Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 4/21/2011 06:40 PM
KAMIAKIN SUNNYSIDE KENNEWICK
KAMIAKIN HIGH SCHOOL - 4/21/2011
Results

Girls
Kamiakin 108.00 42.00 Kennewick
Kamiakin 134.00 16.00 Sunnyside
Kennewick 81.00 67.00 Sunnyside

Boys
Kamiakin 118.00 27.00 Kennewick
Kamiakin 102.00 43.00 Sunnyside
Sunnyside 93.00 44.00 Kennewick  

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Toure, Khadidja 11 Kamiakin 12.67 2
2 Neal, Rebecca 10 Kamiakin 12.76 2
3 Broersma, Marisa 11 Sunnyside 12.92 2
4 Ines, Jacqueline 10 Kennewick 13.23 2
5 Rodriguez, Marissa 11 Kamiakin 13.41 2
6 Borrego, Miranda 9 Sunnyside 13.43 1
7 Guerrero, Jasmin 11 Kamiakin 13.44 1
8 Carrillo, Laura 9 Sunnyside 14.05 1
9 Montes, Ashley 10 Sunnyside 14.13 1
10 Najera, Jordania 10 Kennewick 14.14 1
11 Kima, Brittany 10 Kennewick 14.27 1

Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Brannan, Kyra 10 Kamiakin 25.11 2
2 Heiden, Ellie 9 Kamiakin 25.91 2
3 Broersma, Marisa 11 Sunnyside 27.01 2
4 Whitstocken, Angelique 11 Kennewick 27.90 2
5 Ballandby, Jenna 10 Kennewick 28.78 2
6 Alvarez, Vanessa 9 Sunnyside 28.91 1
7 Kima, Brittany 10 Kennewick 30.12 1
8 Montes, Ashley 10 Sunnyside 30.30 2
9 Barajas, Nereyda 9 Sunnyside 30.56 1

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Heiden, Ellie 9 Kamiakin 1:01.02
2 Brandon, Danielle 9 Kamiakin 1:02.89
3 Broersma, Marisa 11 Sunnyside 1:03.51
4 Whitstocken, Angelique 11 Kennewick 1:05.16
5 Carrillo, Laura 9 Sunnyside 1:11.73
6 Oswalt, Ashley 9 Sunnyside 1:12.45

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Beauchene, Megan 9 Kamiakin 2:33.63
2 Brooks, Kaylee 12 Kamiakin 2:34.66
3 Fletcher, Michelle 10 Kamiakin 2:38.14
4 Brooks, Brittany 9 Kamiakin 2:48.22
5 Garcia, Genesis 9 Kennewick 3:01.66
6 Schmitz, Melissa 10 Kennewick 3:29.87

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Beauchene, Megan 9 Kamiakin 5:45.93
2 Brooks, Kaylee 12 Kamiakin 5:45.98
3 Fletcher, Michelle 10 Kamiakin 5:46.02
4 Rexus, Stephanie 11 Kamiakin 5:46.07
5 Vargas, Celia 10 Sunnyside 5:57.84
6 Schmitz, Melissa 10 Kennewick 6:10.25
7 Gutierrez, Nichole 11 Kennewick 7:04.59

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rexus, Stephanie 11 Kamiakin 12:08.12
2 Freese, Amity 9 Kamiakin 12:42.92
3 Meadows, Samantha 10 Kamiakin 13:01.48
4 Meadows, Sarah 10 Kamiakin 13:48.12
5 Winden, Chelsea 9 Kennewick 15:40.82
6 Barcenas, Margarita 10 Sunnyside 17:23.74

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Toure, Khadidja 11 Kamiakin 16.14 2
2 Quinn, ShaRaya 9 Kamiakin 17.15 2
3 Akker, Kaileah 9 Kamiakin 17.45 2
4 Perrins, Jori 9 Kamiakin 18.40 2
5 Broersma, Brittney 9 Sunnyside 18.72 2
6 Ines, Shelby 10 Kennewick 20.49 2
7 Rodriguez, Rosario 11 Sunnyside 20.59 1
8 Moreno, Ericka 10 Kennewick 21.32 1

