Licensed to Eisenhower High School     HY-TEK's Meet Manager 4/22/2010 07:42 PM
                   CBBN Track & Field Dual Meet - 4/22/2010                    
                  Eisenhower, Pasco, Southridge and Kennewick                  
                             Kennewick High School                             
 
                      Dual Meet Scores - Through Event 35                      
 
                                     Women                                     
                    Eisenhower  110.00     40.00 Kennewick                     
                    Eisenhower  113.00     32.00 Pasco                         
                    Southridge   75.00     69.00 Eisenhower                    
                     Kennewick   84.00     55.00 Pasco                         
                    Southridge  118.00     32.00 Kennewick                     
                    Southridge  113.00     30.00 Pasco                         
 
                                      Men                                      
                    Eisenhower   74.00     67.00 Kennewick                     
                         Pasco   76.00     65.00 Eisenhower                    
                    Southridge   95.00     49.00 Eisenhower                    
                         Pasco   87.99     54.00 Kennewick                     
                    Southridge  107.00     38.00 Kennewick                     
                    Southridge   83.00     62.00 Pasco                         


                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  2739 Yale, Jason         12 Southridge               15.78   2 
  2  2714 Heaston, Brad       12 Southridge               15.87   2 
  3  2665 Moulton, Lee        12 Pasco                    16.66   2 
  4  2722 Montgomery, Rylan   12 Southridge               17.08   2 
  5  2727 Phenneger, Sean     11 Southridge               17.35   2 
  6  2635 Simpson, Bodie       9 Kennewick                17.39   2 
  7  2585 Hino, Andrew        10 Eisenhower               18.10   2 
  8  2596 Sadeddin, Michael   10 Eisenhower               20.66   1 
  9  2594 Rehfield, Braedon    9 Eisenhower               20.86   1 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2642 Gilmore, Kendell    12 Pasco                    16.63   2 
  2  2682 Floyd, Erica        11 Southridge               17.20   2 
  3  2548 Bravo, Katherine    11 Eisenhower               17.59   2 
  4  2688 Meyer, Danyelle     11 Southridge               18.15   2 
  5  2689 Minton-Valley, Mac  12 Southridge               18.37   2 
  6  2559 Guilland, Casey     11 Eisenhower               18.83   2 
  7  2562 Kinney, Megan       12 Eisenhower               19.09   2 
  8  2677 Cancado, Carla      12 Southridge               19.25   2 
  9  2608 Ines, Shelby         9 Kennewick                20.94   1 
 10  2613 Moreno, Ericka       9 Kennewick                21.08   1 
 
Event 3  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2651 Avery, Marques      12 Pasco                    11.48   2 
  2  2671 Search, Brandon     11 Pasco                    11.63   2 
  3  2658 Lamb, Devante       11 Pasco                    11.75   2 
  4  2583 Esparza, Mike       11 Eisenhower               11.80   2 
  5  2735 Snider, John        11 Southridge               11.81   2 
  6  2713 Haueter, Chris      10 Southridge               11.90   2 
  7  2726 Palmer, Dallin      11 Southridge               11.96   1 
  8  2669 Sapp, Anthony       12 Pasco                    12.01   2 
  9  2729 Richards, Joshua    10 Southridge               12.04   2 
 10  2619 Ayala, Fernando     11 Kennewick                12.05   1 
 11  2638 Thompson, Rowdy     10 Kennewick                12.14   1 
 12  2600 Thai, Nelson        11 Eisenhower               12.74   1 
 13  2589 Livingston, Mikal    9 Eisenhower               12.77   1 
 14  2634 Sharp, Travis       12 Kennewick                12.99   1 
 --  2632 Reining, Chase      10 Kennewick               X12.15   1 
 
Event 4  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2698 Upton, LaQuilla     12 Southridge               12.50   2 
  2  2551 Campbell, Shanai    12 Eisenhower               12.67   2 
  3  2695 Smith, Andrea       11 Southridge               12.77   2 
  4  2546 Arnold, McKenzie    11 Eisenhower               12.96   2 
  5  2677 Cancado, Carla      12 Southridge               13.41   1 
  6  2607 Ines, Jacqueline     9 Kennewick                13.44   2 
  7  2568 Sanford, Destiny     9 Eisenhower               13.45   2 
  8  2645 Rodriguez, Janette  12 Pasco                    13.57   2 
  9  2683 Griffiths, Kamree    9 Southridge               13.63   1 
 10  2603 Clinton, Sophia      9 Kennewick                13.77   1 
 11  2611 Malito, Reina       12 Kennewick                13.79   2 
 12  2565 Mendoza, Enedina     9 Eisenhower               14.16   1 
 
