Licensed to Eisenhower High School     Hy-Tek's Meet Manager 3/27/2008 07:15 PM
Eisenhower - 3/27/2008
Double- Dual
Zaepfel Stadium and Don Holder Track
Results

Boys Scores

Eisenhower 115.00 30.00 Moses Lake
Eisenhower 84.00 61.00 Pasco
Pasco 91.00 50.00 Moses Lake

Girls Scores

Eisenhower 92.00 39.00 Moses Lake
Pasco 87.00 58.00 Eisenhower
Pasco 104.00 37.00 Moses Lake
                                   

Event 1 Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1339 Moulton, Lee So Pasco 17.88
2 1247 Murillo, Alex Sr Eisenhower 17.89
3 1252 Sanchez, Ricky Jr Eisenhower 18.59
4 1345 Search, Brandon Fr Pasco 18.67
5 1236 Feltrup, Scott Jr Eisenhower 18.82
6 1229 Beath, Brandon Fr Eisenhower 19.72
7 1318 Beltran, Estephan Sr Pasco 20.08
8 1334 Liudahl, Chris Fr Pasco 20.98

Event 2 Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1268 Noyes, Ann Sr Moses Lake 16.46
2 1299 Gilmore, Kendell So Pasco 16.64
3 1294 Davis, Melanie Jr Pasco 17.42
4 1216 Montoya, Jessica Jr Eisenhower 18.26
5 1213 Kinney, Megan So Eisenhower 18.54
6 1210 Johnson, Jennifer Sr Eisenhower 18.68
7 1202 Bravo, Katherine Fr Eisenhower 19.67

Event 3 Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 1248 Newport, Jonathan Jr Eisenhower 11.46 2
2 1317 Avery, Marques So Pasco 11.65 2
3 1330 Hughes, Daniel Fr Pasco 11.68 1
4 1342 Rogers, Doug Jr Pasco 11.94 2
5 1249 Ortega, Daniel So Eisenhower 12.01 1
6 1234 Esparza, Mike Fr Eisenhower 12.03 1
7 1289 Richardson, Chris Jr Moses Lake 12.07 2
8 1237 Hill, Levi Sr Eisenhower 12.08 2
9 1340 Nelson, Michael Jr Pasco 12.27 1
10 1279 Furgusen, Sunee Fr Moses Lake 13.04 2

Event 4 Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1310 Ortiz, Yesenia Jr Pasco 13.06
2 1296 Ellsworth, Shelby Fr Pasco 13.38
3 1201 Arnold, McKenzie Fr Eisenhower 13.42
4 1266 Loera, Jordan Fr Moses Lake 13.73
5 1303 Kelly, Ashley Fr Pasco 13.74
6 1315 Townsend, Shaunice Fr Pasco 13.75
7 1264 Cromer, Amy Jr Moses Lake 14.58

Event 5 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1326 Gilbert, Peter Jr Pasco 4:38.19
2 1253 Schmidt, Andrew Sr Eisenhower 4:47.64
3 1255 Simison, Bryan So Eisenhower 4:48.43
4 1335 Luhrs, Rainer So Pasco 4:50.39
5 1323 Durrrant, Jesse Jr Pasco 4:51.77
6 1251 Romfo, Andy Jr Eisenhower 4:51.96
7 1228 Alfaro, Ivan Jr Eisenhower 4:59.87
8 1320 Cardenas, Gaspar So Pasco 5:05.93
9 1286 McAlavy, Nick Sr Moses Lake 5:07.37
10 1279 Furgusen, Sunee Fr Moses Lake 5:32.40
11 1284 Jenkins, Daniel Sr Moses Lake 5:37.64

Event 6 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1316 Vander Malle, Mari So Pasco 5:40.20
2 1214 McCarthy, Ann Sr Eisenhower 5:42.20
3 1224 Southwick, Rachel So Eisenhower 6:02.39
4 1295 Diaz, Yessica Fr Pasco 6:11.56
5 1202 Bravo, Katherine Fr Eisenhower 6:12.27
6 1215 Mitch, Emily Sr Eisenhower 6:21.16
7 1269 Oldridge, Brittny Fr Moses Lake 6:46.76

