PASCO INVITATIONAL
TRACK MEET
APRIL 15, 2006

GIRLS RUNNING EVENTS-RESULTS


Ev #1 GIRLS 100M DASH            Ev #2 GIRLS 200M DASH           Ev #3 GIRLS 400M DASH
Ev #4 GIRLS 800M RUN             Ev #5 GIRLS 1600M RUN           Ev #6 GIRLS 3200M RUN
Ev #7 GIRLS 100 HIGH HURDLES     Ev #8 GIRLS 300 HURDLES         Ev #9 GIRLS 4 X100M RELAY
Ev #10 GIRLS 4 X200M RELAY       Ev #11 GIRLS 4x400 RELAY        Ev #12 GIRLS MEDLEY RELAY


100 METER DASH-GIRLS-PASCO INVITE-2006
PLACE-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME-PREL. TIME
1-Chanel James-11-Wilson -12.53-12.37
2-Meagan Ferguson-12-Lake Washington-12.71-12.66
3-Lucretia Lee-9-Cedar Park Christian-12.78-12.80
4-Kendyl Pele-11-Kamiakin-12.92-12.69
5-Jordan Carlson-10-Shadle Park-13.04-12.78
6-Jacki Hill-10-Bremerton-13.05-12.75
7-Gale Nelson-10-Lakeside-13.12-12.93
8-Shene Davis-11-Selah-13.14-12.83

Sammy Smith-10-Curtis-13.17-12.93
Erica Hayes-11-Garfield-13.45-12.72
Whitney Leavitt-9-Kiona-Benton--12.95
Dominique Radcliffe-12-Kelso--12.97
Yessenia Ortiz-9-Pasco--12.99
Caitlin Leonhardt-9-Skyview--13.03
Renee Plummer-10-Auburn HS--13.08
Amanda Dahlstrom-10-Mead--13.14
Hannah Modin-10-Holy Names--13.15
Marquita Brown-12-Rainier Beach--13.15
Amanda Clark-10-Shorewood--13.17
Dawnell Franklin-11-Lake Stevens--13.19
Hafsah Al-Hassan-11-Pullman--13.20
Amber Finley-10-Tacoma Baptist--13.20
Rachel Desmarais-10-Connell--13.21
Shanae Lakes-9-Richland--13.22
Lauren Sandri-10-South Whidbey--13.23
Kelsey Werre-9-Liberty(Issaquah)--13.23
Wyatt Piro-9-Wenatchee--13.27
Allison Kellmer-11-Camas--13.28
Karli Thomas-12-West Valley(Yak)--13.32
Candace Missouri-11-Evergreen(Van)--13.38
Renee Messling-9-University--13.39
Brionna Cross-9-Snohomish--13.39
Crystal Johnson-10-A.C.Davis--13.45
Mari Tarleton-10-Sehome--13.50
Averi Hallman-9-Mt. Spokane--13.50
Rachael Forbis-12-Shelton--13.52
Maureen Heffernan-10-Bellevue--13.53
Marisa Syhlman-11-Gonzaga Prep--13.54
Mikayla Locnikar-10-Central Valley--13.56
Crystal Simmons-9-Cheney--13.56
Angela Shearer-11-East Valley(Sp)--13.57
Elsa Couvelier-12-Bellingham--13.59
Jenise Bailey-12-Fife--13.59
Kristen Andre'-11-Kennewick--13.59
Anna Nguyen-12-Edmonds-Woodway--13.60
Teresa Bowns-12-Redmond--13.61
Jeannie Nelson-9-Ferris--13.61
Liz Cobb-9-Chewelah--13.63
Fatima Ruelas-12-Sunnyside--13.75
Ryanne Mueller-10-Arlington--13.83
Michele Bernhart-12-Bothell--13.88
Natalie Klicker--Walla Walla--13.90
Lynette Gordon-11-Central Kitsap--14.16


Top of Page
