Licensed to Eisenhower High School     HY-TEK's Meet Manager 4/23/2009 08:13 PM
                      CBBN Track & Field Meet - 4/23/2009                      
                 Walla Walla, Kamiakin, Eisenhower, Moses Lake                 
                            Moses Lake High School                             

                      Dual Meet Scores - Through Event 35                      
 
                                     Women                                     
                    Eisenhower   90.00     60.00 Kamiakin                      
                    Eisenhower  105.00     44.00 Moses Lake                    
                    Eisenhower   81.00     69.00 Walla Walla                   
                      Kamiakin   96.00     50.00 Moses Lake                    
                      Kamiakin   75.00     70.00 Walla Walla                   
                   Walla Walla  106.00     43.00 Moses Lake                    
 
                                      Men                                      
                      Kamiakin   97.00     48.00 Eisenhower                    
                    Eisenhower   79.00     65.00 Moses Lake                    
                   Walla Walla  100.00     45.00 Eisenhower                    
                      Kamiakin  102.00     43.00 Moses Lake                    
                   Walla Walla   84.00     61.00 Kamiakin                      
                   Walla Walla  102.00     43.00 Moses Lake                    



                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 110 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1  3739 Gerling, Garrett    11 Walla Walla              15.78   NWI  2 
  2  3645 Orth, Cody          12 Kamiakin                 16.85   NWI  2 
  3  3753 Neiffer, Sawyer     10 Walla Walla              17.04   NWI  2 
  4  3639 Mehic, Edin         12 Kamiakin                 17.92   NWI  2 
  5  3738 Gerling, Blake       9 Walla Walla              17.94   NWI  2 
  6  3625 Barnett, Luke       10 Kamiakin                 18.09   NWI  1 
  7  3694 Walker, Zack         9 Moses Lake               18.11   NWI  1 
  8  3628 Del Toro, Eddie     11 Kamiakin                 18.17   NWI  2 
  9  3591 Sanchez, Ricky      12 Eisenhower               18.85   NWI  2 
 10  3674 Fackrell, Spencer   12 Moses Lake               19.05   NWI  1 
 11  3579 Hino, Andrew         9 Eisenhower               19.07   NWI  1 
 12  3751 McEuen, Tim         11 Walla Walla              31.60   NWI  2 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  3612 Jepsen, Elise       12 Kamiakin                 16.45   NWI  2 
  2  3620 Toure, Khadidja      9 Kamiakin                 17.24   NWI  2 
  3  3718 Morris, McKhayla    11 Walla Walla              17.30   NWI  2 
  4  3599 Beyer, Kristi       11 Kamiakin                 17.35   NWI  1 
  5  3698 Anderson, Gabby     10 Walla Walla              17.52   NWI  2 
  6  3703 Baxter, Peyton      11 Walla Walla              17.71   NWI  2 
  7  3603 Coleman, Kourtnee    9 Kamiakin                 17.96   NWI  1 
  8  3545 Bravo, Katherine    10 Eisenhower               17.99   NWI  2 
  9  3560 Kinney, Megan       11 Eisenhower               18.36   NWI  2 
 10  3565 Montoya, Jessica    12 Eisenhower               18.48   NWI  2 
 11  3551 Davison, Jenna      10 Eisenhower               19.94   NWI  1 
 12  3669 Wilks, Madison       9 Moses Lake               20.01   NWI  1 
 
Event 3  Boys 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  3756 Ness, Jordan        12 Walla Walla              11.15   NWI  2 
  2  3588 Newport, Jonathan   12 Eisenhower               11.16   NWI  2 
  3  3730 Bloom, Andrew       12 Walla Walla              11.35   NWI  2 
  4  3644 Nickerson, Cori     12 Kamiakin                 11.36   NWI  2 
  5  3695 Wilks, Jordan       11 Moses Lake               11.54   NWI  1 
  6  3634 Johnston, Jerrod    10 Kamiakin                 11.55   NWI  2 
  7  3757 Piek, Justin        12 Walla Walla              11.68   NWI  2 
  8  3761 Schilling, Austin   11 Walla Walla              11.70   NWI  2 
  9  3629 Dissing, Alex       12 Kamiakin                 11.75   NWI  1 
 10  3643 Nickerson, Codi     10 Kamiakin                 11.92   NWI  1 
 11  3589 Pieti, Dylan        11 Eisenhower               12.17   NWI  1 
 12  3577 Fuerst, Joe         11 Eisenhower               12.34   NWI  1 
 
