Licensed to Pasco Senior High School    HY-TEK's Meet Manager 4/7/2010 06:34 PM
RICHLAND & SOUTHRIDGE AT MOSES LAKE
MOSES LAKE HIGH SCHOOL - 4/7/2010
Results
Girls
Richland 111.50 38.50 Moses Lake
Southridge 114.00 34.00 Moses Lake
Southridge 95.00 55.00 Richland

Boys
Richland 90.00 54.00 Moses Lake
Southridge 104.00 41.00 Moses Lake
Southridge 78.00 67.00 Richland

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Upton, LaQuilla 12 Southridge 12.96 2
2 Sanford, Martha 12 Richland 13.23 2
3 Munoz, Magie 11 Moses Lake 13.60 2
4 Floyd, Erica 11 Southridge 13.64 2
5 Pringle, Britney 9 Richland 13.95 1
6 Dickey, Chynna 11 Richland 14.12 2
7 Cancado, Carla 12 Southridge 14.13 1
8 Griffiths, Kamree 9 Southridge 14.17 2
9 Augustine, Asia 10 Richland 14.71 1
10 Brunell, Liza 10 Moses Lake 14.99 1
11 Chamberlain, Chelsi 9 Moses Lake 15.52 1
-- Stones, Abby 10 Moses Lake DQ 1

Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Upton, LaQuilla 12 Southridge 26.64 2
2 Sanford, Martha 12 Richland 26.88 2
3 Munoz, Magie 11 Moses Lake 28.05 2
4 Wallace, Jenna 12 Southridge 28.93 2
5 Cancado, Carla 12 Southridge 29.49 1
6 Carneau, Kailee 9 Richland 29.79 2
7 Schweiger, Svetlana 9 Richland 29.85 1
8 Griffiths, Kamree 9 Southridge 30.20 1
9 Ballard, Taylor 11 Moses Lake 30.83 1
10 Hassan, Jennifer 9 Moses Lake 31.31 1

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wallace, Jenna 12 Southridge 1:02.76
2 Lakes, Shanice 9 Richland 1:03.59
3 Munoz, Magie 11 Moses Lake 1:03.64
4 Shanley, Roddie 10 Richland 1:04.72
5 Dickman, Gina 12 Southridge 1:07.11
6 Cleverly, London 9 Moses Lake 1:09.21
7 Foley, Stephanie 10 Richland 1:10.05
8 Hammerstrom, Bethany 10 Richland 1:12.40

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Mahoney, Katie 11 Richland 2:29.97
2 Odegard, Ashlee 12 Southridge 2:34.73
3 Townsend, Ariel 12 Richland 2:35.44
4 Hazen, Emily 11 Richland 2:36.05
5 Butler, Emily 11 Southridge 2:37.90
6 McFall, Kinsey 11 Southridge 2:51.81
7 Sheremet, Julia 9 Moses Lake 2:51.87
8 McElroy, Meggan 9 Richland 3:01.13
9 Olsen, Leslie 9 Southridge 3:03.37
10 Cortes, Cindy 12 Moses Lake 3:10.99

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jones, Maggie 11 Richland 5:33.32
2 Butler, Emily 11 Southridge 5:45.03
3 April, Natalie 10 Richland 5:46.89
4 Morris, Tiffany 12 Moses Lake 5:55.28
5 Watson, Kayla 9 Richland 6:05.57
6 Marsh, Hannah 9 Moses Lake 6:06.81
7 Sheremet, Julia 9 Moses Lake 6:19.38
8 Martin, Holly 10 Moses Lake 6:24.83
9 Olsen, Leslie 9 Southridge 6:25.58

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dahl, Rachel 10 Southridge 12:36.64
2 Callahan, Aubrey 9 Southridge 12:46.16
3 Morris, Tiffany 12 Moses Lake 13:17.50
4 Marsh, Hannah 9 Moses Lake 13:33.10
5 Taylor, Jamie 9 Richland 13:48.78
6 Cortes, Cindy 12 Moses Lake 15:00.76
7 Martin, Holly 10 Moses Lake 15:06.47