200 METER DASH-GIRLS-PASCO INVITE-2006: PLACE-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME-PREL. TIME 1-Kayla McKeirnan-11-Richland-25.40-25.43 2-Charnay Combs-9-Rainier Beach-25.82-25.89 3-Chanel James-11-Wilson -25.91-25.78 4-Jessica Duran-12-Kent-Meridian-26.2-26.16 5-Jacki Hill-10-Bremerton-26.25-26.31 6-Stephanie Hill-12-Wenatchee-26.48-26.25 7-Anna Walters-12-North Central-26.88-26.58 8-Brittany Kennedy-10-Lewis & Clark-27.2-26.65 Amber Finley-10-Tacoma Baptist-27.33-26.82 Meagan Ferguson-12-Lake Washington--26.75 Janet Gratton-12-Cleveland--26.91 Rachel Desmarais-10-Connell--26.99 Crystal Johnson-10-A.C.Davis--27.00 Caitlin Leonhardt-9-Skyview--27.00 Lindsay Allred-12-Ferris--27.01 Whitney Leavitt-9-Kiona-Benton--27.01 Renee Plummer-10-Auburn HS--27.02 Alexis Edwards-Williams-10-Garfield--27.20 Vanessa Harris-10-Curtis--27.21 Amanda Clark-10-Shorewood--27.29 Taylor Cook-11-Mead--27.31 Gale Nelson-10-Lakeside--27.35 Clair Bergam-11-Liberty(Issaquah)--27.42 Jamie Wongwai-11-Camas--27.45 Jessica Feller-11-Bothell--27.49 Carrie Harveson-12-Riverside Christian--27.59 Darcy Collins-12-Kootenai(ID)--27.62 Monica Flom-12-Eastmont--27.74 Tracy Marcy-12-Edmonds-Woodway--27.75 Morgan Guske-11-Shadle Park--27.75 Elsa Couvelier-12-Bellingham--27.78 Melanie Simms-11-Central Kitsap--27.80 Emily George-10-West Valley(Yak)--27.81 Jordan McMillan-9-Bellevue--27.94 Ashley Perez-12-Pasco--27.95 Mari Tarleton-10-Sehome--28.12 Alli Erwin--Walla Walla--28.14 Angela Shearer-11-East Valley(Sp)--28.24 Tiara Pittman-10-Mt. Spokane--28.27 Mikayla Locnikar-10-Central Valley--28.28 Jaque Jacobson-12-Snohomish--28.48 Amanda Swenson-11-Cheney--28.71 Sasha Valdez-10-Selah--28.93 Katie Kirkness-11-Shorecrest--29.15 Amanda Pflugrad-12-Pullman--29.18 Katie Schwisow-12-Kennewick--29.25 Mary Kate Zellers-11-Columbia River--29.26 Nicole Pederson-11-Arlington--29.94
Top of Page
400 METER DASH-GIRLS-PASCO INVITE-2006 PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Kayla McKeirnan-11-Richland-57.28 2-Jenna Haven-11-Eastmont-58.03 3-Dyneeca Adams-10-Rainier Beach-58.84 4-Corrina O'Brien-12-Gonzaga Prep-59.17 5-Kristen Ballinger-11-Wenatchee-59.49 6-Anna Walters-12-North Central-59.62 7-Lucretia Lee-9-Cedar Park Christian-59.66 8-Bianca Greene-10-Garfield-59.84 Sophie Curl-9-Squalicum-60.44 Lindsay Poole-12-Holy Names-60.54 Rachel van Rijn-11-Auburn Riverside-60.57 Amber Finley-10-Tacoma Baptist-60.85 Stephanie den Hartigh-12-Skyview-61.36 Briann Brown-10-Shadle Park-61.60 Jamie Wongwai-11-Camas-61.66 Crystal Simmons-9-Cheney-61.87 Sacha Nunn-11-Bothell-62.00 Ashley Stabl-10-Tekoa-Oakesdale-Rosalia-62.09 Yessenia