GIRLS SCORING DISTRICT 5-6 99

DISTRICT 5/6 TRACK MEET MAY 14, 1999-FINAL RESULTS      
       
       
GIRLS 100 METER HIGH HURDLES      
PLACE NAME-NEW DISTRICT REC.   TIME
1 Lindsey Johnson Kamiakin 14.27
2 Heather Heron Eisenhower 15.16
3 Heidi Wood Walla Walla 16.15
4 Anita Nygard Wenatchee 16.21
5 Rose Cook Wenatchee 16.49
6 Lacey Becker Walla Walla 16.86
7 Linda Blake Richland 16.90
8 Nicky Ruiz Walla Walla 16.97
GIRLS 300 METER LOW HURDLES      
PLACE NAME   TIME
1 Heather Heron Eisenhower 44.21
2 Lindsey Johnson Kamiakin 44.59
3 Anita Nygard Wenatchee 45.66
4 Brianna Matson Southridge 47.33
5 Linda Blake Richland 47.68
6 Lyndsey Johnson Walla Walla 48.15
7 Renae Ransdell Richland 49.35
8 Alyssa Miller Richland 49.39
GIRLS 100 METER DASH      
PLACE NAME   TIME
1 Emily Autrey Kamiakin 12.32
2 Katja Stier Wenatchee 12.42
3 Bree Skinner Pasco 12.50
4 Rachel Johnson Walla Walla 12.84
5 Tara Wood Southridge 12.95
6 Kristin Jackson Kamiakin 13.05
7 Alexis Stephenson Southridge 13.24
8 Megan Moody Kamiakin 13.31
GIRLS 200 METER DASH      
PLACE NAME   TIME
1 Emily Autrey Kamiakin 25.21
2 Bree Skinner Pasco 25.53
3 Nicole Hatcher Southridge 26.20
4 Kristin Jackson Kamiakin 26.69
5 Haily Ruff Kennewick 26.72
6 Megan Maxwell Pasco 27.25
7 Megan Moody Kamiakin 27.61
8 Nicky Ruiz Walla Walla 27.67
GIRLS 400 METER DASH      
PLACE NAME   TIME
1 Haley Heater Eisenhower 57.81
2 Renee Wageman Kamiakin 58.79
3 Jennifer Henry Pasco 59.21
4 Amber Miller Richland 59.21
5 Melissa Mackay Kennewick 59.88
6 Laura Wendel Walla Walla 60.28
7 Katie Freese Southridge 60.85
8 Carly Richardson Eisenhower 62.17
GIRLS 800 METER RUN      
PLACE NAME   TIME
1 Renee Wageman Kamiakin 02:15.71
2 Rachel Ellison Pasco 02:19.01
3 Lindsay Krous Davis 02:19.60
4 Angela Talarico Eisenhower 02:23.02
5 Andie Hanson Kennewick 02:24.08
6 Laura Blount Eisenhower 02:24.64
7 Rubi Uriostegui Pasco 02:28.39
8 Kathy McGinnis Pasco 02:29.04
GIRLS 1600 METER RUN      
PLACE NAME   TIME
1 Cynthia Atnecio Richland 05:06.56
2 Angela Talarico Eisenhower 05:12.80
3 Heidi Colpitts Wenatchee 05:15.45
4 Alison Barany Eisenhower 05:20.79
5 Rachel Ellison Pasco 05:21.75
6 Heidi Gibbons Eisenhower 05:23.83
7 Kathy McGinnis Pasco 05:25.28
8 Mayra Morgado Wenatchee 05:27.53
GIRLS 3200 METER RUN      
PLACE NAME   TIME
1 Cynthia Atencio Richland 11:21.8
2 Meredith Crane Davis 11:26.8
3 Nicole Seana Kamiakin 11:28.6
4 Mayra Morgado Wenatchee 11:35.4
5 Heidi Gibbons Eisenhower 11:43.5
6 Brandy McCoy Richland 11:45.1
7 Laura Hedengren Richland 11:53.3
8 Christina Wybenga Wenatchee 11:56.8
GIRLS 4X100 METER RELAY      
PLACE SCHOOL   TIME
1 Kamiakin   48.29
2 Pasco   48.81
3 Wenatchee   50.18
4 Eisenhower   50.22
5 Walla Walla   50.41
6 Southridge   50.57
       