Event 7 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Eisenhower 'A' 45.16
1) 1230 Beath, Donovan Sr 2) 1234 Esparza, Mike Fr
3) 1237 Hill, Levi Sr 4) 1246 Moore, Jacob Jr
2 Pasco 'B' x46.94
1) 1349 Whitby, Bevin So 2) 1333 Lamb, Devante Fr
3) 1350 Wilborn, Austin So 4) 1340 Nelson, Michael Jr
3 Moses Lake 'A' 47.02
1) 1290 Wilks, Jordan So 2) 1282 Hill, Mitchell So
3) 1287 Moore, Andre Fr 4) 1279 Furgusen, Sunee Fr

Event 8 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Pasco 'A' 55.30
1) 1296 Ellsworth, Shelby Fr 2) 1291 Anderson, Shawna So
3) 1310 Ortiz, Yesenia Jr 4) 1314 Sullivan, Morgan Jr
-- Eisenhower 'A' DQ
1) 1201 Arnold, McKenzie Fr 2) 1205 Dix, Kelsey Jr
3) 1209 Guilland, Casey Fr 4) 1223 Smith, Carolyn Fr

Event 9 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 1260 VanDeBrake, Cody Sr Eisenhower 54.20 2
2 1230 Beath, Donovan Sr Eisenhower 54.52 2
3 1289 Richardson, Chris Jr Moses Lake 55.37 2
4 1229 Beath, Brandon Fr Eisenhower 57.57 1
5 1254 Silva, German Fr Eisenhower 1:00.12 2
6 1342 Rogers, Doug Jr Pasco 1:00.29 1
7 1343 Sapp, Anthony So Pasco 1:00.30 1
8 1333 Lamb, Devante Fr Pasco 1:03.33 2

Event 10 Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1310 Ortiz, Yesenia Jr Pasco 1:02.90
2 1263 Chamberlain, Kayla Jr Moses Lake 1:03.50
3 1296 Ellsworth, Shelby Fr Pasco 1:05.60
4 1205 Dix, Kelsey Jr Eisenhower 1:07.50
5 1315 Townsend, Shaunice Fr Pasco 1:07.80
6 1301 Grigg, Nicole Jr Pasco 1:10.00
7 1209 Guilland, Casey Fr Eisenhower 1:13.10
8 1226 Thomas, Lindsy Fr Eisenhower 1:13.80

Event 11 Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 1339 Moulton, Lee So Pasco 45.09 2
2 1236 Feltrup, Scott Jr Eisenhower 46.36 1
3 1345 Search, Brandon Fr Pasco 46.54 1
4 1252 Sanchez, Ricky Jr Eisenhower 46.60 1
5 1247 Murillo, Alex Sr Eisenhower 47.56 2
6 1258 Ullom, Daniel So Eisenhower 48.13 2
7 1318 Beltran, Estephan Sr Pasco 49.23 2
8 1334 Liudahl, Chris Fr Pasco 52.44 1

Event 12 Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1216 Montoya, Jessica Jr Eisenhower 51.94
2 1299 Gilmore, Kendell So Pasco 53.42
3 1294 Davis, Melanie Jr Pasco 53.51
4 1202 Bravo, Katherine Fr Eisenhower 57.40

Event 13 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1260 VanDeBrake, Cody Sr Eisenhower 2:08.08
2 1326 Gilbert, Peter Jr Pasco 2:08.93
3 1257 Thomas, Derrick Sr Eisenhower 2:09.46
4 1335 Luhrs, Rainer So Pasco 2:10.20
5 1255 Simison, Bryan So Eisenhower 2:15.17
6 1244 Marchand, Wyatt Sr Eisenhower 2:18.23
7 1288 Pena, Ben So Moses Lake 2:21.78
8 1320 Cardenas, Gaspar So Pasco 2:30.03