Event 5  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2598 Simison, Bryan      12 Eisenhower             4:28.04  
  2  2597 Silva, German       11 Eisenhower             4:31.78  
  3  2732 Seiler, Nathan      12 Southridge             4:34.87  
  4  2707 Cravens, Colby      12 Southridge             4:48.57  
  5  2601 Troianello, Peter   11 Eisenhower             4:53.57  
  6  2734 Smith, Aaron        11 Southridge             4:54.28  
  7  2581 Dominguez, Delfino   9 Eisenhower             4:55.79  
  8  2633 Schoenwald, Ty      11 Kennewick              4:56.43  
  9  2653 Foust, Daniel       12 Pasco                  4:57.50  
 10  2719 Lugenbeal, Isaac    10 Southridge             5:10.58  
 11  2627 Moll, Keenan        11 Kennewick              5:22.29  
 12  2660 Lazaro, Mario       11 Pasco                  5:24.33  
 13  2636 Szendre, Joseph     11 Kennewick              5:33.47  
 
Event 6  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2554 Chavez, Mayra       10 Eisenhower             5:34.84  
  2  2567 Penaloza, Berenice  11 Eisenhower             5:40.45  
  3  2570 Sheffield, Kirsten  12 Eisenhower             5:42.80  
  4  2676 Butler, Emily       11 Southridge             5:45.16  
  5  2679 Dahl, Rachel        10 Southridge             5:57.16  
  6  2606 Hempel, Katherine   12 Kennewick              6:05.83  
  7  2566 Montoya, Lisa       10 Eisenhower             6:07.62  
  8  2616 Schmitz, Melissa     9 Kennewick              6:10.10  
 
Event 7  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pasco  'A'                                            44.70  
     1) 2673 Wilborn, Austin 12         2) 2658 Lamb, Devante 11          
     3) 2667 Powell, Presley 10         4) 2669 Sapp, Anthony 12          
  2 Southridge  'A'                                       45.19  
     1) 2738 Upton, Jorden 12           2) 2718 Lee, Jonathan 12          
     3) 2726 Palmer, Dallin 11          4) 2735 Snider, John 11           
  3 Kennewick  'A'                                        45.82  
     1) 2628 Moreno, Steven 12          2) 2632 Reining, Chase 10         
     3) 2638 Thompson, Rowdy 10         4) 2635 Simpson, Bodie 9          
  4 Southridge  'B'                                      x45.83  
     1) 2729 Richards, Joshua 10        2) 2703 Cabrera, Elvin 10         
     3) 2711 Harris, Quinn 10           4) 2713 Haueter, Chris 10         
  5 Eisenhower  'A'                                       46.82  
     1) 2583 Esparza, Mike 11           2) 2586 Hino, Jacob 10            
     3) 2589 Livingston, Mikal 9        4) 2585 Hino, Andrew 10           
 
Event 8  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kennewick  'A'                                        53.75   hand time
     1) 2603 Clinton, Sophia 9          2) 2607 Ines, Jacqueline 9        
     3) 2611 Malito, Reina 12           4) 2612 Moon, Hannah 11           
 -- Eisenhower  'A'                                        XDNF  
     1) 2563 Klingele, Beth 10          2) 2546 Arnold, McKenzie 11       
     3) 2547 Blanchard, Lizzie 10       4) 2551 Campbell, Shanai 12       
 
Event 9  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2651 Avery, Marques      12 Pasco                    52.39   2 
  2  2667 Powell, Presley     10 Pasco                    52.40   2 
  3  2628 Moreno, Steven      12 Kennewick                52.93   2 
  4  2728 Quam, Addison       11 Southridge               53.23   2 
  5  2717 Konzek, Aaron       12 Southridge               53.42   2 
  6  2577 Cummings, Timothy   11 Eisenhower               53.82   2 
  7  2592 Peone, Grey         10 Eisenhower               55.29   1 
  8  2631 Ramos, Devvon        9 Kennewick                55.60   2 
  9  2736 Sommer, Keaton      11 Southridge               57.20   2 
 10  2575 Acevedo, Andrez      9 Eisenhower               59.88   1 
 