Event 4  Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  3547 Campbell, Shanai    11 Eisenhower               13.03   NWI  2 
  2  3665 Munoz, Magie        10 Moses Lake               13.39   NWI  2 
  3  3543 Arnold, McKenzie    10 Eisenhower               13.42   NWI  2 
  4  3620 Toure, Khadidja      9 Kamiakin                 13.45   NWI  2 
  5  3561 Klingele, Beth       9 Eisenhower               13.52   NWI  2 
  6  3554 Dix, Kelsey         12 Eisenhower               13.56   NWI  2 
  7  3707 Davisson, Kailee    10 Walla Walla              13.68   NWI  2 
  8  3713 Hill, Shaylee       11 Walla Walla              13.70   NWI  1 
  9  3663 McCullough, Becca   11 Moses Lake               13.83   NWI  1 
 10  3697 Adkins, Rachel      11 Walla Walla              13.85   NWI  2 
 11  3622 Wescott, Rachael     9 Kamiakin                 13.86   NWI  1 
 12  3616 Rodriguez, Marissa   9 Kamiakin                 14.07   NWI  1 
 13  3653 Bakker, Kimberly     9 Moses Lake               14.19   NWI  1 
 14  3660 Kimbro, Sydney      10 Moses Lake               14.23   NWI  1 
 15  3719 Nelson, Madison      9 Walla Walla              14.46   NWI  1 
 
Event 5  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3593 Simison, Bryan      11 Eisenhower             4:29.06  
  2  3630 Fiske, Evan         11 Kamiakin               4:31.71  
  3  3623 Armstrong, Anthony   9 Kamiakin               4:34.17  
  4  3652 Yoke, Justin        11 Kamiakin               4:36.02  
  5  3592 Silva, German       10 Eisenhower             4:37.24  
  6  3744 Jameson, Kyle        9 Walla Walla            4:39.71  
  7  3685 Marsh, Jeff         12 Moses Lake             4:41.10  
  8  3635 Knopp, Sean         11 Kamiakin               4:46.74  
  9  3749 Lewis, Blake        11 Walla Walla            4:52.17  
 10  3596 Troianello, Peter   10 Eisenhower             4:58.73  
 11  3752 Morgan, Austin      10 Walla Walla            4:59.81  
 12  3742 Heller, Greggory     9 Walla Walla            5:01.24  
 13  3687 Monlux, Will         9 Moses Lake             5:07.45  
 14  3696 Wise, Hayden         9 Moses Lake             5:08.41  
 15  3582 Johnson, Cody       12 Eisenhower             5:11.42  
 16  3692 Tripp, Nick          9 Moses Lake             5:22.42  
 
Event 6  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3548 Chavez, Mayra        9 Eisenhower             5:35.42  
  2  3602 Brooks, Kaylee      10 Kamiakin               5:37.83  
  3  3567 Penaloza, Berenice  10 Eisenhower             5:42.31  
  4  3605 Colvin, Erica        9 Kamiakin               5:47.36  
  5  3704 Burgess, Emma       11 Walla Walla            5:48.87  
  6  3717 Molitor, Denali     11 Walla Walla            5:55.65  
  7  3664 Morris, Tiffany     11 Moses Lake             5:58.35  
  8  3601 Blaser, Sydney       9 Kamiakin               6:04.54  
  9  3659 Grant, Kelsie        9 Moses Lake             6:05.49  
 10  3553 Dill, Destiny       10 Eisenhower             6:12.51  
 11  3655 Budiselich, Kristi  12 Moses Lake             6:12.52  
 12  3566 Montoya, Lisa        9 Eisenhower             6:31.72  
 13  3670 Yarbrough, Dorian    9 Moses Lake             6:36.10  
 14  3727 Wilson, Jasmine     11 Walla Walla            6:48.26  
 
Event 7  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Walla Walla  'A'                                      43.85  
     1) 3730 Bloom, Andrew 12           2) 3761 Schilling, Austin 11      
     3) 3757 Piek, Justin 12            4) 3756 Ness, Jordan 12           
  2 Kamiakin  'A'                                         44.06  
     1) 3642 Morgan, Ethan 12           2) 3644 Nickerson, Cori 12        
     3) 3648 Salsbury, Stanley 12       4) 3651 White, Tim 10             
  3 Moses Lake  'A'                                       44.87  
     1) 3682 Koon, Randy 11             2) 3679 Hill, Mitchell 11         
     3) 3695 Wilks, Jordan 11           4) 3690 Richardson, Chris 12      
  4 Eisenhower  'A'                                       45.70  
     1) 3589 Pieti, Dylan 11            2) 3588 Newport, Jonathan 12      
     3) 3577 Fuerst, Joe 11             4) 3576 Esparza, Mike 10          
 
Event 8  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Eisenhower  'A'                                       52.02  
     1) 3542 Allen, Katy 11             2) 3544 Blanchard, Lizzie 9       
     3) 3561 Klingele, Beth 9           4) 3554 Dix, Kelsey 12            
  2 Kamiakin  'A'                                         54.83  
     1) 3613 Kessie, Kaitlin 12         2) 3612 Jepsen, Elise 12          
     3) 3620 Toure, Khadidja 9          4) 3619 Short, Breanne 10         
  3 Moses Lake  'A'                                       55.06  
     1) 3663 McCullough, Becca 11       2) 3659 Grant, Kelsie 9           
     3) 3653 Bakker, Kimberly 9         4) 3668 Stones, Abby 9            
  4 Walla Walla  'A'                                      56.65  
     1) 3698 Anderson, Gabby 10         2) 3703 Baxter, Peyton 11         
     3) 3719 Nelson, Madison 9          4) 3723 Seekamp, Sarai 9          
 
