PASCO INVITATIONAL
TRACK MEET
APRIL 16, 1983
GIRLS FINAL RESULTS

	-GIRLS 100 METER LOW HURDLES-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
14.05	1-Janell Thorsland-Kentwood
14.61	2-Kendra Keller-Rainier Beach
14.80	3-Pam Board-Kennewick
14.81	4-Camille Harding-Kamiakin
15.66	5-Amy Moore-Shorewood
16.08	6-Cheryl St. John-Cheney
	-GIRLS 300 LOW HURDLES-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
43.80	1-Pam Board-Kennewick
44.38	2-Janell Thorsland-Kentwood
45.09	3-Amy Moore-Shorewood
45.36	4-Dionne Hodge-Rainier Beach
46.20	5-Janet Walters-Newport
47.07	6-Krista Ankeny-Sammamish
	-GIRLS 100 METER DASH-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
12.08	1-Kendra Keller-Rainier Beach
12.84	2-Katie O'Brien-Sammamish
12.93	3-Sally McKeta-Wenatchee
12.95	4-Leslie Endicott-Kentwood
13.25	5-Cynthia Johnson-Pasco
13.37	6-Darlene Dorrough-Kentridge
	-GIRLS 200 METER DASH-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
25.29	1-Cameron Talton-Davis
26.68	2-Julie Castagna-Hazen
26.79	3-Tammy Primus-Pasco
27.12	4-Darlene Dorrough-Kentridge
27.42	5-Otha Armstrong-Kennewick
27.54	6-Carol Fletcher-Cheney
	-GIRLS 400 METER DASH-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
57.71	1-Julie Castagna-Hazen
58.45	2-Camille Harding-Kamiakin
59.88	3-Ingrid Hulsell-Rainier Beach
60.11	4-Karen Colburn-Pasco
60.61	5-Chelly Daratha-Mead
60.71	6-Yvette Graham-Davis
	-GIRLS 800 METER RUN-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
2:19.83	1-Camille Rivard-Eisenhower
2:23.21	2-Mary Hurson-Carroll
2:24.23	3-Sheilagh Boyle-Newport
2:25.75	4-Shalene Lybbert-Moses Lake
2:27.55	5-LaWanda Grider-Franklin
2:28.13	6-Shelly McLendon-Sammamish
	-GIRLS ONE MILE RUN-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
5:10.07	1-Annette Hand-Central Valley
5:19.90	2-Randi Taruscio-Walla Walla
5:23.69	3-Shalene Lybbert-Moses Lake
5:26.60	4-Julia Snyder-Carroll
5:28.47	5-Val Dumond-Newport
5:29.30	6-Rani Cottingham-Shorewood
	-GIRLS TWO MILE RUN-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
11:07.30	1-Leslie Ranstad-Evergreen
11:14.42	2-Heidi Valentine-West Valley
11:34.08	3-Kathy Rouleau-Carroll
11:40.53	4-Shari Leaton-Kennewick
11:44.52	5-Kristen Hauger-Walla Walla
11:51.07	6-Missy Madsen-Central Valley
	-GIRLS DISCUS-
DIST	PLACE-THROWER-SCHOOL  
131-1	1-Jennifer Ponatu-Shorewood
121-7	2-Lori Christlieb-Mead
110-0	3-Cindy Kneid-Shadle Park
109-9	4-Laurie Utsunomoyia-Moses Lake
109-1	5-Gina Dobson-Wenatchee
106-8	6-Jane Campbell-Newport
	-GIRLS HIGH JUMP-
DIST	PLACE-JUMPER-SCHOOL  
5-10	1-Camille Harding-Kamiakin
5-6	2-Jewel Dorman-Davis
5-3	3-Marlene McGrath-Shorewood
5-0	4-Krista Ankeny-Sammamish
5-0	5-Chris Baumgartner-Kentridge
5-0	6-Tara Weybright-West Valley
	-GIRLS JAVELIN-
DIST	PLACE-THROWER-SCHOOL  
129-11	1-Kim Phillips-Kamiakin
126-2	2-Stormi Olsen-Wenatchee
123-0	3-Jackie Gates-Riverview
115-8	4-Kathi Moore-Shorewood
113-3	5-Juli Morgenstern-Cheney
112-6	6-Kathy Rouleau-Carroll
	-GIRLS LONG JUMP-
DIST	PLACE-JUMPER-SCHOOL  
19-7	1-Janell Thorsland-Kentwood
19-0	2-Kendra Keller-Rainier Beach
18-6	3-Camille Harding-Kamiakin
17-8.5	4-Pam Board-Kennewick
16-7	5-Kim Hodges-Mead
16-8.5	6-Alycia Wulf-Wenatchee
	-GIRLS SHOTPUT-
DIST	PLACE-THROWER-SCHOOL  
46-0.5	1-Jennifer Ponatu-Shorewood
41-11	2-Ann Churchwell-Shadle Park
39-6	3-Krisann Hatch-Cheney
38-7.5	4-Bridgett Foxx-Davis
37-0.5	5-Renada Griffen-Mead
36-7	6-Annette Humbard-Mt. View
	-GIRLS TRIPLE JUMP-
DIST	PLACE-JUMPER-SCHOOL  
34-11	1-Otha Armstrong-Kennewick
34-1	2-Tammy Primus-Pasco
33-9	3-Tami Soo-Shadle Park
32-8	4-Deanna Perkins-Richland
32-0	5-Patti Tompkins-DeSales
31-5	6-Lori Griffith-Mead
	-GIRLS 4 X 100 RELAY-
TIME	PLACE-SCHOOL-
49.45	1-Rainier Beach-
50.75	2-Kentwood-
50.70	3-Wenatchee-
51.08	4-Kennewick-
51.19	5-Franklin-
51.66	6-West Valley-
	-GIRLS 4 X 200 RELAY-
TIME	PLACE-SCHOOL-
1:48.60	1-Kennewick-
1:48.61	2-Central Valley-
1:48.70	3-Franklin-
1:49.34	4-Rainier Beach-
1:49.60	5-Sammamish-
1:49.73	6-West Valley-
	-GIRLS 4 X 400 RELAY-
TIME	PLACE-SCHOOL-
4:05.33	1-Kennewick-
4:06.10	2-Mead-
4:08.92	3-Shorewood-
4:08.99	4-Rainier Beach-
4:11.04	5-Pasco-
4:12.77	6-Newport-