Licensed to Pasco Senior High School    HY-TEK's Meet Manager 5/4/2010 06:39 PM
KI-BE MEET - 5/4/2010
KI-BE HIGH SCHOOL
Results
Women
Connell 110.00 25.00 Columbia-Burbank
Kiona Benton 129.00 19.00 Columbia-Burbank
Columbia-Burbank 62.00 23.00 Mabton
Connell 82.00 68.00 Kiona Benton
Connell 114.00 11.00 Mabton
Kiona Benton 128.00 20.00 Mabton

Men
Connell 103.00 35.00 Columbia-Burbank
Kiona Benton 88.00 50.00 Columbia-Burbank
Columbia-Burbank 65.00 39.00 Mabton
Connell 92.00 52.00 Kiona Benton
Connell 114.00 21.00 Mabton
Kiona Benton 98.00 27.00 Mabton

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Blizard, Emily 12 Kiona Benton 13.50 2
2 Riner, Chelsea 11 Connell 13.75 2
3 Madrigal, Cassandra 10 Mabton 13.91 2
4 Korrell, Shanda 9 Connell 14.07 2
5 Guajardo, Kendra 9 Columbia-Bur 14.30 2
6 Schroeder, Bailey 9 Kiona Benton 14.47 1
7 Torp, Cierra 10 Kiona Benton 14.82 1
8 Gutierrez, Mary Ellen 9 Mabton 14.92 1
9 Rizin, Lubov 9 Kiona Benton 15.62 1
10 Lopez, Stephanie 9 Kiona Benton 15.84 1

Girls 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Blizard, Emily 12 Kiona Benton 27.86
2 Riner, Chelsea 11 Connell 28.31
3 Korrell, Shanda 9 Connell 28.56
4 Taylor, Kendall 11 Connell 28.63
5 Madrigal, Cassandra 10 Mabton 28.66
6 Torp, Cierra 10 Kiona Benton 30.33
-- Schroeder, Bailey 9 Kiona Benton DQ

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Blizard, Emily 12 Kiona Benton 1:05.11
2 Henrich, Cheyenne 10 Kiona Benton 1:08.69
3 Wells, Laryn 11 Connell 1:08.85
4 Paxton, Marriah 10 Columbia-Bur 1:10.44

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lilly, Mykenzie 9 Kiona Benton 2:38.62
2 Turner, Kyla 9 Kiona Benton 2:47.62
3 Penor, Tayaire 11 Kiona Benton 2:48.72
4 Morgan, Jill 10 Kiona Benton 3:01.07
5 Lilly, Sherae 12 Kiona Benton 3:03.20
6 Buts, Ilona 9 Columbia-Bur 3:05.89
7 Hunsaker, Kaylynn 10 Columbia-Bur 3:10.52
8 Wickenhagen, Natasha 10 Connell 3:24.00

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lilly, Mykenzie 9 Kiona Benton 5:46.70
2 Turner, Kyla 9 Kiona Benton 6:10.94
3 Morgan, Jill 10 Kiona Benton 6:17.58
4 Lewis, Jessica 9 Kiona Benton 6:55.00
5 Johnson, Tyna 11 Kiona Benton 7:02.16
6 Hirschi, Brook 10 Kiona Benton 7:02.64
7 Kunkel, Kirsten 12 Kiona Benton 7:04.05

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lewis, Jessica 9 Kiona Benton 13:46.55
2 Buts, Ilona 9 Columbia-Bur 14:38.88
3 Hirschi, Brook 10 Kiona Benton 14:49.23
4 Benitz, Jenae 9 Kiona Benton 15:48.16
5 Wickenhagen, Natasha 10 Connell 17:01.80

Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Casper, Brianna 12 Connell 16.33
2 Harms, Desi 9 Kiona Benton 18.00
3 Vergara, Ariana 10 Connell 18.43
4 Kunkel, Kirsten 12 Kiona Benton 19.86
5 Fladseth, Kristina 11 Kiona Benton 20.25

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Casper, Brianna 12 Connell 48.76
2 Harms, Desi 9 Kiona Benton 49.86
3 Fladseth, Kristina 11 Kiona Benton 56.00
4 Vergara, Ariana 10 Connell 57.47
5 Kunkel, Kirsten 12 Kiona Benton 1:01.70

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Connell 'A' 54.14
1) Koelzer, Kala 12 2) Casper, Brianna 12
3) Korrell, Shanda 9 4) Stredwick, Katie 10
2 Kiona Benton 'A' 59.06
1) Castilleja, Alyssa 12 2) Fladseth, Kristina 11
3) Henrich, Cheyenne 10 4) Torp, Cierra 10

