PASCO INVITATIONAL
TRACK MEET
APRIL 23, 2005

GIRLS RUNNING EVENTS-RESULTS


Ev #1 GIRLS 100M DASH            Ev #2 GIRLS 200M DASH           Ev #3 GIRLS 400M DASH
Ev #4 GIRLS 800M RUN             Ev #5 GIRLS 1600M RUN           Ev #6 GIRLS 3200M RUN
Ev #7 GIRLS 100 HIGH HURDLES     Ev #8 GIRLS 300 HURDLES         Ev #9 GIRLS 4 X100M RELAY
Ev #10 GIRLS 4 X200M RELAY       Ev #11 GIRLS 4x400 RELAY        Ev #12 GIRLS MEDLEY RELAY


100 METER DASH-GIRLS-PASCO INVITE-2005
PLACE-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME-PREL. TIME
1-Meagan Ferguson-11-Lake Washington-12.07-12.31
2-Teri Cheatham-12-Curtis-12.15-12.44
3-Sara Callier-12-Benson(OR)-12.27-12.70
4-Chanel James-10-Wilson -12.42-12.59
5-Devin Brooks-10-Holy Names-12.46-12.73
6-Christina McDuffie-12-Davis-12.49-12.63
7-Kayla McKiernan-10-Richland-12.64-12.89
8-Candice Missouri-10-Evergreen(Van)-12.73-13.00
Jacki Hill-9-Bremerton-12.77-12.91
Tara Park-12-Juanita-12.88-13.00
Amy Patawaran-12-Olympic--12.95
Catie Schuetzle-12-Shadle Park--13.09
Jessica Duran-11-Kent-Meridian--13.09
Kat Tarr-12-Columbia River--13.11
Rachael Forbis-11-Shelton--13.21
Kristen Andre-10-Kennewick--13.22
Melissa Guthrie-12-Hanford--13.24
Angela Jensen-10-Fife--13.25
Kate Boyd--Central Kitsap--13.28
Brittany Sparks-11-Kamiakin--13.29
Amber Bradley-10-Kentridge--13.29
Claire Raap-10-Prosser--13.29
Bianca Green-12-Garfield--13.32
Tiara Pittman-9-Mt. Spokane--13.34
Anisa Holt-10-Heritage--13.38
Gwenna Carie-10-Cascade(Leavenworth)--13.41
Marquita Brown-11-Rainier Beach--13.44
Aquila Evans-12-Everett--13.46
Remeca Norwood-11-Moses Lake--13.47
Stephanie den Hartigh-11-Skyview--13.48
Dawnell Franklin-10-Lake Stevens--13.52
Brittney Casper-12-Connell--13.61
Kim Bendio-12-East Valley(Sp)--13.62
Tiffany Ostrander-12-East Valley(Yak)--13.67
Amanda Dahlstrom-9-Mead--13.68
Christa Brediger-11-Shorewood--13.70
Mari Tarleton-9-Sehome--13.71
Amber Finley-9-Tacoma Baptist--13.73
Amanda Swenson-10-Cheney--13.74
Karli Thomas-11-West Valley(Yak)--13.74
Mychal Fitterer--Riverside Christian--13.74
Kara Egland-9-North Central--13.77
Jessica Feller-10-Bothell--13.78
Erin Smith-9-Chewelah --13.81
Jill Bughi-11-Walla Walla--13.85
Roxanne Pederson-10-Arlington--13.86
Jordan Hanson-9-Liberty--13.89
Allison Kellmer-10-Camas--13.94
Amy Bergley-10-Pullman--13.95
Macee Baker-11-Ferris--14.22
Nicole Ball-9-Auburn HS--14.29
Marisa Syhlman-10-Gonzaga Prep--14.39


Top of Page