       
GIRLS 4X200 METER RELAY      
PLACE SCHOOL   TIME
1 Kamiakin   01:44.6
2 Wenatchee   01:44.7
3 Southridge   01:46.7
4 Pasco   01:49.3
5 Richland   01:50.2
6 Eisenhower   01:52.9
       
       
GIRLS 4X400 METER RELAY      
PLACE NAME   TIME
1 Pasco   03:59.91
2 Eisenhower   04:02.46
3 Kennewick   04:05.79
4 Richland   04:06.41
5 Davis   04:06.79
6 Wenatchee   04:11.75
7 Southridge   04:19.14
8 Walla Walla   04:26.34
GIRLS JAVELIN      
PLACE NAME   DIST
1 Heather Thoelke Kennewick 128-02
2 Natalie Kinion Pasco 121-11
3 Jaimi Truhler Eisenhower 114-09
4 Jill Anglesey Kamiakin 110-09
5 Kerri McClelland Richland 110-04
6 Erin Anglesey Kamiakin 110-02
7 Emily Rains Southridge 109-07
8 Haily Ruff Kennewick 107-05
GIRLS SHOTPUT      
PLACE NAME-NEW DISTRICT REC.   DIST
1 Natalie Kinion Pasco 45-07
2 Mari Ruiz Walla Walla 38-05
3 Tessa Phillips Eisenhower 37-07.5
4 Erin Anglesey Kamiakin 35-05
5 Megan Koertje Walla Walla 33-05
6 Katie Gray Pasco 32-09
7 Erin Wade Davis 31-08.5
8 Randi Chally Davis 31-02
GIRLS DISCUS      
PLACE NAME-NEW DISTRICT REC.   DIST
1 Natalie Kinion Pasco 143-10
2 Mari Ruiz Walla Walla 139-08
3 Erin Wade Davis 118-02
4 Sara Rowse Richland 117-11
5 Amanda Hamar Kennewick 116-03
6 Tessa Phillips Eisenhower 115-10
7 Heidi Mensinger Kennewick 105-00
8 Crystal Morfin Walla Walla 103-07
GIRLS LONG JUMP      
PLACE NAME   DIST
1 Bonnie Lenderman Wenatchee 16-10
2 Jennifer Henry Pasco 16-10
3 Amber Miller Richland 16-04.75
4 Lindsey Holbrook Eisenhower 16-01.25
5 Elizabeth Garcia Kennewick 16-00.5
6 Melissa Mackay Kennewick 15-10
7 Katherine Flood Southridge 15-09
8 Brooklyne McClain Kamiakin 15-03.5
GIRLS TRIPLE JUMP      
PLACE NAME   HEIGHT
1 Lindsey Johnson Kamiakin 36-07.5
2 Rachel Johnson Walla Walla 35-03.5
3 LaQue Branch Eisenhower 34-09
4 Amber Miller Richland 34-05.75
5 Bonnie Lenderman Wenatchee 34-02.25
6 Elizabeth Garcia Kennewick 33-11.75
7 Kate Woodworth Kamiakin 33-04.75
8 Hana Merk Pasco 33-01.5
GIRLS HIGH JUMP      
PLACE NAME   HEIGHT
1 Rose Cook Wenatchee 5-03.0
2 Rachel Johnson Walla Walla 5-02.0
3 Sara Fouts Kennewick 5-02.0
4T Suzy Kirchner Richland 5-00.0
4T Gwen Davis Walla Walla 5-00.0
6 Megan Maxwell Pasco 5-00.0
7T Autumn Fielding Kennewick 5-00.0
7T Lisa Sparks Wenatchee 5-00.0

Last Updated on 5/14/99
By John Crawford