PASCO INVITATIONAL
TRACK MEET
APRIL 17, 1993
GIRLS FINAL RESULTS

	GIRLS 100 METER HIGH HURDLES
TIME	PLACE-NAME-SCHOOL
15.11	1-Seville Broussard-Walla Walla
15.56	2-Anitra Patton-Grandview
15.66	3-Jenny Petite-Sumner
15.71	4-Satsuki Mitchell-Lake Washington
15.78	5-Erin Rinear-Timberline
16.26	6-Heidi Hagemann-Hermiston
16.41	7-Katie Douglas-Mac-Hi
16.45	8-Tina Cottrell-Richland
	GIRLS 300 METER LOW HURDLES
TIME	PLACE-NAME-SCHOOL
45.68	1-Seville Broussard-Walla Walla
47.11	2-April Pierre-John Rogers
47.22	3-Erin Rinear-Timberline
47.55	4-Dina Smith-West Valley(Yak)
48.08	5-Shakila Wilson-Columbia-Burbank
48.24	6-Kristi Doman-Interlake
48.28	7-Satsuki Mitchell-Lake Washington
48.30	8-Taneka Sauls-Franklin
	GIRLS 100 METER DASH
TIME	PLACE-NAME-SCHOOL
12.30	1-Celeste Stutheit-Richland
12.31	2-Fran Green-Kamiakin
12.61	3-Stacy Sparks-Sammamish
12.93	4-Tami Steinbroner-Meridian
12.94	5-Kristin Kaligis-Bellingham
12.98	6-Kelly Milbrandt-Wenatchee
13.05	7-Katharine Hough-University
13.11	8-Christine Axley-Bothell
	GIRLS 200 METER DASH
TIME	PLACE-NAME-SCHOOL
25.88	1-Sarah Gerlitz-Auburn
26.35	2-Fran Green-Kamiakin
26.74	3-Shannon Bolinger-Wenatchee
26.88	4-Kerri Fife-West Valley(Yak)
26.99	5-Liz Dean-Richland
27.01	6-Erin Rinear-Timberline
27.34	7-Sydney Green-Newport
27.79	8-Joleen Schwarzmiller-Snohomish
	GIRLS 400 METER DASH
TIME	PLACE-NAME-SCHOOL
58.31	1-Sarah Gerlitz-Auburn
58.88	2-Marla Spencer-Washburn-Lake Washington
59.19	3-Sara Moore-Richland
59.30	4-Lisa Pike-Prosser
59.37	5-Milena Flores-Snohomish
60.18	6-Katie Douglas-Mac-Hi
60.36	7-Kerri Fife-West Valley(Yak)
60.45	8-Amy Larson-Kennewick
	GIRLS 800 METER RUN
TIME	PLACE-NAME-SCHOOL
2:18.16	1-Kelley Merriam-Interlake
2:18.50	2-Aleah Thome-Eisenhower
2:18.87	3-Eden Zellner-Curtis
2:19.30	4-Shelley Zickler-Joel Ferris
2:20.65	5-Lia Minelli-Richland
2:22.41	6-Rachel Jaten-University
2:22.90	7-Annaka Gustafson-Mead
2:23.85	8-Heidi Garrett-Coeur d'Alene
	GIRLS 1600 METER RUN
TIME	PLACE-NAME-SCHOOL
5:08.56	1-Rebekah Ulmer-Shorewood
5:08.95	2-Rachel Rieke-Cascade(Leavenworth)
5:11.25	3-Brooke Daehlin-University
5:13.87	4-Rachel Jaten-University
5:15.36	5-Ellen Rider-North Central
5:16.56	6-Heidi Garrett-Coeur d'Alene
5:17.59	7-Diandra Simon-Joel Ferris
5:20.14	8-Kelly McLandress-Lewis & Clark
	GIRLS 3200 METER RUN
TIME	PLACE-NAME-SCHOOL
10:59.50	1-Jessica Fry-John Rogers
11:22.07	2-Sharry Olsen-Woodinville
11:24.14	3-Rachel Rieke-Cascade(Leavenworth)
11:27.35	4-Brooke Daehlin-University
11:42.76	5-Brandi Hagemann-Hermiston
11:44.66	6-Emily Thompson-Mead