200 METER DASH-GIRLS-PASCO INVITE-2005: PLACE-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME-PREL. TIME 1-Becca Noble-12-Rogers(Sp)-24.70-24.62 2-Sara Callier-12-Benson(OR)-25.35-25.14 3-Jaqua Williams-12-Rainier Beach-25.73-24.88 4-Natalie Abersfeller-12-Kennewick-26.17-25.86 5-Kayla McKiernan-10-Richland-26.49-25.82 6-Anna Walters-11-North Central-26.55-26.13 7-Jacki Hill-9-Bremerton-26.64-26.49 8-Stephanie Hill-11-Wenatchee-26.72-26.65 Chanel James-10-Wilson -26.83-26.13 Sabrina Fandler-10-Mountain View-27.80-26.48 Kat Tarr-12-Columbia River--26.66 Allison Craven-12-West Valley(Yak)--26.73 Gwenna Carie-10-Cascade(Leavenworth)--26.83 Melantha Jenkins-12-Redmond--26.92 Melissa Guthrie-12-Hanford--26.98 Jessica Hinton-12-Lake Stevens--27.06 Claire Raap-10-Prosser--27.11 Rachael Forbis-11-Shelton--27.11 Janet Gratton-11-Cleveland--27.24 Tiara Pittman-9-Mt. Spokane--27.26 Ashley Smith-9-Skyview--27.34 Crystal Johnson-9-Davis--27.49 Brittney Casper-12-Connell--27.50 Ronda Nicholson-11-Thomas Jefferson--27.70 Kim Bendio-12-East Valley(Sp)--27.86 Maria Alderman-10-Central Valley--27.88 Lisa Cullimore-10-Cedarcrest--27.96 Megan Price-12-West Valley(Sp)--28.01 Carrie Harveson-11-Riverside Christian--28.16 Elsa Couvelier-11-Bellingham--28.25 Amanda Swenson-10-Cheney--28.26 Taylor Cook-10-Mead--28.28 Lindsay Allred-11-Ferris--28.31 Heather Peppin-12-Chewelah--28.44 Allison Kellmer-10-Camas--28.61 Amanda Pflugrad-11-Pullman--29.37 Nicole Schultz-11-Clarkston--30.31
Top of Page
400 METER DASH-GIRLS-PASCO INVITE-2005 PLACE-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Becca Noble-12-Rogers(Sp)-54.4 2-Alex Jones-Patten-11-Benson(OR)-57.82 3-Cori Moore-11-Everett-58.54 4-Amanda Gius-12-Auburn Riverside-59.09 5-Melantha Jenkins-12-Redmond-59.10 6-Anna Walters-11-North Central-59.23 7-Rachael Johnson-10-West Valley(Yak)-60.16 8-Gwenna Carie-10-Cascade(Leavenworth)-60.20 Jessica Bates-10-Ferris-60.33 Lindsay Poole-11-Holy Names-60.93 Mariya Golonko-11-Lynnwood-61.37 Dezarae Scott-12-Eastmont-61.54 Jamie Wongwai-10-Camas-61.62 Maryanne Samples-11-Kennewick-61.64 Kristen Ballinger-10-Wenatchee-61.69 Elle Siler-9-Lewis & Clark-61.88 Lexi Bishop-10-Shadle Park-61.98 Jamie Arthurs-9-Richland-62.04 Blake Loos-10-Hanford-62.34 Monica Beard-11-Lake Stevens-62.46 Shannon Gutierrez-12-Central Kitsap-62.80 Melissa Conlin-10-Hazen-62.90 Dejanelle Aggrey-12-Rainier Beach-62.96 Christina Lee-10-Southridge-62.97 Andrea Dickens-12-Pullman-63.03 Adrienne Duval-11-Central Valley-63.19 Elise Olk-11-East Valley(Sp)-63.22 Brittney Smith-12-Kentlake-63.48 Liz Schoch-11-Shorewood-63.64 Katelyn Edler-12-Riverside Christian-63.81 Kali Spurlock-11-Garfield-63.83 Roxanne Pederson-10-Arlington-63.93 Keisha