Licensed to Pasco Senior High School    HY-TEK's Meet Manager 5/6/2010 06:35 PM
DAVIS AND WENATCHEE AT KAMIAKIN
KAMIAKIN HIGH SCHOOL - 5/6/2010
Results
Women
Kamiakin 123.00 27.00 A.C. Davis
Wenatchee 127.00 23.00 A.C. Davis
Wenatchee 87.00 63.00 Kamiakin

Men
Kamiakin 124.00 15.00 A.C. Davis
Wenatchee 133.00 11.00 A.C. Davis
Wenatchee 77.00 68.00 Kamiakin

Girls 100 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Toure, Khadidja 10 Kamiakin 13.18
2 Sharp, Ashley 11 Wenatchee 13.46
3 Neal, Rebecca 9 Kamiakin 13.48
4 Adams, Christine 9 Wenatchee 13.59
5 Bautista, Tracey 9 A.C. Davis 13.80
6 Rodriguez, Marissa 10 Kamiakin 13.97
7 Wescott, Rachael 10 Kamiakin 14.00
8 Ahl-Mosher, Megan 9 Wenatchee 14.03
9 Osegueda, Julisa 9 A.C. Davis 14.39

Girls 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brannan, Kyra 9 Kamiakin 26.52
2 Sharp, Ashley 11 Wenatchee 26.95
3 Adams, Christine 9 Wenatchee 27.27
4 Skorpik, Jori 12 Kamiakin 28.21
5 Wescott, Rachael 10 Kamiakin 28.29
6 Fullmer, Kourtney 11 Kamiakin 28.40
7 Johnson, Jenny 11 Wenatchee 28.75
8 Ahl-Mosher, Megan 9 Wenatchee 28.95

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Chapman, Tegan 10 Wenatchee 1:01.11
2 Skorpik, Jori 12 Kamiakin 1:03.10
3 Coleman, Kylee 12 Kamiakin 1:03.26
4 Silvas, Sheila 9 A.C. Davis 1:04.87
5 Buckley, Shauna 10 A.C. Davis 1:05.54

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kiser, Hannah 12 Wenatchee 2:26.36
2 Miller, Paighton 9 Wenatchee 2:29.25
3 Colvin, Erica 10 Kamiakin 2:32.19
4 Dye, Anna 10 Wenatchee 2:33.45
5 Dotter, Marissa 9 Wenatchee 2:34.86
6 Kaluzny, Hannah 12 A.C. Davis 2:35.98
7 Green, Haley 9 Kamiakin 2:51.14

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kiser, Hannah 12 Wenatchee 5:01.14
2 Brooks, Kaylee 11 Kamiakin 5:19.38
3 Rexus, Stephanie 10 Kamiakin 5:23.79
4 Colvin, Erica 10 Kamiakin 5:30.12
5 Blaser, Sydney 10 Kamiakin 5:38.12
6 Kaluzny, Hannah 12 A.C. Davis 5:39.62
7 Chapman, Kylie 12 Wenatchee 5:43.42
8 Pauly, Chelan 12 Wenatchee 5:44.61

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kaluzny, Kaitlin 10 A.C. Davis 11:25.20
2 Fletcher, Michelle 9 Kamiakin 11:37.61
3 Nordt, Emily 10 Wenatchee 11:49.57
4 Rexus, Stephanie 10 Kamiakin 11:56.59
5 Noe, Grace 9 A.C. Davis 12:14.34
6 Chvilicek, Maggie 9 Wenatchee 12:19.29
7 Blaser, Sydney 10 Kamiakin 12:26.75
8 Kuest, Erinn 12 Wenatchee 12:54.11
9 Zontek, Andi 9 Wenatchee 13:16.30

Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dorsey, Nicole 10 Wenatchee 16.06
2 Ketcham, Audrey 10 Wenatchee 16.57
3 Toure, Khadidja 10 Kamiakin 16.60
4 Nelson, Courtney 9 Kamiakin 18.38
5 Nygard, Lynnette 9 Wenatchee 18.62
6 Ahl-Mosher, Megan 9 Wenatchee 18.80
7 Softich, Tori 11 Kamiakin 19.35
8 Gamboa, Lucia 10 A.C. Davis 19.67

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dorsey, Nicole 10 Wenatchee 49.36
2 Johnson, Jenny 11 Wenatchee 49.94
3 Rodriguez, Marissa 10 Kamiakin 50.64
4 Nygard, Lynnette 9 Wenatchee 52.97
5 Gamboa, Lucia 10 A.C. Davis 53.39
6 Ahl-Mosher, Megan 9 Wenatchee 53.81
7 Leonard, Heidi 11 Kamiakin 55.21

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kamiakin 'A' 50.54
1) Brannan, Kyra 9 2) Neal, Rebecca 9
3) Wescott, Rachael 10 4) Rodriguez, Marissa 10
2 Wenatchee 'A' 51.78
1) Sharp, Ashley 11 2) Ketcham, Audrey 10
3) Dorsey, Nicole 10 4) Peven, Grace 10
3 A.C. Davis 'A' 53.74
1) Bautista, Tracey 9 2) Buckley, Shauna 10
3) Saiz, Alyssa 10 4) Osegueda, Julisa 9

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kamiakin 'A' 1:48.33
1) Neal, Rebecca 9 2) Brannan, Kyra 9
3) Wescott, Rachael 10 4) Skorpik, Jori 12
2 Wenatchee 'A' 1:48.70
1) Sharp, Ashley 11 2) Ketcham, Audrey 10
3) Dorsey, Nicole 10 4) Adams, Christine 9
3 A.C. Davis 'A' 1:53.27
1) Buckley, Shauna 10 2) Bautista, Tracey 9
3) Osegueda, Julisa 9 4) Silvas, Sheila 9

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wenatchee 'A' 4:14.22
1) Peven, Grace 10 2) Johnson, Jenny 11
3) Chapman, Kylie 12 4) Chapman, Tegan 10
2 Kamiakin 'A' 4:21.08
1) Brooks, Kaylee 11 2) Coleman, Kylee 12
3) Skorpik, Jori 12 4) Fullmer, Kourtney 11
3 Wenatchee 'B' x4:33.77
1) Kiser, Hannah 12 2) Pauly, Chelan 12
3) Dotter, Marissa 9 4) Miller, Paighton 9

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ketcham, Audrey 10 Wenatchee 5-04.00
2 Nelson, Courtney 9 Kamiakin 4-08.00
3 Softich, Tori 11 Kamiakin J4-08.00
4 Noe, Rachel 11 A.C. Davis 4-06.00
5 Silvas, Sheila 9 A.C. Davis 4-04.00

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cuevas, Danielle 11 Kamiakin 10-00.00
2 Buchanan, Mcalister 11 Wenatchee 8-00.00
2 Leiber, Hannah 10 Wenatchee 8-00.00
4 Black, Kenzi 10 Wenatchee J8-00.00
5 Lewis, Kjirsten 12 Wenatchee J8-00.00
6 Martinez, Edith 12 A.C. Davis 7-06.00
7 DeFord, Emily 10 Kamiakin 6-06.00

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Harris, Lynette 11 Wenatchee 15-11.50
2 Brannan, Kyra 9 Kamiakin 15-10.00
3 Neal, Rebecca 9 Kamiakin 15-02.50
4 Rodriguez, Marissa 10 Kamiakin 14-08.00
5 Morris, Rachael 12 Wenatchee 14-06.00
6 Johnson, Jenny 11 Wenatchee 14-04.25
7 Leonard, Heidi 11 Kamiakin 14-01.25
8 Martinez, Karla 9 A.C. Davis 14-00.00
9 Short, Breanne 11 Kamiakin 12-11.75
10 Eller, Stefanie 11 Wenatchee 12-07.50

