Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 4/30/2009 07:16 PM
WENATCHEE, DAVIS, SOUTHRIDGE AT KAMIAKIN
KAMIAKIN HIGH SCHOOL - 4/30/2009
Results
Women
Kamiakin 110.00 37.00 A.C. Davis
Southridge 122.00 26.00 A.C. Davis
Wenatchee 122.00 28.00 A.C. Davis
Southridge 115.00 35.00 Kamiakin
Wenatchee 101.00 49.00 Kamiakin
Southridge 106.00 44.00 Wenatchee

Men
Kamiakin 79.00 62.00 A.C. Davis
Southridge 88.00 53.00 A.C. Davis
Wenatchee 88.00 57.00 A.C. Davis
Southridge 78.00 67.00 Kamiakin
Wenatchee 83.00 62.00 Kamiakin
Southridge 74.00 71.00 Wenatchee

Girls 100 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 McNeill, Kasey 12 Southridge 12.46
2 Upton, LaQuilla 11 Southridge 12.81
3 Toure, Khadidja 9 Kamiakin 13.56
4 Wescott, Rachael 9 Kamiakin 13.76
5 Pevin, Grace 9 Wenatchee 13.77
6 Eller, Stefanie 10 Wenatchee 13.89
7 Pauly, Chelan 11 Wenatchee 14.55

Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 McNeill, Kasey 12 Southridge 26.01 2
2 Upton, LaQuilla 11 Southridge 26.66 2
3 Sharp, Ashley 10 Wenatchee 27.21 2
4 Zamora, Maria 10 Wenatchee 27.50 2
5 Dorsey, Nicole 9 Wenatchee 27.86 2
6 Wescott, Rachael 9 Kamiakin 28.41 1
7 Silvas, Sereena 10 A.C. Davis 28.52 1
8 Rodriguez, Marissa 9 Kamiakin 28.66 2
9 Coleman, Kylee 11 Kamiakin 29.21 1
10 Saiz, Alyssa 9 A.C. Davis 29.35 1
11 Andreatta, Randi 9 Southridge 29.97 1
12 McFall, Kinsey 10 Southridge 31.87 1

Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Wallace, Jenna 11 Southridge 1:00.30 2
2 Smith, Andrea 10 Southridge 1:00.40 2
3 Zamora, Maria 10 Wenatchee 1:01.57 2
4 Chapman, Tegan 9 Wenatchee 1:01.86 2
5 Pevin, Grace 9 Wenatchee 1:03.48 2
6 Sharp, Ashley 10 Wenatchee 1:04.05 1
7 Coleman, Kylee 11 Kamiakin 1:04.14 2
8 Ello, Danielle 12 Kamiakin 1:06.93 1
9 Andreatta, Randi 9 Southridge 1:10.21 1
10 McFall, Kinsey 10 Southridge 1:11.91 1

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schooley, Shawna 12 A.C. Davis 2:21.73
2 Kaluzny, Kaitlin 9 A.C. Davis 2:26.69
3 Brooks, Kaylee 10 Kamiakin 2:27.76
4 Odegard, Ashlee 11 Southridge 2:33.04
5 Colvin, Erica 9 Kamiakin 2:34.00
6 Dickman, Gina 11 Southridge 2:35.16
7 Dye, Anna 9 Wenatchee 2:35.97
8 Chapman, Kylie 11 Wenatchee 2:39.64
9 Pauly, Chelan 11 Wenatchee 2:42.77

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Martinez, Sandra 12 A.C. Davis 5:15.67
2 Butler, Emily 10 Southridge 5:36.21
3 Pauly, Skye 11 Wenatchee 5:37.22
4 Kaluzny, Hannah 11 A.C. Davis 5:40.50
5 Worman, Sara 11 Southridge 5:41.33
6 Davies, Savana 10 Kamiakin 6:04.88
7 Pauly, Chelan 11 Wenatchee 6:12.82