Gordan--Heritage-64.03 Brooke Bekkedahl-10-Columbia River-64.23 Jessica Casper-9-Connell-64.51 Kelsey Peterson-10-Othello-64.61 Catherine Quehrn-12-Bellevue-64.68 Crystal Cliburn-11-Mountain View-64.84 Jenny Miller-11-Liberty-64.93 Shanik Taylor-11-Eisenhower-64.95 Katie Verwest-9-Kamiakin-64.96 Libby Reynolds-12-Shorecrest-65.24 Kirsten Phillips--Woodinville-65.25 Elizabeth Marshall-12-Clarkston-65.32 Emily Montgomery-10-Wilson -65.39 Justine Parry-10-Gonzaga Prep-65.64 Molly Miller-9-Snohomish-66.08 Hayley Talen-10-Tacoma Baptist-66.74 Heather Peppin-12-Chewelah-68.15 Krysta Berrios-11-Kent-Meridian-68.62 Brynn Wittman-11-Fife-71.51 Ciera Christensen-10-Walla Walla-DQ
Top of Page
800 METER RUN-GIRLS-PASCO INVITE-2005: PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Cori Moore-11-Everett- 2:17.54 2-Morgan Dunley-11-Wenatchee- 2:19.16 3-Elise Page-11-Lake Stevens- 2:20.72 4-Kirsten Fix-12-St. George's- 2:21.48 5-Ashley Sikora-9-Skyview- 2:22.49 6-Suzie Strickler-12-Richland- 2:22.86 7-Amanda Stopa-11-Snohomish- 2:22.90 8-Christianne Casper-11-Connell- 2:23.44 Corrina O'Brien-11-Gonzaga Prep- 2:23.63 Jordan Rockwell-10-Bellarmine Prep- 2:23.67 Mary Labbee-12-Riverside Christian- 2:23.86 Abby Tybur-11-Woodinville- 2:24.66 Adrienne Nova-12-Lake Washington- 2:24.95 Chelsea VanDeBrake-11-West Valley(Yak)- 2:25.29 Rachel Botham-12-Shorewood- 2:26.46 Nikki Codd-10-Mead- 2:26.50 Katie Kirkness-10-Shorecrest- 2:27.92 Catherine Means-9-Garfield- 2:28.10 Jasmine Duffy-10-Sehome- 2:28.10 Taylor Yost-9-Lewis & Clark- 2:28.32 Ali Nelson-11-Medical Lake- 2:28.63 ShyAnn Simmons-11-Kentlake- 2:29.50 Hannah Jensen-9-Bellingham- 2:30.12 Whitney Ramsey-12-North Central- 2:30.20 Shawna Carlson-11-W.F. West- 2:30.45 Shiloh Deitz-12-Mt. Spokane- 2:30.98 Kirsten Fausko-9-Auburn HS- 2:31.17 Anne Staeheli-11-Hanford- 2:31.26 Bailey Campbell-10-Capital(WA)- 2:31.35 Nancy Godsey-12-South Whidbey- 2:31.35 Candi Burr-10-Capital(ID)- 2:31.42 Rochelle Duane-12-Olympic- 2:31.44 Kelsey Hentges-11-East Valley(Sp)- 2:31.76 Samantha Andrews-10-Camas- 2:32.19 Erinn Walter-10-Kamiakin- 2:32.45 Brandee Devine-11-Sumner- 2:33.07 Karen Owens-10-University- 2:33.13 Claire Craft-10-Auburn Riverside- 2:33.29 Elisa Decker-10-Mountain View- 2:33.45 Natalie Fowler-10-Bellevue- 2:34.38 Kristin Follmer-12-Kent-Meridian- 2:34.72 Samantha Dahlstrom-11-Eisenhower- 2:35.39 Lauren Field-11-Ferris- 2:37.65 Kendal Lubereski-12-Fife- 2:38.74 Kalin Karich-11-Walla Walla- 2:40.92 Danielle Cushen-10-Thomas Jefferson- 2:41.56
Top of Page