Ortiz-9-Pasco-62.67 Chanelle Sherman-10-Kamiakin-62.89 Blake Loos-11-Hanford-62.90 Brooke Bekkedahl-11-Columbia River-63.02 Hannah Scholes-9-Capital-63.09 Ann Noyes-10-Moses Lake-63.17 Jenna Canter-10-Mt. Spokane-63.20 Katherine East-12-South Whidbey-63.29 Rachael Johnson-11-West Valley(Yak)-63.33 Lily Vanderstaay-10-Bellingham-63.37 Alexandra Evenson-9-University-63.57 Mackenzie Stults-9-Ferris-63.92 Brittany Redmond-11-Woodinville-64.00 Madison Smith-10-Curtis-64.02 Olivia Ward-9-Cleveland-64.03 Roxanne Pederson-11-Arlington-64.09 Ambaree Forsell-9-Kentlake-64.18 Fatima Ruelas-12-Sunnyside-64.35 Tiffany Collier-9-Pullman-64.45 Melyssa Nagamine-11-Redmond-64.45 Michelle Retzlaff--Walla Walla-64.45 Jill Beanblossom-9-Lynden HS-64.52 Jennie Conner-11-Riverside Christian-64.65 Laura Guender--Sumner-64.88 Suzy Olsen-9-Everett-64.91 Mallory Mott-9-East Valley(Sp)-65.22 Catherine Gagnier-12-Lindbergh-65.25 Shanik Taylor-12-Eisenhower-65.26 Stephanie Johnson-10-Lake Washington-65.46 Carly McBride-10-Snohomish-65.50 Sydney Wheeler-12-Kelso-65.53 Jasmine Loutsis-12-Edmonds-Woodway-65.54 Megan Kostick-10-W.F. West-65.88 Liz Schoch-12-Shorewood-66.16 Mara Ryan-12-Mead-67.64
Top of Page
800 METER RUN-GIRLS-PASCO INVITE-2006: PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Jessica Pixler-12-Eastlake- 2:12.64 2-Nikki Codd-11-Mead- 2:12.92 3-Jane Larson-12-Cedar Park Christian- 2:16.31 4-Cori Moore-12-Everett- 2:16.39 5-Becca Friday-9-Bellingham- 2:17.27 6-Kelsey Walker-12-Bellevue- 2:18.32 7-Krinda Carlson-11-Pateros- 2:20.16 8-Erin Kearney-9-Cedarcrest- 2:20.97 Jessica Klier-11-Mt. Spokane- 2:21.17 Katrina Drennen-11-Sumner- 2:21.60 Cory Druffel-10-Pullman- 2:21.87 Jenny Light-10-Redmond- 2:23.65 Jordan Huegli-10-Edmonds-Woodway- 2:23.76 Veronica Mendoza-11-Kelso- 2:24.11 Ashlee Dernbach-12-Richland- 2:24.14 Tia Herdman-9-Squalicum- 2:24.45 Brittany Carter-10-Central Valley- 2:24.56 Elise Thatcher-9-East Valley(Sp)- 2:24.90 Bailey Campbell-11-Capital- 2:24.91 Brittanie Vargo-10-Rogers(Sp)- 2:25.09 Abby Jermasek-12-Cedar Park Christian- 2:25.41 Shawna Carlson-12-W.F. West- 2:26.05 Shelby Reiter--Lindbergh- 2:26.26 Theresa Hailey-11-Gonzaga Prep- 2:26.28 Christianne Casper-12-Connell- 2:26.40 Emma Cain-9-Lewis & Clark- 2:26.69 Morgan Dunley-12-Wenatchee- 2:27.22 Janelle Marshall-10-Curtis- 2:27.26 Annie Asmussen-10-Lake Washington- 2:27.48 Rachel Ballard-9-North Central- 2:27.87 Erin Springer-9-Shorecrest- 2:28.09 Kayloni Jones-10-Lakeside- 2:28.34 Stephanie Shuel-10-West Valley(Yak)- 2:28.34 Anne Staeheli-12-Hanford- 2:28.52 