PASCO INVITATIONAL
TRACK MEET
APRIL 14, 1984
GIRLS FINAL RESULTS

	-GIRLS 100 METER LOW HURDLES-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
14.72	1-Katie O'Brien-Sammamish
15.03	2-Amy Moore-Shorewood
15.14	3-Tondi Redden-Kamiakin
15.56	4-Melissa Fisher-Kennewick
15.66	5-Tara Weybright-West Valley
15.85	6-Sarah Clarke-Interlake
	-GIRLS 300 LOW HURDLES-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
44.94	1-Amy Moore-Shorewood
46.91	2-Sonya Gaubinger-University
47.63	3-Katie O'Brien-Sammamish
47.92	4-Andrea Keller-Rainier Beach
47.93	5-Kim Hodges-Mead
47.98	6-Kathy Gordon-Kamiakin
	-GIRLS 100 METER DASH-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
12.46	1-Leslie Endicott-Kentwood
12.53	2-Alicia Hodnett-Mt. View
12.57	3-Mechelle McClain-Lewis&Clark
12.61	4-Tina Braman-John Rogers
12.77	5-Sally McKeta-Wenatchee
12.96	6-Jeanne Sanders-University
	-GIRLS 200 METER DASH-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
25.96	1-Brenda Harding-Kamiakin
26.02	2-Alicia Hodnett-Mt. View
26.08	3-Jeanne Sanders-University
26.38	4-Kim Stauffer-Shadle Park
26.46	5-Sally McKeta-Wenatchee
26.50	6-Rosetta Jones-Rainier Beach
	-GIRLS 400 METER DASH-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
59.18	1-Jeanne Sanders-University
59.75	2-Lori Henry-Shorewood
60.32	3-Sue Rees-Mead
60.50	4-Cara Schur-Kennewick
61.40	5-Kitten Hawkins-Rainier Beach
61.62	6-Teresa Brown-Kentwood
	-GIRLS 800 METER RUN-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
2:19.53	1-Chris Slentz-Lewis&Clark
2:21.50	2-Pam Eyman-Shorewood
2:21.69	3-Marianne Farris-Coeur d'Alene
2:26.02	4-Mary Johnson-Kamiakin
2:26.66	5-Barb Dingee-Richland
2:26.99	6-Laine Bear-Interlake
	-GIRLS ONE MILE RUN-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
5:04.16	1-Chris Slentz-Lewis&Clark
5:11.73	2-Julie Clymens-North Central
5:12.19	3-Pam Eyman-Shorewood
5:18.35	4-Kristin Hauger-Walla Walla
5:19.96	5-Barb Dingee-Richland
5:22.90	6-Shalene Lybbert-Moses Lake
	-GIRLS TWO MILE RUN-
TIME	PLACE-RUNNER-SCHOOL  
11:13.0	1-Randi Taruscio-Walla Walla
11:17.0	2-Molly Tritle-Lewis&Clark
11:23.8	3-Sue Taylor-North Central
12:01.0	4-Karen McMurray-Shorewood
N/A	5-Nellie McGough-Ferris
N/A	6-Shaun Sintay-Coeur d'Alene
	-GIRLS DISCUS-
DIST	PLACE-THROWER-SCHOOL  
110-5	1-Jackie Hentges-Mead
110-1	2-Gina Dobson-Wenatchee
110-1	3-Sandra Dickinson-Kennewick
109-4	4-Tracy Craig-Mt. View
108-9	5-Kim Phillips-Kamiakin
107-8	6-Carol VanKuren-Cheney
	-GIRLS HIGH JUMP-
DIST	PLACE-JUMPER-SCHOOL  
5-5	1-Tara Weybright-West Valley
5-5	2-Lissa Gray-Lewis&Clark
5-5	3-Carol Woody-Cheney
5-5	4-Kari Lupfer-Dayton
5-3	5-Marlene McGrath-Shorewood
5-3	6-Michelle Rodgers-Central Valley
	-GIRLS JAVELIN-
DIST	PLACE-THROWER-SCHOOL  
117-0	1-Kim Phillips-Kamiakin
115-0	2-Kathi Moore-Shorewood
110-8	3-Lisa Edwards-Kennewick
110-1	4-Cathy VanKuren-Cheney
106-10	5-Katie Devillenuve-Richland
106-1	6-Lisa Brender-Wenatchee
	-GIRLS LONG JUMP-
DIST	PLACE-JUMPER-SCHOOL  
17-7	1-Sarah Thompson-Kentwood
17-2	2-Alicia Hodnett-Mt. View
17-0.5	3-Otha Armstrong-Kennewick
16-11	4-Robyn Norton-Hazen
16-8.5	5-Laura Child-West Valley
16-4	6-Kim McLean-Kamiakin
	-GIRLS SHOTPUT-
DIST	PLACE-THROWER-SCHOOL  
39-8	1-Krisann Hatch-Cheney
38-11	2-Tondi Redden-Kamiakin
37-11.5	3-Renata Griffen-Mead
36-3	4-Else Hiemstra-Newport
33-2.5	5-Terri Ferguson-Pasco
32-10.5	6-Des Michael-John Rogers
	-GIRLS TRIPLE JUMP-
DIST	PLACE-JUMPER-SCHOOL  
35-11	1-Linda Lester-Lewis&Clark
35-6	2-Otha Armstrong-Kennewick
33-4.5	3-Suzan Savory-Shorewood
33-2.5	4-Deanna Perkins-Richland
32-11	5-Jeanette Sibborn-Sammamish
32-11	6-Laura Child-West Valley
	-GIRLS 4 X 100 RELAY-
TIME	PLACE-SCHOOL-
50.47	1-Rainier Beach-
51.12	2-Wenatchee-
51.26	3-Kennewick-
51.27	4-Mt. View-
51.53	5-Kentwood-
51.54	6-Shadle Park-
	-GIRLS 4 X 200 RELAY-
TIME	PLACE-SCHOOL-
1:46.58	1-Kamiakin-
1:47.66	2-Kentwood-
1:48.31	3-Kennewick-
1:49.69	4-John Rogers-
1:49.90	5-Franklin-
1:50.15	6-Lewis&Clark-
	-GIRLS 4 X 400 RELAY-
TIME	PLACE-SCHOOL-
4:08.90	1-Shorewood-
4:10.55	2-Lewis&Clark-
4:11.13	3-Rainier Beach-
4:14.99	4-Richland-
4:15.55	5-Mead-
4:16.35	6-Interlake-