Event 10  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2699 Wallace, Jenna      12 Southridge             1:01.91   2 
  2  2645 Rodriguez, Janette  12 Pasco                  1:02.33   1 
  3  2618 Whitstocken, Angel  10 Kennewick              1:03.60   2 
  4  2556 Freeman, Rachel     10 Eisenhower             1:03.73   2 
  5  2641 Everson, Missy      12 Pasco                  1:04.84   2 
  6  2680 Dickman, Gina       12 Southridge             1:05.84   2 
  7  2564 Mares, Brianna      11 Eisenhower             1:07.47   2 
  8  2697 Snider, Michelle     9 Southridge             1:07.75   2 
  9  2687 McFall, Kinsey      11 Southridge             1:09.63   1 
 10  2557 Garcia, Julia        9 Eisenhower             1:10.41   1 
 11  2569 Santacruz, Selena    9 Eisenhower             1:11.68   2 
 
Event 11  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2739 Yale, Jason         12 Southridge               40.95   2 
  2  2671 Search, Brandon     11 Pasco                    41.76   2 
  3  2635 Simpson, Bodie       9 Kennewick                43.22   2 
  4  2714 Heaston, Brad       12 Southridge               43.64   2 
  5  2665 Moulton, Lee        12 Pasco                    44.75   2 
  6  2593 Redding, Andy       12 Eisenhower               46.91   1 
  7  2585 Hino, Andrew        10 Eisenhower               47.20   2 
  8  2722 Montgomery, Rylan   12 Southridge               47.23   2 
  9  2596 Sadeddin, Michael   10 Eisenhower               47.52   1 
 10  2637 Tejada, Cesar       10 Kennewick                48.88   1 
 11  2594 Rehfield, Braedon    9 Eisenhower               49.91   1 
 
Event 12  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2548 Bravo, Katherine    11 Eisenhower               47.60   2 
  2  2682 Floyd, Erica        11 Southridge               51.08   2 
  3  2642 Gilmore, Kendell    12 Pasco                    52.80   2 
  4  2688 Meyer, Danyelle     11 Southridge               53.23   2 
  5  2689 Minton-Valley, Mac  12 Southridge               54.50   2 
  6  2559 Guilland, Casey     11 Eisenhower               54.62   2 
  7  2562 Kinney, Megan       12 Eisenhower               55.39   2 
  8  2605 Harrod, Kim         10 Kennewick                57.63   1 
  9  2610 Law, Kareen         11 Kennewick                58.81   1 
 
Event 13  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2724 Olivas, Quinton     12 Southridge             1:58.64  
  2  2577 Cummings, Timothy   11 Eisenhower             1:58.83  
  3  2597 Silva, German       11 Eisenhower             2:01.38  
  4  2709 Gonzales, Adrian    12 Southridge             2:05.81  
  5  2601 Troianello, Peter   11 Eisenhower             2:12.16  
  6  2653 Foust, Daniel       12 Pasco                  2:13.32  
  7  2581 Dominguez, Delfino   9 Eisenhower             2:14.80  
  8  2716 Holladay, Bram      11 Southridge             2:20.93  
  9  2702 Burnett, Antonio     9 Southridge             2:21.56  
 10  2627 Moll, Keenan        11 Kennewick              2:25.05  
 11  2660 Lazaro, Mario       11 Pasco                  2:27.83  
 12  2620 Davis, Prescott      9 Kennewick              2:34.65  
 
