Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 3/17/2011 07:29 PM
CASHMERE WENATCHEE WEST VALLEY AT EASTMONT
EASTMONT HIGH SCHOOL - 3/17/2011
Results
Girls - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Wenatchee 123 2) Eastmont 85.50
3) Cashmere 33.50 4) West Valley-Spokane 25

Boys - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Eastmont 76 2) Wenatchee 71
3) West Valley-Spokane 66 4) Cashmere 48

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Tarbert, Rebecca 9 Eastmont 13.03 3
2 Sharp, Ashley 12 Wenatchee 13.30 3
3 Martin, Jenae 10 West Valley- 13.55 3
4 Adams, Christie 10 Wenatchee 13.61 3
5 Harris, Lynette 12 Wenatchee 13.81 3
6 Gould, Jennifer 9 Wenatchee 14.32 3
7 Gronenthal, Halie 9 West Valley- 14.36 2
8 Nguyen, Kim 12 Wenatchee 14.53 2
9 Bauer, Jesica 9 Cashmere 14.65 2
10 Potter, Jaycee 9 Cashmere 14.88 1
11 Thompson, Jessica 12 Eastmont 14.91 3
12 Herman, Shawni 9 West Valley- 15.10 1
13 Janney, Olivia 9 Eastmont 15.23 2
14 Paulsen, Hailey 9 West Valley- 15.26 1
15 Martin, Shaley 10 West Valley- 15.30 1
16 Ahlberg, Rachel 9 Eastmont 15.76 2
17 Monroy, Whitney 12 Eastmont 16.47 2

Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Tarbert, Rebecca 9 Eastmont 27.58 3
2 Scott, Kendra 12 Eastmont 27.99 3
3 Adams, Christie 10 Wenatchee 28.00 3
4 McCart, Megan 10 Eastmont 29.20 3
5 Lofton, Latasha 11 West Valley- 30.07 2
6 Bruggman, Hannah 9 Wenatchee 30.17 3
7 Gronenthal, Halie 9 West Valley- 31.12 1
8 Craig, Hannah 9 Eastmont 32.61 2
9 Knaggs, Kaya 12 Eastmont 33.27 2
10 Aguigui, Amy 12 Cashmere 33.53 1
11 Martin, Shaley 10 West Valley- 33.83 1
12 Thompson, Jessica 12 Eastmont 33.84 3
13 Ahlberg, Rachel 9 Eastmont 33.89 2

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Peven, Grace 11 Wenatchee 1:03.35
2 Weddle, Ashton 10 Cashmere 1:06.63
3 Eller, Stefanie 12 Wenatchee 1:11.78
4 Aguigui, Amy 12 Cashmere 1:16.30

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dotter, Marissa 10 Wenatchee 2:34.33
2 Miller, Paighton 10 Wenatchee 2:36.26
3 Benge, Grace 10 Eastmont 2:38.76
4 Moreland, Hannah 12 Eastmont 2:41.62
5 Chapman, Tegan 11 Wenatchee 2:46.38
6 Price, Allison 10 West Valley- 2:46.84
7 Neff, Annie 12 Eastmont 2:52.17
8 Finn, Torrey 12 West Valley- 3:03.05
9 Christensen, Carolyn 11 Cashmere 3:07.38
10 Cruz, Bianca 9 Eastmont 3:10.97
11 Kush, Sarah 11 West Valley- 3:27.60

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Murie, Ashley 9 Wenatchee 5:51.84
2 Gelb, Kayla 12 Eastmont 6:03.66
3 Albrecht, Jenny 9 Eastmont 6:06.79
4 Frasier, Emily 12 Eastmont 6:13.05
5 Moreland, Paige 9 Eastmont 6:18.28
6 Rocha, Jasmin 11 Eastmont 6:23.01
7 Craig, Nicole 12 Eastmont 6:25.28
8 McClune, Aubryann 11 Eastmont 6:26.11
9 Fisher, Kasey 10 Wenatchee 6:38.16
10 Finn, Torrey 12 West Valley- 6:38.81
11 Grant, Claire 10 Eastmont 6:51.17
12 Nunez, Kimber 9 Eastmont 7:08.10
13 Gonzalez, Alondra 9 Eastmont 7:10.93
14 Prado, Linda 10 Eastmont 7:13.05
15 Kush, Sarah 11 West Valley- 7:31.36