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nelson, Courtney 9 Kamiakin 31-07.00
2 Eller, Stefanie 11 Wenatchee 31-02.25
3 Harris, Lynette 11 Wenatchee J31-02.25
4 Short, Breanne 11 Kamiakin 29-08.50
5 Martinez, Edith 12 A.C. Davis 29-05.75
6 Fullmer, Kourtney 11 Kamiakin 29-05.00
7 Martinez, Karla 9 A.C. Davis 29-01.75
8 Janicek, Taylor 9 Kamiakin 28-11.00
9 Softich, Tori 11 Kamiakin 27-08.00

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Duhamel, Becky 12 Wenatchee 35-09.00
2 Harvey, Pamela 12 Kamiakin 35-01.00
3 Houston, Zee 12 A.C. Davis 32-00.00
4 Hallberg, Lexxi 10 Wenatchee 27-02.00
5 Whitworth, Danielle 12 A.C. Davis 26-08.00
6 Miller, Kari 12 Kamiakin 26-04.00
7 Whitworth, Miranda 9 A.C. Davis 26-00.00
8 Bragg, Kaitlyn 10 Kamiakin 24-04.00
9 McMahon, Kelsey 12 Kamiakin 22-06.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Duhamel, Becky 12 Wenatchee 127-02
2 Harvey, Pamela 12 Kamiakin 96-04
3 Nelson, Courtney 9 Kamiakin 92-00
4 Miller, Kari 12 Kamiakin 91-03
5 Hallberg, Lexxi 10 Wenatchee 87-10
6 Whitworth, Danielle 12 A.C. Davis 80-11
7 McMahon, Kelsey 12 Kamiakin 79-10
8 Whitworth, Miranda 9 A.C. Davis 64-00
9 Bragg, Kaitlyn 10 Kamiakin 60-11

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Peven, Grace 10 Wenatchee 126-01
2 Nguyen, Kim 11 Wenatchee 107-01
3 Prater, Lauren 10 Wenatchee 102-01
4 Martinez, Edith 12 A.C. Davis 89-09
5 Miller, Kari 12 Kamiakin 86-11
6 Fullmer, Kourtney 11 Kamiakin 84-03
7 Schauss, Sabrina 10 Wenatchee 82-04
8 Pospiskova, Anna 12 Kamiakin 81-08
9 Noe, Rachel 11 A.C. Davis 80-05
10 Schneider, Amber 12 Wenatchee 71-11
11 Harvey, Pamela 12 Kamiakin 70-01
12 Short, Breanne 11 Kamiakin 56-05
13 Houston, Zee 12 A.C. Davis 49-08

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Johnston, Jerrod 11 Kamiakin 11.19 2
2 Sealby, Jacob 12 Wenatchee 11.33 2
3 Sealby, Lucas 12 Wenatchee 11.35 2
4 White, Tim 11 Kamiakin 11.42 2
5 McLean, Corey 10 Kamiakin 11.73 2
6 Wagner, Austin 10 A.C. Davis 11.82 2
7 Clemans, Kyle 11 Wenatchee 11.95 1
8 Nickerson, Codi 11 Kamiakin 11.99 1
9 Keeler, Kyle 10 Wenatchee 12.16 1
10 Brooks, Christian 11 A.C. Davis 12.26 1

Boys 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sealby, Lucas 12 Wenatchee 22.22
2 Sealby, Jacob 12 Wenatchee 22.32
3 Johnston, Jerrod 11 Kamiakin 22.63
4 Ballo, Spencer 9 Kamiakin 23.71
5 Broberg, Curtis 10 Wenatchee 24.02
6 McLean, Corey 10 Kamiakin 24.05
7 Wagner, Austin 10 A.C. Davis 24.20
8 Clemans, Kyle 11 Wenatchee 24.49

Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sealby, Jacob 12 Wenatchee 50.18
2 Sealby, Lucas 12 Wenatchee 50.41
3 Helm, Cooper 11 Wenatchee 52.39
4 Johnston, Jerrod 11 Kamiakin 52.86
5 Nickerson, Codi 11 Kamiakin 54.35

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Boersma, Nick 10 Wenatchee 1:57.70
2 Lisle, Charles 12 Kamiakin 1:58.90
3 Valdez, Justin 12 Wenatchee 2:01.35
4 Knox, Joseph 10 A.C. Davis 2:02.09
5 Peak, Alan 12 Kamiakin 2:03.68
6 Richards, Austin 10 Kamiakin 2:04.40
7 Melchor, Alberto 10 A.C. Davis 2:06.79
8 Christman, Max 11 Wenatchee 2:10.38

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Armstrong, Anthony 10 Kamiakin 4:17.94
2 Yoke, Justin 12 Kamiakin 4:22.57
3 Fiske, Evan 12 Kamiakin 4:22.70
4 Richards, Austin 10 Kamiakin 4:23.61
5 Smith, Jacob 10 Wenatchee 4:26.51
6 Melchor, Alberto 10 A.C. Davis 4:36.93
7 Christman, Max 11 Wenatchee 4:46.85
8 Shales, Tyler 11 Wenatchee 4:46.96
9 Alverez, Joel 12 Wenatchee 4:57.48

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Armstrong, Anthony 10 Kamiakin 9:40.80
2 Yoke, Justin 12 Kamiakin 9:45.05
3 Fiske, Evan 12 Kamiakin 9:45.75
4 Smith, Jacob 10 Wenatchee 9:52.53
5 Sauer, Michael 12 Wenatchee 10:23.26
6 Lewis, Judd 10 Wenatchee 10:44.81
7 Alvarez, Christian 12 A.C. Davis 10:54.32
8 Peak, Alan 12 Kamiakin 11:08.22

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 White, Tim 11 Kamiakin 15.66 2
2 Hunt, Nick 12 Wenatchee 16.06 2
3 Arndt, Andrew 12 Wenatchee 16.30 2
4 Roberts, Kyler 10 A.C. Davis 16.43 2
5 Del Toro, Eddie 12 Kamiakin 16.46 1
6 Keeler, Kyle 10 Wenatchee 16.55 2
7 Broberg, Curtis 10 Wenatchee 16.82 2
8 Barnett, Luke 11 Kamiakin 17.98 1
9 Socha, Ryan 10 A.C. Davis 18.69 1
10 Gonzalez, Ricardo 11 A.C. Davis 18.72 1
11 Schlee, William 10 A.C. Davis 21.22 1

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hunt, Nick 12 Wenatchee 41.26 2
2 Del Toro, Eddie 12 Kamiakin 41.77 2
3 Nygard, Brian 12 Wenatchee 43.00 2
4 Arndt, Andrew 12 Wenatchee 43.50 2
5 Bendito-Zepeda, Armando 11 Wenatchee 44.14 2
6 Roberts, Kyler 10 A.C. Davis 45.74 1
7 Barnett, Luke 11 Kamiakin 46.08 1
8 Brooks, Christian 11 A.C. Davis 48.12 1
9 Socha, Ryan 10 A.C. Davis 49.71 1
10 Schlee, William 10 A.C. Davis 53.48 1

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wenatchee 'A' 45.73
1) Broberg, Curtis 10 2) Wilson, Spencer 10
3) Keeler, Kyle 10 4) Clemans, Kyle 11
-- Kamiakin 'A' DQ
1) Johnston, Jerrod 11 2) Nickerson, Codi 11
3) White, Tim 11 4) McLean, Corey 10

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wenatchee 'A' 3:33.01
1) Helm, Cooper 11 2) Hunt, Nick 12
3) Boersma, Nick 10 4) Wilson, Spencer 10
2 Kamiakin 'A' 3:34.39
1) Armstrong, Anthony 10 2) Richards, Austin 10
3) Nickerson, Codi 11 4) Yoke, Justin 12