Event 14  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2649 Vander Malle, Mari  12 Pasco                  2:20.62  
  2  2554 Chavez, Mayra       10 Eisenhower             2:23.72  
  3  2570 Sheffield, Kirsten  12 Eisenhower             2:28.45  
  4  2692 Odegard, Ashlee     12 Southridge             2:29.89  
  5  2606 Hempel, Katherine   12 Kennewick              2:37.22  
  6  2694 Sanders, Emma        9 Southridge             2:42.82  
  7  2566 Montoya, Lisa       10 Eisenhower             2:50.78  
  8  2573 Thomas, Lindsy      11 Eisenhower             2:54.41  
  9  2609 James, Anais         9 Kennewick              3:04.80  
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2651 Avery, Marques      12 Pasco                    23.17   2 
  2  2673 Wilborn, Austin     12 Pasco                    23.38   2 
  3  2583 Esparza, Mike       11 Eisenhower               23.41   2 
  4  2628 Moreno, Steven      12 Kennewick                23.59   2 
  5  2667 Powell, Presley     10 Pasco                    23.61   2 
  6  2735 Snider, John        11 Southridge               23.74   2 
  7  2669 Sapp, Anthony       12 Pasco                    23.91   1 
  8  2726 Palmer, Dallin      11 Southridge               24.07   1 
  9  2619 Ayala, Fernando     11 Kennewick                24.28   1 
 10  2631 Ramos, Devvon        9 Kennewick                24.49   2 
 11  2711 Harris, Quinn       10 Southridge               24.73   1 
 12  2589 Livingston, Mikal    9 Eisenhower               25.55   1 
 13  2592 Peone, Grey         10 Eisenhower               25.68   1 
 14  2575 Acevedo, Andrez      9 Eisenhower               27.01   1 
 
Event 16  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2698 Upton, LaQuilla     12 Southridge               26.26   2 
  2  2695 Smith, Andrea       11 Southridge               26.88   2 
  3  2546 Arnold, McKenzie    11 Eisenhower               27.11   2 
  4  2563 Klingele, Beth      10 Eisenhower               28.13   1 
  5  2677 Cancado, Carla      12 Southridge               28.14   1 
  6  2645 Rodriguez, Janette  12 Pasco                    28.26   2 
  7  2568 Sanford, Destiny     9 Eisenhower               28.36   2 
  8  2641 Everson, Missy      12 Pasco                    28.71   2 
  9  2683 Griffiths, Kamree    9 Southridge               29.48   2 
 10  2614 Najera, Jordania     9 Kennewick                29.73   1 
 11  2553 Chavez, Aranza      11 Eisenhower               30.97   1 
 
Event 17  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2598 Simison, Bryan      12 Eisenhower             9:44.75  
  2  2737 Sturdefant, Kyle    12 Southridge             9:51.24  
  3  2595 Rodriquez, Jaziel   10 Eisenhower            10:03.67  
  4  2602 Vargas, Santos      10 Eisenhower            10:17.12  
  5  2732 Seiler, Nathan      12 Southridge            10:22.77  
  6  2728 Quam, Addison       11 Southridge            10:22.99  
  7  2654 Gorbatyuk, Sergey   10 Pasco                 10:28.27  
  8  2633 Schoenwald, Ty      11 Kennewick             10:35.54  
  9  2580 Diaz, Dennis        12 Eisenhower            10:56.55  
 
Event 18  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2567 Penaloza, Berenice  11 Eisenhower            13:17.46  
  2  2570 Sheffield, Kirsten  12 Eisenhower            13:17.74  
  3  2679 Dahl, Rachel        10 Southridge            13:19.36  
  4  2676 Butler, Emily       11 Southridge            13:28.11  
  5  2552 Cardon, Kylee        9 Eisenhower            14:03.84  
  6  2616 Schmitz, Melissa     9 Kennewick             14:58.08  
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Southridge  'A'                                     1:47.74  
     1) 2682 Floyd, Erica 11            2) 2699 Wallace, Jenna 12         
     3) 2695 Smith, Andrea 11           4) 2698 Upton, LaQuilla 12        
  2 Eisenhower  'A'                                     1:49.32  
     1) 2563 Klingele, Beth 10          2) 2546 Arnold, McKenzie 11       
     3) 2548 Bravo, Katherine 11        4) 2547 Blanchard, Lizzie 10      
 -- Kennewick  'A'                                           DQ   exchange zone violat
     1) 2612 Moon, Hannah 11            2) 2607 Ines, Jacqueline 9        
     3) 2606 Hempel, Katherine 12       4) 2614 Najera, Jordania 9        
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Southridge  'A'                                     3:37.09  
     1) 2717 Konzek, Aaron 12           2) 2728 Quam, Addison 11          
     3) 2737 Sturdefant, Kyle 12        4) 2724 Olivas, Quinton 12        
  2 Eisenhower  'A'                                     3:40.02  
     1) 2589 Livingston, Mikal 9        2) 2592 Peone, Grey 10            
     3) 2597 Silva, German 11           4) 2577 Cummings, Timothy 11      
  3 Pasco  'A'                                          3:40.87  
     1) 2651 Avery, Marques 12          2) 2672 Whitby, Bevin 12          
     3) 2669 Sapp, Anthony 12           4) 2667 Powell, Presley 10        
  4 Kennewick  'A'                                      3:42.82  
     1) 2635 Simpson, Bodie 9           2) 2624 Leavitt, Bryce 10         
     3) 2631 Ramos, Devvon 9            4) 2628 Moreno, Steven 12         
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Eisenhower  'A'                                     4:14.93  
     1) 2556 Freeman, Rachel 10         2) 2570 Sheffield, Kirsten 12     
     3) 2548 Bravo, Katherine 11        4) 2554 Chavez, Mayra 10          
  2 Southridge  'A'                                     4:20.17  
     1) 2692 Odegard, Ashlee 12         2) 2685 Jackson, Tammy 12         
     3) 2680 Dickman, Gina 12           4) 2699 Wallace, Jenna 12         
  3 Southridge  'B'                                    x4:46.58  
     1) 2689 Minton-Valley, Mackenzie 1 2) 2688 Meyer, Danyelle 11        
     3) 2679 Dahl, Rachel 10            4) 2676 Butler, Emily 11          
  4 Kennewick  'A'                                      4:53.97  
     1) 2609 James, Anais 9             2) 2612 Moon, Hannah 11           
     3) 2606 Hempel, Katherine 12       4) 2605 Harrod, Kim 10            
 