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Connell 'A' 1:50.50
1) Casper, Brianna 12 2) Koelzer, Kala 12
3) Riner, Chelsea 11 4) Stredwick, Katie 10
2 Kiona Benton 'A' 1:53.43
1) Turner, Kyla 9 2) Henrich, Cheyenne 10
3) Blizard, Emily 12 4) Schroeder, Bailey 9
3 Columbia-Burbank 'A' 2:11.62
1) Paxton, Marriah 10 2) Blanco, Hailey 9
3) Cobb, Kaitlin 10 4) Hunsaker, Kaylynn 10

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Connell 'A' 4:33.05
1) McGary, Sarah 12 2) Taylor, Kendall 11
3) Wells, Laryn 11 4) Casper, Brianna 12
2 Kiona Benton 'A' 4:38.91
1) Henrich, Cheyenne 10 2) Turner, Kyla 9
3) Lilly, Mykenzie 9 4) Schroeder, Bailey 9

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Taylor, Kendall 11 Connell 5-00.00
2 McBride, Harley 9 Columbia-Bur 4-10.00
3 Whitby, Maci 11 Connell 4-06.00
4 Harms, Desi 9 Kiona Benton J4-06.00
5 Guajardo, Kendra 9 Columbia-Bur J4-06.00
6 Fladseth, Kristina 11 Kiona Benton 4-02.00
-- Gutierrez, Mary Ellen 9 Mabton NH

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McGary, Sarah 12 Connell 9-06.00
2 Brown, Jessica 12 Kiona Benton 8-00.00
3 Fladseth, Kristina 11 Kiona Benton 6-06.00
4 Mills, Brianna 12 Kiona Benton 6-00.00
5 Wells, Laryn 11 Connell J6-00.00
-- Leist, Laura 9 Kiona Benton NH

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Riner, Chelsea 11 Connell 15-03.50
2 Blanco, Hailey 9 Columbia-Bur 15-03.25
3 Madrigal, Cassandra 10 Mabton 15-00.50
4 Stredwick, Katie 10 Connell 14-10.50
5 Brown, Jessica 12 Kiona Benton 13-11.00
6 Wells, Laryn 11 Connell 13-10.00
7 Gutierrez, Mary Ellen 9 Mabton 12-06.00
8 Leist, Emily 10 Kiona Benton 12-01.00

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Madrigal, Cassandra 10 Mabton 30-10.50
2 Wells, Laryn 11 Connell 30-06.00
3 Stredwick, Katie 10 Connell 27-08.50
4 Gutierrez, Mary Ellen 9 Mabton 27-08.00
5 Henrich, Cheyenne 10 Kiona Benton 27-05.75
6 Leist, Emily 10 Kiona Benton 27-03.50

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitby, Maci 11 Connell 35-10.75
2 Watts, Kendall 10 Kiona Benton 30-11.00
3 Koelzer, Kala 12 Connell 30-04.25
4 Brown, Jessica 12 Kiona Benton 29-02.50
5 Whitby, Kennidi 9 Connell 24-01.00
6 Raap, Katie 10 Kiona Benton 23-11.50
7 Ririe, Allyson 10 Connell 23-09.50
8 Halls, Brianna 9 Kiona Benton 23-05.75
9 Williams, Kaylee 9 Kiona Benton 21-09.50
10 Buts, Ilona 9 Columbia-Bur 21-08.50
11 Watts, Breanna 10 Kiona Benton 19-08.50
12 Hunsaker, Kaylynn 10 Columbia-Bur 19-07.75
13 Paxton, Marriah 10 Columbia-Bur 19-04.50

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitby, Maci 11 Connell 120-08
2 Watts, Kendall 10 Kiona Benton 88-03
3 Whitby, Kennidi 9 Connell 78-07
4 Watts, Breanna 10 Kiona Benton 72-03
5 Buts, Ilona 9 Columbia-Bur 64-03
6 Ask, Rebecca 11 Kiona Benton 62-06
7 Ririe, Allyson 10 Connell 61-03
8 Halls, Brianna 9 Kiona Benton 60-07
9 Hunsaker, Kaylynn 10 Columbia-Bur 54-06
10 Williams, Kaylee 9 Kiona Benton 54-05
11 Cobb, Kaitlin 10 Columbia-Bur 52-03