Event 14 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1316 Vander Malle, Mari So Pasco 2:33.84
2 1214 McCarthy, Ann Sr Eisenhower 2:34.94
3 1227 Wiest, Wendy Sr Eisenhower 2:38.11
4 1221 Sheffield, Kirsten So Eisenhower 2:45.63
5 1224 Southwick, Rachel So Eisenhower 2:46.05
6 1264 Cromer, Amy Jr Moses Lake 2:51.51
7 1295 Diaz, Yessica Fr Pasco 2:52.59

Event 15 Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 1317 Avery, Marques So Pasco 23.57 1
2 1230 Beath, Donovan Sr Eisenhower 23.99 2
3 1342 Rogers, Doug Jr Pasco 24.47 1
3 1289 Richardson, Chris Jr Moses Lake 24.47 2
5 1277 Fackrell, Spencer Jr Moses Lake 24.55 2
6 1287 Moore, Andre Fr Moses Lake 24.64 2
7 1234 Esparza, Mike Fr Eisenhower 24.94 1
8 1261 Voelker, Matt Jr Eisenhower 24.96 2
9 1350 Wilborn, Austin So Pasco 25.02 1
10 1249 Ortega, Daniel So Eisenhower 25.11 1

Event 16 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 1201 Arnold, McKenzie Fr Eisenhower 27.88 2
2 1314 Sullivan, Morgan Jr Pasco 28.41 2
3 1315 Townsend, Shaunice Fr Pasco 28.51 1
4 1205 Dix, Kelsey Jr Eisenhower 28.65 2
5 1263 Chamberlain, Kayla Jr Moses Lake 29.57 2
6 1223 Smith, Carolyn Fr Eisenhower 30.07 1
7 1301 Grigg, Nicole Jr Pasco 30.54 1

Event 17 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1253 Schmidt, Andrew Sr Eisenhower 10:14.89
2 1323 Durrrant, Jesse Jr Pasco 10:34.70
3 1232 Cummings, Timothy Fr Eisenhower 10:34.73
4 1244 Marchand, Wyatt Sr Eisenhower 10:44.63
5 1347 Strurtevant, Mathe Fr Pasco 10:59.20
6 1239 Johnson, Cody Jr Eisenhower 11:15.55
7 1285 Marsh, Jeff Jr Moses Lake 11:23.77
8 1275 Daschel, Ben So Moses Lake 11:39.54
9 1319 Bowie, Brandon Fr Pasco 11:48.07

Event 18 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1221 Sheffield, Kirsten So Eisenhower 12:51.03
2 1309 Olsen, Alyssa So Pasco 12:52.17
3 1208 Glenn, Aubrie Sr Eisenhower 13:05.66
4 1212 Kaplan, Kirstren Jr Eisenhower 13:23.96
5 1262 Budiselich, Kristi Jr Moses Lake 13:29.99
6 1298 Garcia, Monica So Pasco 14:18.75

Event 19 Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Pasco 'A' 1:57.66
1) 1303 Kelly, Ashley Fr 2) 1307 Naef, Megan Jr
3) 1301 Grigg, Nicole Jr 4)
2 Eisenhower 'A' 2:01.99
1) 1201 Arnold, McKenzie Fr 2) 1207 Gellerson, Stephanie Sr
3) 1210 Johnson, Jennifer Sr 4) 1217 Olivero, Lety So

Event 20 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Pasco 'A' 3:37.87
1) 1332 Kolasch, Corey Jr 2) 1335 Luhrs, Rainer So
3) 1330 Hughes, Daniel Fr 4) 1326 Gilbert, Peter Jr
2 Eisenhower 'A' 3:42.35
1) 1230 Beath, Donovan Sr 2) 1234 Esparza, Mike Fr
3) 1260 VanDeBrake, Cody Sr 4) 1255 Simison, Bryan So
3 Moses Lake 'A' 3:44.51
1) 1286 McAlavy, Nick Sr 2)
3) 1289 Richardson, Chris Jr 4) 1287 Moore, Andre Fr
4 Pasco 'B' x4:09.15
1) 1329 Hieb, Ben Sr 2) 1340 Nelson, Michael Jr
3) 1333 Lamb, Devante Fr 4) 1343 Sapp, Anthony So
5 Moses Lake 'B' x4:11.46
1) 1275 Daschel, Ben So 2) 1279 Furgusen, Sunee Fr
3) 4) 1288 Pena, Ben So