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nordt, Emily 11 Wenatchee 11:46.70
2 Chvilicek, Maggie 10 Wenatchee 12:44.30

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Ketcham, Audrey 11 Wenatchee 16.86 2
2 Johnson, Lauren 9 Cashmere 17.82 2
3 Dorsey, Nicole 11 Wenatchee 17.90 2
4 Kimes, Jozie 11 Cashmere 18.71 1
5 McGlothlen, Kaitlyn 10 West Valley- 18.97 1
6 Nygard, Lynnette 10 Wenatchee 19.00 2
7 Simpson, Rachel 9 Eastmont 19.13 2
8 Weddle, Ashton 10 Cashmere 19.18 2
9 Knaggs, Kaya 12 Eastmont 19.21 1

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dorsey, Nicole 11 Wenatchee 50.54
2 Johnson, Jenny 12 Wenatchee 50.68
3 Kimes, Jozie 11 Cashmere 51.02
4 McGlothlen, Kaitlyn 10 West Valley- 51.25
5 Johnson, Lauren 9 Cashmere 51.64
6 Nygard, Lynnette 10 Wenatchee 52.97
7 Simpson, Rachel 9 Eastmont 56.88
8 Paulsen, Hailey 9 West Valley- 1:00.16

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wenatchee 'A' 51.55
1) Sharp, Ashley 12 2) Harris, Lynette 12
3) Dorsey, Nicole 11 4) Adams, Christie 10
2 Eastmont 'A' 53.66
1) McCart, Megan 10 2) Scott, Kendra 12
3) Seyster, Niki 11 4) Thompson, Jessica 12
3 West Valley-Spokane 'A' 1:01.31
1) Gronenthal, Halie 9 2) Martin, Shaley 10
3) Paulsen, Hailey 9 4)
-- Cashmere 'A' DQ
1) Spanjer, Holly 11 2) Bostwick, Taylor 9
3) Johnson, Lauren 9 4) Carson, Kaylee 12

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wenatchee 'A' 1:52.86
1) Dorsey, Nicole 11 2) Ketcham, Audrey 11
3) Bruggman, Hannah 9 4) Sharp, Ashley 12
2 Cashmere 'A' 1:56.87
1) Weddle, Ashton 10 2) Spanjer, Holly 11
3) Johnson, Lauren 9 4) Carson, Kaylee 12

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 West Valley-Spokane 'A' 4:20.42
1) McGlothlen, Kaitlyn 10 2) Vazanko, Grace 10
3) Martin, Jenae 10 4) Schoesler, Mallorie 12
2 Wenatchee 'A' 4:28.24
1) Eller, Stefanie 12 2) Johnson, Jenny 12
3) Chapman, Tegan 11 4) Peven, Grace 11
3 Eastmont 'A' 4:34.01
1) Benge, Grace 10 2) Moreland, Paige 9
3) Frasier, Emily 12 4) Moreland, Hannah 12
4 Wenatchee 'B' x4:39.80
1) Nygard, Lynnette 10 2) Murie, Ashley 9
3) Miller, Paighton 10 4) Dotter, Marissa 10
5 Cashmere 'A' 4:43.87
1) Blanchard, Monique 11 2) Kenoyer, Quinn 9
3) Weddle, Ashton 10 4) Spanjer, Holly 11
6 Eastmont 'B' x5:00.38
1) Albrecht, Jenny 9 2) Neff, Annie 12
3) Craig, Nicole 12 4) Gelb, Kayla 12

