LITTLE CROSS-2014-5k

PASCO INTERNATIONAL

Sep. 1, 2014

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

         CLASS  
PLACE PLACE FINISHER TIME

Open Men
1 1 M19 Jeevan Philip, Richland 17:53
2 2 M16 David Thien, Chiawana Xc 18:39
3 3 M13 Jesse Brimson-Wagner, Kennewick 19:02
4 4 M30 Blake Stonecker, Prosser 19:14
5 5 M13 Riley Moore, Richland 19:30
6 6 M16 Steven Lutz, W. Richland 19:33
7 7 M45 John Heikkilia, Richland 19:55
8 8 M16 Will Eldrid, Hanford Xc 20:00
9 9 M13 Ismael Castaneda, Pasco Xc 20:03
10 10 M30 Chris Albertson, Richland 20:11
11 11 M16 Nathan Mars, Hanford Xc 20:28
12 12 M16 Victor Ramirez, Pasco Xc 20:30
13 13 M35 Jason Barrow, Pasco 20:42
14 14 M16 Luis Velasco, Pasco Xc 20:46
15 15 M13 Ross Kieffer, Richland 20:51
16 16 M16 Luis Zawarripa, Kennewick 21:00
17 17 M13 James Chou, Kennewick 21:04
18 18 M19 Nathan Wallace, Richland 21:40
19 19 M45 Ben Volk, Pasco 22:05
20 20 M13 Daniel Flores, Pasco 22:24
21 21 M16 Matthew Wegnon, Hanford Xc 22:24
22 22 M13 Eric Harrod, Pasco 22:33
23 23 M16 Jake Covington, Pasco Xc 22:46
24 24 M16 Moises Nava, Pasco Xc 22:59
25 25 M60 Dana Ward, Pasco 23:00
26 26 M13 Jordan Renteria, Pasco Xc 23:07
27 27 JrM Isaiah Gonzalez, Pasco Xc 23:11
28 28 M16 Christian Kesting, Chiawana Xc 23:19
29 29 M50 Mike Thoen, Pasco 23:21
30 30 M16 Audie Pearson, Pasco Xc 23:24
31 31 M19 Josiah Cazier, Pasco 23:34
32 32 M16 Patrick Torres, Pasco Xc 23:49
33 33 M13 Ryan Lowwry, Pasco 23:58
34 34 M16 Kyler Markland, Kennewick 24:09
35 35 M60 Dale Fuller, Pasco 24:22
36 36 M13 Seth Schmidt, Pasco 24:47
37 37 M16 Michael O'Toole, Hanford Xc 25:18
38 38 M55 Curtis Paxton, Kennewick 25:28
39 39 M16 Bobby Guzman, Pasco Xc 25:46
40 40 M13 Matt Kump, Richland 26:11
41 41 M25 Lucas Tata, Kennewick 26:20
42 42 M13 Judah Davis, Pasco Xc 26:33
43 43 M13 Griffen Tripp, K444 26:36
44 44 M16 Logan Butler, W. Richland 27:15
45 45 M13 Ben Jorgenson, Pasco Xc 27:54
46 46 JrM Shane Kieffer, Richland 27:56
47 47 M16 Jesse Lobos, Pasco Xc 28:24
48 48 M19 Kyle Blore, Richland 28:40
49 49 M35 Joe Mackey, Kennewick 28:49
50 50 M50 Scott Crawford, Richland 29:36
51 51 M50 Samuel Smith, Kennewick 30:00
52 52 M16 Brandon Merkel, Hanford Xc 30:37
53 53 M13 Chris Merkel, Hanford Xc 31:09
54 54 M55 Bill Aney, Pendleton 31:10
55 55 JrM Brennan Hale, Richland 31:20
56 56 M30 Janson Sloughter, W. Richland 32:16
57 57 M16 Johnathan Chavez-Cruz, Pasco Xc 32:40
58 58 M25 Matthew Schwisow, Kennewick 33:30
59 59 M45 Paul Swenson, Seaatle 33:57
60 60 M13 Zachery Schmidt, Richland 35:36

