Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 4/12/2012 08:29 PM
                         KENNEWICK JV MEET - 4/12/2012                         
                               KENN HIGH SCHOOL                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Raines, Samantha           9 Kamiakin                 13.85   1 
  2 Berry, Marissa             9 Southridge               14.05   1 
  3 McQueary, Lexi             9 Kamiakin                 14.11   1 
  4 Perrins, Jori             10 Kamiakin                 14.21   1 
  5 Batey, Jenna              12 Chiawana                 14.29   1 
  6 Konen, Marisa             10 Chiawana                 14.43   2 
  7 Petty, Jessica            11 Chiawana                 14.46   1 
  8 Spurlock, Emma            10 Southridge               14.50   1 
  9 Palmer, Macey             11 Southridge               14.51   2 
 10 Wilson, Stephanie         11 Kennewick                14.58   3 
 11 Neal, Rebecca             11 Kamiakin                 14.62   1 
 12 Cowan, Samantha           11 Chiawana                 14.91   2 
 13 Sullivan, Molly            9 Chiawana                 15.01   1 
 14 Markland, Kayla           10 Kennewick                15.04   3 
 15 Staley, Emma               9 Kennewick                15.13   2 
 16 Pickard, Rachael           9 Kamiakin                 15.21   2 
 17 Hickman, MaryGrace        10 Chiawana                 15.25   3 
 18 Airoldi, Paris            10 Southridge               15.29   5 
 18 Bass, Kylee               10 Southridge               15.29   2 
 20 Moreno, Aylin             11 Chiawana                 15.31   2 
 20 Wright, Haley             11 Chiawana                 15.31   2 
 22 Arrendondo, Natalie        9 Moses Lake               15.49   3 
 23 Gomez, Clarissa           11 Kamiakin                 15.53   2 
 24 Thompson, Megan            9 Moses Lake               15.85   3 
 25 Hannum, Holly             10 Chiawana                 15.90   3 
 26 Tilman, Madison           10 Kamiakin                 15.96   4 
 27 Kirk, Ashley               9 Kamiakin                 16.07   3 
 28 Halsted, Kaitlyn           9 Kamiakin                 16.52   4 
 29 Henze, Samantha           10 Kennewick                16.66   4 
 30 Kennedy, McKenzie         11 Kamiakin                 16.73   4 
 31 Sorenson, Marnae           9 Kamiakin                 16.99   4 
 32 Hogue, Jessica            12 Chiawana                 17.41   4 
 33 Julsrud, Inge             10 Moses Lake               17.45   4 
 34 Farah, Khadija             9 Kennewick                17.50   4 
 35 Galeana, Debora            9 Moses Lake               17.59   4 
 36 Palomino, Livier           9 Chiawana                 18.60   5 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Raines, Samantha           9 Kamiakin                 28.09   1 
  2 McQueary, Lexi             9 Kamiakin                 28.54   1 
  3 Cartwright, Bailey         9 Chiawana                 28.90   1 
  4 Batey, Jenna              12 Chiawana                 29.19   1 
  5 Konen, Marisa             10 Chiawana                 29.81   1 
  6 Wilson, Stephanie         11 Kennewick                29.92   3 
  7 Sullivan, Molly            9 Chiawana                 30.39   1 
  8 Cowan, Samantha           11 Chiawana                 31.02   1 
  9 Markland, Kayla           10 Kennewick                31.44   3 
 10 Hickman, MaryGrace        10 Chiawana                 31.83   2 
 11 Palmer, Macey             11 Southridge               32.03   2 
 12 Staley, Emma               9 Kennewick                32.08   3 
 13 Hannum, Holly             10 Chiawana                 32.63   3 
 14 Moreno, Aylin             11 Chiawana                 32.64   2 
 15 Pickard, Rachael           9 Kamiakin                 32.70   2 
 16 Chidester, Lydia          11 Chiawana                 32.91   2 
 17 Kennedy, McKenzie         11 Kamiakin                 34.93   3 
 18 Nagle, Kylie               9 Kennewick                35.51   3 
 19 Hogue, Jessica            12 Chiawana                 36.07   3 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cartwright, Bailey         9 Chiawana               1:07.67  
  2 Baldridge, Hannah         12 Southridge             1:22.18  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Widgren, Caroline         12 Kennewick              2:36.12  
  2 Colvin, Erica             12 Kamiakin               2:40.62  
  3 Vargas, Gleyder            9 Kamiakin               2:41.65  
  4 Boothe, Sydney            11 Chiawana               2:42.50  
  5 McCune, Morgan            11 Southridge             2:43.72  
  6 Fabbri, Taylor             9 Kamiakin               2:44.87  
  7 Estrada, Alexia            9 Kamiakin               2:46.81  
  8 Pink, Danika              10 Chiawana               2:47.33  
  9 Storaci, Shayla            9 Chiawana               2:49.88  
 10 Callahan, Jamie            9 Southridge             2:50.75  
 11 Bisson, Raini              9 Kamiakin               2:59.62  
 12 Orren, Miquette            9 Kamiakin               3:00.84  
 13 Saucedo, Gloria           11 Moses Lake             3:03.54  
 14 Perry, Shailee            11 Moses Lake             3:07.14  
 15 Lucke, Zoe                11 Kennewick              3:07.76  
 16 Minielly, Shalie          11 Kennewick              3:08.65  
 17 Carroll, Caitlyn           9 Kamiakin               3:14.06  
 18 Thorn, Jordyn              9 Moses Lake             3:14.54  
 19 Phillips, Rebekah          9 Chiawana               3:15.00  