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitby, Kennidi 9 Connell 93-05
2 Watts, Kendall 10 Kiona Benton 87-08
3 Koelzer, Kala 12 Connell 84-00
4 Brown, Jessica 12 Kiona Benton 80-08
5 Raap, Katie 10 Kiona Benton 68-08
6 Penor, Tayaire 11 Kiona Benton 66-04
7 Cobb, Kaitlin 10 Columbia-Bur 59-11
8 Ask, Rebecca 11 Kiona Benton 59-02
9 Watts, Breanna 10 Kiona Benton 51-01
10 Ririe, Allyson 10 Connell 50-02
11 Leist, Laura 9 Kiona Benton 33-00

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hill, Aj 12 Connell 11.92 2
2 Coulson, James 11 Connell 11.96 2
3 McBride, Brandon 10 Columbia-Bur 12.11 2
4 Whitney, Garrett 11 Kiona Benton 12.27 2
5 Klindworth, Derek 10 Connell 12.49 2
6 Guajardo, Kameron 12 Columbia-Bur 12.73 1
7 Thorton, Colton 9 Connell 12.77 2
8 Gutierrez, Noe 11 Mabton 12.98 2
9 Baze, Donald 10 Kiona Benton 13.25 1
10 Lopez, Jose 9 Mabton 13.35 1
11 Gress, Michael 9 Kiona Benton 13.64 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Coulson, James 11 Connell 24.01 2
2 Hill, Aj 12 Connell 24.48 2
3 McBride, Brandon 10 Columbia-Bur 24.70 2
4 Hadley, Matt 10 Connell 25.32 1
5 Lopez, Jose 9 Mabton 26.57 1
6 Grimm, Zach 10 Columbia-Bur 26.61 2
7 Lyle, Riley 9 Connell 27.30 1
8 Chase, Carter 9 Connell 27.61 1

Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Guajardo, Kameron 12 Columbia-Bur 54.06
2 Hadley, Matt 10 Connell 54.53
3 Eskildsen, Dane 12 Connell 56.12
4 Whitney, Garrett 11 Kiona Benton 1:01.14
5 Baze, Donald 10 Kiona Benton 1:02.39

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lott, Trevor 12 Columbia-Bur 2:08.26
2 Roberts, James 12 Kiona Benton 2:09.03
3 Garza, Venny 12 Connell 2:23.13
4 Wilson, Edvin 10 Kiona Benton 2:45.24

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lott, Trevor 12 Columbia-Bur 4:52.25
2 Brightman, Kyle 10 Kiona Benton 4:56.73
3 Garcia, Jose 11 Connell 4:58.87
4 Alvarez, Leo 10 Kiona Benton 4:59.71
5 Mireles, Vicente 9 Mabton 5:00.81
6 Garza, Venny 12 Connell 5:01.36
7 Nunan, Kyle 12 Connell 5:33.16
8 Walker, David 11 Kiona Benton 5:33.56
9 Campbell, Joel 9 Kiona Benton 5:51.48
10 Carter, Ross 10 Kiona Benton 5:55.32

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Garcia, Jose 11 Connell 10:47.87
2 Alvarez, Leo 10 Kiona Benton 10:54.90
3 Brightman, Kyle 10 Kiona Benton 11:18.26
4 Mireles, Vicente 9 Mabton 11:31.51
5 Nunan, Kyle 12 Connell 11:53.04
6 Walker, David 11 Kiona Benton 11:53.67

Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Klindworth, Derek 10 Connell 18.81
2 Leavitt, Gage 9 Kiona Benton 18.84

Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Huecias, Jesus 11 Mabton 45.97
2 Leavitt, Gage 9 Kiona Benton 46.39
3 Klindworth, Derek 10 Connell 47.03
4 Casper, Tanner 9 Connell 49.58
5 Phillips, Steven 9 Connell 50.92
6 Jones, Myr 9 Columbia-Bur 51.36

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Connell 'A' 46.75
1) Coulson, James 11 2) Hadley, Matt 10
3) Thorton, Colton 9 4) Hill, Aj 12
2 Kiona Benton 'A' 48.04
1) Baze, Donald 10 2) Hoodenpyle, Ryan 10
3) Nash, Eryk 9 4) Leavitt, Gage 9

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Columbia-Burbank 'A' 3:46.38
1) Guajardo, Kameron 12 2) Lott, Trevor 12
3) McBride, Brandon 10 4) Grimm, Zach 10
2 Connell 'A' 4:01.43
1) Hill, Aj 12 2) Eskildsen, Dane 12
3) Garza, Venny 12 4) Thorton, Colton 9
3 Connell 'B' x4:21.48
1) Garcia, Jose 11 2) Casper, Tanner 9
3) Chase, Carter 9 4) Nunan, Kyle 12
-- Kiona Benton 'A' DQ
1) Alvarez, Leo 10 2) Brightman, Kyle 10