Open Women
1 1 W35 Melody Sanchez, Hermiston 21:36
2 2 W55 Kt Samuelson, Kennewick 24:42
3 3 W13 Samantha Schmidt, Chiawana Xc 25:08
4 4 W40 Bonnie Benson, Kennewick 25:37
5 5 W13 Taylor Robbins, Richland 26:27
6 6 W16 Jennifer Cano, Pasco Xc 26:37
7 7 W16 Kaitlin Anderson, Chiawana Xc 26:37
8 8 W13 Selena Castellanos, Pasco Xc 26:46
9 9 W35 Lindy Bare, W. Richland 26:56
10 10 W16 Audrey Tinnin, Kennewick 27:20
11 11 W25 Katie Schwisow, Kennewick 27:32
12 12 W13 Hannah Winston, Pasco 27:34
13 13 W35 Carrie Moore, Richland 27:57
14 14 W16 Hailey Anne Hall, Pasco Xc 28:21
15 15 W13 Jazmin Ruiz, Pasco Xc 30:18
16 16 W13 Nancy Velasco-Cruz, Pasco Xc 30:18
17 17 JrW MacKenzie Heidegger, Richland 31:10
18 18 W50 Jill Crawford, Richland 31:26
19 19 W55 Kathy Aney, Pendleton 31:37
20 20 W30 Tiffany McEntire, Kennewick 32:16
21 21 JrW Page Swenson, Seaatle 33:56
22 22 W45 Joanie Kieffer, Richland 34:42
23 23 W13 Vanessa Ramos, Pasco 34:50
24 24 JrW Cydney Sanchez, Hermiston 35:22
25 25 W13 Sierra Wright, Pasco 35:23
26 26 W45 Stacy Heidegger, Richland 37:12
27 27 W13 Natalie Hall, Pasco Xc 37:49
28 28 W16 Melissa Morales-Barron, Pasco 38:31
29 29 W13 Alyssa Gonzalez, Pasco Xc 38:31
30 30 W16 Whitney Kieffer, Richland 39:40
31 31 W13 Salma Lazaro, Pasco 41:20
32 32 W16 Mariah DeLeon, Pasco 41:21
33 33 W30 Sara Hernandez, Pasco 43:44
34 34 W30 Stephanie Utecht, W. Richland 47:58





CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME

Men Under 13
27 1 Isaiah Gonzalez, Pasco Xc 23:11
46 2 Shane Kieffer, Richland 27:56
55 3 Brennan Hale, Richland 31:20
64 4 Eric Jorgenson, Pasco 41:17
65 5 Nolan Hale, Richland 43:39
67 6 Gabe Butler, W. Richland 47:57

Men 13 - 15
3 1 Jesse Brimson-Wagner, Kennewick 19:02
5 2 Riley Moore, Richland 19:30
9 3 Ismael Castaneda, Pasco Xc 20:03
15 4 Ross Kieffer, Richland 20:51
17 5 James Chou, Kennewick 21:04
20 6 Daniel Flores, Pasco 22:24
22 7 Eric Harrod, Pasco 22:33
26 8 Jordan Renteria, Pasco Xc 23:07
33 9 Ryan Lowwry, Pasco 23:58
36 10 Seth Schmidt, Pasco 24:47
40 11 Matt Kump, Richland 26:11
42 12 Judah Davis, Pasco Xc 26:33
43 13 Griffen Tripp, K444 26:36
45 14 Ben Jorgenson, Pasco Xc 27:54
53 15 Chris Merkel, Hanford Xc 31:09
60 16 Zachery Schmidt, Richland 35:36
63 17 Anthony Torres, Pasco Xc 37:39

Men 16 - 18
2 1 David Thien, Chiawana Xc 18:39
6 2 Steven Lutz, W. Richland 19:33
8 3 Will Eldrid, Hanford Xc 20:00
11 4 Nathan Mars, Hanford Xc 20:28
12 5 Victor Ramirez, Pasco Xc 20:30
14 6 Luis Velasco, Pasco Xc 20:46
16 7 Luis Zawarripa, Kennewick 21:00
21 8 Matthew Wegnon, Hanford Xc 22:24
23 9 Jake Covington, Pasco Xc 22:46
24 10 Moises Nava, Pasco Xc 22:59
28 11 Christian Kesting, Chiawana Xc 23:19
30 12 Audie Pearson, Pasco Xc 23:24
32 13 Patrick Torres, Pasco Xc 23:49
34 14 Kyler Markland, Kennewick 24:09
37 15 Michael O'Toole, Hanford Xc 25:18
39 16 Bobby Guzman, Pasco Xc 25:46
44 17 Logan Butler, W. Richland 27:15
47 18 Jesse Lobos, Pasco Xc 28:24
52 19 Brandon Merkel, Hanford Xc 30:37
57 20 Johnathan Chavez-Cruz, Pasco Xc 32:40