 20 Denke, Michaela            9 Kamiakin               3:15.38  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Colvin, Erica             12 Kamiakin               5:48.46  
  2 Widgren, Caroline         12 Kennewick              5:49.64  
  3 Russell, Rylee            10 Southridge             5:51.24  
  4 Vargas, Gleyder            9 Kamiakin               5:51.69  
  5 Estrada, Alexia            9 Kamiakin               6:00.56  
  6 Boothe, Sydney            11 Chiawana               6:02.32  
  7 Pink, Danika              10 Chiawana               6:10.98  
  8 Samuelson, Annie           9 Southridge             6:14.47  
  9 Storaci, Shayla            9 Chiawana               6:14.68  
 10 Orren, Miquette            9 Kamiakin               6:33.37  
 11 Saucedo, Gloria           11 Moses Lake             6:38.82  
 12 Bisson, Raini              9 Kamiakin               6:41.91  
 13 Lucke, Zoe                11 Kennewick              6:43.19  
 14 Fitzgerald, Kathryn        9 Kamiakin               6:48.06  
 15 Denke, Michaela            9 Kamiakin               6:53.93  
 16 Ruppelius, Erika          10 Kamiakin               6:57.43  
 17 Perry, Shailee            11 Moses Lake             6:58.03  
 18 Phillips, Rebekah          9 Chiawana               7:00.95  
 19 Carroll, Caitlyn           9 Kamiakin               7:02.12  
 20 Thorn, Jordyn              9 Moses Lake             7:06.96  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Callahan, Jamie            9 Southridge            13:40.02  
  2 Samuelson, Annie           9 Southridge            13:44.90  
  3 Ruppelius, Erika          10 Kamiakin              14:48.87  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lyons, Wynteria           11 Kamiakin                 18.69   1 
  2 Ines, Shelby              11 Kennewick                18.93   2 
  3 Rehberg, Michelle         12 Southridge               19.07   1 
  4 Koelzer, Katy             12 Chiawana                 19.28   2 
  5 Lawrence, Ana              9 Southridge               19.87   1 
  6 Gifford, Samantha         10 Southridge               19.89   1 
  7 Rowse, Madelyn            10 Kamiakin                 20.12   1 
  8 Fabbri, Taylor             9 Kamiakin                 20.28   2 
  9 Oaks, Dariann              9 Kamiakin                 20.41   1 
 10 Wilks, Madison            12 Moses Lake               20.67   1 
 11 Dyer, Kelly               11 Kennewick                20.68   2 
 12 Moreno, Ericka            11 Kennewick                20.97   2 
 13 Sharp, Alena              10 Kennewick                22.53   2 
 14 Halsted, Kaitlyn           9 Kamiakin                 22.71   2 
 15 Kirk, Ashley               9 Kamiakin                 22.73   1 
 16 Sital, Karime             10 Kamiakin                 23.64   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rodriguez, Marissa        12 Kamiakin                 50.99   1 
  2 Perrins, Jori             10 Kamiakin                 52.16   1 
  3 Rowse, Madelyn            10 Kamiakin                 52.29   1 
  4 Lyons, Wynteria           11 Kamiakin                 54.35   1 
  5 Moreno, Ericka            11 Kennewick                56.34   1 
  6 Minton-Valley, Peyton     10 Southridge               59.12   2 
  7 Hurdle, Caylin CJ          9 Southridge             1:04.39   2 
  8 Molina, Brianna            9 Moses Lake             1:05.05   2 
  9 Rehberg, Rachael          12 Southridge             1:05.52   2 
 10 Johnston, Abby            11 Moses Lake             1:06.45   2 
 11 Morrey, Kendra            11 Southridge             1:09.03   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kamiakin  'A'                                         52.81  
  2 Chiawana  'A'                                         53.83  
  3 Southridge  'A'                                       55.11  
  4 Southridge  'B'                                      x56.08  
  5 Chiawana  'B'                                        x58.09  
  6 Kennewick  'B'                                     x1:05.12  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Chiawana  'A'                                       4:49.07  
  2 Kamiakin  'A'                                       5:03.12  
  3 Kennewick  'A'                                      5:09.98  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Erickson, Calloway        10 Kamiakin               4-08.00  
  2 Fackrell, Cherie          12 Moses Lake             4-06.00  
  2 Spurlock, Emma            10 Southridge             4-06.00  
  4 Mix, Jordan                9 Southridge             4-04.00  
  4 Lee, Nicole                9 Kamiakin               4-04.00  
  4 Oaks, Dariann              9 Kamiakin               4-04.00  
  4 Gifford, Samantha         10 Southridge             4-04.00  
  4 Black, Kylee              12 Chiawana               4-04.00  
  4 Blanchard, Abby           12 Kamiakin               4-04.00  
 10 Krause, Kayleigh          12 Kamiakin               4-02.00  
 10 Arrendondo, Natalie        9 Moses Lake             4-02.00  
 12 Rehberg, Michelle         12 Southridge             4-00.00  
 13 Holle, Payton             10 Kamiakin               3-10.00  
 13 Markland, Kayla           10 Kennewick              3-10.00  
 -- Kennedy, McKenzie         11 Kamiakin                    NH  
 -- Wilks, Madison            12 Moses Lake                  NH  
 -- Farah, Khadija             9 Kennewick                   NH  
 -- Staley, Emma               9 Kennewick                   NH  
