LITTLE CROSS-PIE RUN

BIG CROSS COURSE

Sep. 7, 2015

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

                                 Last updated Sep. 7, 2015 10:19 AM
         CLASS  
 PLACE   PLACE                     FINISHER                    TIME

Open Men
    1    1 M19  Jeeran Phillip, 20                           17:43.0  
    2    2 M30  Jim Neeway, 33                               18:15.9  
    3    3 M14  Ismael Castaneda, 15, Pasco Xc               18:58.8  
    4    4 M50  Ted Hunter, 50                               20:00.8  
    5    5 M14  Daniel Flores, 15, Pasco Xc                  20:05.3  
    6    6 M14  Lance Stites, 14                             20:08.3  
    7    7 M16  David Graham, 18, Hanford                    20:33.1  
    8    8 M50  Gary Buchko, 54                              21:09.1  
    9    9 M16  Anthony Puerta, 16                           21:14.8  
   10   10 M16  Cayden Cazier, 17, Chiawana                  21:29.5  
   11   11 M50  Ben Volk, 50                                 21:31.4  
   12   12 M35  Chris Johnson, 39                            21:58.3  
   13   13 M16  Connor Woodward, 17, Chiawana                21:58.8  
   14   14 M16  Grant Stock, 17, Chiawana                    22:06.0  
   15   15 M25  Richard Campbell, 28                         22:15.1  
   16   16 M55  Curtis Paxton, 56                            22:21.0  
   17   17 M14  Asante Edward, 15, Kenn Xc                   22:23.2  
   18   18 M14  Edrian Gallegos, 14, Pasco Xc                22:23.7  
   19   19 M14  Brandon Garza, 14, Chiawana                  22:38.1  
   20   20 M16  Jake Covington, 18, Pasco Xc                 23:00.6  
   21   21 M14  Sam Brendel, 14, Hanford                     23:07.9  
   22   22 M14  Carlos Ramirez, 15, Pasco Xc                 23:14.9  
   23   23 M14  Marcus Hernandez, 14, Pasco Xc               23:23.3  
   24   24 M14  Eric Harrod, 15, Chiawana                    23:24.1  
   25   25 M14  Jay Stock, 15, Chiawana                      23:32.1  
   26   26 M14  Seth Schmidt, 14                             23:46.5  
   27   27 JrM  Tarah Flynn, 11                              23:58.6  
   28   28 JrM  Sam Mercado, 13                              24:07.3  
   29   29 M14  Brendan Miller, 15                           24:16.4  
   30   30 M65  Dana Ward, 65                                24:25.5  
   31   31 M14  Michael Pham, 14, Hanford                    24:51.5  
   32   32 M16  Victor Ramirez, 17, Pasco Xc                 25:04.8  
   33   33 M16  Patrick Torres, 17, Pasco Xc                 25:06.4  
   34   34 M14  Anthony Torres, 15, Pasco Xc                 25:32.4  
   35   35 M14  Colton Orchard, 14, Chiawana                 27:06.4  
   36   36 JrM  Kip Stacis, 13                               27:50.3  
   37   37 M14  Jason Aragon, 14                             29:10.8  
   38   38 M14  Jed Burton, 14, Chiawana                     29:27.6  
   39   39 M30  Janson Sloughter, 33                         31:20.9  
   40   40 M55  Sam Smith, 55                                31:23.2  
   41   41 M14  Alex Buchko, 14                              34:06.3  
   42   42 JrM  George Hu, 9                                 35:37.1  
   43   43 M16  Johnathan Chavez Cruz, 17, Pasco Xc          36:11.7  
   44   44 M70  Jim Peterson, 70, Richland                   36:43.5  
   45   45 M45  Grover Kerr, 46                              39:51.9  
   46   46 M50  Blake Stock, 51                              40:36.4  
   47   47 M16  Chris Rodriquez, 17                          42:59.9  