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ketcham, Audrey 11 Wenatchee 5-06.00
2 Kimes, Jozie 11 Cashmere 5-01.00
3 Hankins, Tati 12 Eastmont 4-10.00
4 Janney, Olivia 9 Eastmont J4-10.00
5 Carson, Kaylee 12 Cashmere J4-10.00
6 Munns, Shaylin 10 West Valley- 4-08.00
7 Gould, Jennifer 9 Wenatchee J4-08.00

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Buchanan, Mcalister 12 Wenatchee 9-00.00
2 Black, Kenzi 11 Wenatchee 8-06.00
3 Heminger, Marina 11 Eastmont 8-00.00
4 Wright, Ashley 10 Eastmont 7-06.00
5 McCart, Megan 10 Eastmont 7-00.00
5 Brunner, Mackenzi 11 Cashmere 7-00.00
7 Craig, Hannah 9 Eastmont 6-00.00
7 Blanchard, Monique 11 Cashmere 6-00.00
-- Ho, Zoe 11 Cashmere NH

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Tarbert, Rebecca 9 Eastmont 15-08.00
2 Ketcham, Audrey 11 Wenatchee 15-07.25
3 Harris, Lynette 12 Wenatchee 14-09.50
4 Kimes, Jozie 11 Cashmere 14-07.25
5 Sharp, Ashley 12 Wenatchee 14-02.50
6 Nygard, Lynnette 10 Wenatchee 14-00.00
7 Bauer, Jesica 9 Cashmere 13-11.50
8 Hankins, Tati 12 Eastmont 13-10.50
9 Lofton, Latasha 11 West Valley- 13-03.50
10 Nguyen, Kim 12 Wenatchee 12-11.25
11 Munns, Shaylin 10 West Valley- 12-05.50
12 Tate, Kaylee 10 West Valley- 12-05.00
13 Preheim, Stephanie 9 Cashmere 12-04.00
14 Janney, Olivia 9 Eastmont 12-03.75
15 Lape, Katelin 11 Wenatchee 11-10.50
16 Martin, Shaley 10 West Valley- 11-09.50

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reynolds, Taylor 12 Eastmont 34-04.50
2 McQuaig, Marit 9 Wenatchee 30-03.25
3 Hankins, Tati 12 Eastmont 30-02.75
4 Bauer, Jesica 9 Cashmere 29-02.50
5 Harris, Lynette 12 Wenatchee 29-02.00
6 Eller, Stefanie 12 Wenatchee 29-01.25
7 Hagopian, Brooke 11 Wenatchee 27-09.25
8 Preheim, Stephanie 9 Cashmere 27-08.25
9 Seyster, Niki 11 Eastmont 26-03.00
10 Tate, Kaylee 10 West Valley- 25-07.25
11 Munns, Shaylin 10 West Valley- 25-05.25
12 Harmon, Cari 10 Wenatchee 24-08.75

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 King, Casey 10 Eastmont 35-10.00
2 Love, Hannah 12 West Valley- 32-09.00
3 Pratt, Miranda 11 Eastmont 28-00.00
4 Engley, Keisha 11 Eastmont 25-07.00
5 Bostwick, Taylor 9 Cashmere 25-05.00
6 Bauer, Jesica 9 Cashmere 24-08.00
7 Kenoyer, Quinn 9 Cashmere 24-01.00
8 Hanley, Shaleen 12 West Valley- 24-00.00
9 Forgays, Kaliah 10 West Valley- 22-08.00
10 Swindoll, Kim 12 Eastmont 22-01.00
11 Woods, Austyn 9 Cashmere 20-07.00
12 Moats, Maisy 9 Eastmont 20-04.00
13 Mecklenburg, Mikaela 12 Cashmere 18-04.00
14 Dean, Rachel 10 Cashmere 18-00.00
15 Christensen, Carolyn 11 Cashmere 16-01.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 King, Casey 10 Eastmont 99-08
2 Gronnebek, Hailee 10 West Valley- 74-00
3 Swindoll, Kim 12 Eastmont 72-08
4 Caudill, Kaylee 10 Cashmere 67-09
5 Engley, Keisha 11 Eastmont 62-10
6 Pratt, Miranda 11 Eastmont 61-05
7 Love, Hannah 12 West Valley- 59-10
8 Hanley, Shaleen 12 West Valley- 55-08
9 Hart, Hanna 11 Cashmere 54-04
10 Holten, April 9 West Valley- 54-01
11 Moats, Maisy 9 Eastmont 52-01
12 Prado, Linda 10 Eastmont 49-07
13 Kenoyer, Quinn 9 Cashmere 49-06
14 Peak, Leanna 10 Eastmont 44-06
15 Christensen, Kelsey 10 Cashmere 34-01