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Neal, Rebecca 10 Kamiakin 49.90
2 Quinn, ShaRaya 9 Kamiakin 50.67
3 Broersma, Brittney 9 Sunnyside 52.24
4 Perrins, Jori 9 Kamiakin 52.83
5 Rodriguez, Marissa 11 Kamiakin 53.30
6 Harrod, Kim 11 Kennewick 55.30
7 Moreno, Ericka 10 Kennewick 58.00

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kamiakin 'A' 50.04
1) Neal, Rebecca 10 2) Toure, Khadidja 11
3) Brannan, Kyra 10 4) Heiden, Ellie 9
2 Sunnyside 'A' 54.44
1) Montes, Ashley 10 2) Alvarez, Vanessa 9
3) Barajas, Nereyda 9 4) Broersma, Brittney 9
-- Kennewick 'A' DNF
1) Ines, Jacqueline 10 2) Ballandby, Jenna 10
3) Ines, Shelby 10 4) Kima, Brittany 10

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kamiakin 'A' 1:53.08
1) Brannan, Kyra 10 2) Neal, Rebecca 10
3) Toure, Khadidja 11 4) Rodriguez, Marissa 11
2 Kennewick 'A' 2:00.76
1) Ballandby, Jenna 10 2) Harrod, Kim 11
3) Ines, Jacqueline 10 4) Whitstocken, Angelique 11
3 Sunnyside 'A' 2:07.58
1) Montes, Ashley 10 2) Amaro, Mellissa 12
3) Barajas, Nereyda 9 4) Carrillo, Laura 9

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kamiakin 'A' 4:28.78
1) Freese, Amity 9 2) Brooks, Brittany 9
3) Beauchene, Megan 9 4) Brandon, Danielle 9
2 Sunnyside 'A' 4:31.08
1) Borrego, Miranda 9 2) Broersma, Brittney 9
3) Marquez, Madison 9 4) Broersma, Marisa 11

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Platsman, Kendall 10 Sunnyside 4-10.00
2 Clinton, Sophia 10 Kennewick 4-08.00
3 Akker, Kaileah 9 Kamiakin 4-06.00
3 Julian, Kelsey 12 Kennewick 4-06.00
5 Kraus, Kayleigh 11 Kamiakin J4-06.00

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cuevas, Danielle 12 Kamiakin 9-06.00
2 Brandon, Danielle 9 Kamiakin 8-06.00
3 Rowse, Madelyn 9 Kamiakin 8-00.00
4 Skyles, Geordan 10 Sunnyside J8-00.00
5 Van Corbach, Tara 9 Sunnyside J8-00.00
6 DeFord, Emily 11 Kamiakin 7-00.00
6 Kraus, Kayleigh 11 Kamiakin 7-00.00
8 Alvarez, Vanessa 9 Sunnyside J7-00.00
9 Simons, Alexandra 12 Kennewick 6-06.00
10 Rollinger, Charley 10 Sunnyside J6-06.00

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brannan, Kyra 10 Kamiakin 17-09.50
2 Heiden, Ellie 9 Kamiakin 17-04.50
3 Ines, Jacqueline 10 Kennewick 15-04.50
4 Schmick, Ayla 12 Sunnyside 14-11.00
5 Rodriguez, Marissa 11 Kamiakin 14-05.50
6 Ballandby, Jenna 10 Kennewick 14-04.75
7 Alvarez, Vanessa 9 Sunnyside 13-04.50
8 Romero, Stephanie 10 Sunnyside 12-09.75
9 Amaro, Mellissa 12 Sunnyside 12-02.25

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Clinton, Sophia 10 Kennewick 34-03.00
2 Toure, Sira 9 Kamiakin 31-03.00
3 Short, Breanne 12 Kamiakin 31-01.00
4 DeFord, Emily 11 Kamiakin 29-08.25
5 Schmick, Ayla 12 Sunnyside 29-05.25
6 Platsman, Kendall 10 Sunnyside 27-08.00