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Butler, Emily 10 Southridge 12:10.54
2 Pauly, Skye 11 Wenatchee 12:13.60
3 Kuest, Erinn 11 Wenatchee 12:14.89
4 Merrell, Kari 11 Southridge 12:15.27
5 Nordt, Emily 9 Wenatchee 12:16.88
6 Gerboth, Rachael 11 Kamiakin 12:26.06
7 Berglin, Fallon 11 Kamiakin 12:35.95

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Smith, Andrea 10 Southridge 16.35 2
2 Bourque, Chelsea 11 Southridge 16.37 2
3 Jepsen, Elise 12 Kamiakin 17.42 2
4 Ketcham, Audrey 9 Wenatchee 17.58 2
5 Dorsey, Nicole 9 Wenatchee 17.73 2
6 Floyd, Erica 10 Southridge 17.81 2
7 Beyer, Kristi 11 Kamiakin 17.99 1
8 Minton-Valley, Mackenzie 11 Southridge 18.28 1
9 Johnson, Jenny 10 Wenatchee 18.84 1
10 Coleman, Kourtnee 9 Kamiakin 18.91 1
11 Prehm, Christine 12 Wenatchee 20.72 1
12 Toure, Khadidja 9 Kamiakin 24.08 2

Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bourque, Chelsea 11 Southridge 47.33 2
2 Johnson, Jenny 10 Wenatchee 49.53 2
3 Ketcham, Audrey 9 Wenatchee 49.96 2
4 Floyd, Erica 10 Southridge 50.05 2
5 Dorsey, Nicole 9 Wenatchee 50.07 2
6 Beyer, Kristi 11 Kamiakin 50.45 2
7 Minton-Valley, Mackenzie 11 Southridge 53.24 1
8 Blaser, Paige 12 Kamiakin 53.29 2
9 Meyer, Danyelle 10 Southridge 53.59 1
10 Gibbons, Robyn 10 Wenatchee 56.51 1
11 Coleman, Kourtnee 9 Kamiakin 56.53 1

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 49.35
2 Wenatchee 'A' 51.12
3 Kamiakin 'A' 53.59

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 1:47.06
2 Wenatchee 'A' 1:49.85
3 A.C. Davis 'A' 1:54.26
4 Kamiakin 'A' 1:56.45

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 4:18.73
2 Wenatchee 'A' 4:24.62
3 Kamiakin 'A' 4:27.80

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ketcham, Audrey 9 Wenatchee 5-03.00
2 Beyer, Kristi 11 Kamiakin 4-10.00
2 Jepsen, Elise 12 Kamiakin 4-10.00
4 Hill, Brittany 12 Southridge J4-10.00
4 Jackson, Tammy 11 Southridge J4-10.00
6 Winckler, Daria 12 A.C. Davis 4-08.00
7 Leiber, Hannah 9 Wenatchee 4-06.00
8 Salsbury, Amanda 12 Kamiakin 4-04.00

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hall, Mackenzie 12 Southridge 11-04.00
2 Smoot, Katie 11 Southridge 10-00.00
3 Cuevas, Danielle 10 Kamiakin J10-00.00
4 Martinez, Edith 11 A.C. Davis 8-00.00
5 Schnetzer, Kirstie 12 Southridge J8-00.00
6 Buchanan, Mcalister 10 Wenatchee 7-06.00
7 Davison, Elizabeth 9 Kamiakin 7-00.00
8 Leiber, Hannah 9 Wenatchee J7-00.00
-- Klein, Karli 11 Kamiakin NH
-- Vanvalkenburg, Jessica 9 Kamiakin NH
-- Lewis, Kjirsten 11 Wenatchee NH
-- Deford, Emily 9 Kamiakin NH