Event 9  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  3756 Ness, Jordan        12 Walla Walla              53.70   2 
  2  3730 Bloom, Andrew       12 Walla Walla              54.25   2 
  3  3650 Villarreal, Jared   12 Kamiakin                 55.07   1 
  4  3690 Richardson, Chris   12 Moses Lake               55.30   2 
  5  3746 Jones, Kyle         12 Walla Walla              55.59   2 
  6  3634 Johnston, Jerrod    10 Kamiakin                 56.22   2 
  7  3643 Nickerson, Codi     10 Kamiakin                 56.51   2 
  8  3573 Chapman, Ryan       12 Eisenhower               57.16   2 
  9  3741 Hafen, Ty            9 Walla Walla              57.69   1 
 10  3576 Esparza, Mike       10 Eisenhower               59.34   2 
 11  3584 Klingele, Jared      9 Eisenhower             1:02.84   1 
 
Event 10  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3665 Munoz, Magie        10 Moses Lake             1:02.81  
  2  3604 Coleman, Kylee      11 Kamiakin               1:05.69  
  3  3726 Weisner, Jamie       9 Walla Walla            1:07.74  
  4  3542 Allen, Katy         11 Eisenhower             1:08.56  
  5  3562 Mares, Brianna      10 Eisenhower             1:09.06  
  6  3723 Seekamp, Sarai       9 Walla Walla            1:11.04  
  7  3656 Chamberlain, Kayla  12 Moses Lake             1:11.50  
  8  3724 Vargas, Jocelyn      9 Walla Walla            1:22.30  
 
Event 11  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  3739 Gerling, Garrett    11 Walla Walla              41.78   2 
  2  3628 Del Toro, Eddie     11 Kamiakin                 42.21   2 
  3  3648 Salsbury, Stanley   12 Kamiakin                 42.69   2 
  4  3753 Neiffer, Sawyer     10 Walla Walla              42.88   2 
  5  3738 Gerling, Blake       9 Walla Walla              43.98   2 
  6  3588 Newport, Jonathan   12 Eisenhower               44.92   2 
  7  3591 Sanchez, Ricky      12 Eisenhower               45.73   2 
  8  3732 Boone, John         11 Walla Walla              45.94   1 
  9  3645 Orth, Cody          12 Kamiakin                 46.10   2 
 10  3579 Hino, Andrew         9 Eisenhower               49.23   1 
 
Event 12  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  3545 Bravo, Katherine    10 Eisenhower               48.52   2 
  2  3599 Beyer, Kristi       11 Kamiakin                 49.21   2 
  3  3718 Morris, McKhayla    11 Walla Walla              49.24   2 
  4  3565 Montoya, Jessica    12 Eisenhower               50.81   2 
  5  3700 Barlow, Janice      11 Walla Walla              50.85   2 
  6  3698 Anderson, Gabby     10 Walla Walla              54.60   2 
  7  3708 Erwin, Holly        12 Walla Walla              54.71   2 
  8  3600 Blaser, Paige       12 Kamiakin                 54.92   2 
  9  3558 Guilland, Casey     10 Eisenhower               55.62   1 
 10  3603 Coleman, Kourtnee    9 Kamiakin                 57.15   1 
 11  3551 Davison, Jenna      10 Eisenhower             1:02.71   1 
 
Event 13  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3652 Yoke, Justin        11 Kamiakin               2:05.03  
  2  3647 Peak, Alan          11 Kamiakin               2:05.53  
  3  3740 Gomez, Jose         12 Walla Walla            2:08.44  
  4  3592 Silva, German       10 Eisenhower             2:08.68  
  5  3573 Chapman, Ryan       12 Eisenhower             2:09.78  
  6  3635 Knopp, Sean         11 Kamiakin               2:09.81  
  7  3685 Marsh, Jeff         12 Moses Lake             2:10.74  
  8  3759 Reller, Bret        11 Walla Walla            2:19.85  
  9  3596 Troianello, Peter   10 Eisenhower             2:24.38  
 10  3692 Tripp, Nick          9 Moses Lake             2:28.16  
 11  3582 Johnson, Cody       12 Eisenhower             2:32.48  
 --  3764 Wall, Robby         12 Walla Walla                 DQ  
 