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bourque, Chelsea 12 Southridge 15.69 2
2 Smith, Andrea 11 Southridge 15.81 2
3 Sanford, Martha 12 Richland 16.53 2
4 Manning, Charlene 10 Richland 18.37 2
5 Meyer, Danyelle 11 Southridge 18.39 2
6 Minton-Valley, Mackenzie 12 Southridge 18.42 2
7 Croskrey, Anna 10 Richland 18.44 1
8 Brunell, Liza 10 Moses Lake 18.86 1
9 Kraus, Amanda 9 Richland 19.17 1
10 Wilks, Madison 10 Moses Lake 19.77 1
11 Chamberlain, Chelsi 9 Moses Lake 20.20 1

Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sanford, Martha 12 Richland 49.01 2
2 Floyd, Erica 11 Southridge 51.14 2
3 Croskrey, Anna 10 Richland 51.17 2
4 Morris, Tiffany 12 Moses Lake 51.71 2
5 Minton-Valley, Mackenzie 12 Southridge 52.58 1
6 Meyer, Danyelle 11 Southridge 52.67 2
7 Breard, Kelly 9 Richland 54.62 1
8 Sheremet, Julia 9 Moses Lake 55.63 1
9 Kraus, Amanda 9 Richland 55.64 1

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 50.26
1) Smith, Andrea 11 2) Floyd, Erica 11
3) Bourque, Chelsea 12 4) Upton, LaQuilla 12
2 Richland 'A' 52.89
1) Deen, Megan 9 2) Shanley, Roddie 10
3) Dickey, Chynna 11 4) Pringle, Britney 9
3 Richland 'B' x55.34
1) Augustine, Asia 10 2) Schweiger, Svetlana 9
3) Carneau, Kailee 9 4) Kraus, Amanda 9
4 Moses Lake 'A' 57.10
1) Pierce, Brittney 10 2) Hassan, Jennifer 9
3) Chamberlain, Chelsi 9 4) Cleverly, London 9

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 1:47.72
1) Bourque, Chelsea 12 2) Floyd, Erica 11
3) Smith, Andrea 11 4) Upton, LaQuilla 12
2 Richland 'A' 1:53.50
1) Deen, Megan 9 2) Dickey, Chynna 11
3) Shanley, Roddie 10 4) Pringle, Britney 9
3 Moses Lake 'A' 1:55.21
1) Cleverly, London 9 2) Hassan, Jennifer 9
3) Ballard, Taylor 11 4) Munoz, Magie 11
4 Richland 'B' x1:59.99
1) Parnell, Jaclyn 9 2) Carneau, Kailee 9
3) Calmus, Kirsten 10 4) Schweiger, Svetlana 9

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 4:19.90
1) Wallace, Jenna 12 2) Odegard, Ashlee 12
3) Snider, Michelle 9 4) Dickman, Gina 12
2 Richland 'A' 4:19.93
1) Lakes, Shanice 9 2) Jones, Madison 9
3) Croskrey, Anna 10 4) Mahoney, Katie 11
3 Southridge 'B' x4:37.86
1) Minton-Valley, Mackenzie 12 2) Jackson, Tammy 12
3) McFall, Kinsey 11 4) Meyer, Danyelle 11
4 Southridge 'C' x5:05.11
1) Callahan, Aubrey 9 2) Dahl, Rachel 10
3) Butler, Emily 11 4) Cancado, Carla 12

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Quick, Elizabeth 9 Richland 4-10.00
2 Parnell, Jaclyn 9 Richland 4-08.00
3 Jackson, Tammy 12 Southridge J4-08.00
4 Loera, Jordan 11 Moses Lake 4-06.00
4 Manning, Charlene 10 Richland 4-06.00
-- Chamberlain, Chelsi 9 Moses Lake NH
-- Wilks, Madison 10 Moses Lake NH