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 White, Tim 11 Kamiakin 5-10.00
1 Arndt, Andrew 12 Wenatchee 5-10.00
3 Moss, Jefrey 12 Wenatchee J5-10.00
4 Welch, Kip 11 Kamiakin J5-10.00
5 May, Steven 12 Kamiakin 5-08.00
-- Meier, Tanner 11 Kamiakin NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schooley, Marcus 11 A.C. Davis 14-09.00
2 Gonzalez, Arturo 10 Kamiakin 13-00.00
3 Harris, Trace 12 Wenatchee J13-00.00
4 Mercado, Alex 11 Kamiakin 12-00.00
5 Meier, Tanner 11 Kamiakin 11-06.00
6 Faulkner, Conner 9 Wenatchee 10-06.00

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sealby, Jacob 12 Wenatchee 21-08.50
2 Sealby, Lucas 12 Wenatchee 20-05.00
3 Perrins, Tyler 9 Kamiakin 20-00.00
4 Vega, Christian 12 Wenatchee 19-02.00
5 Del Toro, Eddie 12 Kamiakin 18-07.50
6 Clemans, Kyle 11 Wenatchee 18-05.00
7 Mercado, Alex 11 Kamiakin 17-10.50
8 Moss, Jefrey 12 Wenatchee 17-06.50
9 Snyder, Jarett 12 Kamiakin 17-06.00
10 Meier, Tanner 11 Kamiakin J17-06.00

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Vega, Christian 12 Wenatchee 39-04.00
2 Moss, Jefrey 12 Wenatchee 39-00.00
3 Welch, Kip 11 Kamiakin 37-07.00
4 Culp, Peter 12 Wenatchee 37-04.00
5 May, Steven 12 Kamiakin 37-02.00
6 McLean, Corey 10 Kamiakin 37-01.50
7 Ballo, Spencer 9 Kamiakin 37-01.00
8 Burnham, Danny 11 Wenatchee J37-01.00
9 Tookes, Ocatvious 10 A.C. Davis 32-08.00
10 Perez, Charlie 11 A.C. Davis 30-00.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bragg, Kris 12 Kamiakin 43-01.00
2 Reading, Forrest 10 Kamiakin 40-10.00
3 Huss, Aaron 10 Wenatchee 40-05.00
4 Chavolla, Pablo 9 Wenatchee 38-09.00
5 Frazier, Colton 10 Wenatchee 37-05.00
6 Brandhorst, Nate 10 Kamiakin 37-04.00
7 Wyborney, Henry 9 Kamiakin 37-02.00
8 Tookes, Ocatvious 10 A.C. Davis 36-06.00
9 Perez, Charlie 11 A.C. Davis 33-00.00
10 Baird, Conley 9 Kamiakin 32-04.00

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bragg, Kris 12 Kamiakin 133-08
2 Chavolla, Pablo 9 Wenatchee 115-06
3 Buchanan, Schaefer 12 Wenatchee 110-07
4 Huss, Aaron 10 Wenatchee 110-02
5 Frazier, Colton 10 Wenatchee 103-08
6 Reading, Forrest 10 Kamiakin 103-05
7 Perez, Charlie 11 A.C. Davis 101-07
8 Brandhorst, Nate 10 Kamiakin 101-00
9 Tookes, Ocatvious 10 A.C. Davis 87-09
10 Baird, Conley 9 Kamiakin 82-02
11 Wyborney, Henry 9 Kamiakin 81-06

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Meier, Tanner 11 Kamiakin 146-09
2 Mercado, Alex 11 Kamiakin 125-01
3 Granastein, Andrew 10 Wenatchee 118-01
4 Hedeen, Colin 10 Wenatchee 117-10
5 Bragg, Kris 12 Kamiakin 115-03
6 Bellew, Michael 10 Wenatchee 110-05