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Coulson, James 11 Connell 5-06.00
2 Nash, Eryk 9 Kiona Benton 5-04.00
2 Lott, Trevor 12 Columbia-Bur 5-04.00
4 Joyner, Logan 11 Connell J5-04.00
5 Lyle, Riley 9 Connell J5-04.00
-- Huecias, Jesus 11 Mabton NH
-- Gutierrez, Noe 11 Mabton NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Eskildsen, Dane 12 Connell 9-06.00
2 Cline, Koty 10 Kiona Benton J9-06.00
3 Lumpkins, Porter 11 Kiona Benton 8-00.00
4 Smith, Chase 9 Kiona Benton 7-06.00
5 Casper, Tanner 9 Connell J7-06.00

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Joyner, Logan 11 Connell 18-01.00
2 Gress, Michael 9 Kiona Benton 17-05.50
3 McBride, Brandon 10 Columbia-Bur 17-02.50
4 Gutierrez, Noe 11 Mabton 17-01.00
5 Chase, Carter 9 Connell 16-08.00
6 Nash, Eryk 9 Kiona Benton 16-07.50
7 Baze, Donald 10 Kiona Benton 16-03.50
8 Huecias, Jesus 11 Mabton 15-08.00
9 Phillips, Steven 9 Connell 14-08.25
10 Casper, Tanner 9 Connell 14-07.00
11 Lopez, Jose 9 Mabton 14-06.50
12 Sexton, Samuel 9 Mabton 14-04.00
13 Jones, Myr 9 Columbia-Bur 13-06.00

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gutierrez, Noe 11 Mabton 36-10.50
2 Gress, Michael 9 Kiona Benton 36-00.50
3 Nash, Eryk 9 Kiona Benton 36-00.00
4 Guajardo, Kameron 12 Columbia-Bur 35-04.00
5 Klindworth, Derek 10 Connell 35-00.00
6 Lyle, Riley 9 Connell 34-06.50
7 Huecias, Jesus 11 Mabton 32-11.00
8 Sexton, Samuel 9 Mabton 32-01.50
9 Chase, Carter 9 Connell 31-11.50
10 Lopez, Jose 9 Mabton 31-00.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brooke, Tyson 10 Connell 46-09.25
2 Lloyd, Adam 12 Kiona Benton 43-00.25
3 Whitby, Dyrell 12 Connell 40-04.00
4 Urbina, Victor 11 Mabton 37-00.75
5 Lotze, Dylan 11 Kiona Benton 36-00.00
6 Fox, Skyler 11 Kiona Benton 35-06.75
7 Grimm, Zach 10 Columbia-Bur 34-10.25
8 Cleghorn, Daniel 12 Columbia-Bur 32-04.00
9 Valdez, Tino 11 Kiona Benton 31-06.00
10 Nichols, Trevor 10 Kiona Benton 30-08.25
11 O'Hair, Cody 10 Connell 30-00.25
12 Phillips, Steven 9 Connell 28-06.75
13 Mosqueda, Marco 10 Columbia-Bur 28-01.25
14 Tobin, Devlyn 11 Kiona Benton 25-10.50

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lloyd, Adam 12 Kiona Benton 129-02
2 Whitby, Dyrell 12 Connell 127-11
3 Brooke, Tyson 10 Connell 117-03
4 Lotze, Dylan 11 Kiona Benton 113-06
5 Urbina, Victor 11 Mabton 104-03
6 Fox, Skyler 11 Kiona Benton 94-07
7 Cleghorn, Daniel 12 Columbia-Bur 83-08
8 O'Hair, Cody 10 Connell 75-07
9 Nichols, Trevor 10 Kiona Benton 74-06
10 Valdez, Tino 11 Kiona Benton 71-09
11 Pruett, Kyle 9 Connell 68-09
12 Cardenas, Mario 9 Mabton 57-05
13 Mosqueda, Marco 10 Columbia-Bur 53-04

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hadley, Matt 10 Connell 158-07
2 Whitby, Dyrell 12 Connell 118-05
3 Pruett, Kyle 9 Connell 114-05
4 Cleghorn, Daniel 12 Columbia-Bur 113-05
5 Lotze, Dylan 11 Kiona Benton 112-07
6 Griffiths, Isaac 12 Kiona Benton 108-03
7 Taylor, Lincoln 9 Connell 106-10
8 Grimm, Zach 10 Columbia-Bur 106-06
9 Nichols, Trevor 10 Kiona Benton 99-07
10 Tobin, Devlyn 11 Kiona Benton 95-02
11 Logan, Kyle 9 Connell 91-08
12 Sexton, Samuel 9 Mabton 87-03
13 Cardenas, Mario 9 Mabton 70-10