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smoot, Katie 12 Southridge 9-00.00
2 Chen, Joanna 11 Richland 7-06.00
3 Quick, Elizabeth 9 Richland J7-06.00
4 Parnell, Jaclyn 9 Richland J7-06.00
5 Montgomery, Amanda 11 Southridge 7-00.00
5 Neubauer, Taylor 11 Richland 7-00.00
7 Avery, Karissa 11 Richland J7-00.00
-- Ogle, Maeloni 10 Southridge NH
-- Stones, Abby 10 Moses Lake NH

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Andrea 11 Southridge 16-03.00
2 Loera, Jordan 11 Moses Lake 15-00.00
3 Bakker, Kimberly 10 Moses Lake 14-11.50
4 Snider, Michelle 9 Southridge 14-07.50
5 Lakes, Shanice 9 Richland 14-05.50
6 Carneau, Kailee 9 Richland 13-09.00
7 Stones, Abby 10 Moses Lake 13-06.50
8 Wilks, Madison 10 Moses Lake 13-03.00
9 Kosjerina, Nina 9 Richland 13-02.00
9 Hassan, Jennifer 9 Moses Lake 13-02.00
11 Manning, Charlene 10 Richland 12-11.50
12 Breard, Kelly 9 Richland 12-09.50

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bourque, Chelsea 12 Southridge 34-00.00
2 Smoot, Katie 12 Southridge 30-05.50
3 Breard, Kelly 9 Richland 29-07.00
4 Wilks, Madison 10 Moses Lake 29-04.50
5 Parnell, Jaclyn 9 Richland 28-06.00
6 Manning, Charlene 10 Richland 28-05.00
7 Ogle, Maeloni 10 Southridge 28-04.00

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Murillo, Emma 12 Southridge 35-02.00
2 Stevens, Victoria 12 Richland 31-05.00
3 Lakes, Shanice 9 Richland 30-03.00
4 Nielsen, Sadie 9 Moses Lake 29-09.00
5 Ballard, Taylor 11 Moses Lake 28-01.00
6 Sanchez, Alisha 10 Southridge 27-11.00
7 Hinojosa, Gabby 10 Southridge J27-11.00
8 Baker, Indanecia 9 Richland 27-05.00
9 Bagley, Jessica 10 Richland 26-09.00
10 Brown, Marisa 10 Moses Lake 25-01.00
11 Friday, Chanel 10 Richland 24-03.00
12 Jupic, Ksenija 10 Southridge 23-04.50
13 Reigstad, Megan 11 Moses Lake 19-07.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Stevens, Victoria 12 Richland 110-01
2 Murillo, Emma 12 Southridge 103-09
3 Nielsen, Sadie 9 Moses Lake 98-04
4 Brown, Marisa 10 Moses Lake 85-10
5 Baker, Indanecia 9 Richland 77-10
6 Friday, Chanel 10 Richland 77-00
7 Clark, Erin 10 Southridge 73-02
8 Bull, Alexa 9 Richland 72-10
9 Jupic, Ksenija 10 Southridge 62-06
10 Bagley, Jessica 10 Richland 61-02
11 Reigstad, Megan 11 Moses Lake 60-07
12 Jenkins, Jaerden 9 Moses Lake 57-06
13 Sanchez, Alisha 10 Southridge 56-10

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Murillo, Emma 12 Southridge 108-05
2 Dickman, Gina 12 Southridge 107-09
3 Novack, Jaime 11 Richland 99-10
4 Loera, Jordan 11 Moses Lake 90-11
5 Bull, Alexa 9 Richland 88-07
6 Hinojosa, Gabby 10 Southridge 84-10
7 Beo, Tracey 9 Richland 79-11
8 Stevens, Victoria 12 Richland 78-05
9 Pierce, Brittney 10 Moses Lake 58-09
10 Fackrell, Cherie 10 Moses Lake 54-01
11 Sanchez, Alisha 10 Southridge 52-00
12 Jenkins, Jaerden 9 Moses Lake 50-08
13 Whattam, Vanessa 9 Richland 41-09
14 Kemp, Stephanie 10 Moses Lake 40-08