Event 21 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Pasco 'A' 4:27.23
1) 1296 Ellsworth, Shelby Fr 2) 1315 Townsend, Shaunice Fr
3) 1314 Sullivan, Morgan Jr 4) 1310 Ortiz, Yesenia Jr
2 Eisenhower 'A' 4:33.13
1) 1209 Guilland, Casey Fr 2) 1205 Dix, Kelsey Jr
3) 1202 Bravo, Katherine Fr 4) 1214 McCarthy, Ann Sr
3 Moses Lake 'A' 4:56.55
1) 1262 Budiselich, Kristin Jr 2) 1264 Cromer, Amy Jr
3) 1269 Oldridge, Brittny Fr 4) 1265 Holck, Julie Jr
4 Pasco 'B' x5:02.90
1) 1309 Olsen, Alyssa So 2) 1316 Vander Malle, Marisa So
3) 1298 Garcia, Monica So 4) 1306 Murphy, Heather Sr

Event 22 Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1237 Hill, Levi Sr Eisenhower 13-00.00
2 1240 Johnston, Craig Sr Eisenhower 12-06.00
3 1233 Despain, Justen Sr Eisenhower 11-00.00
4 1344 Schmits, Mathew Sr Pasco 10-00.00
5 1338 Mikkelson, Miles Sr Pasco J10-00.00
6 1332 Kolasch, Corey Jr Pasco J10-00.00
7 1336 McBride, Devin Jr Pasco 9-06.00
8 1241 Klingele, Bryan So Eisenhower 9-00.00
-- 1283 Huddleston, Ruben So Moses Lake DQ
-- 1357 Whitby, Brennan 12 Pasco DQ

Event 23 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1210 Johnson, Jennifer Sr Eisenhower 9-00.00
2 1302 Johnson, Marianne So Pasco 8-00.00
-- 1305 Long, Lauryn Sr Pasco DQ
-- 1217 Olivero, Lety So Eisenhower DQ
-- 1225 Thayer, Stevie Fr Eisenhower DQ

Event 24 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1350 Wilborn, Austin So Pasco 5-10.00
2 1354 Chapman, Ryan 11 Eisenhower 5-08.00
3 1247 Murillo, Alex Sr Eisenhower 5-04.00
4 1229 Beath, Brandon Fr Eisenhower J5-04.00
-- 1288 Pena, Ben So Moses Lake DQ
-- 1345 Search, Brandon Fr Pasco DQ
-- 1324 Elizondo, Michael So Pasco DQ
-- 1242 Lizotte, Joel Jr Eisenhower DQ
-- 1240 Johnston, Craig Sr Eisenhower DQ
-- 1330 Hughes, Daniel Fr Pasco DQ
-- 1321 Cerda, Marco Jr Pasco DQ

Event 25 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1299 Gilmore, Kendell So Pasco 5-00.00
-- 1213 Kinney, Megan So Eisenhower DQ
-- 1265 Holck, Julie Jr Moses Lake DQ
-- 1311 Rovira, Amy Fr Pasco DQ
-- 1227 Wiest, Wendy Sr Eisenhower DQ
-- 1215 Mitch, Emily Sr Eisenhower DQ
-- 1209 Guilland, Casey Fr Eisenhower DQ

Event 26 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1248 Newport, Jonathan Jr Eisenhower 18-03.00
2 1240 Johnston, Craig Sr Eisenhower 17-09.00
3 1286 McAlavy, Nick Sr Moses Lake 17-05.00
4 1290 Wilks, Jordan So Moses Lake 17-04.00
5 1345 Search, Brandon Fr Pasco 16-11.00
6 1349 Whitby, Bevin So Pasco 16-05.00
7 1318 Beltran, Estephan Sr Pasco 16-00.00
8 1246 Moore, Jacob Jr Eisenhower 15-02.00
8 1277 Fackrell, Spencer Jr Moses Lake 15-02.00
10 1337 Merril, Kyle Sr Pasco 15-01.50
11 1333 Lamb, Devante Fr Pasco 14-05.00
-- 1249 Ortega, Daniel So Eisenhower DQ