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Coleman, Kaytlyn 12 Kennewick 36-10.00
2 Julian, Kelsey 12 Kennewick 31-06.00
3 Fullmer, Kourtney 12 Kamiakin 30-09.50
4 Taimani, Panisesi 10 Kennewick 30-00.00
5 Toure, Sira 9 Kamiakin 29-06.00
6 Ramsey, Christina 12 Kamiakin 28-02.00
7 Platsman, Kendall 10 Sunnyside 27-04.00
8 Rodriguez, Rosario 11 Sunnyside 27-01.00
9 Bragg, Kaitlyn 11 Kamiakin 26-05.00
10 Lester, Samantha 9 Kennewick 25-09.50
11 Sharp, Alena 9 Kennewick 25-04.00
12 Fullmer, Katelyn 9 Kamiakin 23-09.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Taimani, Panisesi 10 Kennewick 126-07
2 Julian, Kelsey 12 Kennewick 124-04
3 Coleman, Kaytlyn 12 Kennewick 124-00
4 Lester, Samantha 9 Kennewick 110-00
5 Sharp, Alena 9 Kennewick 86-11
6 Ramsey, Christina 12 Kamiakin 76-07
7 Scott, Alexis 11 Kamiakin 75-05
8 Schultz, Cheyenne 10 Sunnyside 72-11
9 Palencia, Adilene 10 Sunnyside 72-02
10 Dow, Tasha 12 Kamiakin 63-00
11 Skyles, Geordan 10 Sunnyside 60-01
12 Fullmer, Kourtney 12 Kamiakin 57-05
13 Bragg, Kaitlyn 11 Kamiakin 45-03

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitstocken, Angelique 11 Kennewick 121-10
2 Ines, Shelby 10 Kennewick 90-02
3 Harrod, Kim 11 Kennewick 88-11
4 Amaro, Mellissa 12 Sunnyside 87-08
5 Ramsey, Christina 12 Kamiakin 81-00
6 Toure, Sira 9 Kamiakin 80-04
7 Rollinger, Charley 10 Sunnyside 77-00
8 Barcenas, Margarita 10 Sunnyside 76-06
9 Rowse, Madelyn 9 Kamiakin 73-09
10 Fullmer, Kourtney 12 Kamiakin 71-01
11 Julian, Kelsey 12 Kennewick 68-05
12 Perales, Rachel 9 Sunnyside 59-05

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Woods, Grant 11 Kennewick 11.38 2
2 McLean, Corey 11 Kamiakin 11.44 2
3 Nickerson, Codi 12 Kamiakin 11.52 2
4 Perrins, Tyler 10 Kamiakin 11.57 2
5 Ramirez, Jorge 12 Sunnyside 11.61 2
6 Holle, Tyler 12 Kamiakin 11.67 1
7 White, Ryan 9 Sunnyside 11.73 1
8 Salmeron, Eduardo 10 Sunnyside 11.87 1
9 Madrigal, Mario 12 Sunnyside 12.03 1
10 Jones, Anthony 9 Kennewick 12.81 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Ramirez, Jorge 12 Sunnyside 23.20 2
2 Ballo, Spencer 10 Kamiakin 23.52 2
3 Woods, Grant 11 Kennewick 23.85 2
4 Ramos, Devvon 10 Kennewick 24.04 2
5 McLean, Corey 11 Kamiakin 24.40 2
6 White, Ryan 9 Sunnyside 24.63 1
7 Lugo, Sergio 10 Sunnyside 24.82 1
8 Stapleton, Jacob 12 Kamiakin 24.87 2
9 Jones, Anthony 9 Kennewick 26.17 1

Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nickerson, Codi 12 Kamiakin 52.86
2 Ramos, Devvon 10 Kennewick 53.46
3 Cuevas, Eduardo 10 Sunnyside 55.17
4 Sanchez, Audiel 10 Sunnyside 57.01
5 Atkinson, Cooper 10 Kamiakin 57.15
6 Ballo, Spencer 10 Kamiakin 59.67