Event 14  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3707 Davisson, Kailee    10 Walla Walla            2:30.34  
  2  3602 Brooks, Kaylee      10 Kamiakin               2:31.49  
  3  3548 Chavez, Mayra        9 Eisenhower             2:35.32  
  4  3607 Davies, Savana      10 Kamiakin               2:35.79  
  5  3569 Sheffield, Kirsten  11 Eisenhower             2:37.16  
  6  3699 Andrade, Ana         9 Walla Walla            2:38.65  
  7  3605 Colvin, Erica        9 Kamiakin               2:40.22  
  8  3664 Morris, Tiffany     11 Moses Lake             2:45.81  
  9  3556 Freeman, Rachel      9 Eisenhower             2:46.29  
 10  3655 Budiselich, Kristi  12 Moses Lake             2:51.86  
 11  3566 Montoya, Lisa        9 Eisenhower             2:56.20  
 12  3715 Mahan, Lexie         9 Walla Walla            2:56.86  
 13  3709 Felicie, Christina   9 Walla Walla            3:11.29  
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  3644 Nickerson, Cori     12 Kamiakin                 22.66   NWI  2 
  2  3634 Johnston, Jerrod    10 Kamiakin                 23.06   NWI  2 
  3  3651 White, Tim          10 Kamiakin                 23.16   NWI  2 
  4  3761 Schilling, Austin   11 Walla Walla              23.31   NWI  2 
  5  3576 Esparza, Mike       10 Eisenhower               23.35   NWI  2 
  6  3682 Koon, Randy         11 Moses Lake               23.61   NWI  2 
  7  3679 Hill, Mitchell      11 Moses Lake               23.80   NWI  1 
  8  3690 Richardson, Chris   12 Moses Lake               24.00   NWI  1 
  9  3737 Garcia, Jorge       12 Walla Walla              24.03   NWI  2 
 10  3753 Neiffer, Sawyer     10 Walla Walla              24.56   NWI  2 
 11  3638 McLean, Corey        9 Kamiakin                 25.06   NWI  1 
 12  3741 Hafen, Ty            9 Walla Walla              25.50   NWI  1 
 13  3577 Fuerst, Joe         11 Eisenhower               25.57   NWI  1 
 14  3589 Pieti, Dylan        11 Eisenhower               25.58   NWI  1 
 
Event 16  Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  3665 Munoz, Magie        10 Moses Lake               26.92   NWI  2 
  2  3547 Campbell, Shanai    11 Eisenhower               27.36   NWI  2 
  3  3554 Dix, Kelsey         12 Eisenhower               27.73   NWI  2 
  4  3561 Klingele, Beth       9 Eisenhower               27.75   NWI  2 
  5  3707 Davisson, Kailee    10 Walla Walla              27.87   NWI  2 
  6  3543 Arnold, McKenzie    10 Eisenhower               28.44   NWI  2 
  7  3663 McCullough, Becca   11 Moses Lake               28.64   NWI  2 
  8  3726 Weisner, Jamie       9 Walla Walla              29.00   NWI  2 
  9  3620 Toure, Khadidja      9 Kamiakin                 29.76   NWI  1 
 10  3660 Kimbro, Sydney      10 Moses Lake               29.93   NWI  1 
 11  3719 Nelson, Madison      9 Walla Walla              30.73   NWI  1 
 12  3708 Erwin, Holly        12 Walla Walla              31.01   NWI  1 
 
Event 17  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3593 Simison, Bryan      11 Eisenhower             9:46.29  
  2  3623 Armstrong, Anthony   9 Kamiakin               9:51.94  
  3  3754 Nelson, Aaron       10 Walla Walla            9:54.46  
  4  3630 Fiske, Evan         11 Kamiakin               9:55.73  
  5  3765 Wolpert, John-Paul   9 Walla Walla           10:05.59  
  6  3572 Alfaro, Ivan        12 Eisenhower            10:13.41  
  7  3636 Lisle, Charles      11 Kamiakin              10:28.08  
  8  3590 Romfo, Andy         12 Eisenhower            10:32.65  
  9  3571 Aguero, Luis         9 Eisenhower            11:06.84  
 10  3672 Daschel, Ben        11 Moses Lake            11:13.99  
 11  3696 Wise, Hayden         9 Moses Lake            11:17.81  
 12  3748 Lapier, Zechariah   10 Walla Walla           11:31.46  
 13  3687 Monlux, Will         9 Moses Lake            11:57.23  
 