Paige DeLapp-10-Evergreen(Van)- 2:28.58 Amy Keiper-10-Lynden HS- 2:28.61 Christina Lee-11-Southridge- 2:29.10 Anna Kimball-12-Cheney- 2:29.72 Chase Lane-9-Auburn Riverside- 2:29.80 Ashley Wood-10-Shadle Park- 2:30.27 Stevie Gildehaus-9-University- 2:30.61 Brittani Moehnert-11-Eastmont- 2:30.94 Erica Johnson-10-South Whidbey- 2:30.97 Michelle Bastian-9-Snohomish- 2:31.20 Carrie Hylander-10-Nathan Hale- 2:31.72 Corrine Gogert-11-Lakewood- 2:32.40 Elise Page-12-Lake Stevens- 2:35.63
Top of Page
1600 METER RUN-GIRLS-PASCO INVITE-2006 PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Megan O'Reilly-12-Mt. Spokane- 4:47.98 2-Jessica Pixler-12-Eastlake- 4:56.42 3-Jane Larson-12-Cedar Park Christian- 5:00.33 4-Katrina Drennen-11-Sumner- 5:06.28 5-Ryan Torpie-12-Mead- 5:11.48 6-Mary Graesser-11-North Central- 5:12.16 7-Lisa Anderberg-12-Kamiak HS- 5:14.47 8-Kelsey Walker-12-Bellevue- 5:19.07 Cori Moore-12-Everett- 5:19.61 Hannah Jensen-10-Bellingham- 5:21.07 Nelly Evans-10-Auburn Riverside- 5:21.93 Kate Southcote-Want-11-Edmonds-Woodway- 5:22.29 Dominique Amor-9-Shorewood- 5:22.42 Michelle Schubert-12-West Valley(Yak)- 5:22.65 Nikki Dotter-9-Eastmont- 5:24.50 Anna Fero-11-Holy Names- 5:25.15 Yasmeen Colis-12-Walla Walla- 5:26.62 Melissa Conlin-11-Hazen - 5:28.32 Cami Nelson-12-Shadle Park- 5:28.66 Shawna Schooley-9-A.C.Davis- 5:29.73 Alison Vrbanac-9-Mt. Rainier- 5:32.77 Annie Asmussen-10-Lake Washington- 5:33.28 Jo E. Mayer-12-East Valley(Sp)- 5:33.58 Mary Bakeman-12-South Whidbey- 5:34.06 Karissa Carlson-10-Pateros- 5:34.94 Krystal Hughes-9-West Valley(Sp)- 5:35.22 Stephanie Cooke-12-Ellensburg- 5:35.56 Kayla Sax-12-Richland- 5:35.87 Zara Lukens-11-Columbia River- 5:36.95 Megan Dart-9-Hanford- 5:37.32 Yanet Candido-12-Sunnyside- 5:38.49 Amanda Wright-10-Capital- 5:39.12 Maddie Brown-11-Cheney- 5:40.23 Sara Reed-12-Ferris- 5:40.80 Berlyn Bales-11-Liberty(Issaquah)- 5:42.71 Sam McGhee-12-Kelso- 5:43.80 Sammi Nelson-9-Riverside HS- 5:46.39 Tris Kline-9-Central Valley- 5:46.47 Karen Owens-11-University- 5:47.64 Emi Parker-12-Curtis- 5:54.06 Yara Nouisser-11-Pullman- 6:04.94 Ali Johnston-10-Southridge- 6:05.65
Top of Page
3200 METER RUN-GIRLS-PASCO INVITE-2006: PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Bronwyn Crossman-10-Squalicum- 11:10.18 2-Emily Schick-11-Squalicum- 11:25.77 3-Hannah Vietmeier-12-Shorewood- 11:26.89 4-Amanda Stopa-12-Snohomish- 11:27.77 5-Alyssa Daw-12-Redmond- 11:30.50 6-Danielle Hutchison-12-Evergreen(Van)- 11:33.31 7-Chelsea Schilter-12-Toutle Lake- 11:36.00 8-Jenna Petersen-12-Woodinville- 