Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 3/24/2011 07:41 PM
EASTMONT SOUTHRIDGE KENNEWICK
KENNEWICK HIGH SCHOOL - 3/24/2011
Results

Girls
Eastmont 92.50 56.50 Kennewick
Southridge 101.00 50.00 Eastmont
Southridge 98.00 51.00 Kennewick

Boys
Eastmont 104.00 40.00 Kennewick
Southridge 83.00 62.00 Eastmont
Southridge 109.00 36.00 Kennewick

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Scott, Kendra 12 Eastmont 13.26 1
2 Floyd, Erica 12 Southridge 13.28 2
3 Fraga, Kylie 9 Southridge 13.29 2
4 McCart, Megan 10 Eastmont 13.54 2
5 Arnberg, Kirstie 12 Southridge 13.62 2
6 Ines, Jacqueline 10 Kennewick 13.64 2
7 Griffiths, Kamree 10 Southridge 13.78 2
8 Thompson, Jessica 12 Eastmont 14.48 2
9 Ballandby, Jenna 10 Kennewick 14.70 1
10 Kima, Brittany 10 Kennewick 15.01 1
11 Craig, Hannah 9 Eastmont 15.79 1

Girls 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Andrea 12 Southridge 27.08
2 Ines, Jacqueline 10 Kennewick 28.29
3 Griffiths, Kamree 10 Southridge 29.50
4 Thompson, Paige 9 Southridge 29.96
5 Palmer, Macey 10 Southridge 30.32
6 Najera, Jordania 10 Kennewick 30.95
7 Thompson, Jessica 12 Eastmont 31.06

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitstocken, Angelique 11 Kennewick 1:03.50
2 Olivas, Chelsea 12 Southridge 1:07.12
3 Short, McKaney 12 Eastmont 1:07.57
4 Mickelsen, Lauren 12 Southridge 1:13.04

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Butler, Emily 12 Southridge 2:46.21
2 Benge, Grace 10 Eastmont 2:39.03
3 Moreland, Hannah 12 Eastmont 2:29.90
4 Roy, Amanda 12 Southridge 2:53.84
5 McFall, Kinsey 12 Southridge 3:01.83
6 Hiller, Lauren 11 Southridge 3:03.62
7 Gutierrez, Nichole 11 Kennewick 3:11.53

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dahl, Rachel 11 Southridge 5:43.44
2 Butler, Emily 12 Southridge 5:44.00
3 Albrecht, Jenny 9 Eastmont 5:54.71
4 Frasier, Emily 12 Eastmont 6:00.22
5 Moreland, Paige 9 Eastmont 6:17.94
6 Bottino, Hannah 9 Southridge 6:30.84
7 Smithee, Chelsea 11 Southridge 6:31.62
8 Lucke, Zoe 10 Kennewick 6:54.01
9 Winden, Chelsea 9 Kennewick 7:04.14

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dahl, Rachel 11 Southridge 12:32.51
2 Gelb, Kayla 12 Eastmont 12:36.28
3 Rocha, Jasmin 11 Eastmont 13:11.49
4 McClune, Aubryann 11 Eastmont 13:34.92
5 Winden, Chelsea 9 Kennewick 15:37.22

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Smith, Andrea 12 Southridge 15.40 2
2 Floyd, Erica 12 Southridge 16.62 2
3 Snider, Michelle 10 Southridge 17.97 2
4 Knaggs, Kaya 12 Eastmont 18.95 2
5 Seyster, Niki 11 Eastmont 19.06 2
6 Simpson, Rachel 9 Eastmont 19.24 1
7 Whitstocken, Angelique 11 Kennewick 19.30 1
8 Ines, Shelby 10 Kennewick 20.53 1
9 Moreno, Ericka 10 Kennewick 20.80 1
10 Rehberg, Michelle 11 Southridge 21.89 2

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Meyer, Danyelle 12 Southridge 52.87
2 Vidrio, Susana 11 Southridge 53.03
3 Simpson, Rachel 9 Eastmont 56.15
4 Harrod, Kim 11 Kennewick 56.16
5 Rehberg, Rachael 11 Southridge 57.20
6 Seyster, Niki 11 Eastmont 57.27
7 Knaggs, Kaya 12 Eastmont 57.54
8 Moreno, Ericka 10 Kennewick 58.39