1600 METER RUN-GIRLS-PASCO INVITE-2005 PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Jane Larson-11-Cedar Park Christian- 5:05.58 2-Kelsey Walker-11-Bellevue- 5:07.22 3-Lindsey Nietmann-12-Juanita- 5:11.05 4-Kristen Ballinger-10-Wenatchee- 5:14.07 5-Lauren Flynn-11-Sehome- 5:14.27 6-Cami Nelson-11-Shadle Park- 5:14.56 7-Emi Parker-11-Curtis- 5:16.07 8-Lisa Anderberg-11-Kamiak HS- 5:16.63 Ryan Torpie-11-Mead- 5:16.96 Stephanie Shuel-9-West Valley(Yak)- 5:18.32 Amber Sikora-9-Skyview- 5:20.75 Chelsea Burns-9-Holy Names- 5:21.01 Mary Graesser-10-North Central- 5:21.86 Cory Druffel-9-Pullman- 5:23.59 Alyssa Daw-11-Redmond- 5:23.92 Yasmeen Colis-11-Walla Walla- 5:24.18 Kristen Carter-12-Bellingham- 5:25.02 Rachel Botham-12-Shorewood- 5:25.90 Amanda Westrick-11-Sumner- 5:26.57 Katie Porter-12-Olympic- 5:26.82 Lynsey Stepan-11-Mountain View- 5:26.88 Mary Labbee-12-Riverside Christian- 5:27.48 Jolene Boogaard-12-Kelso- 5:27.54 Larson Agee--West Valley(Sp)- 5:27.76 Jessica Schroeder-12-Thomas Jefferson- 5:27.89 Rita Troup-12-Bellarmine Prep- 5:27.91 Amanda Wright-9-Capital(WA)- 5:29.22 ShyAnn Simmons-11-Kentlake- 5:29.42 Courtney Matthew-10-Hazen- 5:30.07 Elana Darnell-12-Eisenhower- 5:30.23 Alex McNairy-12-Ferris- 5:30.87 Kelly Turner-12-Kamiakin- 5:30.91 Alyssa Modrell-12-Snohomish- 5:31.09 Ally Ganyo-10-Medical Lake- 5:35.73 Karen Owens-10-University- 5:36.24 Caitlin Ramirez-9-Cedarcrest- 5:37.12 Shirlon Moncrief-11-Heritage- 5:37.95 Bailey Granstrom-10-Lake Stevens- 5:37.99 Mary Bakeman-11-South Whidbey- 5:38.02 Zara Lukens-10-Columbia River- 5:38.62 Brittani Moehnert-10-Eastmont- 5:38.64 Kendal Lubereski-12-Fife- 5:47.21 Stephanie Dye-9-Riverside HS- 5:51.51 Maddie Duvanich-12-Gonzaga Prep- 5:54.13
Top of Page
3200 METER RUN-GIRLS-PASCO INVITE-2005: PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Kara Sporrong-10-Snohomish-11:00.97 2-Bevin Peters-12-Holy Names-11:02.87 3-Katrina Drennen-10-Sumner-11:04.19 4-Jane Larson-11-Cedar Park Christian-11:12.43 5-Cydney Knight-10-Connell-11:20.03 6-Hilary McClendon-11-Bishop Kelly-11:20.45 7-Emily Timmer-12-Tacoma Baptist-11:26.07 8-Katie Porter-12-Olympic-11:28.13 Becky Mackelprang-11-Ferris-11:32.14 Chelsea Schilter-11-Toutle Lake-11:34.52 Jill Keller-12-Mt. Spokane-11:37.42 Jackie Dargitz-12-Sehome-11:39.43 Katherine Ellis-11-Columbia River-11:40.20 Kenna Patrick-10-Thomas Jefferson-11:41.19 Erin Flinn-11-Camas-11:44.10 Whitney Porter-12-Lewis & Clark-11:44.70 Mara Engle-12-Bellingham-11:47.18 Hannah Vietmeier-11-Shorewood-11:48.79 Anne Hinckley-10-Hazen-11:49.88 Allison Gibson-12-Riverside Christian-11:50.37 Ariel