11:39.69 Stephanie Dye-10-Riverside HS- 11:43.69 Hannah Chertok-12-Skyview- 11:43.73 Anne Hinckley-11-Hazen - 11:43.83 Catherine Bisignano-10-Nathan Hale- 11:49.59 Alison Vrbanac-9-Mt. Rainier- 11:56.28 Mac Holman-9-Eastmont- 11:56.61 Larsen Agee-12-West Valley(Sp)- 11:56.76 Katy Gordon-11-South Whidbey- 11:56.95 Bailey Granstrom-11-Lake Stevens- 11:58.17 Sandra Martinez-9-A.C.Davis- 11:59.63 Danielle Amparan-10-Richland- 12:00.38 Helen Reich-11-Walla Walla- 12:01.28 Katherine Ellis-12-Columbia River- 12:01.83 Ari Rios-9-Central Valley- 12:02.44 Rachel Yorkston-12-Bellingham- 12:02.70 Cailyn Torpie-12-Mead- 12:07.16 Torin Shriver-9-Centralia- 12:08.20 Kayla Pattison-12-North Central- 12:10.99 Stevie Gildehaus-9-University- 12:14.17 Amy Pomante-10-Mt. Spokane- 12:15.32 Madison Wrest-11-Edmonds-Woodway- 12:16.05 Caitlin Ramirez-10-Cedarcrest- 12:18.53 Lauren Bregam-9-East Valley(Sp)- 12:20.46 Chelsea Momany-11-Lewis & Clark- 12:24.99 Danielle Slaughter-12-Shadle Park- 12:28.87 Jordan Jones-9-Bellevue- 12:35.10 Jasmine Duffy-11-Sehome- 12:40.54 Alicia Arnold-9-Kamiakin- 12:49.60
Top of Page
100 METER HIGH HURDLES-GIRLS-PASCO INVITE-2006 PLACE-RUNNER-SCHOOL-FINAL-PREL. TIME 1-Devin Brooks-11-Holy Names-14.96-14.83 2-Lindsay Myron-11-Pullman-15.49-15.43 3-Kayla Standish-10-Ellensburg-15.50-15.32 4-Brandie Edwards-12-Lake Stevens-15.53-15.62 5-Galia Deitz-10-Richland-15.91-15.74 6-Caroline Hedel-11-Richland-15.91-16.07 7-Chanel Piper-11-Kennedy -15.99-15.87 8-Courtney Kirkwood-10-Othello-16.50-16.27 Darcy Collins-12-Kootenai(ID)-16.52-16.22 Michaela Haggett-12-Kamiakin-17.09-15.70 Chelsea Conrad-11-Columbia River--16.28 Christy Linde-12-Sunnyside--16.39 Jennifer Pike-11-Skyview--16.39 Andi Bughi-11-Walla Walla--16.46 Jessica Casper-10-Connell--16.46 Brynn Delong-11-Shadle Park--16.52 Hanna Schliephake-11-Shorewood--16.57 Michelle Howe-11-Lakewood--16.61 Jill Erickson-11-Woodinville--16.70 Andrea Silver-10-Mead--16.82 Amy Alporque-12-Moses Lake--16.87 Kelly McNamee-10-Ferris--16.88 Kylee Williamson-11-East Valley(Sp)--17.13 Kaytlyn Dill-10-Lynnwood--17.17 Maria Staley-9-Kennewick--17.18 Tara Leaman-12-Tacoma Baptist--17.26 Allison Simonds-12-W.F. West--17.32 Sabrina Yates-11-Redmond--17.37 Madeline Fuchs-9-University--17.43 Melissa Trammell-10-West Valley(Yak)--17.46 April LaBrecque-12-Shorecrest--17.49 Lela Jewett-10-Snohomish--17.55 Katharine Lotze-9-Kiona-Benton--17.61 Ivona Edry-12-Lake Washington--17.72 Whitney Hogan-12-Mt. Rainier--17.80 Jennifer Quick-11-Edmonds-Woodway--17.93 Natalie Day-10-Sehome--18.05 Katie Mackin-11-Gonzaga Prep--18.07 Clarissa Harston-12-Tekoa-Oakesdale-Rosalia--18.09 Marissa Hagney-11-Lewis & Clark--18.37 Emily Martin-9-Wenatchee--18.38 Sam Patrick-11-Mt. Spokane--18.41 Jalisa Bullock-12-Wilson --18.56 Paige Farr-12-Kentlake--19.16