Open Women
    1    1 W30  Andrea Stonecker, 34                         22:27.0  
    2    2 W14  Samantha Schmidt, 15, Chiawana               22:35.8  
    3    3 W14  Lizzie Stites, 15                            23:24.9  
    4    4 W55  Ks Samuelson, 57                             24:10.1  
    5    5 JrW  Cathy Hu, 11                                 24:51.6  
    6    6 W16  Allie Stites, 17                             25:00.6  
    7    7 JrW  Lauren Thompson, 11                          26:49.3  
    8    8 W16  Audrey Tinnin, 16, Kenn Xc                   27:13.2  
    9    9 W35  Bradyn Leyda, 35                             27:31.5  
   10   10 JrW  Leticia Gallegos, 13                         27:59.7  
   11   11 W16  Alexandria Lobos, 17, Pasco Xc               28:40.8  
   12   12 W30  Yasmin Lopez, 32                             29:11.2  
   13   13 W16  Taylee Harker, 16, Chiawana                  29:13.2  
   14   14 W16  Jazmin Ruiz, 16, Pasco Xc                    29:42.5  
   15   15 W16  Hailey Hall, 17, Pasco Xc                    30:03.2  
   16   16 W16  Maria Camargo, 16                            30:24.0  
   17   17 W14  Markee Valdez, 15                            30:24.7  
   18   18 W45  Julie Stock, 49                              30:27.8  
   19   19 W14  Minerva Tellez Gonzalez, 15, Pasco Xc        30:49.7  
   20   20 W14  Paloma Lopez, 15, Chiawana                   31:07.1  
   21   21 W35  Teri Thompson, 38                            31:18.7  
   22   22 JrW  Morgan Thompson, 8                           31:19.2  
   23   23 JrW  Chloe Stites, 11                             31:45.4  
   24   24 W40  Valene Aragon, 42                            32:10.0  
   25   25 W16  Sierra Wright, 17                            32:40.1  
   26   26 W16  Kaylee Ambriz, 16                            38:56.6  
   27   27 W14  Kaitlyn Martinez, 15                         38:59.3  
   28   28 W55  Bonnie Smith, 58                             41:01.0  
   29   29 W14  Montana Mofatt, 14, Pasco Xc                 41:11.6  
   30   30 W16  Salma Lazaro, 16                             43:00.4  
   31   31 W16  Annina Monville, 16                          43:01.1  





         CLASS  
 PLACE   PLACE                     FINISHER                    TIME

Men Under 14
   27    1      Tarah Flynn, 11                              23:58.6  
   28    2      Sam Mercado, 13                              24:07.3  
   36    3      Kip Stacis, 13                               27:50.3  
   42    4      George Hu, 9                                 35:37.1  

Men 14 - 15
    3    1      Ismael Castaneda, 15, Pasco Xc               18:58.8  
    5    2      Daniel Flores, 15, Pasco Xc                  20:05.3  
    6    3      Lance Stites, 14                             20:08.3  
   17    4      Asante Edward, 15, Kenn Xc                   22:23.2  
   18    5      Edrian Gallegos, 14, Pasco Xc                22:23.7  
   19    6      Brandon Garza, 14, Chiawana                  22:38.1  
   21    7      Sam Brendel, 14, Hanford                     23:07.9  
   22    8      Carlos Ramirez, 15, Pasco Xc                 23:14.9  
   23    9      Marcus Hernandez, 14, Pasco Xc               23:23.3  
   24   10      Eric Harrod, 15, Chiawana                    23:24.1  
   25   11      Jay Stock, 15, Chiawana                      23:32.1  
   26   12      Seth Schmidt, 14                             23:46.5  
   29   13      Brendan Miller, 15                           24:16.4  
   31   14      Michael Pham, 14, Hanford                    24:51.5  
   34   15      Anthony Torres, 15, Pasco Xc                 25:32.4  
   35   16      Colton Orchard, 14, Chiawana                 27:06.4  
   37   17      Jason Aragon, 14                             29:10.8  
   38   18      Jed Burton, 14, Chiawana                     29:27.6  
   41   19      Alex Buchko, 14                              34:06.3  