Taylor-11-Capital(WA)-11:50.83 Jo E Mayer-11-East Valley(Sp)-11:55.09 Danielle Hutchison-11-Evergreen(Van)-11:55.73 Melissa Carlson-12-Lindbergh-11:57.29 Whitney Esparza-11-Cascade(Leavenworth)-12:00.46 Tracy Bowen-12-Riverside HS-12:01.98 Cailyn Torpie-9-Mead-12:02.57 Kelly Beckham-11-Interlake-12:02.90 Kristin Wright-12-Redmond-12:08.72 Tanna DeRuyter-9-Gonzaga Prep-12:11.30 Katy Gordon-10-South Whidbey-12:12.17 Stephanie Whittaker-12-North Central-12:12.31 Kristi Jensen-12-Kamiakin-12:13.20 RaeLynne Lee-10-Lake Stevens-12:15.62 Cristina Pineda-12-Eisenhower-12:20.11 Berlyn Bales-10-Liberty-12:45.48
Top of Page
100 METER HIGH HURDLES-GIRLS-PASCO INVITE-2005 PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME-PREL. TIME 1-Devin Brooks-10-Holy Names-14.43w-14.49 2-Cassie Merkley-12-Cascade(Leavenworth)-14.69w-14.89 3-Jamie Carver-12-W.F. West-14.73w-15.24 4-Andrea Wujek-12-DeSales-14.94w-14.91 5-Angelica Flynn-12-Lincoln -14.95w-15.03 6-Brandie Edwards-11-Lake Stevens-15.01w-15.17 7-Asuba Alley-Barnes-12-Garfield-15.11w-15.21 8-Julie Futch-11-Auburn Riverside-15.18w-15.36 Syreeta Martin-12-Wilson -15.25w-15.25 Galia Dietz-9-Richland-15.48w-15.43 Lauren Zegers-12-Sehome--15.59 Sharelle Wells-12-Riverside Christian--15.61 Michaela Haggett-11-Kamiakin--15.66 Angela Jensen-10-Fife--15.67 Kayla Standish-9-Ellensburg--15.73 Ashley Grasyon-12-Heritage--15.78 Clara Cook-12-Wenatchee--16.16 Jessica Casper-9-Connell--16.17 Christy Linde-11-Sunnyside--16.21 Ambria Brantner-12-West Valley(Yak)--16.27 Andi Bughi-10-Walla Walla--16.33 Jennifer Pike-10-Skyview--16.42 Sam Patrick-10-Mt. Spokane--16.44 Chelsea Conrad-10-Columbia River--16.46 Chanel Piper-10-Kennedy--16.47 Courtney Kirkwood-9-Othello--16.49 Kristin Miller-12-Ferris--16.50 Victoria Benson-12-University--16.51 Paige Farr-11-Kentlake--16.56 Lauren Haynes-12-Auburn HS--16.56 Katie Kimball-12-Cheney--16.57 Alisse Gregson-12-East Valley(Yak)--16.57 Michelle Howe-11-Lakewood--16.66 Tara Leaman-11-Tacoma Baptist--16.73 Kayli McCallister-12-Eastmont--16.90 Lisa Haley-10-Central Valley--16.93 Amy Alporque-11-Moses Lake--17.09 Emily Handley-12-Shorewood--17.19 Andrea Silver-9-Mead--17.24 Sierra Kent-10-Medical Lake--17.25 Charlotte Smith-12-Southridge--17.31 Kristen Johnson-10-Snohomish--17.47 Andrea Dickens-10-Pullman--17.48 Sandra Ray-12-Hazen--17.50 Laurie Johnson-11-Evergreen(Van)--17.62 Niki Lesniak-12-Central Kitsap--17.79 Erica Crosby-11-Kennewick--17.79 Stephanie Krebs-12-North Central--17.82 Kaytlyn Dill-9-Lynnwood--17.89 Ivona Edry-11-Lake Washington--17.94 Ann Marie Doble-11-Olympic--17.98 Christina Lum--Camas--18.10 Jenna Migliuri-10-Gonzaga Prep--18.34