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Armstrong, Anthony 11 Kamiakin 2:03.17
2 Kraal, Taylor 11 Kamiakin 2:06.77
3 Richards, Austin 11 Kamiakin 2:10.38
4 Schuldheisz, Joseph 10 Kennewick 2:11.30
5 Paulson, Kyle 11 Kamiakin 2:15.13
6 Gonzalez, Nathan 11 Sunnyside 2:16.53
7 Moll, Keenan 12 Kennewick 2:17.75
8 Garcia, Anthony 11 Sunnyside 2:25.85
9 Dimas, Manuel 10 Sunnyside 2:37.20

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Armstrong, Anthony 11 Kamiakin 4:49.61
2 Kraal, Taylor 11 Kamiakin 4:51.78
3 Richards, Austin 11 Kamiakin 4:55.66
4 Rodriguez, Christian 10 Kamiakin 4:59.42
5 Gonzalez, Nathan 11 Sunnyside 5:01.26
6 Reynoso, Juan 11 Sunnyside 5:02.77
7 Schuldheisz, Joseph 10 Kennewick 5:03.32
8 Schoenwald, Ty 12 Kennewick 5:08.61
9 Garcia, Anthony 11 Sunnyside 5:43.54
10 Dimas, Manuel 10 Sunnyside 5:47.68

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McCormick, Keegan 9 Kamiakin 10:29.90
2 Reynoso, Juan 11 Sunnyside 10:38.14
3 Paulson, Kevin 11 Kamiakin 10:39.30
4 Snyder, Phillip 11 Kamiakin 10:51.27
5 Schoenwald, Ty 12 Kennewick 10:51.34
6 Oser, Austin 10 Kamiakin 10:59.04
7 Butterfield, Clayton 9 Kennewick 11:35.31
8 Roman, Freddie 12 Sunnyside 11:35.64

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Perrins, Tyler 10 Kamiakin 16.38 2
2 Amaro, Eric 10 Sunnyside 17.12 2
3 Meier, Tanner 12 Kamiakin 17.52 1
4 Pena, Elijah 9 Sunnyside 17.78 2
5 Fowler, Jim 9 Kamiakin 17.87 2
6 Ackley, Seth 11 Kennewick 18.29 1
7 Lopez, Alvin 10 Sunnyside 19.16 2
8 Merkel, Tyler 11 Kamiakin 19.64 1
9 Barrios, Miguel 12 Sunnyside 27.59 1

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Simpson, Bodie 10 Kennewick 42.67 2
2 Ramirez, Jorge 12 Sunnyside 42.76 2
3 Perrins, Tyler 10 Kamiakin 44.21 2
4 Amaro, Eric 10 Sunnyside 45.81 2
5 Ackley, Seth 11 Kennewick 45.84 1
6 Fowler, Jim 9 Kamiakin 46.74 2
7 Merkel, Tyler 11 Kamiakin 47.43 1
8 Lopez, Alvin 10 Sunnyside 47.71 1
9 Jones, Anthony 9 Kennewick 47.86 1
10 Pena, Elijah 9 Sunnyside 48.64 2

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kamiakin 'A' 44.88
1) Ballo, Spencer 10 2) McLean, Corey 11
3) Holle, Tyler 12 4) Nickerson, Codi 12
2 Sunnyside 'A' 46.82
1) Lugo, Sergio 10 2) Madrigal, Mario 12
3) White, Ryan 9 4) Roman, Ruben 9

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sunnyside 'A' 3:51.54
1) Cuevas, Eduardo 10 2) Ramirez, Jorge 12
3) Lugo, Sergio 10 4) Reynoso, Juan 11
2 Kamiakin 'A' 4:05.67
1) Fowler, Jim 9 2) Merkel, Tyler 11
3) Armstrong, Anthony 11 4) Rodriguez, Christian 10
3 Kennewick 'A' 4:07.67
1) Simpson, Bodie 10 2) Tejada, Cesar 11
3) Ramos, Devvon 10 4) Najera, Alfonso 12