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Wilks, Jordan 12 Moses Lake 11.67 2
2 Rhea, DeVonte 12 Richland 11.72 2
3 Koon, Randy 12 Moses Lake 11.74 1
4 Powell, Tyler 11 Richland 11.78 1
5 Reynolds, Gage 11 Richland 11.86 2
6 Haueter, Chris 10 Southridge 12.01 2
7 Snider, John 11 Southridge 12.02 2
8 Hyppolite, Eric 11 Moses Lake 12.12 1
9 Richards, Joshua 10 Southridge 12.18 2
10 Powell, Sawyer 10 Richland 12.27 1
11 Landby, Calvin 11 Southridge 12.29 1
12 Cline, Steven 10 Moses Lake 12.69 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Powell, Tyler 11 Richland 23.57 2
2 Rhea, DeVonte 12 Richland 23.85 2
3 Koon, Randy 12 Moses Lake 24.16 2
4 Snider, John 11 Southridge 24.27 2
5 Bowers, Tyler 12 Richland 24.28 2
6 Reynolds, Gage 11 Richland 24.47 2
7 Chamberlin, Brian 11 Moses Lake 24.78 1
8 Palmer, Dallin 11 Southridge 24.87 1
9 Hyppolite, Eric 11 Moses Lake 24.94 1
10 Richards, Joshua 10 Southridge 25.31 1
11 Emmerson, Cole 11 Southridge 25.32 1
12 Gamez, Ricardo 12 Moses Lake 25.34 1

Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bowers, Tyler 12 Richland 52.22 2
2 Quam, Addison 11 Southridge 53.26 2
3 Konzek, Aaron 12 Southridge 53.31 2
4 Chamberlin, Brian 11 Moses Lake 53.45 2
5 Gamez, Ricardo 12 Moses Lake 55.73 2
6 Zuroske, Troy 12 Richland 56.01 2
7 Garland, Tyler 12 Richland 56.51 1
8 Baird, Mason 9 Richland 56.91 1
9 Sommer, Keaton 11 Southridge 57.30 1
10 Kirkwood, Lowell 9 Moses Lake 57.83 1
11 Lee, Jonathan 12 Southridge 58.75 1

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Olivas, Quinton 12 Southridge 2:01.55
2 Casillas, Casey 12 Richland 2:01.80
3 Sturdefant, Kyle 12 Southridge 2:04.45
4 Chechelnytskyy, Deny 12 Richland 2:09.87
5 Mather, Nathan 11 Richland 2:10.80
6 Maier, Josh 12 Richland 2:12.16
7 Kirkwood, Lowell 9 Moses Lake 2:13.96
8 Pena, Ben 12 Moses Lake 2:15.52
9 Lugenbeal, Isaac 10 Southridge 2:19.47
10 Tripp, Bradley Nickolas 10 Moses Lake 2:25.91

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Olivas, Quinton 12 Southridge 4:40.82
2 Sturdefant, Kyle 12 Southridge 4:40.98
3 Turpen, Cayle 11 Richland 4:42.53
4 Schweiger, Nathan 12 Richland 4:53.99
5 Cruz, Carlos 9 Richland 5:02.06
6 Calmus, Quinton 12 Richland 5:05.89
7 Daschel, Ben 12 Moses Lake 5:06.92
8 Monlux, Will 10 Moses Lake 5:11.45
9 Lugenbeal, Isaac 10 Southridge 5:17.20
10 Tripp, Bradley Nickolas 10 Moses Lake 5:24.02
11 Gonzales, Adrian 12 Southridge 5:27.75
12 Darlington, Dylan 9 Moses Lake 5:27.77

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Seiler, Nathan 12 Southridge 9:53.27
2 Cravens, Colby 12 Southridge 10:20.61
3 Francis, Ryan 9 Richland 10:51.62
4 Daschel, Ben 12 Moses Lake 11:16.03
5 Monlux, Will 10 Moses Lake 11:25.94
6 Docken, Quinten 10 Southridge 11:27.69
7 Darlington, Dylan 9 Moses Lake 11:52.58