 -- Nagle, Kylie               9 Kennewick                   NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 O'Leary, Megan            12 Southridge             8-06.00  
  2 Rowse, Madelyn            10 Kamiakin               8-00.00  
  3 Berry, Marissa             9 Southridge            J8-00.00  
  4 Chidester, Lydia          11 Chiawana              J8-00.00  
  5 Fabbri, Taylor             9 Kamiakin               7-06.00  
  6 Freund, Danielle          10 Southridge            J7-06.00  
  7 Krause, Kayleigh          12 Kamiakin               7-00.00  
  8 Dyer, Kelly               11 Kennewick             J7-00.00  
  9 Boyland, Kaitlyn          10 Kennewick              6-06.00  
 10 McBride, Bethany          10 Chiawana              J6-06.00  
 11 Raines, Samantha           9 Kamiakin               6-00.00  
 12 Kennedy, McKenzie         11 Kamiakin              J6-00.00  
 -- Hiller, Lauren            12 Southridge                  NH  
 -- Wilson, Stephanie         11 Kennewick                   NH  
 -- Loomis, Rachel            12 Southridge                  NH  
 -- Bales, Ayla               12 Southridge                  NH  
 -- Claver, Nicole            12 Southridge                  NH  
 -- Bisson, Raini              9 Kamiakin                    NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Neal, Rebecca             11 Kamiakin              16-09.50  
  2 Spurlock, Emma            10 Southridge            16-00.00  
  3 Upton, Alexandra          10 Southridge            15-06.50  
  4 Petty, Jessica            11 Chiawana              15-03.50  
  5 Batey, Jenna              12 Chiawana              15-02.00  
  6 Lawrence, Ana              9 Southridge            14-07.00  
  7 Mix, Jordan                9 Southridge            14-06.00  
  8 Palmer, Macey             11 Southridge            14-04.00  
  9 Moreno, Aylin             11 Chiawana              14-02.00  
 10 Cowan, Samantha           11 Chiawana              14-00.00  
 11 Bass, Kylee               10 Southridge            13-07.50  
 12 Konen, Marisa             10 Chiawana              13-05.50  
 13 Arrendondo, Natalie        9 Moses Lake            13-04.00  
 14 Santurova, Nikoleta       12 Moses Lake            13-03.50  
 15 Hannum, Holly             10 Chiawana              12-11.50  
 16 Molina, Brianna            9 Moses Lake            11-06.00  
 17 Johnston, Abby            11 Moses Lake            11-03.00  
 18 Julsrud, Inge             10 Moses Lake            10-11.00  
 19 Galeana, Debora            9 Moses Lake            10-00.00  
 20 Rosell, Kaya              12 Moses Lake             9-02.50  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Perrins, Jori             10 Kamiakin              32-04.00  
  2 McQueary, Lexi             9 Kamiakin              32-02.00  
  3 Upton, Alexandra          10 Southridge            31-09.00  
  4 Petty, Jessica            11 Chiawana              30-11.50  
  5 Fullmer, Katelyn          10 Kamiakin              30-10.50  
  6 Wright, Haley             11 Chiawana              30-10.00  
  7 Sullivan, Molly            9 Chiawana              28-10.00  
  8 Cartwright, Bailey         9 Chiawana              27-10.75  
  9 Wilks, Madison            12 Moses Lake            27-04.00  
 10 Hardy, Bailey             10 Southridge            26-01.00  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wood, Jen                 11 Kennewick             36-04.50  
  2 Sanchez, Alisha           12 Southridge            31-09.00  
  3 Erickson, Calloway        10 Kamiakin              29-01.50  
  4 Fullmer, Katelyn          10 Kamiakin              28-11.00  
  5 Merrell, Kristen          11 Southridge            28-05.00  
  6 Hollenback, Ruan          12 Southridge            27-08.00  
  6 Koelzer, Katy             12 Chiawana              27-08.00  
  8 Emmerson, Shelby          12 Southridge            27-06.00  
  9 Bragg, Kaitlyn            12 Kamiakin              27-03.50  
 10 Simmons, Elizabeth         9 Kennewick             25-11.00  
 11 Rowse, Madelyn            10 Kamiakin              25-06.00  
 12 Jones, Rebecca             9 Kamiakin              25-00.00  
 13 Sharp, Alena              10 Kennewick             24-08.50  
 14 Ibarra, Lesly             12 Chiawana              24-04.50  
 15 Erickson, Morgan          10 Kamiakin              24-01.50  
 15 Edwards, Makia            10 Southridge            24-01.50  
 17 Akulang, Joyce            11 Chiawana              23-07.50  
 18 Smith, Hannah             11 Southridge            23-05.50  
 19 Lakenya, Jennifer          9 Chiawana              22-10.00  
 20 Calaway, Jorjia           11 Chiawana              22-01.50  
 21 Powers, McKinley          10 Chiawana              21-10.50  
 22 Artiga, Wenndy            11 Chiawana              21-05.00  
 23 Morrey, Kendra            11 Southridge            21-04.50  
 23 Sanabia, Jackie           11 Moses Lake            21-04.50  
 25 Anzaldua, Shaylin         10 Southridge            20-06.00  
 26 Johnson, Alex             11 Chiawana              19-09.00  
 27 Paulson, Kirstin           9 Kamiakin              19-08.00  
 28 Neri, Maria               10 Chiawana              19-05.00  
 29 Hiemstra, Bethany         11 Southridge            18-05.50  
 30 Pickard, Rachael           9 Kamiakin              17-01.00  
 31 Williams, Victoria        11 Moses Lake            13-11.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wood, Jen                 11 Kennewick                94-09  
  2 Sharp, Alena              10 Kennewick                91-08  