Event 22  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2599 Soto, Abel          11 Eisenhower              137-03  
  2  2634 Sharp, Travis       12 Kennewick               136-00  
  3  2672 Whitby, Bevin       12 Pasco                   120-01  
  4  2733 Smith, Aaran        12 Southridge              113-03  
  5  2657 Kreider, Zachary     9 Pasco                   112-11  
  6  2591 Murchie, Alex       11 Eisenhower              111-05  
  7  2588 Lakey, Alex         11 Eisenhower              102-03  
  8  2725 Osborne, Caleb      11 Southridge              102-02  
  9  2579 DeLeon, Luis        11 Eisenhower              101-09  
 10  2655 Guzman, Jose        12 Pasco                   100-08  
 11  2621 Espiritu, Adrian    11 Kennewick                97-08  
 12  2715 Hirai, Broderick    12 Southridge               95-08  
 13  2712 Haste, Greg         12 Southridge               94-06  
 14  2675 Wisse, Travis       12 Pasco                    94-03  
 15  2701 Brinkworth, Austin  11 Southridge               94-02  
 16  2630 Ramirez, Demetrio   11 Kennewick                93-06  
 17  2659 Landry, Demetrius   11 Pasco                    92-06  
 --  2590 Marchand, Evan      12 Eisenhower                  ND  
 
Event 23  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2550 Bush, Jessica       12 Eisenhower              126-07  
  2  2604 Coleman, Kaytlyn    11 Kennewick               113-11  
  3  2691 Murillo, Emma       12 Southridge              105-10  
  4  2574 Williams, Ewieona   10 Eisenhower              104-11  
  5  2648 Stephens, Jasmine   12 Pasco                   100-00  
  6  2605 Harrod, Kim         10 Kennewick                98-06  
  7  2561 Johnston, Carrie    11 Eisenhower               95-11  
  8  2616 Schmitz, Melissa     9 Kennewick               J95-11  
  9  2641 Everson, Missy      12 Pasco                    89-02  
 10  2617 Taimani, Panisesi    9 Kennewick                86-07  
 11  2646 Roth, Virginia      12 Pasco                    79-08  
 12  2678 Clark, Erin         10 Southridge               79-03  
 13  2647 Silvers, Hailey     12 Pasco                    79-02  
 14  2571 Smart, Anne         12 Eisenhower               77-05  
 15  2693 Sanchez, Alisha     10 Southridge               76-09  
 16  2615 Sandoval, Lizeth    11 Kennewick                67-02  
 17  2560 Hein, Shelby        10 Eisenhower               65-10  
 18  2681 Eckerdt, Kaitlyn    11 Southridge               57-08  
 19  2686 Jupic, Ksenija      10 Southridge               56-11  
 