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Eastmont 'A' 52.38
1) McCart, Megan 10 2) Reynolds, Taylor 12
3) Scott, Kendra 12 4) Tarbert, Rebecca 9
2 Southridge 'A' 52.88
1) Arnberg, Kirstie 12 2) Floyd, Erica 12
3) Fraga, Kylie 9 4) Smith, Andrea 12
3 Kennewick 'A' 54.37
1) Ballandby, Jenna 10 2) Kima, Brittany 10
3) Clinton, Sophia 10 4) Ines, Jacqueline 10

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 1:53.89
1) Arnberg, Kirstie 12 2) Thompson, Paige 9
3) Snider, Michelle 10 4) Fraga, Kylie 9
2 Eastmont 'A' 2:02.61
1) Albrecht, Jenny 9 2) Craig, Hannah 9
3) Gausman, Daria 9 4) Janney, Olivia 9
3 Kennewick 'A' 2:07.93
1) Ines, Shelby 10 2) Moreno, Ericka 10
3) Kima, Brittany 10 4) Ballandby, Jenna 10

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Eastmont 'A' 4:31.20
1) Benge, Grace 10 2) Short, McKaney 12
3) Moreland, Hannah 12 4) Frasier, Emily 12
2 Southridge 'A' 4:36.04
1) McFall, Kinsey 12 2) Butler, Emily 12
3) Olivas, Chelsea 12 4) Snider, Michelle 10
3 Kennewick 'A' 4:37.19
1) Lester, Samantha 9 2) Najera, Jordania 10
3) Harrod, Kim 11 4) Whitstocken, Angelique 11
4 Southridge 'B' x4:57.49
1) Roy, Amanda 12 2) Bottino, Hannah 9
3) Hiller, Lauren 11 4) Dahl, Rachel 11

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Clinton, Sophia 10 Kennewick 4-08.00
2 Julian, Kelsey 12 Kennewick J4-08.00
3 Thompson, Paige 9 Southridge J4-08.00
4 Wilder, Morgan 9 Kennewick 4-06.00
4 Janney, Olivia 9 Eastmont 4-06.00
6 Brinkworth, Kimberly 9 Southridge J4-06.00
7 Gausman, Daria 9 Eastmont 4-04.00
-- Midili, Isabella 11 Southridge NH
-- Najera, Jordania 10 Kennewick NH
-- Hankins, Tati 12 Eastmont NH
-- Rehberg, Michelle 11 Southridge NH

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McIntyre, Meghan 11 Kennewick 8-06.00
2 Ogle, Maeloni 11 Southridge 8-00.00
3 O'Leary, Megan 11 Southridge 7-06.00
4 Montgomery, Amanda 12 Southridge J7-06.00
5 Heminger, Marina 11 Eastmont J7-06.00
6 McCart, Megan 10 Eastmont 7-00.00
7 Craig, Hannah 9 Eastmont 6-00.00

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Andrea 12 Southridge 16-09.00
2 Snider, Michelle 10 Southridge 15-02.00
3 Fraga, Kylie 9 Southridge 14-10.00
4 Hankins, Tati 12 Eastmont 14-01.50
5 Janney, Olivia 9 Eastmont 14-01.00
6 Upton, Alexandra 9 Southridge 14-00.50
7 Tarbert, Rebecca 9 Eastmont 13-09.00
8 Thompson, Paige 9 Southridge 13-08.50
9 Ines, Jacqueline 10 Kennewick 13-05.50
10 Ballandby, Jenna 10 Kennewick 13-03.00
11 Brigadol, Giada 12 Kennewick 10-11.50
12 Kima, Brittany 10 Kennewick 10-09.50

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reynolds, Taylor 12 Eastmont 35-05.00
2 Floyd, Erica 12 Southridge 34-00.00
3 Clinton, Sophia 10 Kennewick 32-08.00
4 Hankins, Tati 12 Eastmont 30-03.00
5 Langdon, Samantha 11 Southridge 29-05.00
6 Ogle, Maeloni 11 Southridge 29-02.50
7 Lester, Samantha 9 Kennewick 28-10.00
8 Gausman, Daria 9 Eastmont 28-00.50