Event 27 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1268 Noyes, Ann Sr Moses Lake 15-08.75
2 1266 Loera, Jordan Fr Moses Lake 14-04.25
3 1314 Sullivan, Morgan Jr Pasco 14-04.00
4 1206 Frazier, Jazmine Jr Eisenhower 14-02.50
5 1213 Kinney, Megan So Eisenhower 13-00.25
6 1207 Gellerson, Stephan Sr Eisenhower J13-00.25
7 1216 Montoya, Jessica Jr Eisenhower 12-09.25
8 1303 Kelly, Ashley Fr Pasco 12-09.00
9 1301 Grigg, Nicole Jr Pasco 11-10.00
10 1204 Delaney, Katie Fr Eisenhower 10-08.50

Event 28 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1281 Harman, Tad Sr Moses Lake 49-09.25
2 1276 Dewitt, Cameron Sr Moses Lake 49-02.25
3 1346 St.Peter, Kohl Sr Pasco 44-11.00
4 1235 Farias, Jesse Jr Eisenhower 43-11.50
5 1245 Martinez, Edward Jr Eisenhower 42-06.50
6 1327 Gilmour, Caleb Sr Pasco 41-03.25
7 1278 Fish, Grant Sr Moses Lake 41-01.50
8 1231 Cobb, Ciaran Sr Eisenhower 39-07.00
9 1328 Guzman, Nester Sr Pasco 38-09.50
10 1259 Valle, Cecillo Jr Eisenhower 38-05.50
11 1272 Boyce, Jordan Sr Moses Lake 38-02.50
12 1325 Garza, Cameron Jr Pasco 38-00.50
13 1273 Chaffee, Lorenzo So Moses Lake 37-00.75
14 1331 Keeton, Skylar Jr Pasco 34-11.50
15 1243 Marchand, Evan So Eisenhower 31-02.75

Event 29 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1203 Bush, Jessica So Eisenhower 35-05.25
2 1206 Frazier, Jazmine Jr Eisenhower 35-01.00
3 1293 Balderas, Arianna Fr Pasco 31-11.25
4 1304 Leiby, Kayla Jr Pasco 31-11.00
5 1292 Arellano, Bianca Sr Pasco 30-02.00
6 1300 Graff, Samantha Jr Pasco 28-01.50
7 1270 Ordway, Danielle Jr Moses Lake 27-07.50
8 1267 Matthews, Carolyn So Moses Lake 26-06.75
9 1218 Ortega, Amanda Jr Eisenhower 26-04.50
10 1271 Young, Zantyah Sr Moses Lake 25-01.00
11 1211 Johnston, Carrie Fr Eisenhower 23-00.25

Event 30 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1281 Harman, Tad Sr Moses Lake 139-10
2 1346 St.Peter, Kohl Sr Pasco 129-05
3 1245 Martinez, Edward Jr Eisenhower 127-11
4 1272 Boyce, Jordan Sr Moses Lake 120-04
5 1235 Farias, Jesse Jr Eisenhower 118-10
6 1238 Janosik, Chase Jr Eisenhower 113-03
7 1327 Gilmour, Caleb Sr Pasco 108-04
8 1231 Cobb, Ciaran Sr Eisenhower 108-01
9 1328 Guzman, Nester Sr Pasco 107-03
10 1277 Fackrell, Spencer Jr Moses Lake 100-07
11 1259 Valle, Cecillo Jr Eisenhower 98-08
12 1280 Goodrich, Cameron Jr Moses Lake 96-10
13 1351 Willhoite, Sam Jr Pasco 92-10
14 1322 Clifford, Kyle Sr Pasco 87-00