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McNeill, Kasey 12 Southridge 17-03.00
2 Piro, Wyatt 12 Wenatchee 16-09.50
3 Hill, Brittany 12 Southridge 15-10.00
4 Johnson, Jenny 10 Wenatchee 15-02.75
5 Rodriguez, Marissa 9 Kamiakin 15-02.00
6 Kessie, Kaitlin 12 Kamiakin 15-01.00
7 Ello, Danielle 12 Kamiakin 14-03.50
8 Schnetzer, Kirstie 12 Southridge J14-03.50
9 Gibbons, Robyn 10 Wenatchee 14-01.50
10 Duhamel, Lindsay 12 Wenatchee 14-01.00
11 Jackson, Tammy 11 Southridge J14-01.00
12 Cuevas, Danielle 10 Kamiakin 13-04.00
13 Winckler, Daria 12 A.C. Davis 12-11.00
14 Weaver, Raini 11 A.C. Davis 12-04.50

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jepsen, Elise 12 Kamiakin 34-07.00
2 Piro, Wyatt 12 Wenatchee 34-04.00
3 Hill, Brittany 12 Southridge 33-11.00
4 Hall, Mackenzie 12 Southridge 32-08.00
5 Duhamel, Lindsay 12 Wenatchee 31-02.00
6 Beyer, Kristi 11 Kamiakin 30-06.50
7 Eller, Stefanie 10 Wenatchee 30-00.50
8 Winckler, Daria 12 A.C. Davis 29-10.00
9 Jackson, Tammy 11 Southridge 29-00.00
10 Schnetzer, Kirstie 12 Southridge 28-04.50
11 Weaver, Raini 11 A.C. Davis 28-00.00
12 Prehm, Christine 12 Wenatchee 27-03.50

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Duhamel, Becky 11 Wenatchee 37-09.25
2 Winckler, Daria 12 A.C. Davis 36-04.00
3 Murillo, Emma 11 Southridge 34-11.50
4 Gramling, Liz 12 Southridge 33-02.00
5 Kessie, Kaitlin 12 Kamiakin 32-04.00
6 Harvey, Pamela 11 Kamiakin 30-10.75
7 Houston, Zee 11 A.C. Davis 29-08.00
8 Hallberg, Lexxi 9 Wenatchee 26-03.00
9 Whitworth, Danielle 11 A.C. Davis 26-02.50
10 Scott, Alexis 9 Kamiakin 25-03.00
11 Salsbury, Amanda 12 Kamiakin 24-09.50
12 Rojas, Miranda 10 Kamiakin 22-04.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Duhamel, Becky 11 Wenatchee 128-10
2 Harvey, Pamela 11 Kamiakin 109-00
3 Murillo, Emma 11 Southridge 106-10
4 Salsbury, Amanda 12 Kamiakin 96-01
5 Kessie, Kaitlin 12 Kamiakin 92-04
6 Scott, Alexis 9 Kamiakin 91-05
7 Hallberg, Lexxi 9 Wenatchee 86-11
8 Houston, Zee 11 A.C. Davis 84-05
9 Gramling, Liz 12 Southridge 84-03
10 Whitworth, Danielle 11 A.C. Davis 81-05
11 Duhamel, Lindsay 12 Wenatchee 76-10
12 Rojas, Miranda 10 Kamiakin 56-03

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Murillo, Emma 11 Southridge 119-00
2 Pevin, Grace 9 Wenatchee 102-05
3 Nguyen, Kim 10 Wenatchee 100-00
4 Dickman, Gina 11 Southridge 86-05
5 Yale, Alyssa 12 Southridge 85-01
6 Scott, Alexis 9 Kamiakin 77-07
7 Martinez, Edith 11 A.C. Davis 76-06
8 Schneider, Amber 11 Wenatchee 76-00
9 Blaser, Paige 12 Kamiakin 75-05
10 Houston, Zee 11 A.C. Davis 61-11