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Peven, Grace 11 Wenatchee 111-10
2 Prater, Lauren 11 Wenatchee 98-07
3 Nguyen, Kim 12 Wenatchee 97-10
4 Gronnebek, Hailee 10 West Valley- 96-04
5 Caudill, Kaylee 10 Cashmere 95-09
6 Schauss, Sabrina 11 Wenatchee 81-02
7 Monroy, Whitney 12 Eastmont 74-02
8 Holten, April 9 West Valley- 70-07
9 Brunner, Mackenzi 11 Cashmere 69-04
10 Hart, Hanna 11 Cashmere 66-04
11 Mecklenburg, Mikaela 12 Cashmere 62-05
12 Christensen, Carolyn 11 Cashmere 49-09
13 Christensen, Kelsey 10 Cashmere 38-06
14 Woods, Austyn 9 Cashmere 36-07
15 Potter, Jaycee 9 Cashmere 36-04

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Brandt-Sims, Isaiah 9 Wenatchee 11.01 5
2 Smith, Spencer 9 Wenatchee 11.73 5
3 Duke, Terryence 10 West Valley- 11.80 5
4 Hancock, Brandon 12 Eastmont 11.99 4
5 Roberts, Moe 10 Cashmere 12.02 5
6 Lewis, Ryan 12 West Valley- 12.24 5
7 Walker, Berlie 11 Eastmont 12.30 4
8 Smith, Krys 12 West Valley- 12.45 5
9 Wood, Ian 9 Cashmere 12.47 4
10 Aguilar, Blake 9 Wenatchee 12.48 4
11 Clemans, Kyle 12 Wenatchee 12.51 5
12 Hardgrove, Darin 10 Eastmont 12.56 2
13 Konzal, Luke 12 West Valley- 12.62 3
14 McGill, Lucas 11 Eastmont 12.66 3
15 Salazar, Max 10 West Valley- 12.69 4
16 Mayer, Carl 12 Eastmont 12.73 3
16 Tuthill, William 11 Eastmont 12.73 2
18 Ballard, Michael 10 Eastmont 12.76 2
19 Hurst, Kyle 10 Eastmont 12.83 2
19 Byrd, Morgan 11 West Valley- 12.83 4
21 McDonald, Jeric 10 West Valley- 12.85 5
22 Woodward, Josh 10 Eastmont 12.91 3
23 VanAssche, Jeremy 9 Eastmont 12.94 3
24 Deich, Sam 11 Eastmont 12.96 2
25 Aldrich, Dakota 10 Eastmont 13.01 3
26 Ellsworth, Dylan 11 West Valley- 13.07 4
27 Lipp, Kellen 10 Eastmont 13.15 3
28 Jiacalone, Dylan 10 Cashmere 13.23 2
29 Dilly, Brandon 10 Cashmere 13.24 4
30 Vail, Conner 9 Eastmont 13.30 3
31 Moore, Christian 12 Cashmere 13.35 2
32 Berry, David 9 Eastmont 13.55 1
33 Millican, James 9 West Valley- 13.72 2
34 Morgan, Shane 12 West Valley- 13.84 1
35 Squires, Christian 9 Eastmont 14.65 1
36 Villela, Victor 9 Eastmont 16.58 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hancock, Brandon 12 Eastmont 23.92 4
2 Osborn, Trenton 10 Eastmont 24.55 3
3 Lewis, Ryan 12 West Valley- 24.94 4
4 Black, Connor 11 Wenatchee 25.05 4
5 Roberts, Moe 10 Cashmere 25.10 4
6 Doneen, Cam 12 Eastmont 25.20 2
7 Wehrer, John 11 Eastmont 25.39 3
8 McGill, Lucas 11 Eastmont 25.64 4
9 VanAssche, Jeremy 9 Eastmont 25.69 2
10 Bendito-Zepeda, Armando 12 Wenatchee 25.94 4
11 Ketcham, Quincy 12 Wenatchee 26.01 3
11 Garrett, Kris 9 Wenatchee 26.01 4
13 Hurst, Kyle 10 Eastmont 26.12 2
14 Isaacson, Kyle 10 Eastmont 26.22 3
15 Scroggie, Jake 11 Wenatchee 26.31 1
16 Peck, Blain 10 Cashmere 26.32 1
17 Vail, Conner 9 Eastmont 26.34 2
18 Ballard, Michael 10 Eastmont 26.40 1
19 Lipp, Kellen 10 Eastmont 26.45 3
20 Tuthill, William 11 Eastmont 26.52 3
21 Aldrich, Dakota 10 Eastmont 26.60 3
22 McDonnell, Dalin 10 Eastmont 26.65 2
23 Wheatcroft, Camden 10 Eastmont 26.67 3
24 Dilly, Brandon 10 Cashmere 26.80 2
25 Grams, Brock 10 Cashmere 27.07 1
26 Woodard, Jadon 9 West Valley- 27.50 1
27 Millican, James 9 West Valley- 28.89 1
28 Paulson, Jason 10 West Valley- 29.01 1
29 Squires, Christian 9 Eastmont 30.10 1

Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Helm, Cooper 12 Wenatchee 53.52
2 Rollins, Taylor 11 West Valley- 55.57
3 Stavnes, Tyler 10 West Valley- 55.81
4 Dunley, Jack 10 Wenatchee 55.99
5 Stolhammer, James 11 Cashmere 56.48
6 Byrd, Morgan 11 West Valley- 58.53
7 Pederson, Kaston 9 West Valley- 1:03.31

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Boersma, Nick 11 Wenatchee 1:59.81
2 Van Polen, Drew 9 Cashmere 2:12.89
3 Hauck, Kody 12 West Valley- 2:13.92
4 Lowry, Mike 12 West Valley- 2:18.19
5 Sanchez, Cristian 10 Eastmont 2:19.04
6 Morales, Jose 9 Eastmont 2:19.65
7 Coburn, Alex 10 West Valley- 2:21.85
8 Luhn, Austin 10 West Valley- 2:25.64
9 Preston, Alex 10 West Valley- 2:30.59
10 Cardenas, Kevin 10 Eastmont 2:40.24
11 McManaway, Jeremy 9 West Valley- 2:43.61
12 Dempsen, Caleb 10 West Valley- 2:44.22
13 Glass, Joshua 9 West Valley- 2:49.14

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Jacob 11 Wenatchee 4:29.56
2 Parsons, Mitch 12 Eastmont 4:46.72
3 Hauck, Kody 12 West Valley- 4:47.09
4 Guilmette, Dylan 11 Eastmont 4:49.63
5 Cordes, Joe 12 Wenatchee 4:53.50
6 Shales, Tyler 12 Wenatchee 4:54.98
7 Coburn, Alex 10 West Valley- 4:55.49
8 Van Polen, Drew 9 Cashmere 4:57.22
9 Lindell, Bret 9 Eastmont 5:13.04
10 De La Cruz, Ivan 10 Eastmont 5:14.99
11 Preston, Alex 10 West Valley- 5:17.49
12 Luhn, Austin 10 West Valley- 5:18.13
13 Naranjo, Ricardo 9 Cashmere 5:23.48
14 Luna, Eliseo 11 Cashmere 5:32.95
15 Haas, Chris 12 Eastmont 5:34.81
16 Olson, Josh 10 Eastmont 5:35.60
17 Dempsen, Caleb 10 West Valley- 6:03.07
18 Briseno, Victor 9 Eastmont 6:03.36
19 Glass, Joshua 9 West Valley- 6:09.85
20 Perez, Mariano 10 Eastmont 6:12.48