Event 18  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3567 Penaloza, Berenice  10 Eisenhower            12:10.65  
  2  3704 Burgess, Emma       11 Walla Walla           12:21.37  
  3  3598 Berglin, Fallon     11 Kamiakin              12:33.93  
  4  3610 Gerboth, Rachael    11 Kamiakin              12:37.53  
  5  3615 Rexus, Stephanie     9 Kamiakin              12:46.37  
  6  3717 Molitor, Denali     11 Walla Walla           13:00.65  
  7  3569 Sheffield, Kirsten  11 Eisenhower            13:11.02  
  8  3553 Dill, Destiny       10 Eisenhower            13:15.70  
  9  3705 Cheney, Alyson      11 Walla Walla           13:21.28  
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Moses Lake  'A'                                     1:54.70  
     1) 3663 McCullough, Becca 11       2) 3656 Chamberlain, Kayla 12     
     3) 3665 Munoz, Magie 10            4) 3660 Kimbro, Sydney 10         
  2 Eisenhower  'A'                                     1:55.54  
     1) 3547 Campbell, Shanai 11        2) 3562 Mares, Brianna 10         
     3) 3544 Blanchard, Lizzie 9        4) 3554 Dix, Kelsey 12            
 -- Walla Walla  'A'                                        DNF  
     1) 3697 Adkins, Rachel 11          2) 3698 Anderson, Gabby 10        
     3) 3726 Weisner, Jamie 9           4) 3713 Hill, Shaylee 11          
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Walla Walla  'A'                                    3:32.27  
     1) 3746 Jones, Kyle 12             2) 3764 Wall, Robby 12            
     3) 3756 Ness, Jordan 12            4) 3730 Bloom, Andrew 12          
  2 Kamiakin  'A'                                       3:32.50  
     1) 3642 Morgan, Ethan 12           2) 3644 Nickerson, Cori 12        
     3) 3651 White, Tim 10              4) 3648 Salsbury, Stanley 12      
  3 Walla Walla  'C'                                   x3:41.61  
     1) 3744 Jameson, Kyle 9            2) 3738 Gerling, Blake 9          
     3) 3741 Hafen, Ty 9                4) 3752 Morgan, Austin 10         
  4 Walla Walla  'B'                                   x3:42.98  
     1) 3749 Lewis, Blake 11            2) 3761 Schilling, Austin 11      
     3) 3739 Gerling, Garrett 11        4) 3753 Neiffer, Sawyer 10        
  5 Eisenhower  'A'                                     3:43.39  
     1) 3573 Chapman, Ryan 12           2) 3593 Simison, Bryan 11         
     3) 3596 Troianello, Peter 10       4) 3592 Silva, German 10          
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Eisenhower  'A'                                     4:20.70  
     1) 3545 Bravo, Katherine 10        2) 3565 Montoya, Jessica 12       
     3) 3548 Chavez, Mayra 9            4) 3542 Allen, Katy 11            
  2 Walla Walla  'A'                                    4:22.85  
     1) 3699 Andrade, Ana 9             2) 3707 Davisson, Kailee 10       
     3) 3700 Barlow, Janice 11          4) 3718 Morris, McKhayla 11       
  3 Kamiakin  'A'                                       4:34.66  
     1) 3600 Blaser, Paige 12           2) 3604 Coleman, Kylee 11         
     3) 3607 Davies, Savana 10          4) 3605 Colvin, Erica 9           
 
Event 22  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3674 Fackrell, Spencer   12 Moses Lake              147-10  
  2  3585 Martinez, Edward    12 Eisenhower              132-01  
  3  3743 Holden, Kyle        12 Walla Walla            J132-01  
  4  3762 Shenefield, Dylan   11 Walla Walla             124-10  
  5  3581 Janosik, Chase      12 Eisenhower           120-07.50  
  6  3594 Soto, Abel          10 Eisenhower              118-09  
  7  3597 Valle, Cecilio      12 Eisenhower              114-02  
  8  3755 Nelson, Luke        12 Walla Walla          113-09.50  
  9  3626 Bragg, Kris         11 Kamiakin                113-05  
 10  3734 Bushman, Nicholas   10 Walla Walla             108-07  
 11  3671 Bradley, Brandon    10 Moses Lake              106-10  
 12  3675 Goodrich, Cameron   12 Moses Lake              103-04  
 13  3678 Harman, Tyler       12 Moses Lake            99-06.50  
 14  3640 Meier, Tanner       10 Kamiakin              97-04.50  
 15  3632 Higgins, Casey      11 Kamiakin              95-04.50  
 16  3745 Jimenez, Dallas     11 Walla Walla              94-03  
 17  3649 Savage, Kellen      11 Kamiakin                 93-05  
 18  3578 Gallegos, Eliseo    10 Eisenhower            87-00.50  
 19  3677 Harman, J.T.         9 Moses Lake               66-05  
 20  3627 Curtis, Zach        12 Kamiakin                 63-11  
 
Event 23  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3721 Rodriguez, Adriann  12 Walla Walla             120-00  
  2  3546 Bush, Jessica       11 Eisenhower              115-03  
  3  3714 Joshlin, Kristin    12 Walla Walla             104-06  
  4  3559 Johnston, Carrie    10 Eisenhower               96-11  
  5  3568 Randles, Kayla      11 Eisenhower               96-02  
  6  3611 Harvey, Pamela      11 Kamiakin                 96-00  
  7  3706 Christiansen, Sydn  10 Walla Walla           92-06.50  
  8  3662 Matthews, Carolyn   11 Moses Lake               92-01  
  9  3555 Frazier, Jazmine    12 Eisenhower               91-07  
 10  3701 Barnett, Allyssa    11 Walla Walla              86-05  
 11  3613 Kessie, Kaitlin     12 Kamiakin                 82-08  
 12  3667 Reigstad, Megan     10 Moses Lake               79-10  
 13  3552 de La Combe, Moniq  10 Eisenhower               76-05  
 14  3716 Misener, Sarah       9 Walla Walla              71-00  
 15  3654 Brown, Marisa        9 Moses Lake               66-07  
 --  3658 Dyer, Paige          9 Moses Lake                  DQ  
 