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Mandapat, Dimitri 11 A.C. Davis 11.26 2
2 Sewell, Chaese 12 Wenatchee 11.42 2
3 Nickerson, Cori 12 Kamiakin 11.43 2
4 White, Tim 10 Kamiakin 11.49 2
5 Johnston, Jerrod 10 Kamiakin 11.52 2
6 Corbray, Anthony 11 A.C. Davis 11.55 2
7 Hatcher, James 12 Southridge 11.69 2
8 Grover, Ashton 12 Southridge 11.72 2
9 Lee, Jonathan 11 Southridge 11.91 1
10 Smith, Garrett 12 Wenatchee 12.13 1
11 Snider, John 10 Southridge 12.16 1
12 Clemans, Kyle 10 Wenatchee 12.17 1
13 Nickerson, Codi 10 Kamiakin 12.38 1
14 Allen, Jacob 12 Wenatchee 12.47 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Mandapat, Dimitri 11 A.C. Davis 22.48 2
2 White, Tim 10 Kamiakin 22.97 2
3 Sealby, Lucas 11 Wenatchee 23.08 2
4 Johnston, Jerrod 10 Kamiakin 23.10 2
5 Sewell, Chaese 12 Wenatchee 23.19 1
6 Rainey, Edwin 12 A.C. Davis 23.74 1
7 Morgan, Ethan 12 Kamiakin 23.80 2
8 Sealby, Jacob 11 Wenatchee 23.90 2
9 Lee, Jonathan 11 Southridge 23.98 1
10 Hatcher, James 12 Southridge 24.12 2
11 Grover, Ashton 12 Southridge 24.26 1
12 Clemans, Kyle 10 Wenatchee 24.86 1
13 Upton, Jorden 11 Southridge 24.89 1

Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sealby, Jacob 11 Wenatchee 50.21 2
2 Mandapat, Dimitri 11 A.C. Davis 50.57 2
3 Nickerson, Cori 12 Kamiakin 50.99 2
4 Sealby, Lucas 11 Wenatchee 51.04 2
5 Villarreal, Jared 12 Kamiakin 52.63 2
6 Smith, Aaron 10 Southridge 52.65 2
7 Rivers, Joshua 10 A.C. Davis 52.82 2
8 Helm, Cooper 10 Wenatchee 52.92 1
9 Pipkin, Zach 10 Wenatchee 54.15 1
10 Konzek, Aaron 11 Southridge 54.19 1
11 Nickerson, Codi 10 Kamiakin 54.97 1
12 Burton, Randell 11 Southridge 56.73 1
13 Emmerson, Cole 10 Southridge 57.51 1

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Singleton, Casey 12 Southridge 2:01.24
2 Sturdefant, Kyle 11 Southridge 2:01.64
3 Gonzales, Adrian 11 Southridge 2:05.04
4 Boersma, Nick 9 Wenatchee 2:06.38
5 Zimmerman, Mark 12 Wenatchee 2:07.36
6 Bendito-Zepeda, Armando 10 Wenatchee 2:09.11
7 Knopp, Sean 11 Kamiakin 2:09.51
8 Halverson, John 12 Wenatchee 2:11.43

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Contreras, Emmanuel 12 A.C. Davis 4:17.91
2 Gonzales, Andrew 12 Southridge 4:20.88
3 Olivas, Quinton 11 Southridge 4:21.86
4 Fiske, Evan 11 Kamiakin 4:25.46
5 Armstrong, Anthony 9 Kamiakin 4:35.38
6 Smith, Jacob 9 Wenatchee 4:37.35
7 Knopp, Sean 11 Kamiakin 4:43.31
8 Mendoza, Herman 11 A.C. Davis 4:45.24
9 Quam, Addison 10 Southridge 4:45.55
10 Shales, Tyler 10 Wenatchee 5:00.69

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gonzales, Andrew 12 Southridge 9:44.59
2 Cravens, Colby 11 Southridge 9:44.88
3 Yoke, Justin 11 Kamiakin 9:54.40
4 Fiske, Evan 11 Kamiakin 9:55.19
5 Smith, Jacob 9 Wenatchee 10:02.73
6 Villasenor, Alfredo 12 A.C. Davis 10:07.87
7 Sauer, Michael 11 Wenatchee 10:09.43
8 Melchor, Alberto 9 A.C. Davis 10:19.67
9 Lisle, Charles 11 Kamiakin 10:22.97
10 Sieler, Nathan 11 Southridge 10:33.34
11 Lewis, Judd 9 Wenatchee 10:57.60
12 Valdez, Justin 11 Wenatchee 11:05.93