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Holle, Tyler 12 Kamiakin 5-10.00
2 Stapleton, Jacob 12 Kamiakin 5-08.00
3 Salmeron, Eduardo 10 Sunnyside J5-08.00
4 Rexus, Brendan 10 Kamiakin 5-06.00

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gonzalez, Arturo 11 Kamiakin 12-06.00
2 Rice, Ryan 12 Sunnyside 12-00.00
3 Meier, Tanner 12 Kamiakin 11-06.00
4 Bergman, Ryan 10 Kamiakin 9-00.00

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Holle, Tyler 12 Kamiakin 20-01.25
2 Stapleton, Jacob 12 Kamiakin 20-00.00
3 Salmeron, Eduardo 10 Sunnyside 19-10.00
4 Najera, Alfonso 12 Kennewick J19-10.00
5 White, Ryan 9 Sunnyside 19-02.50
6 Lundgren, William 11 Kennewick 18-11.50
7 Atkinson, Cooper 10 Kamiakin 17-00.00
8 Gadeberg, Cody 12 Kennewick 16-09.25
9 Bergman, Ryan 10 Kamiakin 16-03.00
10 Barrios, Miguel 12 Sunnyside 14-11.50

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Salmeron, Eduardo 10 Sunnyside 41-09.50
2 Najera, Alfonso 12 Kennewick 41-06.00
3 Gonzalez, Arturo 11 Kamiakin 38-08.50
4 Ballo, Spencer 10 Kamiakin 38-00.75
5 Lugo, Sergio 10 Sunnyside 37-08.75
6 Lundgren, William 11 Kennewick 36-02.00
7 McLean, Corey 11 Kamiakin 35-11.25
8 Gadeberg, Cody 12 Kennewick 35-09.75
9 Bergman, Ryan 10 Kamiakin 34-01.50
10 Williams, Seth 11 Kennewick 33-02.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reading, Forrest 11 Kamiakin 44-04.50
2 Najera, Alfonso 12 Kennewick 41-05.50
3 Tolliver, T.J. 11 Kamiakin 39-03.75
4 Bare, Luke 11 Kamiakin 38-11.50
5 Garcia, Andres 12 Sunnyside 37-10.00
6 Peralta, Juan 10 Sunnyside 36-04.75
7 Daley, Andrew 12 Sunnyside 34-00.25
8 Pink, Todd 9 Kennewick 33-06.50
9 Calvert, Robby 9 Kennewick 33-03.00
10 Espiritu, Adrian 12 Kennewick 32-05.50
11 Suarez, Alfredo 11 Kennewick 31-10.00
12 Mahoney, Josh 12 Kamiakin 30-07.00
13 Stiteler, Tim 12 Sunnyside 30-05.00
14 Greager, Kevin 10 Kamiakin 29-05.25

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reading, Forrest 11 Kamiakin 126-11
2 Bare, Luke 11 Kamiakin 122-04
3 Cantu, Omar 11 Sunnyside 116-10
4 Daley, Andrew 12 Sunnyside 112-01
5 Tolliver, T.J. 11 Kamiakin 100-04
6 Meier, Tanner 12 Kamiakin 97-09
7 Calvert, Robby 9 Kennewick 97-05
8 Pink, Todd 9 Kennewick 94-07
9 Garcia, Andres 12 Sunnyside 93-04
10 Peralta, Juan 10 Sunnyside 90-09
11 Guzman, Miguel 11 Sunnyside 88-11
12 Espiritu, Adrian 12 Kennewick 83-02
13 Mahoney, Josh 12 Kamiakin 82-05
14 Gadeberg, Cody 12 Kennewick 82-03

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Amaro, Eric 10 Sunnyside 170-01
2 Meier, Tanner 12 Kamiakin 147-06
3 Daley, Andrew 12 Sunnyside 135-02
4 Bare, Luke 11 Kamiakin 128-00
5 Reading, Forrest 11 Kamiakin 123-10
6 Greager, Kevin 10 Kamiakin 121-00
7 Williams, Seth 11 Kennewick 104-11
8 Raebel, Ethan 9 Kennewick 95-08