  3 Sanchez, Alisha           12 Southridge               83-04  
  4 Clark, Erin               12 Southridge               79-05  
  5 Erickson, Calloway        10 Kamiakin                 76-05  
  6 Jones, Rebecca             9 Kamiakin                 74-00  
  7 Akulang, Joyce            11 Chiawana                 73-04  
  8 Lakenya, Jennifer          9 Chiawana                 73-02  
  9 Merrell, Kristen          11 Southridge               71-07  
 10 Ibarra, Lesly             12 Chiawana                 70-07  
 11 Simmons, Elizabeth         9 Kennewick                68-03  
 12 Fullmer, Katelyn          10 Kamiakin                 67-07  
 13 Powers, McKinley          10 Chiawana                 67-03  
 14 Bragg, Kaitlyn            12 Kamiakin                 66-10  
 15 Calaway, Jorjia           11 Chiawana                 66-06  
 16 Sanabia, Jackie           11 Moses Lake               64-02  
 17 Aker, Ashley              12 Southridge               61-10  
 18 Artiga, Wenndy            11 Chiawana                 57-09  
 19 Anzaldua, Shaylin         10 Southridge               57-06  
 20 Smith, Hannah             11 Southridge               56-10  
 21 Neri, Maria               10 Chiawana                 56-02  
 22 Johnson, Alex             11 Chiawana                 55-10  
 23 Emmerson, Shelby          12 Southridge               54-08  
 24 Carney, Regan             11 Kennewick                52-09  
 25 Edwards, Makia            10 Southridge               52-00  
 26 Paulson, Kirstin           9 Kamiakin                 51-06  
 27 Erickson, Morgan          10 Kamiakin                 48-09  
 28 Hiemstra, Bethany         11 Southridge               48-05  
 29 Boyland, Kaitlyn          10 Kennewick                47-11  
 30 Santurova, Nikoleta       12 Moses Lake               44-03  
 31 Yussuf, Sado               9 Kennewick                37-09  
 
Girls Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Midili, Isabella          12 Southridge               99-05  
  2 Dyer, Kelly               11 Kennewick                96-09  
  3 Ines, Shelby              11 Kennewick                87-10  
  4 Akulang, Joyce            11 Chiawana                 82-02  
  5 Koelzer, Katy             12 Chiawana                 79-03  
  6 Ibarra, Lesly             12 Chiawana                 78-07  
  7 Wilder, Morgan            10 Kennewick                78-01  
  8 Artiga, Wenndy            11 Chiawana                 71-05  
  9 Evans, Mariah             12 Kennewick                66-05  
 10 Wilks, Madison            12 Moses Lake               63-06  
 11 Fackrell, Cherie          12 Moses Lake               63-03  
 12 Sanabia, Jackie           11 Moses Lake               62-08  
 13 Hogue, Jessica            12 Chiawana                 62-01  
 14 Lyons, Wynteria           11 Kamiakin                 61-02  
 15 Simmons, Elizabeth         9 Kennewick                60-05  
 16 Hollenback, Ruan          12 Southridge               60-01  
 17 Lakenya, Jennifer          9 Chiawana                 55-05  
 18 Calaway, Jorjia           11 Chiawana                 55-01  
 19 Williams, Victoria        11 Moses Lake               51-06  
 20 Thompson, Megan            9 Moses Lake               49-07  
 21 Johnson, Alex             11 Chiawana                 49-03  
 22 Hickman, MaryGrace        10 Chiawana                 48-09  
 23 Neri, Maria               10 Chiawana                 46-10  
 24 Powers, McKinley          10 Chiawana                 42-11  
 25 Julsrud, Inge             10 Moses Lake               40-11  
 26 Galeana, Debora            9 Moses Lake               34-05  
 27 Rosell, Kaya              12 Moses Lake               32-00  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Johnson, Parker            9 Moses Lake               12.05   1 
  2 Heitala, Kellen           10 Southridge               12.21   1 
  3 Lee, Tyce                 12 Kamiakin                 12.37   1 
  4 Cooper, Nick               9 Chiawana                 12.55   2 
  5 Yale, Brian                9 Southridge               12.59   1 
  6 Pope, Tanner               9 Southridge               12.62   1 
  7 Carpenter, Jamie           9 Moses Lake               12.63   6 
  8 Garza, Payton              9 Southridge               12.69   1 
  9 Keister-Munoz, Nick       10 Chiawana                 12.72   1 
 10 Osorio, Daniel            11 Kennewick                12.80   6 
 11 Anderson, Brady           10 Moses Lake               12.84   1 
 12 Sanchez, Jose             12 Kamiakin                 12.85   3 
 13 Zane, Brandon              9 Southridge               12.86   2 
 14 Hakke, Zade               10 Southridge               12.89   4 
 15 Hammermeister, Trever      9 Kennewick                12.93   2 
 16 Diaz, Kadin               10 Southridge               12.94   2 
 17 Delgado, Jesse            11 Chiawana                 12.96   3 
 18 Grandemange, Jeremie      12 Kamiakin                 12.99   3 
 18 Peterson, Jeffrey         10 Chiawana                 12.99   3 
 20 Kori, Awad                 9 Southridge               13.03   3 
 21 Mata, Jose                 9 Southridge               13.04   2 
 22 Schilz, Kylar             11 Chiawana                 13.08   4 
 23 Brunson, Roger             9 Southridge               13.10   4 
 24 Bradley, Preston          12 Moses Lake               13.12   4 
 25 Meise, Jacob              10 Kennewick                13.18   6 
 26 Santiago-Bernal, Margari  11 Chiawana                 13.20   3 