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Ward, Ben 12 Southridge 15.63 2
2 Yale, Jason 11 Southridge 15.88 2
3 Gonzalez, Ernesto 12 A.C. Davis 16.25 2
4 Heaston, Brad 11 Southridge 16.66 2
5 Arndt, Andrew 11 Wenatchee 16.85 2
6 Orth, Cody 12 Kamiakin 17.03 2
7 Hunt, Nick 11 Wenatchee 17.07 2
8 Phenneger, Sean 10 Southridge 17.14 1
9 Mehic, Edin 12 Kamiakin 17.37 1
10 Chavez, Orlando 12 A.C. Davis 17.89 1
11 Barnett, Luke 10 Kamiakin 18.00 1
12 Broberg, Curtis 9 Wenatchee 19.03 1

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hunt, Nick 11 Wenatchee 40.87 2
2 Yale, Jason 11 Southridge 41.61 2
3 Konzek, Aaron 11 Southridge 42.20 2
4 Salsbury, Stanley 12 Kamiakin 42.30 2
5 Gonzalez, Ernesto 12 A.C. Davis 42.62 1
6 Chavez, Orlando 12 A.C. Davis 43.20 2
7 Heaston, Brad 11 Southridge 43.69 2
8 Quam, Addison 10 Southridge 43.78 1
9 Arndt, Andrew 11 Wenatchee 43.97 1
10 Nygard, Brian 11 Wenatchee 44.55 1
11 Orth, Cody 12 Kamiakin 44.92 1
12 Barnett, Luke 10 Kamiakin 45.27 1

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wenatchee 'A' 43.92
2 Kamiakin 'A' 44.65
3 Southridge 'A' 44.97
4 Southridge 'B' x46.28

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 A.C. Davis 'A' 3:26.14
2 Kamiakin 'A' 3:28.00
3 Southridge 'A' 3:33.32
4 Wenatchee 'A' 3:37.30
5 Southridge 'B' x3:47.66
6 Wenatchee 'B' x3:50.46

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nickerson, Cori 12 Kamiakin 6-02.00
2 Smith, Keaton 10 Wenatchee 6-00.00
3 Holle, Tyler 10 Kamiakin 5-10.00
4 Smith, Garrett 12 Wenatchee 5-08.00
5 Arndt, Andrew 11 Wenatchee J5-08.00
6 White, Tim 10 Kamiakin 5-06.00
7 Ward, Ben 12 Southridge J5-06.00
7 May, Steven 11 Kamiakin J5-06.00
9 Moss, Jefrey 11 Wenatchee 5-04.00
-- Wodehouse, Jantz 10 Southridge NH
-- Swanson, Kris 11 Southridge NH
-- Dean, Rylie 11 Southridge NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schooley, Marcus 10 A.C. Davis 14-00.00
2 Garretson, Jacob 12 Southridge 12-06.00
3 Harris, Trace 11 Wenatchee J12-06.00
4 Mercado, Alex 10 Kamiakin 12-00.00
5 Neslin, Casey 11 Southridge 10-07.00
6 Gonzalez, Arturo 9 Kamiakin J10-07.00
7 Covey, James 12 Wenatchee 10-00.00
8 Meier, Tanner 10 Kamiakin 9-06.00
8 Faulkner, Cory 10 Wenatchee 9-06.00
9 Nickerson, Codi 10 Kamiakin J9-06.00
-- Hamilton, Matt 10 Southridge NH
-- Martinez, Michael 11 A.C. Davis NH
-- McLean, Corey 9 Kamiakin NH