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Yale, Jason 12 Southridge 15.55 2
2 Kafentzis, Travis 11 Richland 15.71 2
3 Heaston, Brad 12 Southridge 16.26 2
4 Montgomery, Rylan 12 Southridge 16.82 2
5 Johnson, Timothy 11 Moses Lake 17.79 2
6 Phenneger, Sean 11 Southridge 17.83 2
7 Walker, Zack 10 Moses Lake 18.24 1
8 Steele, Benjamin 12 Moses Lake 19.30 1
9 Burton, Will 9 Richland 20.29 1
10 Qualheim, Connor 10 Richland 20.86 1

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Yale, Jason 12 Southridge 42.36 2
2 Kafentzis, Travis 11 Richland 43.36 2
3 Heaston, Brad 12 Southridge 43.41 2
4 Johnson, Timothy 11 Moses Lake 47.59 2
5 Steele, Benjamin 12 Moses Lake 47.72 1
6 Montgomery, Rylan 12 Southridge 48.03 2
7 Qualheim, Connor 10 Richland 48.97 1
8 Walker, Zack 10 Moses Lake 50.22 2
9 Burton, Will 9 Richland 50.62 1
10 Balderas, Jory 10 Moses Lake 50.68 1

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Moses Lake 'A' 44.71
1) Koon, Randy 12 2) Wilks, Jordan 12
3) Hill, Mitchell 12 4) Chamberlin, Brian 11
2 Richland 'A' 44.79
1) Zuroske, Troy 12 2) Rhea, DeVonte 12
3) Powell, Tyler 11 4) Reynolds, Gage 11
3 Southridge 'A' 45.70
1) Upton, Jorden 12 2) Palmer, Dallin 11
3) Snider, John 11 4) Richards, Joshua 10
4 Southridge 'B' x47.03
1) Haueter, Chris 10 2) Harris, Quinn 10
3) Emmerson, Cole 11 4) Lee, Jonathan 12
5 Richland 'B' x47.11
1) Qualheim, Connor 10 2) Staten, Elon 10
3) Baird, Mason 9 4) Robinson, Patrick 10

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Richland 'A' 3:32.30
1) Bowers, Tyler 12 2) Casillas, Casey 12
3) Schweiger, Nathan 12 4) Garland, Tyler 12
2 Southridge 'A' 3:33.80
1) Olivas, Quinton 12 2) Sturdefant, Kyle 12
3) Yale, Jason 12 4) Quam, Addison 11
3 Southridge 'B' x3:46.21
1) Cravens, Colby 12 2) Lugenbeal, Isaac 10
3) Seiler, Nathan 12 4) Konzek, Aaron 12
4 Richland 'C' x3:50.31
1) Chechelnytskyy, Deny 12 2) Cruz, Carlos 9
3) Turpen, Cayle 11 4) Mather, Nathan 11
5 Moses Lake 'B' x3:52.71
1) Daschel, Ben 12 2) Monlux, Will 10
3) Tripp, Bradley Nickolas 10 4) Crowell, Jared 10
6 Richland 'B' x3:53.04
1) Qualheim, Connor 10 2) Staten, Elon 10
3) Baird, Mason 9 4) Robinson, Patrick 10

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kafentzis, Travis 11 Richland 5-08.00
2 Zuroske, Troy 12 Richland J5-08.00
3 Boyce, Taylor 10 Southridge 5-04.00
4 Scott, Brad 10 Southridge J5-04.00
4 Haueter, Chris 10 Southridge J5-04.00
-- Baird, Mason 9 Richland NH
-- Moberg, Dylan 12 Moses Lake NH
-- Phillip, Cliff 10 Moses Lake NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Neslin, Casey 12 Southridge 11-06.00
2 Stevenson, Joe 11 Richland 10-00.00
2 Law, Cameron 9 Moses Lake 10-00.00
4 Hofferber, Eric 11 Richland 9-06.00
5 Franks, Trenton 10 Richland J9-06.00
6 Stephens, Austin 10 Richland 9-00.00
7 Hamilton, Matt 11 Southridge J9-00.00
-- Chamberlin, Brian 11 Moses Lake NH
-- Reynolds, Jeremy 9 Moses Lake NH
-- Fankhauser, Jake 10 Richland NH