 27 Grigg, Conner              9 Southridge               13.30   3 
 28 Anderson, Jacob            9 Moses Lake               13.31   2 
 29 Hill, Forest              11 Southridge               13.33   3 
 30 Madrigal, Mario           11 Kamiakin                 13.37   4 
 31 Merrill, Korbin           10 Chiawana                 13.48   5 
 31 Stayrook, Andrew           9 Southridge               13.48   4 
 33 Williams, Christopher     11 Chiawana                 13.67   2 
 34 Ovreholdt, Cory           10 Southridge               13.68   6 
 35 Borisch, Samuel            9 Kamiakin                 13.80   4 
 36 Holle, Tanner             10 Kamiakin                 13.81   3 
 37 Vance, Austin             10 Chiawana                 13.90   4 
 38 Child, Brett              10 Kamiakin                 14.00   5 
 39 Barr, David                9 Kamiakin                 14.04   4 
 40 Meilink, tim              11 Kennewick                14.15   6 
 41 Moore, Eric                9 Kennewick                14.26   5 
 42 Flynn-Rosenberg, Devon    12 Southridge               14.32   6 
 43 Barney, Noah               9 Southridge               14.45   6 
 44 Craythorn, Austin          9 Kamiakin                 14.51   5 
 45 Gervais, Gavin             9 Southridge               14.61   5 
 46 Menendez, Jaime            9 Moses Lake               14.63   5 
 47 Barr, Revie               10 Kamiakin                 14.74   5 
 48 Cunninghanm, Trenton      10 Southridge               15.28   6 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lee, Tyce                 12 Kamiakin                 24.56   1 
  2 Carpenter, Jamie           9 Moses Lake               24.71   1 
  3 Ellsworth, Robert         11 Southridge               24.75   1 
  4 Pope, Tanner               9 Southridge               24.83   1 
  5 Keister-Munoz, Nick       10 Chiawana                 25.55   2 
  6 Rodriguez, Vince          12 Southridge               25.59   1 
  7 Grandemange, Jeremie      12 Kamiakin                 25.64   4 
  7 Garza, Payton              9 Southridge               25.64   1 
  9 Heitala, Kellen           10 Southridge               25.68   1 
 10 Vela, Edgar                9 Moses Lake               25.85   2 
 11 Zane, Brandon              9 Southridge               25.89   4 
 12 Sanchez, Daniel           10 Kamiakin                 26.07   3 
 13 Hammermeister, Trever      9 Kennewick                26.28   2 
 14 Delgado, Jesse            11 Chiawana                 26.42   2 
 15 Bradley, Preston          12 Moses Lake               26.61   3 
 16 Lewis, John                9 Moses Lake               26.69   4 
 17 Santiago-Bernal, Margari  11 Chiawana                 26.84   2 
 18 Peterson, Jeffrey         10 Chiawana                 26.86   3 
 19 Schilz, Kylar             11 Chiawana                 26.93   4 
 20 Kori, Awad                 9 Southridge               26.97   2 
 21 Anderson, Brady           10 Moses Lake               27.04   4 
 22 Grigg, Conner              9 Southridge               27.17   2 
 23 Williams, Christopher     11 Chiawana                 27.22   3 
 24 Manalastas, Chris         10 Southridge               28.44   3 
 25 Rodriguez, Mario           9 Kennewick                28.77   4 
 26 Moore, Eric                9 Kennewick                28.95   3 
 27 Barr, Revie               10 Kamiakin                 29.30   4 
 28 Barr, David                9 Kamiakin                 29.65   3 
 29 Rios, daniel               9 Southridge               29.88   3 
 30 Cunninghanm, Trenton      10 Southridge               31.14   3 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Walton, Lee                9 Kennewick                54.47   2 
  2 Ellsworth, Robert         11 Southridge               54.62   2 
  3 Carpenter, Jamie           9 Moses Lake               56.81   1 
  4 Rodriguez, Vince          12 Southridge               57.07   1 
  5 Yale, Brian                9 Southridge               57.14   1 
  6 Vela, Edgar                9 Moses Lake               57.92   1 
  7 Lee, Tyce                 12 Kamiakin                 58.43   1 
  8 Lopia, Bosco              11 Southridge               59.30   2 
  9 Pope, Andrew              10 Southridge             1:01.70   2 
 10 Pandber, Harkurin          9 Moses Lake             1:03.46   2 
 11 Gifford, Garret           11 Southridge             1:06.05   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ibrahim, Ahmed            10 Kamiakin               2:12.02  
  2 Paulson, Kevin            12 Kamiakin               2:12.80  
  3 Sanchez, Daniel           10 Kamiakin               2:13.31  
  4 Moll, Keenan              12 Kennewick              2:15.58  
  5 Glade, Cameron             9 Kamiakin               2:17.27  
  6 Davies, Levi               9 Kamiakin               2:19.18  
  7 Mckeown, Mark             12 Chiawana               2:20.49  
  8 Zurhoff, Thor             12 Southridge             2:21.15  
  9 Noor, Muhamud             10 Kamiakin               2:22.85  
 10 Davis, Prescott           11 Kennewick              2:23.25  
 11 Brooks, Ben                9 Kamiakin               2:25.69  
 12 Lafferty, Jonathan         9 Kamiakin               2:26.82  
 13 Stauffer, Eric            11 Chiawana               2:31.26  
 14 Rice, Colin               10 Kennewick              2:31.86  
 15 Mattinson, Alex           11 Kamiakin               2:35.14  
 16 Scoggin, Sterling         11 Southridge             2:39.46  
 17 Clubb, Aaron               9 Kamiakin               2:41.38  