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Van Polen, Drew 9 Cashmere 11:11.26
2 Lammert, Brian 10 Wenatchee 11:40.62
3 Lockman, Brian 11 Eastmont 13:03.10

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Isaacson, Kyle 10 Eastmont 16.70 1
2 Aubert, Joseph 12 West Valley- 16.78 2
3 Keeler, Kyle 11 Wenatchee 17.54 2
4 Doneen, Cam 12 Eastmont 17.68 1
5 Michael, Joey 11 Cashmere 17.72 2
6 Blomquist, Rudy 12 Cashmere 18.56 2
7 Broberg, Curtis 11 Wenatchee 19.01 2
8 Doneen, Collin 10 Eastmont 19.24 1
9 Hopkins, Alex 10 Wenatchee 19.43 1
10 Jackson, Marcus 9 West Valley- 20.34 2

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Michael, Joey 11 Cashmere 43.31 2
2 Hegelstein, Austin 10 West Valley- 43.97 2
3 Bendito-Zepeda, Armando 12 Wenatchee 46.40 2
4 Hopkins, Alex 10 Wenatchee 46.58 2
5 Stockwell, Caden 12 Wenatchee 46.87 1
6 Mayer, Carl 12 Eastmont 47.08 1
7 Blomquist, Rudy 12 Cashmere 48.15 1
8 Bencze, Loius 10 Eastmont 57.22 2
9 Fife, Nathan 9 Eastmont 1:03.31 1

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wenatchee 'A' 45.24
1) Aguilar, Blake 9 2) Garrett, Kris 9
3) Smith, Spencer 9 4) Brandt-Sims, Isaiah 9
2 Eastmont 'A' 45.49
1) Hancock, Brandon 12 2) Osborn, Trenton 10
3) Walker, Berlie 11 4) Wehrer, John 11
3 Cashmere 'A' 45.88
1) Michael, Joey 11 2) Roberts, Moe 10
3) Wood, Ian 9 4) Johnston, Kenny 11
4 Wenatchee 'B' x45.89
1) Clemans, Kyle 12 2) Helm, Cooper 12
3) Broberg, Curtis 11 4) Keeler, Kyle 11
5 West Valley-Spokane 'A' 46.44
1) Lewis, Ryan 12 2) Smith, Krys 12
3) Shannon, Ben 10 4) McDonald, Jeric 10

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wenatchee 'A' 3:38.10
1) Bendito-Zepeda, Armando 12 2) Dunley, Jack 10
3) Boersma, Nick 11 4) Helm, Cooper 12
2 Cashmere 'A' 3:41.59
1) Green, Joseph 12 2) Callahan, Dan 12
3) Stolhammer, James 11 4) Wood, Ian 9
3 West Valley-Spokane 'A' 3:42.41
1) Fracsh, Tyler 10 2) Hauck, Kody 12
3) Rollins, Taylor 11 4) Stavnes, Tyler 10
4 West Valley-Spokane 'B' x3:50.84
1) Monteon, Jesse 10 2) Byrd, Morgan 11
3) Jackson, Marcus 9 4) McDonald, Jeric 10
5 Eastmont 'A' 3:52.35
1) Sanchez, Cristian 10 2) Lindell, Bret 9
3) Guilmette, Dylan 11 4) Parsons, Mitch 12
6 Eastmont 'B' x4:12.79
1) Cardenas, Kevin 10 2) Morales, Jose 9
3) De La Cruz, Ivan 10 4) Olson, Josh 10