Top of Page
300 METER LOW HURDLES-GIRLS-PASCO INVITE-2005: PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Jamie Carver-12-W.F. West-45.03 2-Julie Futch-11-Auburn Riverside-45.39 3-Andrea Wujek-12-DeSales-45.78 4-Caitlin Bonney-11-Lynnwood-46.17 5-Amy Patawaran-12-Olympic-46.34 6-Heidi Dimmitt-12-Wenatchee-46.35 7-Syreeta Martin-12-Wilson -46.40 8-Jocelyn Bement-12-Kamiakin-46.66 Lauren Haynes-12-Auburn HS-46.81 Angela Jensen-10-Fife-47.16 Dani Seibert-12-Juanita-47.17 Asuba Alley-Barnes-12-Garfield-47.36 Katie Kimball-12-Cheney-47.45 Caroline Hedel-10-Richland-47.50 Lisa Mensonides-12-Tacoma Baptist-47.51 Brandie Edwards-11-Lake Stevens-47.98 Angelica Flynn-12-Lincoln -48.02 Paige Farr-11-Kentlake-48.09 Karen Lawton-11-Cedarcrest-48.09 Jennifer Pike-10-Skyview-48.68 Gussie Hahn-12-Riverside Christian-48.71 Shanley Besett-12-Curtis-48.72 Jewel Martin-10-Benson(OR)-48.73 Jessica Duran-11-Kent-Meridian-48.79 Lisa Haley-10-Central Valley-48.82 Kristin Miller-12-Ferris-49.05 Brittney Casper-12-Connell-49.12 Niki Lesniak-12-Central Kitsap-49.13 Lindsay Myron-10-Pullman-49.21 Alaina Smith-12-North Central-49.47 Charlotte Smith-12-Southridge-49.78 Paula Markey-11-Holy Names-49.88 Melissa Trammel-9-West Valley(Yak)-49.91 Sam Patrick-10-Mt. Spokane-50.11 Erica Johnson-11-South Whidbey-50.68 Lori Bourgess-9-East Valley(Sp)-50.83 Sierra Kent-10-Medical Lake-50.92 Renee Before-11-Shadle Park-51.07 Angelique Lestienne-12-Eastmont-51.08 Erica Crosby-11-Kennewick-51.10 Chelsea Conrad-10-Columbia River-51.15 Sarah Schmoe-12-West Valley(Sp)-51.28 Janet Gratton-11-Cleveland-51.57 Tovah Kingman-12-Walla Walla-51.67 Brittany Harmon--Davis-51.80 Michelle Howe-11-Lakewood-52.31 Christine Jones-11-Bellevue-52.33 Ashley Walker-10-Othello-52.51 Ivona Edry-10-Lake Washington-54.85
Top of Page
GIRLS 4X100 RELAY-2005 PASCO INVITE PL-SCHOOL-FINALS TIME 1-Curtis-50.28 2-Eastmont-50.32 3-Wenatchee-50.41 4-Evergreen(Van)-50.57 5-Davis-50.92 6-Auburn Riverside-50.94 7-Benson(OR)-51.00 8-Lewis & Clark-51.30 Lake Stevens-51.31 Juanita-51.38 Richland-51.50 Central Kitsap-51.58 Wilson -51.60 East Valley(Sp)-51.71 Skyview-51.77 Walla Walla-51.82 Garfield-51.96 Rainier Beach-52.05 WF West-52.08 Sehome-52.11 Prosser-52.26 Columbia River-52.35 West Valley(Yak)-52.35 South Whidbey-52.44 Cedarcrest-52.78 Riverside Christian-52.88 Mead-53.00 Pullman-53.01 Ferris-53.02 Gonzaga Prep-53.31 Shorecrest-53.33 West Valley(Sp)-53.50 Auburn HS-53.59 East Valley(Yak)-53.74 Bellingham-53.83 Woodinville-53.88 Shorewood-53.88 Bellevue-54.23 Kamiakin-54.53 Central Valley-54.71