Event 24  Boys Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2634 Sharp, Travis       12 Kennewick               171-06  
  2  2668 Price, Jacob        12 Pasco                166-08.50  
  3  2739 Yale, Jason         12 Southridge              159-06  
  4  2727 Phenneger, Sean     11 Southridge           152-02.50  
  5  2733 Smith, Aaran        12 Southridge              143-07  
  6  2721 Meyer, Steve        11 Southridge           134-04.50  
  7  2579 DeLeon, Luis        11 Eisenhower              133-05  
  8  2582 Easter, Jason       10 Eisenhower              128-00  
  9  2590 Marchand, Evan      12 Eisenhower           127-06.50  
 10  2666 Newell, Bryson      12 Pasco                   124-01  
 11  2672 Whitby, Bevin       12 Pasco                   122-11  
 12  2662 Longstreet, Benjam  10 Pasco                122-02.50  
 13  2637 Tejada, Cesar       10 Kennewick               121-06  
 14  2665 Moulton, Lee        12 Pasco                   120-00  
 15  2584 Gonzalez, Cristian  11 Eisenhower              108-11  
 16  2630 Ramirez, Demetrio   11 Kennewick               104-07  
 17  2578 De La Rosa, Franci  12 Eisenhower              103-10  
 18  2639 Williams, Seth      10 Kennewick             99-06.50  
 19  2626 Meilink, Mikel      10 Kennewick                63-05  
 
Event 25  Girls Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2691 Murillo, Emma       12 Southridge              117-03  
  2  2611 Malito, Reina       12 Kennewick               108-02  
  3  2680 Dickman, Gina       12 Southridge           105-06.50  
  4  2618 Whitstocken, Angel  10 Kennewick            104-10.75  
  5  2549 Brown, Brooke        9 Eisenhower           101-05.75  
  6  2605 Harrod, Kim         10 Kennewick                99-11  
  7  2647 Silvers, Hailey     12 Pasco                 98-04.50  
  8  2558 Goins, Claire        9 Eisenhower               83-07  
  9  2571 Smart, Anne         12 Eisenhower            82-00.50  
 10  2561 Johnston, Carrie    11 Eisenhower               80-00  
 11  2608 Ines, Shelby         9 Kennewick             79-08.25  
 12  2684 Hinojosa, Gabby     10 Southridge               78-07  
 13  2646 Roth, Virginia      12 Pasco                    77-05  
 14  2742 Diaz, Alma          12 Pasco                    77-03  
 15  2560 Hein, Shelby        10 Eisenhower            76-09.50  
 16  2648 Stephens, Jasmine   12 Pasco                    75-08  
 17  2681 Eckerdt, Kaitlyn    11 Southridge               68-09  
 18  2686 Jupic, Ksenija      10 Southridge               65-05  
 
Event 26  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2668 Price, Jacob        12 Pasco                 46-06.00  
  2  2712 Haste, Greg         12 Southridge            43-08.00  
  3  2634 Sharp, Travis       12 Kennewick             42-11.50  
  4  2623 Homer, Devon        12 Kennewick             41-10.00  
  5  2599 Soto, Abel          11 Eisenhower            41-01.00  
  6  2579 DeLeon, Luis        11 Eisenhower            40-08.00  
  7  2701 Brinkworth, Austin  11 Southridge            40-04.00  
  8  2655 Guzman, Jose        12 Pasco                 40-03.00  
  9  2665 Moulton, Lee        12 Pasco                 39-05.50  
 10  2725 Osborne, Caleb      11 Southridge            39-02.50  
 11  2715 Hirai, Broderick    12 Southridge            39-01.00  
 12  2721 Meyer, Steve        11 Southridge            38-10.50  
 13  2591 Murchie, Alex       11 Eisenhower            37-07.00  
 14  2666 Newell, Bryson      12 Pasco                 36-01.00  
 15  2621 Espiritu, Adrian    11 Kennewick             35-02.00  
 16  2657 Kreider, Zachary     9 Pasco                 33-08.50  
 17  2630 Ramirez, Demetrio   11 Kennewick             32-03.50  
 18  2584 Gonzalez, Cristian  11 Eisenhower            31-04.00  
 19  2588 Lakey, Alex         11 Eisenhower            30-06.00  
 