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McGill, Lucas 11 Eastmont 6-00.00
2 Duke, Terryence 10 West Valley- 5-10.00
3 Salazar, Max 10 West Valley- J5-10.00
4 Lauderdale, Anthony 12 Cashmere 5-08.00
5 Walker, Berlie 11 Eastmont J5-08.00
6 Smith, Spencer 9 Wenatchee 5-06.00
7 Wood, Ian 9 Cashmere 5-04.00
8 McDonnell, Dalin 10 Eastmont J5-04.00
9 McElroy, Coleman 10 Cashmere 5-02.00
10 Pederson, Kaston 9 West Valley- J5-02.00
11 Woodard, Jadon 9 West Valley- 5-00.00
11 Pittsinger, Rex 9 Cashmere 5-00.00

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Aubert, Joseph 12 West Valley- 13-06.00
2 Konzal, Luke 12 West Valley- 12-00.00
3 Walker, Berlie 11 Eastmont 11-00.00
4 Forgays, Keith 12 West Valley- J11-00.00
5 Wood, Brad 11 Cashmere J11-00.00
6 Stolhammer, James 11 Cashmere 10-06.00
7 Deich, Sam 11 Eastmont 10-00.00
8 Faulkner, Conner 10 Wenatchee 9-06.00
9 Tuthill, William 11 Eastmont 9-00.00
9 Berry, David 9 Eastmont 9-00.00
9 Woodward, Josh 10 Eastmont 9-00.00
12 Wheatcroft, Camden 10 Eastmont 8-06.00
12 Morgan, Shane 12 West Valley- 8-06.00

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Osborn, Trenton 10 Eastmont 21-05.00
2 Brandt-Sims, Isaiah 9 Wenatchee 19-04.00
3 Johnston, Kenny 11 Cashmere J19-04.00
4 Black, Connor 11 Wenatchee 18-06.00
5 Konzal, Luke 12 West Valley- J18-06.00
6 Duke, Terryence 10 West Valley- 18-02.00
6 Clemans, Kyle 12 Wenatchee 18-02.00
8 Stockwell, Caden 12 Wenatchee 17-09.00
9 Bandel, Jacob 11 West Valley- 17-08.00
9 Hardgrove, Darin 10 Eastmont 17-08.00
9 Monteon, Jesse 10 West Valley- 17-08.00
12 Wehrer, John 11 Eastmont 17-07.00
13 Bailey, Joel 11 Cashmere 17-05.00
14 Lauderdale, Anthony 12 Cashmere 17-02.00
15 Keeler, Kyle 11 Wenatchee 17-01.00
16 Ketcham, Quincy 12 Wenatchee 16-09.00
17 Pittsinger, Rex 9 Cashmere 16-08.00
18 Forgays, Keith 12 West Valley- 16-06.50
19 McDonnell, Dalin 10 Eastmont 16-06.00
20 Ballard, Michael 10 Eastmont 16-05.00
21 Jacobus, Nick 10 Eastmont 15-07.50
22 McKinley, A.J. 9 West Valley- 15-04.00
22 Scroggie, Jake 11 Wenatchee 15-04.00
24 Urlacher, Cody 9 West Valley- 14-01.00
25 Woodard, Jadon 9 West Valley- 13-08.00
26 Millican, James 9 West Valley- 13-05.00