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Coleman, Kaytlyn 12 Kennewick 37-03.25
2 King, Casey 10 Eastmont 34-08.50
3 Taimani, Panisesi 10 Kennewick 32-10.75
4 Hinojosa, Gabby 11 Southridge 32-02.50
5 Sanchez, Alisha 11 Southridge 28-09.75
6 Pratt, Miranda 11 Eastmont 27-01.00
7 Lester, Samantha 9 Kennewick 27-00.00
8 Merrell, Kristen 10 Southridge 26-11.50
9 Sharp, Alena 9 Kennewick 26-05.25
10 Eckerdt, Kaytlyn 12 Southridge 24-08.00
11 Brinkworth, Kimberly 9 Southridge 23-08.75
12 Swindoll, Kim 12 Eastmont 22-10.00
13 Moats, Maisy 9 Eastmont 21-10.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Julian, Kelsey 12 Kennewick 120-05
2 Coleman, Kaytlyn 12 Kennewick 112-07
3 King, Casey 10 Eastmont 107-08
4 Taimani, Panisesi 10 Kennewick 100-00
5 Harrod, Kim 11 Kennewick 96-07
6 Clark, Erin 11 Southridge 80-03
7 Sanchez, Alisha 11 Southridge 77-06
8 Swindoll, Kim 12 Eastmont 71-09
9 Sharp, Alena 9 Kennewick 69-09
10 Merrell, Kristen 10 Southridge 62-01
11 Gramling, Ealena 9 Southridge 62-00
12 Pratt, Miranda 11 Eastmont 57-00
13 Prado, Linda 10 Eastmont 54-05
14 Moats, Maisy 9 Eastmont 54-04

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitstocken, Angelique 11 Kennewick 127-04
2 Hinojosa, Gabby 11 Southridge 109-01
3 Harrod, Kim 11 Kennewick 99-11
4 Seyster, Niki 11 Eastmont 96-11
5 Julian, Kelsey 12 Kennewick 87-07
6 Eckerdt, Kaytlyn 12 Southridge 79-02
7 Midili, Isabella 11 Southridge 78-05
8 Wilder, Morgan 9 Kennewick 74-06
9 Brinkworth, Kimberly 9 Southridge 72-06
10 Ines, Shelby 10 Kennewick 67-10

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Richards, Joshua 11 Southridge 11.59 2
2 Woods, Grant 11 Kennewick 11.63 2
3 Hancock, Brandon 12 Eastmont 11.78 2
4 Powell, Anthony 11 Kennewick 11.96 2
5 Snider, John 12 Southridge 12.01 2
6 Simpson, Bodie 10 Kennewick 12.08 1
7 Harris, Quinn 11 Southridge 12.20 2
8 Mayer, Carl 12 Eastmont 12.26 1
9 Cabrera, Elvin 11 Southridge 12.28 2
10 Hardgrove, Darin 10 Eastmont 12.34 1
11 Lipp, Kellen 10 Eastmont 12.66 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hancock, Brandon 12 Eastmont 23.56 2
2 Richards, Joshua 11 Southridge 23.73 2
3 Woods, Grant 11 Kennewick 24.21 2
4 Ramos, Devvon 10 Kennewick 24.98 2
5 Harris, Quinn 11 Southridge 25.09 2
6 Haueter, Chris 11 Southridge 25.26 2
7 Wehrer, John 11 Eastmont 25.43 1
8 VanAssche, Jeremy 9 Eastmont 25.61 1
9 Lipp, Kellen 10 Eastmont 25.86 1
10 Mazzei, David 10 Southridge 26.60 1

Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Aaron 12 Southridge 53.72
2 Ramos, Devvon 10 Kennewick 54.96
3 Tuthill, William 11 Eastmont 57.24
4 Sommer, Keaton 12 Southridge 57.34
5 Ballard, Michael 10 Eastmont 58.11
6 Candanzo, Christian 10 Southridge 58.89
7 Wheatcroft, Camden 10 Eastmont 58.93
8 Hurst, Kyle 10 Eastmont 1:00.55
9 Raebel, Ethan 9 Kennewick 1:02.70

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Aaron 12 Southridge 2:09.14
2 Meyers, Mitch 10 Eastmont 2:10.38
3 Thoul, Gimis 12 Southridge 2:12.46
4 Sanchez, Cristian 10 Eastmont 2:16.87
5 Moll, Keenan 12 Kennewick 2:18.11
6 Morales, Jose 9 Eastmont 2:19.46
7 Hathaway, Nick 9 Southridge 2:19.50
8 Szendre, Joseph 12 Kennewick 2:25.32
9 Cardenas, Kevin 10 Eastmont 2:25.62
10 Rice, Colin 9 Kennewick 2:25.98
11 Sommer, Keaton 12 Southridge 2:29.25