Men 19 - 24
1 1 Jeevan Philip, Richland 17:53
18 2 Nathan Wallace, Richland 21:40
31 3 Josiah Cazier, Pasco 23:34
48 4 Kyle Blore, Richland 28:40

Men 25 - 29
41 1 Lucas Tata, Kennewick 26:20
58 2 Matthew Schwisow, Kennewick 33:30

Men 30 - 34
4 1 Blake Stonecker, Prosser 19:14
10 2 Chris Albertson, Richland 20:11
56 3 Janson Sloughter, W. Richland 32:16
61 4 Chad Utecht, W. Richland 36:04

Men 35 - 39
13 1 Jason Barrow, Pasco 20:42
49 2 Joe Mackey, Kennewick 28:49

Men 40 - 44
66 1 David Hale, Richland 43:41

Men 45 - 49
7 1 John Heikkilia, Richland 19:55
19 2 Ben Volk, Pasco 22:05
59 3 Paul Swenson, Seaatle 33:57

Men 50 - 54
29 1 Mike Thoen, Pasco 23:21
50 2 Scott Crawford, Richland 29:36
51 3 Samuel Smith, Kennewick 30:00

Men 55 - 59
38 1 Curtis Paxton, Kennewick 25:28
54 2 Bill Aney, Pendleton 31:10

Men 60 - 64
25 1 Dana Ward, Pasco 23:00
35 2 Dale Fuller, Pasco 24:22

Men 65 - 69
62 1 Jim Peterson, Richland 36:10



CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME

Women Under 13
17 1 MacKenzie Heidegger, Richland 31:10
21 2 Page Swenson, Seaatle 33:56
24 3 Cydney Sanchez, Hermiston 35:22

Women 13 - 15
3 1 Samantha Schmidt, Chiawana Xc 25:08
5 2 Taylor Robbins, Richland 26:27
8 3 Selena Castellanos, Pasco Xc 26:46
12 4 Hannah Winston, Pasco 27:34
15 5 Jazmin Ruiz, Pasco Xc 30:18
16 6 Nancy Velasco-Cruz, Pasco Xc 30:18
23 7 Vanessa Ramos, Pasco 34:50
25 8 Sierra Wright, Pasco 35:23
27 9 Natalie Hall, Pasco Xc 37:49
29 10 Alyssa Gonzalez, Pasco Xc 38:31
31 11 Salma Lazaro, Pasco 41:20

Women 16 - 18
6 1 Jennifer Cano, Pasco Xc 26:37
7 2 Kaitlin Anderson, Chiawana Xc 26:37
10 3 Audrey Tinnin, Kennewick 27:20
14 4 Hailey Anne Hall, Pasco Xc 28:21
28 5 Melissa Morales-Barron, Pasco 38:31
30 6 Whitney Kieffer, Richland 39:40
32 7 Mariah DeLeon, Pasco 41:21


Women 25 - 29
11 1 Katie Schwisow, Kennewick 27:32

Women 30 - 34
20 1 Tiffany McEntire, Kennewick 32:16
33 2 Sara Hernandez, Pasco 43:44
34 3 Stephanie Utecht, W. Richland 47:58

Women 35 - 39
1 1 Melody Sanchez, Hermiston 21:36
9 2 Lindy Bare, W. Richland 26:56
13 3 Carrie Moore, Richland 27:57

Women 40 - 44
4 1 Bonnie Benson, Kennewick 25:37

Women 45 - 49
22 1 Joanie Kieffer, Richland 34:42
26 2 Stacy Heidegger, Richland 37:12

Women 50 - 54
18 1 Jill Crawford, Richland 31:26

Women 55 - 59
2 1 Kt Samuelson, Kennewick 24:42
19 2 Kathy Aney, Pendleton 31:37





Return to home page.