Top of Page
300 METER LOW HURDLES-GIRLS-PASCO INVITE-2006: PL-RUNNER-SCHOOL-FINALS TIME 1-Angela Jensen-11-Fife-45.48 2-Caroline Hedel-11-Richland-45.96 3-Caitlin Bonney-12-Lynnwood-46.42 4-Aly Spear-12-Ferris-46.50 5-Olivia Johnston-10-Kamiakin-46.86 6-Lindsay Myron-11-Pullman-47.04 7-Renee Before-12-Shadle Park-47.56 8-Charley Brinkman-12-Lakeside-47.61 Jessica Casper-10-Connell-48.01 Jessica Duran-12-Kent-Meridian-48.09 Madeline Fuchs-9-University-48.33 Jill Erickson-11-Woodinville-48.69 Kayla Wilkins-10-Evergreen(Van)-48.70 Andi Bughi-11-Walla Walla-48.70 Paige Farr-12-Kentlake-48.94 Brandie Edwards-12-Lake Stevens-49.11 Ashley Stabl-10-Tekoa-Oakesdale-Rosalia-49.36 Lori Bourgeous-10-East Valley(Sp)-49.66 Alli Krous-12-Eisenhower-49.70 April LaBrecque-12-Shorecrest-49.75 Amy Alporque-12-Moses Lake-49.79 Courtney Hutchins-11-Selah-49.82 Erica Crosby-12-Kennewick-49.90 Michelle Howe-11-Lakewood-49.98 Jessica Miller-12-Lindbergh-49.99 Leslie Xaipanya-10-Pasco-50.19 Grace Evans-10-Mt. Spokane-50.46 Alyssa James-10-Clarkston-50.54 Jennifer Pike-11-Skyview-50.54 Becki Lindquist-10-Lynden HS-50.82 Samina Quidwai-11-Mead-50.88 Emily Martin-9-Wenatchee-51.08 Chelsea Conrad-11-Columbia River-51.09 Lela Jewett-10-Snohomish-51.15 Christy Linde-12-Sunnyside-51.60 Rebecca Bender-11-Lewis & Clark-51.75 Jennifer Quick-11-Edmonds-Woodway-52.12 Steffani Dawson-12-Lake Washington-52.36 Lindsey Anderson-11-Rogers(Sp)-52.44 Maura Gannon-12-Liberty(Issaquah)-53.00 Jalisa Bullock-12-Wilson -53.63 Katharine Lotze-9-Kiona-Benton-53.83
Top of Page
GIRLS 4X100 RELAY-2006 PASCO INVITE PL-SCHOOL-FINALS TIME 1-Kamiakin-49.84 2-Curtis-49.95 3-Rainier Beach-50.04 4-Holy Names-50.07 5-Skyview-50.15 6-Mead-50.42 7-Shadle Park-50.44 8-Lewis & Clark-50.71 Evergreen(Van)-50.77 South Whidbey-50.83 Eastmont-50.95 Richland-51.08 Garfield-51.17 Wilson -51.28 West Valley(Yak)-51.33 Camas-51.37 Pasco-51.50 Lake Stevens-51.52 Ferris-51.68 Riverside Christian-51.85 Wenatchee-52.01 Tacoma Baptist-52.03 Southridge-52.09 Woodinville-52.10 Selah-52.12 Walla Walla-52.14 Snohomish -52.18 Mt. Spokane-52.22 Bothell-52.32 Edmonds-Woodway-52.34 Shorewood-52.38 Fife-52.5 Shorecrest-52.51 Kent-Meridian-52.67 Lake Washington-52.82 Columbia River-52.93 Squalicum-52.97 Cheney-53.17 Auburn HS-53.33 Pullman-53.35 West Valley(Sp)-53.36 Pateros-53.37 Gonzaga Prep-53.38 Bellevue-53.41 Sehome-53.43 University-53.74 Kelso-53.74 Arlington-54.21