Event 24  Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3642 Morgan, Ethan       12 Kamiakin                165-10  
  2  3695 Wilks, Jordan       11 Moses Lake              161-10  
  3  3581 Janosik, Chase      12 Eisenhower              159-01  
  4  3679 Hill, Mitchell      11 Moses Lake              151-00  
  5  3755 Nelson, Luke        12 Walla Walla             146-11  
  6  3746 Jones, Kyle         12 Walla Walla            J146-11  
  7  3758 Porter, Brandon     11 Walla Walla             146-00  
  8  3629 Dissing, Alex       12 Kamiakin                143-09  
  9  3678 Harman, Tyler       12 Moses Lake              129-10  
 10  3760 Robertson, Jake     10 Walla Walla             125-05  
 11  3747 Jones, Michael       9 Walla Walla             119-06  
 12  3675 Goodrich, Cameron   12 Moses Lake              116-07  
 13  3575 Cooper, Mason       10 Eisenhower              106-00  
 14  3574 Clouse, Thomas      12 Eisenhower               97-02  
 15  3585 Martinez, Edward    12 Eisenhower               80-01  
 
Event 25  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3722 Ross, Kenna         12 Walla Walla             127-11  
  2  3714 Joshlin, Kristin    12 Walla Walla             109-04  
  3  3721 Rodriguez, Adriann  12 Walla Walla             103-10  
  4  3555 Frazier, Jazmine    12 Eisenhower               97-07  
  5  3666 Ordway, Danielle    12 Moses Lake               92-06  
  6  3559 Johnston, Carrie    10 Eisenhower               89-02  
  7  3720 Ribeiro, Andrea     11 Walla Walla              85-11  
  8  3658 Dyer, Paige          9 Moses Lake               83-10  
  9  3661 Loera, Jordan       10 Moses Lake               74-01  
 10  3710 Funk, Kennedy       10 Walla Walla              71-03  
 11  3552 de La Combe, Moniq  10 Eisenhower               54-08  
 
Event 26  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3758 Porter, Brandon     11 Walla Walla           46-08.00  
  2  3585 Martinez, Edward    12 Eisenhower            44-02.50  
  3  3597 Valle, Cecilio      12 Eisenhower            41-08.00  
  4  3676 Guerra, Jobette     12 Moses Lake            40-10.50  
  5  3743 Holden, Kyle        12 Walla Walla           40-05.00  
  6  3745 Jimenez, Dallas     11 Walla Walla           39-10.50  
  7  3755 Nelson, Luke        12 Walla Walla           39-10.00  
  8  3594 Soto, Abel          10 Eisenhower            39-07.25  
  9  3750 Maib, Gerald        10 Walla Walla           39-06.50  
 10  3589 Pieti, Dylan        11 Eisenhower            37-05.00  
 11  3671 Bradley, Brandon    10 Moses Lake            37-01.00  
 12  3632 Higgins, Casey      11 Kamiakin              36-09.50  
 13  3678 Harman, Tyler       12 Moses Lake            36-04.00  
 14  3626 Bragg, Kris         11 Kamiakin              36-02.00  
 15  3624 Astorga, Jaime      11 Kamiakin              34-02.50  
 16  3675 Goodrich, Cameron   12 Moses Lake            33-11.75  
 17  3633 Holle, Tyler        10 Kamiakin              33-10.50  
 18  3627 Curtis, Zach        12 Kamiakin              33-01.50  
 19  3587 Murchie, Alex       10 Eisenhower            32-01.00  
 20  3677 Harman, J.T.         9 Moses Lake            31-00.50  
 
Event 27  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3546 Bush, Jessica       11 Eisenhower            37-06.00  
  2  3555 Frazier, Jazmine    12 Eisenhower            33-01.00  
  3  3706 Christiansen, Sydn  10 Walla Walla           31-05.50  
  4  3662 Matthews, Carolyn   11 Moses Lake            31-03.00  
  5  3721 Rodriguez, Adriann  12 Walla Walla           31-02.00  
  6  3714 Joshlin, Kristin    12 Walla Walla           30-04.50  
  7  3568 Randles, Kayla      11 Eisenhower            29-10.00  
  8  3611 Harvey, Pamela      11 Kamiakin              29-03.50  
  9  3712 Greenwood, Kendra   12 Walla Walla           28-02.50  
 10  3613 Kessie, Kaitlin     12 Kamiakin              28-01.00  
 11  3666 Ordway, Danielle    12 Moses Lake            27-09.00  
 12  3557 Gilyard, Asia       10 Eisenhower            27-04.00  
 13  3701 Barnett, Allyssa    11 Walla Walla           27-02.00  
 14  3658 Dyer, Paige          9 Moses Lake            26-04.50  
 15  3563 Markel, Chelsey     12 Eisenhower            26-01.50  
 16  3654 Brown, Marisa        9 Moses Lake            22-08.50  
 17  3667 Reigstad, Megan     10 Moses Lake            20-07.50  
 