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sealby, Jacob 11 Wenatchee 20-04.50
2 Villarreal, Jared 12 Kamiakin 20-01.50
3 Corbray, Anthony 11 A.C. Davis 20-00.25
4 Sealby, Lucas 11 Wenatchee 19-11.50
5 Ralston, Trey 11 Kamiakin 19-06.50
6 McGee, Tyrell 11 Southridge 19-00.50
7 Salsbury, Stanley 12 Kamiakin 18-11.75
8 Clemans, Kyle 10 Wenatchee 18-08.00
9 May, Steven 11 Kamiakin 18-06.75
10 Heaston, Brad 11 Southridge 18-01.50
11 Snider, John 10 Southridge 17-09.00
12 Gamboa, Jose 11 A.C. Davis 17-08.00
13 Scroggie, Jake 9 Wenatchee 17-07.50
14 Tanke, James 11 Kamiakin 17-03.50
15 Whitney, Chris 11 Southridge 16-11.25
16 Swanson, Kris 11 Southridge 16-06.75

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McGee, Tyrell 11 Southridge 40-09.00
2 Gibbons, Cody 12 Wenatchee 40-03.50
3 Rainey, Edwin 12 A.C. Davis 40-00.50
4 Ward, Ben 12 Southridge 39-10.50
5 Holle, Tyler 10 Kamiakin 39-00.00
6 Smith, Garrett 12 Wenatchee 38-05.75
7 Mehic, Edin 12 Kamiakin 38-03.50
8 Swanson, Kris 11 Southridge 36-08.75
9 McLean, Corey 9 Kamiakin 35-10.00
10 Gamboa, Jose 11 A.C. Davis 35-03.50
11 Dean, Rylie 11 Southridge 34-05.50

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Graves, Austin 11 Southridge 45-02.50
2 Robinson, Grant 12 Southridge 43-08.25
3 Espinoza, Chaz 12 A.C. Davis 41-06.00
4 Helton, Briggs 12 Wenatchee 41-01.25
5 Marboe, Michael 11 Wenatchee 40-04.25
6 Bragg, Kris 11 Kamiakin 37-07.00
7 Anderson, Brent 11 Southridge 37-04.75
8 Lopez, Efrain 11 A.C. Davis 37-02.25
9 Hirai, Brodrick 11 Southridge 37-01.00
10 Mercado, Angel 12 A.C. Davis 36-08.00
11 Haste, Greg 11 Southridge 36-04.00
12 Higgins, Casey 11 Kamiakin 35-07.25
13 Astorga, Jaime 11 Kamiakin 35-05.75
14 Holle, Tyler 10 Kamiakin 34-10.75
15 Curtis, Zach 12 Kamiakin 33-10.00

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Helton, Briggs 12 Wenatchee 130-03
2 Marboe, Michael 11 Wenatchee 120-09
3 Graves, Austin 11 Southridge 118-04
4 Carter, James 11 A.C. Davis 111-02
5 Peven, Ben 12 Wenatchee 108-09
6 Smith, Sam 12 Southridge 107-08
7 Bragg, Kris 11 Kamiakin 102-08
8 Meier, Tanner 10 Kamiakin 99-08
9 Robinson, Grant 12 Southridge 98-01
10 Lopez, Efrain 11 A.C. Davis 96-11
11 Higgins, Casey 11 Kamiakin 96-05
12 Curtis, Zach 12 Kamiakin 93-10
13 Perez, Charlie 10 A.C. Davis 92-07
14 Hirai, Brodrick 11 Southridge 92-03
15 Osborne, Caleb 10 Southridge 88-05
-- Espinoza, Chaz 12 A.C. Davis ND
-- Savage, Kellen 11 Kamiakin ND

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Morgan, Ethan 12 Kamiakin 159-05
2 Smith, Keaton 10 Wenatchee 153-10
3 Yale, Jason 11 Southridge 152-09
4 Samples, Shawn 10 Southridge 148-09
5 Gonzalez, Ernesto 12 A.C. Davis J148-09
6 Phenneger, Sean 10 Southridge 143-02
7 Peven, Ben 12 Wenatchee 138-06
8 Gibbons, Cody 12 Wenatchee 130-03
9 Lytle, Russ 12 Wenatchee 130-02
10 Pham, Hao 10 Kamiakin 127-06
11 Mercado, Angel 12 A.C. Davis 127-03
12 Smith, Sam 12 Southridge 125-07
13 Espinoza, Chaz 12 A.C. Davis 119-08