Top of Page
GIRLS 4X200 RELAY-2006 PASCO INVITE PL-SCHOOL-FINALS TIME 1-Kamiakin- 1:45.03 2-Lewis & Clark- 1:45.23 3-Garfield- 1:45.42 4-Curtis- 1:46.08 5-Rainier Beach- 1:46.24 6-Shadle Park- 1:46.47 7-South Whidbey- 1:47.05 8-Holy Names- 1:47.61 Selah- 1:48.09 West Valley(Yak)- 1:48.85 Ferris- 1:48.98 Skyview- 1:49.16 Southridge- 1:49.17 Richland- 1:49.19 Wenatchee- 1:49.55 Lakeside- 1:49.69 Othello- 1:49.87 Snohomish - 1:50.05 Mt. Spokane- 1:50.10 Lake Stevens- 1:50.21 Central Valley- 1:50.25 Riverside Christian- 1:50.26 Pullman- 1:50.27 Lynnwood- 1:50.28 Shorecrest- 1:50.39 East Valley(Sp)- 1:50.57 Eastmont- 1:50.65 Shorewood- 1:50.74 Woodinville- 1:50.87 Connell- 1:51.10 Hanford- 1:51.89 Arlington- 1:52.22 Gonzaga Prep- 1:52.39 Cheney- 1:52.75 Mead- 1:52.79 Walla Walla- 1:52.90 Columbia River- 1:53.12 University- 1:53.57 Camas- 1:53.99 Auburn HS- 1:54.06
Top of Page
GIRLS 4X400 RELAY-2006 PASCO INVITE: PL-SCHOOL-FINALS TIME 1-Eastmont- 4:05.14 2-Shadle Park- 4:05.34 3-Wenatchee- 4:06.08 4-Camas- 4:11.49 5-Edmonds-Woodway- 4:12.00 6-Lynnwood- 4:12.02 7-West Valley(Yak)- 4:12.73 8-Lakeside- 4:12.78 Squalicum- 4:12.85 Mt. Spokane- 4:13.27 Gonzaga Prep- 4:13.54 Mead- 4:14.07 Richland- 4:14.39 University- 4:14.64 Pasco- 4:15.13 Ferris- 4:15.41 Cedarcrest- 4:15.43 Pateros- 4:15.76 Riverside Christian- 4:16.41 Curtis- 4:16.47 Bellingham- 4:16.57 Evergreen(Van)- 4:17.06 Kelso- 4:17.32 Pullman- 4:17.37 Bellevue- 4:17.72 Lindbergh- 4:17.72 Sehome- 4:17.94 East Valley(Sp)- 4:20.30 Kamiakin- 4:23.28 W.F. West- 4:23.39 Southridge- 4:23.66 Cheney- 4:24.38 Snohomish - 4:25.72 Eisenhower- 4:29.96 Lake Washington- 4:32.37
Top of Page
GIRLS MEDLEY RELAY-2006 PASCO INVITE PL-SCHOOL-FINALS TIME 1-West Valley(Yak)- 12:44.90 2-Snohomish - 13:00.26 3-Skyview- 13:04.33 4-Richland- 13:13.12 5-Central Valley- 13:20.03 6-Columbia River- 13:20.27 7-Lake Stevens- 13:23.57 8-Shadle Park- 13:24.38 Capital- 13:24.91 Evergreen(Van)- 13:25.59 Eastmont- 13:28.84 Kamiakin- 13:33.86 Nathan Hale- 13:34.28 Arlington- 13:35.08 Bellevue- 13:37.07 A.C.Davis- 13:37.13 Pullman- 13:37.69 Mead- 13:38.15 Ferris- 13:38.27 Auburn Riverside- 13:38.73 Riverside HS- 13:39.96 Cheney- 13:41.89 Kelso- 13:46.04 University- 13:55.47 South Whidbey- 13:59.43 Redmond- 14:02.72 Hanford- 14:05.30 Lewis & Clark- 14:12.93 Kentlake- 14:14.12 Walla Walla- 14:19.08 Bellingham- 14:31.01 North Central- 14:35.89 Auburn HS- 14:39.04 Garfield- 16:20.86
Top of Page