 18 Deatherage, Jared          9 Kamiakin               2:42.14  
 19 Peale, Josh               11 Southridge             2:44.79  
 20 Wintle, Davis              9 Southridge             2:44.83  
 21 Linde, Nathan              9 Southridge             2:45.29  
 22 Peale, Connor              9 Southridge             2:57.90  
 23 Rodriguez, Gerardo        11 Kennewick              2:58.18  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Paulson, Kevin            12 Kamiakin               4:44.96  
  2 Ibrahim, Ahmed            10 Kamiakin               4:45.65  
  3 Kraal, Garrett            10 Kamiakin               4:47.39  
  4 Sanchez, Daniel           10 Kamiakin               4:47.40  
  5 Glade, Cameron             9 Kamiakin               4:53.55  
  6 Brooks, Ben                9 Kamiakin               5:04.72  
  7 Christianson, Brent       10 Kamiakin               5:05.02  
  8 Davies, Levi               9 Kamiakin               5:07.96  
  9 Harrison, Luke             9 Kamiakin               5:09.26  
 10 Noor, Muhamud             10 Kamiakin               5:09.29  
 11 Beswick, Trevor           10 Kamiakin               5:11.21  
 12 Mattinson, Alex           11 Kamiakin               5:12.34  
 13 Stauffer, Eric            11 Chiawana               5:15.17  
 14 Lafferty, Jonathan         9 Kamiakin               5:20.54  
 15 Docken, Quinten           12 Southridge             5:22.83  
 16 Mckeown, Mark             12 Chiawana               5:25.22  
 17 Bennett, Austin           11 Kamiakin               5:35.98  
 18 Zurhoff, Thor             12 Southridge             5:39.49  
 19 Drollinger, Triston       10 Southridge             5:41.97  
 20 Scoggin, Sterling         11 Southridge             5:44.64  
 21 Clubb, Aaron               9 Kamiakin               5:45.19  
 22 Deatherage, Jared          9 Kamiakin               5:45.94  
 23 Linde, Nathan              9 Southridge             5:56.31  
 24 Wybourne, Henry           11 Southridge             5:57.56  
 25 Wintle, Davis              9 Southridge             6:10.56  
 26 Peale, Josh               11 Southridge             6:12.10  
 27 Chidester, Samuel          9 Chiawana               6:12.25  
 28 Peale, Connor              9 Southridge             6:16.77  
 29 Cesca, Samuel              9 Kamiakin               6:17.91  
 30 Rodriguez, Gerardo        11 Kennewick              6:25.83  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sturtevant, James         12 Chiawana              10:52.23  
  2 Docken, Quinten           12 Southridge            11:17.70  
  3 Davis, Prescott           11 Kennewick             11:52.28  
  4 Drollinger, Triston       10 Southridge            12:02.95  
  5 Rice, Colin               10 Kennewick             12:27.16  
  6 Gifford, Garret           11 Southridge            12:47.02  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brandon, Casey            10 Kamiakin                 18.22   2 
  2 Lundgren, William         12 Kennewick                18.43   2 
  3 Rhea, Noah                 9 Kamiakin                 19.22   2 
  4 Anderson, Jacob            9 Moses Lake               19.70   2 
  5 Pope, Andrew              10 Southridge               19.90   2 
  6 Madrigal, Mario           11 Kamiakin                 20.51   1 
  7 Morris, Anthony            9 Moses Lake               20.58   1 
  8 Bergman, Ryan             11 Kamiakin                 20.59   1 
  9 VanWinkle, Nathanael       9 Moses Lake               21.31   1 
 10 Hoitink, Matthew          12 Southridge               22.66   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rhea, Noah                 9 Kamiakin                 46.88   1 
  2 Brandon, Casey            10 Kamiakin                 46.89   1 
  3 Lundgren, William         12 Kennewick                48.51   2 
  4 Morris, Anthony            9 Moses Lake               48.69   1 
  5 Anderson, Jacob            9 Moses Lake               48.86   1 
  6 Bergman, Ryan             11 Kamiakin                 50.43   2 
  7 Madrigal, Mario           11 Kamiakin                 50.68   1 
  8 Phillips, Steven          11 Chiawana                 51.58   2 
  9 Strophy, Robert            9 Moses Lake               51.64   2 
 10 Bowser, Ming               9 Moses Lake               53.54   2 
 11 Pope, Andrew              10 Southridge               55.60   1 
 12 Alaniz, Dominic            9 Moses Lake               57.20   2 
 13 Benavidez, Jacob           9 Moses Lake             1:02.99   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Southridge  'B'                                      x47.89  
  2 Chiawana  'A'                                         48.34  
  3 Kamiakin  'A'                                         49.32  
  4 Southridge  'D'                                      x50.12  
  5 Chiawana  'B'                                        x50.70  
  6 Southridge  'A'                                       51.02  
  7 Southridge  'C'                                      x52.25  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Southridge  'A'                                     3:59.00  
 -- Kamiakin  'B'                                            NT  
 -- Chiawana  'A'                                            NT  
 -- Kamiakin  'A'                                            NT  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ruiz, Cortez               9 Chiawana               6-00.00  
  2 Crowell, Ben              10 Moses Lake             5-08.00  
  3 Rexus, Brendan            11 Kamiakin               5-06.00  