11:46.45	7-Kati Oharran-Lynnwood
11:46.50	8-Chelsea Mecham-Kennewick
	GIRLS 4X100 METER RELAY
TIME	PLACE-SCHOOL        
50.04	1-Kamiakin
50.05	2-Wenatchee
50.56	3-Lake Washington
51.75	4-Snohomish
51.79	5-Pasco
51.80	6-Newport
51.90	7-Auburn
51.91	8-Interlake
	GIRLS 4X200 METER RELAY
TIME	PLACE-SCHOOL
1:45.4	1-Wenatchee
1:46.2	2-Richland
1:48.7	3-Snohomish
1:50.0	4-Lake Washington
1:50.2	5-Kamiakin
1:50.3	6-Newport
1:50.9	7-Auburn
1:51.0	8-Franklin
	GIRLS 4X400 METER RELAY
TIME	PLACE-SCHOOL
4:03.94	1-Richland
4:06.67	2-Mead
4:07.21	3-Lake Washington
4:08.30	4-West Valley(Yak)
4:11.50	5-Central Valley
4:13.49	6-Shadle Park
4:14.45	7-West Valley(Spok)
4:14.47	8-Interlake
	GIRLS SHOTPUT
DIST	PLACE-NAME-SCHOOL
39-10	1-Kendra Hayes-Hoquiam
39-0	2-Nicole Trammell-West Valley(Yak)
38-4	3-Jenny Petite-Sumner
38-2	4-Alicia Johnson-West Valley(Spok)
38-2	5-Tracy Mollett-John Rogers
37-6	6-Susan Jung-Lake Washington
37-4	7-Leslee Oliver-Walla Walla
36-11	8-Niki Stillian-Lewis & Clark
	GIRLS DISCUS
DIST	PLACE-NAME-SCHOOL
138-11	1-Aretha Hill-Renton
127-2	2-Niki Stillian-Lewis & Clark
122-10	3-Leslee Oliver-Walla Walla
121-6	4-Jeni Boyman-Coeur d'Alene
119-7	5-Karen Walters-Auburn
118-1	6-Annie Kimsey-Newport
116-0	7-Stephanie Warren-Mt. View
114-7	8-Gretchen Newell-Richland
	GIRLS LONG JUMP
	PLACE-NAME-SCHOOL
18-4.5	1-Celeste Stutheit-Richland
17-6	2-Shelley Johnson-Lake Stevens
17-4.5	3-LaShonda Christopher-Timberline
17-2.75	4-Farrah Fabien-Newport
16-9.5	5-Selina Burton-Hazen
16-9.5	6-Terina Cook-Mt. Rainier
16-5.75	7-Shay Nielson-Hanford
16-1.5	8-Jill Watkins-Walla Walla
	GIRLS TRIPLE JUMP
HEIGHT	PLACE-NAME-SCHOOL
36-9.75	1-Kirsten Koch-Hazen
36-7-5	2-Jill Watkins-Walla Walla
34-10	3-Megan Murphy-Eisenhower
34-7	4-Kelly Milbrandt-Wenatchee
34-0.5	5-Sumara Lee-John Rogers
34-0	6-Taryn Essinger-Eastmont
32-10.5	7-Mandy Jacques-Auburn
32-6	8-Kelly Goodmansen-Edmonds-Woodway
	GIRLS HIGH JUMP
HEIGHT	PLACE-NAME-SCHOOL
5-8.25	1-Seville Broussard-Walla Walla
5-7.0	2-Fran Green-Kamiakin
5-4.0	3-LaShonda Christopher-Timberline
5-4.0	4-Jennifer Stinson-Davenport
5-2.0	5-Sarah Yarbrough-Lake Washington
5-2.0	6-Kari May-Central Valley
5-0.0	7-Leslie Price-Connell
5-0.0	8-Dawn Clipperton-University
5-0.0	8-Mandy Beck-St.John-Endicott
	GIRLS JAVELIN -TIES INVITE RECORD
DIST	PLACE-NAME-SCHOOL
148-1	1-Nicole Trammell-West Valley(Yak)
141-0	2-Lara Kruse-Lake Stevens
133-2	3-Trina Gumm-Colville
128-10	4-Jaime Owens-Kamiakin
126-1	5-Shelley Massingale-Kennewick
122-8	6-Nicole Templeton-Richland
112-7	7-Melinda Dawson-Hanford
108-6	8-Ashlee Dowdy-Clarkston