Event 28  Boys Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3682 Koon, Randy         11 Moses Lake            21-05.50   NWI 
  2  3648 Salsbury, Stanley   12 Kamiakin              20-04.75   NWI 
  3  3757 Piek, Justin        12 Walla Walla           20-03.25   NWI 
  4  3650 Villarreal, Jared   12 Kamiakin              19-11.50   NWI 
  5  3690 Richardson, Chris   12 Moses Lake            19-05.00   NWI 
  6  3637 May, Steven         11 Kamiakin              18-10.00   NWI 
  7  3642 Morgan, Ethan       12 Kamiakin              18-08.75   NWI 
  8  3766 Zollman, Nick       11 Walla Walla           18-08.00   NWI 
  9  3767 Tanke, James        11 Kamiakin              18-02.00   NWI 
 10  3735 Ceron, Jesus        10 Walla Walla           17-11.50   NWI 
 11  3737 Garcia, Jorge       12 Walla Walla           17-10.50   NWI 
 12  3763 Stevens, Terry      11 Walla Walla           17-07.50   NWI 
 13  3674 Fackrell, Spencer   12 Moses Lake            17-05.00   NWI 
 14  3683 Laccell, Chris      11 Moses Lake            17-04.00   NWI 
 15  3577 Fuerst, Joe         11 Eisenhower            16-05.00   NWI 
 16  3579 Hino, Andrew         9 Eisenhower            15-08.50   NWI 
 
Event 29  Girls Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3661 Loera, Jordan       10 Moses Lake            15-06.00   NWI 
  2  3613 Kessie, Kaitlin     12 Kamiakin              15-03.00   NWI 
  3  3606 Cuevas, Danielle    10 Kamiakin              15-02.50   NWI 
  4  3544 Blanchard, Lizzie    9 Eisenhower            15-02.00   NWI 
  5  3713 Hill, Shaylee       11 Walla Walla          J15-02.00   NWI 
  6  3656 Chamberlain, Kayla  12 Moses Lake            14-09.50   NWI 
  7  3718 Morris, McKhayla    11 Walla Walla           14-08.50   NWI 
  8  3560 Kinney, Megan       11 Eisenhower            14-05.00   NWI 
  9  3702 Baxter, Madison     12 Walla Walla           14-04.50   NWI 
 10  3653 Bakker, Kimberly     9 Moses Lake            14-04.00   NWI 
 11  3561 Klingele, Beth       9 Eisenhower            14-03.00   NWI 
 12  3697 Adkins, Rachel      11 Walla Walla           13-11.25   NWI 
 13  3669 Wilks, Madison       9 Moses Lake            13-08.00   NWI 
 14  3616 Rodriguez, Marissa   9 Kamiakin              13-07.50   NWI 
 15  3729 Wood, Elizabeth      9 Walla Walla           13-02.00   NWI 
 16  3668 Stones, Abby         9 Moses Lake            13-01.00   NWI 
 17  3564 Mendoza, Haydee     10 Eisenhower            12-06.75   NWI 
 18  3551 Davison, Jenna      10 Eisenhower            10-02.50   NWI 
 
Event 30  Boys Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3757 Piek, Justin        12 Walla Walla           42-06.00   NWI 
  2  3674 Fackrell, Spencer   12 Moses Lake            42-02.00   NWI 
  3  3679 Hill, Mitchell      11 Moses Lake            41-05.50   NWI 
  4  3588 Newport, Jonathan   12 Eisenhower            39-11.00   NWI 
  5  3766 Zollman, Nick       11 Walla Walla           39-04.00   NWI 
  6  3639 Mehic, Edin         12 Kamiakin              38-09.50   NWI 
  7  3760 Robertson, Jake     10 Walla Walla           38-08.50   NWI 
  8  3735 Ceron, Jesus        10 Walla Walla           38-03.00   NWI 
  9  3695 Wilks, Jordan       11 Moses Lake            37-11.50   NWI 
 10  3633 Holle, Tyler        10 Kamiakin              37-10.50   NWI 
 11  3733 Brown, Nathaniel    11 Walla Walla           36-06.00   NWI 
 12  3628 Del Toro, Eddie     11 Kamiakin              34-09.00   NWI 
 13  3637 May, Steven         11 Kamiakin              34-05.50   NWI 
 14  3638 McLean, Corey        9 Kamiakin              34-03.50   NWI 
 15  3581 Janosik, Chase      12 Eisenhower            33-08.50   NWI 
 16  3580 Hino, Jacob          9 Eisenhower            31-02.00   NWI 
 17  3683 Laccell, Chris      11 Moses Lake            30-09.50   NWI 
 