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Green, Joseph 12 Cashmere 41-04.00
2 Hardgrove, Darin 10 Eastmont 38-09.00
3 Johnston, Kenny 11 Cashmere 38-08.00
4 Bandel, Jacob 11 West Valley- 38-05.00
5 Bailey, Joel 11 Cashmere 36-08.00
6 Doneen, Collin 10 Eastmont 35-06.00
7 Black, Connor 11 Wenatchee 35-02.00
8 Smith, Spencer 9 Wenatchee 35-00.00
9 Lane, Payton 10 Wenatchee 34-00.00
10 Bullis, James 10 Wenatchee 33-08.00
11 Mueser, Alex 9 Cashmere 32-05.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Poldervardt, Tyler 12 West Valley- 46-03.00
2 Frazier, Jordan 11 Eastmont 40-08.00
3 Callahan, Brandon 12 Eastmont 40-00.00
4 Grams, Brock 10 Cashmere 37-05.00
5 Frazier, Colton 11 Wenatchee 37-03.00
6 Reyes, Cristian 11 Eastmont 37-00.00
6 Huss, Aaron 11 Wenatchee 37-00.00
8 Chavolla, Pablo 10 Wenatchee 35-02.00
9 Stoll, Jakob 9 Wenatchee 34-06.00
10 Peck, Blain 10 Cashmere 34-00.00
11 Gwinn, Sam 12 Eastmont 33-10.00
12 Bunde, Jake 10 Eastmont 32-05.00
13 Raven, Blaine 12 Cashmere 31-03.00
14 Smith, Nick 9 Eastmont 30-01.00
15 Ream, Cody 10 Cashmere 29-05.00
16 Gerhart, Gabe 9 West Valley- 27-08.00
17 Stillwaugh, Alexander 10 Eastmont 25-00.00
18 Mcguire, Cory 9 West Valley- 21-05.00
19 Witter, Scott 9 Eastmont 19-08.00

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Holm, Jesse 12 Eastmont 136-07
2 Poldervardt, Tyler 12 West Valley- 109-02
3 Aubert, Joseph 12 West Valley- 107-11
4 Gwinn, Sam 12 Eastmont 107-00
5 Callahan, Brandon 12 Eastmont 106-02
6 Huss, Aaron 11 Wenatchee 106-00
6 Blomquist, Rudy 12 Cashmere 106-00
8 Stoll, Jakob 9 Wenatchee 103-06
9 Frazier, Colton 11 Wenatchee 101-03
10 Chavolla, Pablo 10 Wenatchee 95-08
11 Torrence, Jason 9 Cashmere 94-04
12 Reyes, Cristian 11 Eastmont 93-04
13 Bunde, Jake 10 Eastmont 88-08
14 Bussell, AJ 10 Eastmont 85-07
15 Raven, Blaine 12 Cashmere 74-11
16 McWhinny, Joseph 10 Eastmont 73-07
17 Peck, Blain 10 Cashmere 68-09
17 Gerhart, Gabe 9 West Valley- 68-09
19 Smith, Nick 9 Eastmont 67-05
20 Stillwaugh, Alexander 10 Eastmont 66-07
21 Bracklesberg-Fluno, Alex 11 West Valley- 62-11
22 Perez, Andrey 10 Eastmont 62-02
23 Rodriguez, Christian 9 Eastmont 60-10
24 Hauck, Tyler 9 West Valley- 58-00
25 Mcguire, Cory 9 West Valley- 52-07
26 Witter, Scott 9 Eastmont 50-07

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Aguilar, Blake 9 Wenatchee 145-11
2 Johnston, Kenny 11 Cashmere 142-05
3 Frazier, Jordan 11 Eastmont 137-05
4 Gwinn, Sam 12 Eastmont 135-07
5 Jacobus, Nick 10 Eastmont 135-00
6 Morley, Tyler 12 Wenatchee 134-06
7 Poldervardt, Tyler 12 West Valley- 133-00
8 Grams, Brock 10 Cashmere 128-08
9 Bussell, AJ 10 Eastmont 125-00
10 Timboe, Matthew 9 Eastmont 120-05
11 Blomquist, Rudy 12 Cashmere 118-09
12 Frazier, Colton 11 Wenatchee 113-08
13 Peck, Blain 10 Cashmere 112-02
14 Moore, Christian 12 Cashmere 110-09
15 Monteon, Jesse 10 West Valley- 109-03
16 McWhinny, Joseph 10 Eastmont 97-10
17 Ream, Cody 10 Cashmere 94-06
18 Rodriguez, Christian 9 Eastmont 83-07
19 Jiacalone, Dylan 10 Cashmere 77-03
20 Perez, Andrey 10 Eastmont 70-07

Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Wenatchee 123 2) Eastmont 85.50
3) Cashmere 33.50 4) West Valley-Spokane 25

Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Eastmont 76 2) Wenatchee 71
3) West Valley-Spokane 66 4) Cashmere 48