Event 27  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2550 Bush, Jessica       12 Eisenhower            41-09.50  
  2  2691 Murillo, Emma       12 Southridge            35-03.00  
  3  2604 Coleman, Kaytlyn    11 Kennewick             35-00.50  
  4  2574 Williams, Ewieona   10 Eisenhower            30-10.00  
  5  2558 Goins, Claire        9 Eisenhower            30-07.00  
  6  2617 Taimani, Panisesi    9 Kennewick             30-01.00  
  7  2684 Hinojosa, Gabby     10 Southridge            29-06.50  
  8  2642 Gilmore, Kendell    12 Pasco                J29-06.50  
  9  2641 Everson, Missy      12 Pasco                 27-11.00  
 10  2545 Armenta, Elizabeth  10 Eisenhower            27-07.00  
 11  2693 Sanchez, Alisha     10 Southridge            27-04.00  
 12  2648 Stephens, Jasmine   12 Pasco                 26-07.00  
 13  2646 Roth, Virginia      12 Pasco                 25-02.00  
 14  2555 Flores, Bianca      10 Eisenhower            24-01.00  
 15  2681 Eckerdt, Kaitlyn    11 Southridge            23-11.00  
 16  2647 Silvers, Hailey     12 Pasco                 23-08.00  
 17  2686 Jupic, Ksenija      10 Southridge            22-08.00  
 18  2615 Sandoval, Lizeth    11 Kennewick             21-07.50  
 
Event 28  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2671 Search, Brandon     11 Pasco                 20-09.00  
  2  2629 Najera, Alfonso     11 Kennewick             19-00.00  
  3  2619 Ayala, Fernando     11 Kennewick             18-03.00  
  4  2704 Cain, Marcus        12 Southridge            18-02.00  
  5  2733 Smith, Aaran        12 Southridge            18-01.00  
  6  2583 Esparza, Mike       11 Eisenhower           J18-01.00  
  7  2672 Whitby, Bevin       12 Pasco                J18-01.00  
  8  2638 Thompson, Rowdy     10 Kennewick            J18-01.00  
  9  2632 Reining, Chase      10 Kennewick             18-00.00  
 10  2726 Palmer, Dallin      11 Southridge            17-11.00  
 11  2673 Wilborn, Austin     12 Pasco                 17-05.00  
 12  2625 Lundgren, William   10 Kennewick             17-03.00  
 13  2585 Hino, Andrew        10 Eisenhower            17-02.00  
 14  2720 McGee, Tyrell       12 Southridge            16-11.00  
 15  2658 Lamb, Devante       11 Pasco                 16-10.50  
 16  2593 Redding, Andy       12 Eisenhower            16-07.00  
 17  2657 Kreider, Zachary     9 Pasco                 14-03.00  
 18  2575 Acevedo, Andrez      9 Eisenhower            13-09.00  
 
Event 29  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2695 Smith, Andrea       11 Southridge            16-02.00  
  2  2547 Blanchard, Lizzie   10 Eisenhower            14-11.00  
  3  2682 Floyd, Erica        11 Southridge            14-10.00  
  4  2697 Snider, Michelle     9 Southridge            14-06.00  
  5  2607 Ines, Jacqueline     9 Kennewick             14-03.00  
  6  2563 Klingele, Beth      10 Eisenhower           J14-03.00  
  7  2568 Sanford, Destiny     9 Eisenhower            14-01.50  
  8  2650 Walter, Danielle    12 Pasco                 14-01.00  
  9  2645 Rodriguez, Janette  12 Pasco                J14-01.00  
 10  2549 Brown, Brooke        9 Eisenhower            12-06.00  
 --  2614 Najera, Jordania     9 Kennewick                   ND  
 --  2562 Kinney, Megan       12 Eisenhower                  ND  
 
Event 30  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2720 McGee, Tyrell       12 Southridge            41-01.00  
  2  2704 Cain, Marcus        12 Southridge            40-09.00  
  3  2624 Leavitt, Bryce      10 Kennewick             39-10.00  
  4  2629 Najera, Alfonso     11 Kennewick             38-10.50  
  5  2714 Heaston, Brad       12 Southridge            37-07.00  
  6  2658 Lamb, Devante       11 Pasco                 36-07.00  
  7  2625 Lundgren, William   10 Kennewick             35-09.00  
  8  2706 Cole, Dalton        12 Southridge            35-04.50  
  9  2622 Gadeberg, Cody      11 Kennewick             34-07.00  
 10  2675 Wisse, Travis       12 Pasco                 33-09.50  
 11  2593 Redding, Andy       12 Eisenhower            33-09.00  
 12  2582 Easter, Jason       10 Eisenhower            32-04.00  
 13  2575 Acevedo, Andrez      9 Eisenhower            32-01.50  
 14  2657 Kreider, Zachary     9 Pasco                 31-03.00  
 --  2594 Rehfield, Braedon    9 Eisenhower                  ND  
 
