 31-00.50
12 Brandon, Morgan Richland 30-05.50
13 Fontana, Colleen Davis 29-09.50
14 Harum, Cory Wenatchee 29-07.00
15 Hedine, Haley Walla Walla 28-08.00