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Guilmette, Dylan 11 Eastmont 4:46.16
2 Parsons, Mitch 12 Eastmont 4:46.17
3 Quam, Addison 12 Southridge 4:53.66
4 Schoenwald, Ty 12 Kennewick 4:54.42
5 Lindell, Bret 9 Eastmont 4:58.45
6 Schuldheisz, Joseph 10 Kennewick 4:59.39
7 Holladay, Bram 12 Southridge 5:03.38
8 Rodriguez, Vince 11 Southridge 5:08.09
9 Davis, Prescott 10 Kennewick 5:14.37
10 Bustamonte, Edgar 10 Kennewick 5:56.04

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lugenbeal, Isaac 11 Southridge 10:40.59
2 Schoenwald, Ty 12 Kennewick 10:43.29
3 Sams, Brody 10 Southridge 10:56.58
4 Burnett, Antonio 10 Southridge 10:59.60
5 De La Cruz, Ivan 10 Eastmont 11:10.58
6 Docken, Quinten 11 Southridge 11:40.02
7 Haas, Chris 12 Eastmont 11:59.16
8 Moll, Keenan 12 Kennewick 12:27.40
9 Olson, Josh 10 Eastmont 12:38.22

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Phenneger, Sean 12 Southridge 16.68 2
2 Doneen, Cam 12 Eastmont 16.85 2
3 Doneen, Collin 10 Eastmont 18.16 1
4 Hansen, Derek 12 Southridge 18.31 2
5 Floyd, Parker 10 Southridge 18.43 2
6 Isaacson, Kyle 10 Eastmont 18.99 2
7 Morrey, Tyler 12 Southridge 19.59 1
8 Tejada, Cesar 11 Kennewick 21.50 2
9 Bencze, Louis 10 Eastmont 22.86 1

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Quam, Addison 12 Southridge 42.40 2
2 Simpson, Bodie 10 Kennewick 43.11 2
3 Doneen, Cam 12 Eastmont 44.42 2
4 Phenneger, Sean 12 Southridge 45.16 2
5 Mayer, Carl 12 Eastmont 47.71 1
6 Isaacson, Kyle 10 Eastmont 49.52 1
7 Hansen, Derek 12 Southridge 50.46 2
8 Bencze, Louis 10 Eastmont 53.58 1

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 45.37
1) Snider, John 12 2) Cabrera, Elvin 11
3) Harris, Quinn 11 4) Richards, Joshua 11
2 Eastmont 'A' 45.68
1) Hancock, Brandon 12 2) Walker, Berlie 11
3) Wehrer, John 11 4) Osborn, Trenton 10
3 Kennewick 'A' 46.13
1) Najera, Alfonso 12 2) Powell, Anthony 11
3) Ramos, Devvon 10 4) Simpson, Bodie 10

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 3:43.42
1) Harris, Quinn 11 2) Richards, Joshua 11
3) Sommer, Keaton 12 4) Snider, John 12
2 Eastmont 'A' 3:44.74
1) McDonnell, Dalin 10 2) McGill, Lucas 11
3) Meyers, Mitch 10 4) Sanchez, Cristian 10
3 Eastmont 'B' x3:51.00
1) Doneen, Collin 10 2) Guilmette, Dylan 11
3) Parsons, Mitch 12 4) Morales, Jose 9
4 Southridge 'B' x3:58.60
1) Holladay, Bram 12 2) Lugenbeal, Isaac 11
3) Thoul, Gimis 12 4) Sams, Brody 10

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Haueter, Chris 11 Southridge 5-08.00
2 Floyd, Parker 10 Southridge J5-08.00
3 McGill, Lucas 11 Eastmont 5-06.00
4 Boyce, Taylor 11 Southridge J5-06.00
5 Walker, Berlie 11 Eastmont 5-04.00
-- Williams, Seth 11 Kennewick NH
-- Cabrera, Elvin 11 Southridge NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Walker, Berlie 11 Eastmont 13-00.00
2 Tejada, Cesar 11 Kennewick 11-06.00
3 Rotness, Eric 10 Southridge 10-06.00
4 Tuthill, William 11 Eastmont J10-06.00
5 Hamilton, Matt 12 Southridge 10-00.00
6 Woodward, Josh 10 Eastmont J10-00.00
7 Berry, David 9 Eastmont 9-06.00
8 Wheatcroft, Camden 10 Eastmont 9-00.00
-- Meilink, tim 10 Kennewick NH