  4 Meise, Jacob              10 Kennewick              5-04.00  
  5 Lopia, Bosco              11 Southridge             5-02.00  
  5 Delong, Tyler             12 Moses Lake             5-02.00  
  7 Holle, Tanner             10 Kamiakin               5-00.00  
  7 Kori, Awad                 9 Southridge             5-00.00  
  7 Moll, Keenan              12 Kennewick              5-00.00  
  7 Menendez, Jaime            9 Moses Lake             5-00.00  
 -- Morris, Anthony            9 Moses Lake                  NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mendoza, Victor           12 Kamiakin              11-00.00  
  1 Bergman, Ryan             11 Kamiakin              11-00.00  
  3 Meilink, tim              11 Kennewick              9-06.00  
  4 Mata, Jose                 9 Southridge             9-00.00  
  5 Ursua, Saban              10 Kennewick              8-06.00  
  6 Cazier, Josiah            10 Chiawana               8-00.00  
  6 Carver, Chance            10 Chiawana               8-00.00  
  8 Osorio, Daniel            11 Kennewick              7-06.00  
  8 Lopez, Jorge              11 Chiawana               7-06.00  
 -- Vance, Austin             10 Chiawana                    NH  
 -- Wood, Cody                10 Moses Lake                  NH  
 -- Craythorn, Austin          9 Kamiakin                    NH  
 -- Grandemange, Jeremie      12 Kamiakin                    NH  
 -- Chidester, Samuel          9 Chiawana                    NH  
 -- Stayrook, Andrew           9 Southridge                  NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Parker            9 Moses Lake            19-02.00  
  2 Crowell, Ben              10 Moses Lake            19-00.00  
  3 Ursua, Saban              10 Kennewick             17-11.00  
  4 Rhea, Noah                 9 Kamiakin              17-08.50  
  5 Brandon, Casey            10 Kamiakin              17-05.00  
  6 Lee, Tyce                 12 Kamiakin              17-04.00  
  6 Madrigal, Mario           11 Kamiakin              17-04.00  
  8 Lundgren, William         12 Kennewick             17-01.00  
  9 Cooper, Nick               9 Chiawana              16-09.50  
 10 Bergman, Ryan             11 Kamiakin              16-07.00  
 11 Santiago-Bernal, Margari  11 Chiawana              16-06.00  
 12 Keister-Munoz, Nick       10 Chiawana              16-05.50  
 13 Holle, Tanner             10 Kamiakin              16-04.00  
 14 Child, Brett              10 Kamiakin              16-00.00  
 14 Quam, Brandon             11 Southridge            16-00.00  
 16 Merrill, Korbin           10 Chiawana              15-11.00  
 17 Strophy, Robert            9 Moses Lake            14-06.50  
 18 Peterson, Jeffrey         10 Chiawana              14-02.00  
 19 Gomez, Jorge               9 Kennewick             13-03.00  
 20 Flynn-Rosenberg, Devon    12 Southridge            12-09.00  
 21 Alaniz, Dominic            9 Moses Lake            11-11.50  
 22 Delong, Tyler             12 Moses Lake            10-06.50  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bradley, Preston          12 Moses Lake            37-05.00  
  2 Johnson, Parker            9 Moses Lake            37-01.00  
  3 Ruiz, Cortez               9 Chiawana              36-11.00  
  4 Mendoza, Victor           12 Kamiakin              36-08.00  
  5 Crowell, Ben              10 Moses Lake            35-10.50  
  6 Rexus, Brendan            11 Kamiakin              35-05.75  
  7 Hakke, Zade               10 Southridge            35-04.50  
  8 Quam, Brandon             11 Southridge            34-08.75  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tolliver, T.J.            12 Kamiakin              41-11.00  
  2 Sullins, Jacob            12 Kennewick             39-05.00  
  3 Titus, Dillon             12 Southridge            38-01.00  
  4 Moll, Keenan              12 Kennewick             37-07.00  
  5 Wybourne, Henry           11 Southridge            36-05.00  
  6 Maughn, Kayden            10 Chiawana              35-09.00  
  7 Garza, Isaias             11 Chiawana              35-03.00  
  8 Patten, Brook             12 Kamiakin              35-02.00  
  9 Pink, Todd                   Kennewick             35-00.50  
 10 Huisingh, Caleb           12 Chiawana              34-10.50  
 11 Ward, Ty                  10 Southridge            34-10.00  
 12 Farrel, Dennis            11 Chiawana              34-07.00  
 13 Fellows, Quincy           12 Kamiakin              34-05.50  
 14 Wyborney, Brett            9 Kamiakin              34-00.50  
 15 Meise, Jacob              10 Kennewick             33-10.50  
 16 Merrill, Korbin           10 Chiawana              33-03.50  
 17 Parker, Dalton            12 Southridge            32-08.50  
 18 Delamora, Miguel          12 Chiawana              32-08.00  
 19 Shestock, William         11 Moses Lake            32-03.00  
 20 Ovreholdt, Cory           10 Southridge            32-02.50  
 21 Roemling, Cory             9 Southridge            32-01.50  
 21 Lazona, Alex              10 Southridge            32-01.50  
 23 Phillips, Steven          11 Chiawana              31-01.00  
 24 Leavitt, Reece            10 Moses Lake            30-11.00  
 25 Manalastas, Chris         10 Southridge            30-08.50  
 26 Marboe, Jeremy             9 Kamiakin              30-07.25  
 27 Ornelas, Brad              9 Kennewick             30-07.00  
 28 Beyer, Austin              9 Southridge            30-04.00  
 29 Huppe, Tucker             10 Kamiakin              30-00.00  