Event 31 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1203 Bush, Jessica So Eisenhower 101-00
2 1312 Stephens, Jasmine So Pasco 93-08
3 1294 Davis, Melanie Jr Pasco 89-02
4 1300 Graff, Samantha Jr Pasco 82-09
5 1267 Matthews, Carolyn So Moses Lake 81-00
6 1313 Stutzman, Anndee Sr Pasco 78-00
7 1206 Frazier, Jazmine Jr Eisenhower 77-00
8 1293 Balderas, Arianna Fr Pasco 75-08
9 1271 Young, Zantyah Sr Moses Lake 72-08
10 1211 Johnston, Carrie Fr Eisenhower 72-04
11 1218 Ortega, Amanda Jr Eisenhower 67-02
12 1270 Ordway, Danielle Jr Moses Lake 63-08
13 1222 Smart, Anne So Eisenhower 56-04

Event 32 Boys Javelin Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1278 Fish, Grant Sr Moses Lake 161-00
2 1238 Janosik, Chase Jr Eisenhower 152-03
3 1337 Merril, Kyle Sr Pasco 150-09
4 1290 Wilks, Jordan So Moses Lake 141-08
5 1341 Price, Jacob So Pasco 136-05
6 1282 Hill, Mitchell So Moses Lake 135-10
7 1321 Cerda, Marco Jr Pasco 135-03
8 1272 Boyce, Jordan Sr Moses Lake 130-05
9 1325 Garza, Cameron Jr Pasco 129-00
10 1331 Keeton, Skylar Jr Pasco 126-04
11 1243 Marchand, Evan So Eisenhower 121-04
12 1244 Marchand, Wyatt Sr Eisenhower 121-00
13 1242 Lizotte, Joel Jr Eisenhower 112-08
14 1261 Voelker, Matt Jr Eisenhower 112-00
15 1280 Goodrich, Cameron Jr Moses Lake 104-00

Event 33 Girls Javelin Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1206 Frazier, Jazmine Jr Eisenhower 100-04
2 1265 Holck, Julie Jr Moses Lake 88-09
3 1304 Leiby, Kayla Jr Pasco 86-09
4 1270 Ordway, Danielle Jr Moses Lake 83-11
5 1300 Graff, Samantha Jr Pasco 78-00
6 1220 Randles, Kayla So Eisenhower 76-07
7 1211 Johnston, Carrie Fr Eisenhower 75-10
8 1222 Smart, Anne So Eisenhower 74-03
9 1271 Young, Zantyah Sr Moses Lake 69-02
10 1308 Olguin, Marissa So Pasco 61-06
11 1293 Balderas, Arianna Fr Pasco 51-03
-- 1267 Matthews, Carolyn So Moses Lake DQ

Event 34 Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1248 Newport, Jonathan Jr Eisenhower 40-11.50
2 1277 Fackrell, Spencer Jr Moses Lake 39-01.00
3 1282 Hill, Mitchell So Moses Lake 37-07.00
4 1318 Beltran, Estephan Sr Pasco 36-10.00
5 1317 Avery, Marques So Pasco 35-05.50
6 1290 Wilks, Jordan So Moses Lake 35-01.50
7 1240 Johnston, Craig Sr Eisenhower 34-00.00
-- 1231 Cobb, Ciaran Sr Eisenhower DQ

Event 35 Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 1268 Noyes, Ann Sr Moses Lake 32-05.00
2 1356 Rovira, Danielle 12 Pasco 31-01.50
3 1266 Loera, Jordan Fr Moses Lake 30-03.00
4 1227 Wiest, Wendy Sr Eisenhower 29-06.00
5 1207 Gellerson, Stephan Sr Eisenhower 27-05.00
6 1299 Gilmore, Kendell So Pasco 27-04.00
7 1213 Kinney, Megan So Eisenhower J27-04.00
8 1220 Randles, Kayla So Eisenhower 27-03.00
9 1263 Chamberlain, Kayla Jr Moses Lake 24-09.00
10 1204 Delaney, Katie Fr Eisenhower 23-05.00