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Osborn, Trenton 10 Eastmont 20-08.00
2 Haueter, Chris 11 Southridge 20-05.00
3 Snider, John 12 Southridge 20-04.00
4 Najera, Alfonso 12 Kennewick 19-03.50
5 Powell, Anthony 11 Kennewick 19-02.00
6 Lundgren, William 11 Kennewick 18-09.00
7 Woods, Grant 11 Kennewick 18-03.50
8 Hardgrove, Darin 10 Eastmont 18-03.00
9 Cabrera, Elvin 11 Southridge 17-08.00
10 Zurhoff, Thor 11 Southridge 16-07.00
11 Ballard, Michael 10 Eastmont 16-02.00
12 McDonnell, Dalin 10 Eastmont 15-11.00

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hardgrove, Darin 10 Eastmont 40-02.00
2 Powell, Anthony 11 Kennewick 39-02.50
3 Najera, Alfonso 12 Kennewick 38-05.00
4 Floyd, Parker 10 Southridge 38-00.00
5 Boyce, Taylor 11 Southridge 36-09.00
6 Wickenhagen, Chapman 11 Eastmont 36-08.50
7 Bencze, Louis 10 Eastmont 36-02.00
8 Gadeberg, Cody 12 Kennewick 35-08.50
9 Bourque, Graham 10 Southridge 35-08.00
10 Lundgren, William 11 Kennewick 35-04.00
11 Quam, Brandon 10 Southridge 35-02.00
12 McDonnell, Dalin 10 Eastmont 34-02.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Frazier, Jordan 11 Eastmont 44-11.25
2 Brinkworth, Austin 12 Southridge 44-05.50
3 Osborne, Caleb 12 Southridge 43-03.50
4 Meyer, Steve 12 Southridge 42-04.25
5 Callahan, Brandon 12 Eastmont 40-09.50
6 Stewart, Christian 10 Southridge 39-09.50
7 Najera, Alfonso 12 Kennewick 39-05.75
8 Fowler, Kyle 12 Southridge 39-00.50
9 Reyes, Cristian 11 Eastmont 36-04.50
10 Bunde, Jake 10 Eastmont 35-11.00
11 Gwinn, Sam 12 Eastmont 35-05.25
12 Sprague, Jeremiah 9 Kennewick 35-04.75
13 Calvert, Robby 9 Kennewick 33-06.25
14 Pink, Todd 9 Kennewick 32-04.50
15 Ramirez, Demetrio 12 Kennewick 31-10.50

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Frazier, Jordan 11 Eastmont 132-01
2 Holm, Jesse 12 Eastmont 128-09
3 Brinkworth, Austin 12 Southridge 113-07
4 Fowler, Kyle 12 Southridge 112-03
5 Watkins, Bolin 10 Eastmont 112-00
6 Callahan, Brandon 12 Eastmont 107-01
7 Samples, Shawn 12 Southridge 101-05
8 Gwinn, Sam 12 Eastmont 101-02
9 Osborne, Caleb 12 Southridge 99-11
10 Harris, Cameran 12 Southridge 96-10
11 Ramirez, Demetrio 12 Kennewick 91-01
12 Gadeberg, Cody 12 Kennewick 85-10
13 Calvert, Robby 9 Kennewick 82-04
14 Waggoner, Jonathon 9 Kennewick 74-09
15 Raebel, Ethan 9 Kennewick 72-05

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Phenneger, Sean 12 Southridge 157-03
2 Jacobus, Nick 10 Eastmont 137-06
3 Samples, Shawn 12 Southridge 137-01
4 Meyer, Steve 12 Southridge 135-02
5 Frazier, Jordan 11 Eastmont 131-01
6 Candanzo, Christian 10 Southridge 130-06
7 Tejada, Cesar 11 Kennewick 129-08
8 Gwinn, Sam 12 Eastmont 127-01
9 Bussell, AJ 10 Eastmont 124-05
10 Sprague, Jeremiah 9 Kennewick 121-05
11 Williams, Seth 11 Kennewick 114-08
12 Timboe, Matthew 9 Eastmont 113-01
13 Stewart, Christian 10 Southridge 110-08
14 Raebel, Ethan 9 Kennewick 88-10