 30 Meng, Jonathon            12 Kamiakin              29-09.00  
 31 Gervais, Gavin             9 Southridge            29-06.00  
 32 Garcia, Ryan              12 Chiawana              29-05.00  
 33 Reading, River            11 Kamiakin              29-03.00  
 34 Bennett, Dominik          11 Kennewick             27-08.00  
 35 Gonzales, Nickolas        10 Moses Lake            27-07.50  
 36 Scott, Shawn               9 Moses Lake            27-00.50  
 36 Kirima, Andrew            10 Southridge            27-00.50  
 38 Garcia, Xavier            11 Kamiakin              26-07.50  
 39 Gonzales, Alexander       10 Chiawana              25-05.50  
 40 Woods, Austin              9 Southridge            25-01.50  
 41 Beck, Cory                10 Moses Lake            25-00.00  
 41 Benavidez, Jacob           9 Moses Lake            25-00.00  
 43 Pirtle, Isaiah             9 Kamiakin              22-10.50  
 44 Barney, Noah               9 Southridge            22-09.00  
 45 Flynn-Rosenberg, Quinton  10 Southridge            21-06.00  
 46 Garcia, MacArthur         12 Chiawana              20-04.00  
 47 Aguilar, Victor           12 Chiawana              18-04.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fellows, Quincy           12 Kamiakin                118-07  
  2 Meng, Jonathon            12 Kamiakin                109-06  
  3 Titus, Dillon             12 Southridge              102-11  
  4 Raebel, Ethan             10 Kennewick               102-02  
  5 Walton, Lee                9 Kennewick               100-08  
  6 Maughn, Kayden            10 Chiawana                 98-08  
  7 Wyborney, Brett            9 Kamiakin                 98-01  
  7 Garza, Isaias             11 Chiawana                 98-01  
  9 Ornelas, Brad              9 Kennewick                95-04  
 10 Shestock, William         11 Moses Lake               94-09  
 11 Pink, Todd                   Kennewick                94-03  
 12 Wybourne, Henry           11 Southridge               90-07  
 13 Farrel, Dennis            11 Chiawana                 89-05  
 14 Patten, Brook             12 Kamiakin                 88-08  
 15 Sullins, Jacob            12 Kennewick                87-02  
 16 Lauvrak, Kevin            11 Kennewick                83-10  
 17 Gonzales, Alexander       10 Chiawana                 83-05  
 18 Ward, Ty                  10 Southridge               82-10  
 19 Garcia, Ryan              12 Chiawana                 82-05  
 20 Roemling, Cory             9 Southridge               81-09  
 21 Phillips, Steven          11 Chiawana                 80-11  
 22 Marboe, Jeremy             9 Kamiakin                 78-08  
 23 Bennett, Dominik          11 Kennewick                77-07  
 24 Delamora, Miguel          12 Chiawana                 77-02  
 25 Lazona, Alex              10 Southridge               74-00  
 26 Embrey, Frankie           11 Kennewick                72-01  
 27 Garcia, Xavier            11 Kamiakin                 71-01  
 28 Gervais, Gavin             9 Southridge               68-00  
 29 Scott, Shawn               9 Moses Lake               63-08  
 30 Gomez, Jorge               9 Kennewick                62-01  
 31 Pirtle, Isaiah             9 Kamiakin                 61-06  
 32 Aguilar, Victor           12 Chiawana                 60-00  
 33 Barney, Noah               9 Southridge               57-11  
 34 Woods, Austin              9 Southridge               57-05  
 35 Garcia, MacArthur         12 Chiawana                 54-10  
 
Boys Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Delamora, Miguel          12 Chiawana                133-11  
  2 Sprague, Jeremiah         11 Kennewick               127-10  
  3 Shestock, William         11 Moses Lake              124-09  
  4 Reading, River            11 Kamiakin                123-00  
  5 Titus, Dillon             12 Southridge              122-03  
  6 Beyer, Austin              9 Southridge              117-05  
  7 Raebel, Ethan             10 Kennewick               114-02  
  7 Phillips, Steven          11 Chiawana                114-02  
  9 Parker, Dalton            12 Southridge              112-00  
 10 Benavidez, Jacob           9 Moses Lake              109-03  
 11 Garza, Isaias             11 Chiawana                107-08  
 12 Lauvrak, Kevin            11 Kennewick               107-07  
 13 Farrel, Dennis            11 Chiawana                107-06  
 14 Gonzales, Barret          12 Moses Lake              106-03  
 15 Vanlaethem, Jared         10 Moses Lake              100-02  
 16 Ovreholdt, Cory           10 Southridge               99-05  
 17 Hoitink, Matthew          12 Southridge               95-03  
 18 Borisch, Samuel            9 Kamiakin                 93-01  
 19 Maughn, Kayden            10 Chiawana                 87-07  
 20 Morris, Anthony            9 Moses Lake               87-06  
 21 Docken, Hayden             9 Kennewick                77-02  
 22 Garcia, Ryan              12 Chiawana                 69-01  
 23 Ward, Ty                  10 Southridge               63-07  
 24 Lazona, Alex              10 Southridge               62-08  
 25 Embrey, Frankie           11 Kennewick                60-11  
 26 Garcia, MacArthur         12 Chiawana                 56-11  
 27 Woods, Cody                  Moses Lake               49-06  
 28 Woods, Austin              9 Southridge               42-04  
 29 Gonzales, Alexander       10 Chiawana                 35-09  
 30 Aguilar, Victor           12 Chiawana                 32-06