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cain, Marcus 12 Southridge 19-07.00
2 Hill, Mitchell 12 Moses Lake 19-04.50
3 Moberg, Dylan 12 Moses Lake 19-03.00
4 McGee, Tyrell 12 Southridge 19-00.00
5 Zuroske, Troy 12 Richland 18-11.00
6 Koon, Randy 12 Moses Lake 18-09.00
7 Palmer, Dallin 11 Southridge 18-04.50
8 Wildey, Matt 11 Richland 18-04.00
9 Garland, Tyler 12 Richland 18-00.50
10 Smith, Aaran 12 Southridge 17-11.00
11 Crowell, Jared 10 Moses Lake 17-10.00
12 Koon, Jordan 10 Moses Lake 17-06.00
13 Staten, Elon 10 Richland 16-07.50
13 Robinson, Patrick 10 Richland 16-07.50

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cain, Marcus 12 Southridge 42-04.00
2 Hill, Mitchell 12 Moses Lake 41-06.50
3 McGee, Tyrell 12 Southridge 40-11.00
4 Moberg, Dylan 12 Moses Lake 40-04.00
5 Wilks, Jordan 12 Moses Lake 39-08.50
6 Cole, Dalton 12 Southridge 37-10.50
7 Heaston, Brad 12 Southridge 37-09.00
8 Wildey, Matt 11 Richland 37-08.00
9 Robinson, Patrick 10 Richland 32-10.50
10 Guffey, Jacob 9 Richland 32-05.50
11 Staten, Elon 10 Richland 32-04.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Haste, Greg 12 Southridge 44-10.00
2 Hirai, Broderick 12 Southridge 43-09.00
3 Gallinger, Garrett 12 Richland 42-00.00
4 Brinkworth, Austin 11 Southridge J42-00.00
5 Christensen, Dennis 10 Richland 41-09.00
6 Meyer, Steve 11 Southridge 38-04.00
7 Bradley, Brandon 11 Moses Lake 37-00.00
8 Osborne, Caleb 11 Southridge 36-03.00
9 Taylor, Spencer 12 Richland 36-02.00
10 Tulberg, Nick 12 Richland 35-04.50
11 Balderas, Jory 10 Moses Lake 32-07.00
12 Lowe, Ryan 10 Richland 32-03.00
13 Wood, Colin 10 Moses Lake J32-03.00
14 Smith, Nic 9 Moses Lake 29-04.00

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Watkins, Ben 12 Richland 123-01
2 Smith, Aaran 12 Southridge 121-03
3 Vanputten, Jared 12 Moses Lake 116-04
4 Payne, Joe 10 Richland 114-05
5 Jackson, Tyler 9 Richland 111-08
6 Bradley, Brandon 11 Moses Lake 108-10
7 Christensen, Dennis 10 Richland 108-03
8 Haste, Greg 12 Southridge 101-00
9 Brinkworth, Austin 11 Southridge 99-05
10 Fowler, Kyle 11 Southridge 96-11
11 Fitzhugh, Marcus 12 Richland 96-09
12 Hirai, Broderick 12 Southridge 96-03

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Yale, Jason 12 Southridge 162-03
2 Gallinger, Garrett 12 Richland 150-08
3 Payne, Joe 10 Richland 147-05
4 Wilks, Jordan 12 Moses Lake 141-10
5 Cook, Ozzie 12 Richland 139-09
6 Christensen, Dennis 10 Richland 136-08
7 Smith, Aaran 12 Southridge 130-09
8 Meyer, Steve 11 Southridge 130-04
9 Phenneger, Sean 11 Southridge 130-03
10 Hayes, Christopher 11 Richland 126-10
11 Robolard, Kyle 12 Moses Lake 120-08
12 Van Egdom, Josiah 11 Moses Lake 109-04
13 Chaffee, Lorenzo 12 Moses Lake 102-11