Top of Page
GIRLS 4X200 RELAY-2005 PASCO INVITE PL-SCHOOL-FINALS TIME 1-Lewis & Clark- 1:44.94 2-Rainier Beach- 1:45.61 3-Benson(OR)- 1:46.50 4-Eastmont- 1:46.73 5-Wenatchee- 1:46.81 6-Lake Stevens- 1:47.38 7-Kennewick- 1:47.57 8-Skyview- 1:47.89 Hanford- 1:48.10 Wilson - 1:48.24 Ferris- 1:48.50 West Valley(Yak)- 1:48.73 Evergreen(Van)- 1:49.18 Kamiakin- 1:49.23 Shadle Park- 1:49.61 Richland- 1:49.63 Riverside Christian- 1:50.01 Heritage- 1:50.49 Mead- 1:50.53 Sehome- 1:50.54 Auburn HS- 1:50.69 South Whidbey- 1:50.72 Arlington- 1:50.83 Gonzaga Prep- 1:51.16 Auburn Riverside- 1:51.55 North Central- 1:51.68 Central Valley- 1:51.92 Columbia River- 1:51.98 Thomas Jefferson- 1:52.30 East Valley(Yak)- 1:52.42 Woodinville- 1:52.81 Lynnwood- 1:53.36 Southridge- 1:53.85 Walla Walla- 1:54.17 Sunnyside- 1:54.41 Snohomish- 1:55.08 Clarkston- 1:56.41 Bellevue- 1:58.27 Bothell- 1:59.54
Top of Page
GIRLS 4X400 RELAY-2005 PASCO INVITE: PL-SCHOOL-FINALS TIME 1-Eastmont- 4:03.76 2-Wenatchee- 4:06.71 3-Ferris- 4:06.75 4-Kennewick- 4:08.96 5-Juanita- 4:09.00 6-Richland- 4:09.19 7-North Central- 4:09.81 8-West Valley(Yak)- 4:10.16 Shadle Park- 4:10.48 Central Valley- 4:11.58 Tacoma Baptist- 4:13.63 Walla Walla- 4:14.34 Mead- 4:15.13 Lynnwood- 4:15.35 Gonzaga Prep- 4:15.59 Lake Stevens- 4:15.62 Lake Washington- 4:15.67 Shorewood- 4:16.83 Liberty- 4:17.15 Kamiakin- 4:17.67 Riverside Christian- 4:19.15 Auburn Riverside- 4:19.64 WF West- 4:20.23 Woodinville- 4:20.64 Olympic- 4:20.95 Bellingham- 4:22.78 Pullman- 4:24.05 Bellevue- 4:24.35 Renton- 4:24.98 Othello- 4:25.25 Camas- 4:26.61 Connell- 4:27.32 West Valley(Sp)- 4:28.32 Sumner- 4:29.41 Mountain View- 4:29.70 Rainier Beach- 4:34.65
Top of Page
GIRLS MEDLEY RELAY-2005 PASCO INVITE PL-SCHOOL-FINALS TIME 1-Bellarmine Prep-11:54.37 2-Holy Names-12:35.40 3-Skyview-12:48.99 4-Snohomish-12:51.35 5-Shorewood-12:56.76 6-Columbia River-13:05.99 7-Tacoma Baptist-13:07.91 8-Thomas Jefferson-13:09.28 Mt. Spokane-13:10.05 Eisenhower-13:13.91 Lake Stevens-13:17.36 Mead-13:18.03 Pullman-13:18.18 Evergreen(Van)-13:26.64 South Whidbey-13:29.09 Mountain View-13:29.70 Lewis & Clark-13:30.41 Central Valley-13:37.76 Auburn Riverside-13:37.81 Richland-13:38.25 Davis-13:38.56 Riverside HS-13:39.41 Shorecrest-13:40.86 Cheney-13:45.38 Redmond-13:49.94 Walla Walla-13:50.83 Shadle Park-13:53.26 University-13:53.46 Bellevue-13:53.58 Southridge-13:55.94 Hanford-13:56.88 Kamiakin-14:00.95 Bellingham-14:07.85 Pasco-14:19.85 Wilson -14:24.86 Rogers(Sp)-14:26.90
Top of Page