Event 31  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2698 Upton, LaQuilla     12 Southridge            35-09.50  
  2  2696 Smoot, Katie        12 Southridge            31-07.00  
  3  2547 Blanchard, Lizzie   10 Eisenhower            31-03.00  
  4  2603 Clinton, Sophia      9 Kennewick             30-11.00  
  5  2562 Kinney, Megan       12 Eisenhower            30-01.50  
  6  2559 Guilland, Casey     11 Eisenhower            29-10.00  
  7  2650 Walter, Danielle    12 Pasco                 29-02.00  
  8  2572 Suarez, Maria       11 Eisenhower            29-01.00  
 
Event 32  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2671 Search, Brandon     11 Pasco                  6-00.00  
  2  2713 Haueter, Chris      10 Southridge             5-10.00  
  3  2731 Scott, Brad         10 Southridge             5-08.00  
  4  2629 Najera, Alfonso     11 Kennewick              5-04.00  
 --  2673 Wilborn, Austin     12 Pasco                       NH  
 --  2582 Easter, Jason       10 Eisenhower                  NH  
 --  2586 Hino, Jacob         10 Eisenhower                  NH  
 --  2578 De La Rosa, Franci  12 Eisenhower                  NH  
 
Event 33  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2642 Gilmore, Kendell    12 Pasco                  4-08.00  
  1  2685 Jackson, Tammy      12 Southridge             4-08.00  
  3  2650 Walter, Danielle    12 Pasco                 J4-08.00  
  4  2603 Clinton, Sophia      9 Kennewick              4-06.00  
  5  2611 Malito, Reina       12 Kennewick             J4-06.00  
  6  2556 Freeman, Rachel     10 Eisenhower             4-04.00  
 --  2560 Hein, Shelby        10 Eisenhower                  NH  
 --  2646 Roth, Virginia      12 Pasco                       NH  
 --  2614 Najera, Jordania     9 Kennewick                   NH  
 --  2549 Brown, Brooke        9 Eisenhower                  NH  
 
Event 34  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2587 Keeton, Joseph      11 Eisenhower            13-00.00  
  2  2586 Hino, Jacob         10 Eisenhower            12-06.00  
  3  2723 Neslin, Casey       12 Southridge            12-00.00  
  4  2705 Carmona, Paul       12 Southridge            11-06.00  
  5  2637 Tejada, Cesar       10 Kennewick             11-00.00  
  6  2600 Thai, Nelson        11 Eisenhower            10-00.00  
  6  2710 Hamilton, Matt      11 Southridge            10-00.00  
  8  2670 Schmits, Kyle       10 Pasco                  9-06.00  
  8  2656 King, Karson        10 Pasco                  9-06.00  
  8  2740 Gibson, Josh        11 Pasco                  9-06.00  
 --  2674 Williams, Troy      12 Pasco                       NH  
 --  2741 Fernandez, Victor   12 Pasco                       NH  
 --  2596 Sadeddin, Michael   10 Eisenhower                  NH  
 --  2576 Avendano, Luis      10 Eisenhower                  NH  
 
Event 35  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2696 Smoot, Katie        12 Southridge            10-06.00  
  2  2572 Suarez, Maria       11 Eisenhower             9-00.00  
  3  2564 Mares, Brianna      11 Eisenhower             8-00.00  
  4  2690 Montgomery, Amanda  11 Southridge             7-06.00  
  5  2565 Mendoza, Enedina     9 Eisenhower             6-06.00  
  6  2612 Moon, Hannah        11 Kennewick             J6-06.00  
  7  2643 Hernandez, Priscil  11 Pasco                  6-00.00  
  7  2644 Olson, Terra        11 Pasco                  6-00.00  
 --  2569 Santacruz, Selena    9 Eisenhower                  NH