Event 31  Girls Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3612 Jepsen, Elise       12 Kamiakin              34-04.00   NWI 
  2  3599 Beyer, Kristi       11 Kamiakin              33-03.50   NWI 
  3  3661 Loera, Jordan       10 Moses Lake           J33-03.50   NWI 
  4  3697 Adkins, Rachel      11 Walla Walla           32-01.00   NWI 
  5  3656 Chamberlain, Kayla  12 Moses Lake            31-04.00   NWI 
  6  3560 Kinney, Megan       11 Eisenhower            31-00.75   NWI 
  7  3544 Blanchard, Lizzie    9 Eisenhower            30-08.00   NWI 
  8  3702 Baxter, Madison     12 Walla Walla           30-05.00   NWI 
  9  3558 Guilland, Casey     10 Eisenhower            30-00.50   NWI 
 10  3729 Wood, Elizabeth      9 Walla Walla           29-09.00   NWI 
 11  3700 Barlow, Janice      11 Walla Walla           29-05.00   NWI 
 12  3669 Wilks, Madison       9 Moses Lake            29-04.00   NWI 
 13  3710 Funk, Kennedy       10 Walla Walla           28-06.00   NWI 
 14  3549 Christensen, Valer  11 Eisenhower            27-08.00   NWI 
 15  3570 Wilson, Cecily      11 Eisenhower            25-08.00   NWI 
 
Event 32  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3651 White, Tim          10 Kamiakin               5-10.00  
  2  3760 Robertson, Jake     10 Walla Walla            5-08.00  
  3  3683 Laccell, Chris      11 Moses Lake            J5-08.00  
  4  3733 Brown, Nathaniel    11 Walla Walla            5-06.00  
  5  3751 McEuen, Tim         11 Walla Walla           J5-06.00  
  5  3633 Holle, Tyler        10 Kamiakin              J5-06.00  
  7  3734 Bushman, Nicholas   10 Walla Walla            5-04.00  
  7  3682 Koon, Randy         11 Moses Lake             5-04.00  
  9  3637 May, Steven         11 Kamiakin              J5-04.00  
 --  3573 Chapman, Ryan       12 Eisenhower                  DQ  
 --  3689 Phillip, Cliff       9 Moses Lake                  DQ  
 --  3580 Hino, Jacob          9 Eisenhower                  DQ  
 
Event 33  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3612 Jepsen, Elise       12 Kamiakin               5-00.00  
  2  3599 Beyer, Kristi       11 Kamiakin               4-10.00  
  3  3703 Baxter, Peyton      11 Walla Walla           J4-10.00  
  4  3702 Baxter, Madison     12 Walla Walla            4-06.00  
  5  3726 Weisner, Jamie       9 Walla Walla           J4-06.00  
  6  3661 Loera, Jordan       10 Moses Lake             4-04.00  
  6  3669 Wilks, Madison       9 Moses Lake             4-04.00  
  6  3570 Wilson, Cecily      11 Eisenhower             4-04.00  
 --  3565 Montoya, Jessica    12 Eisenhower                  DQ  
 
Event 34  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3583 Keeton, Joseph      10 Eisenhower            12-00.00  
  2  3731 Bohnet, Hank        12 Walla Walla           11-06.00  
  3  3641 Mercado, Alex       10 Kamiakin              11-00.00  
  4  3736 Evans, Ryan         10 Walla Walla           10-06.00  
  5  3684 Mandrishin, Travis  10 Moses Lake            10-00.00  
  6  3640 Meier, Tanner       10 Kamiakin             J10-00.00  
  7  3631 Gonzalez, Arturo     9 Kamiakin               9-00.00  
  7  3580 Hino, Jacob          9 Eisenhower             9-00.00  
 --  3643 Nickerson, Codi     10 Kamiakin                    DQ  
 --  3595 Thai, Nelson        10 Eisenhower                  DQ  
 --  3584 Klingele, Jared      9 Eisenhower                  DQ  
 --  3638 McLean, Corey        9 Kamiakin                    DQ  
 --  3735 Ceron, Jesus        10 Walla Walla                 DQ  
 
Event 35  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3606 Cuevas, Danielle    10 Kamiakin               8-06.00  
  2  3700 Barlow, Janice      11 Walla Walla           J8-06.00  
  3  3713 Hill, Shaylee       11 Walla Walla           J8-06.00  
  4  3570 Wilson, Cecily      11 Eisenhower             7-00.00  
  4  3550 Clark-Olivero, Let  11 Eisenhower             7-00.00  
 --  3621 Vanvalkenburg, Jes   9 Kamiakin                    DQ  
 --  3564 Mendoza, Haydee     10 Eisenhower                  DQ  
 --  3614 Klein, Karli        11 Kamiakin                    DQ  
 --  3542 Allen, Katy         11 Eisenhower                  DQ  
 --  3608 Davison, Elizabeth   9 Kamiakin                    DQ  
 --  3609 Deford, Emily        9 Kamiakin                    DQ  
 --  3668 Stones, Abby         9 Moses Lake                  DQ  
 --  3549 Christensen, Valer  11 Eisenhower                  DQ  
 --  3711 Goodwin, Jennifer   10 Walla Walla                 DQ