Men 16 - 18
    7    1      David Graham, 18, Hanford                    20:33.1  
    9    2      Anthony Puerta, 16                           21:14.8  
   10    3      Cayden Cazier, 17, Chiawana                  21:29.5  
   13    4      Connor Woodward, 17, Chiawana                21:58.8  
   14    5      Grant Stock, 17, Chiawana                    22:06.0  
   20    6      Jake Covington, 18, Pasco Xc                 23:00.6  
   32    7      Victor Ramirez, 17, Pasco Xc                 25:04.8  
   33    8      Patrick Torres, 17, Pasco Xc                 25:06.4  
   43    9      Johnathan Chavez Cruz, 17, Pasco Xc          36:11.7  
   47   10      Chris Rodriquez, 17                          42:59.9  

Men 19 - 24
    1    1      Jeeran Phillip, 20                           17:43.0  

Men 25 - 29
   15    1      Richard Campbell, 28                         22:15.1  

Men 30 - 34
    2    1      Jim Neeway, 33                               18:15.9  
   39    2      Janson Sloughter, 33                         31:20.9  

Men 35 - 39
   12    1      Chris Johnson, 39                            21:58.3  


Men 45 - 49
   45    1      Grover Kerr, 46                              39:51.9  

Men 50 - 54
    4    1      Ted Hunter, 50                               20:00.8  
    8    2      Gary Buchko, 54                              21:09.1  
   11    3      Ben Volk, 50                                 21:31.4  
   46    4      Blake Stock, 51                              40:36.4  

Men 55 - 59
   16    1      Curtis Paxton, 56                            22:21.0  
   40    2      Sam Smith, 55                                31:23.2  


Men 65 - 69
   30    1      Dana Ward, 65                                24:25.5  

Men 70 & Up
   44    1      Jim Peterson, 70, Richland                   36:43.5  

         CLASS  
 PLACE   PLACE                     FINISHER                    TIME

Women Under 14
    5    1      Cathy Hu, 11                                 24:51.6  
    7    2      Lauren Thompson, 11                          26:49.3  
   10    3      Leticia Gallegos, 13                         27:59.7  
   22    4      Morgan Thompson, 8                           31:19.2  
   23    5      Chloe Stites, 11                             31:45.4  

Women 14 - 15
    2    1      Samantha Schmidt, 15, Chiawana               22:35.8  
    3    2      Lizzie Stites, 15                            23:24.9  
   17    3      Markee Valdez, 15                            30:24.7  
   19    4      Minerva Tellez Gonzalez, 15, Pasco Xc        30:49.7  
   20    5      Paloma Lopez, 15, Chiawana                   31:07.1  
   27    6      Kaitlyn Martinez, 15                         38:59.3  
   29    7      Montana Mofatt, 14, Pasco Xc                 41:11.6  

Women 16 - 18
    6    1      Allie Stites, 17                             25:00.6  
    8    2      Audrey Tinnin, 16, Kenn Xc                   27:13.2  
   11    3      Alexandria Lobos, 17, Pasco Xc               28:40.8  
   13    4      Taylee Harker, 16, Chiawana                  29:13.2  
   14    5      Jazmin Ruiz, 16, Pasco Xc                    29:42.5  
   15    6      Hailey Hall, 17, Pasco Xc                    30:03.2  
   16    7      Maria Camargo, 16                            30:24.0  
   25    8      Sierra Wright, 17                            32:40.1  
   26    9      Kaylee Ambriz, 16                            38:56.6  
   30   10      Salma Lazaro, 16                             43:00.4  
   31   11      Annina Monville, 16                          43:01.1  



Women 30 - 34
    1    1      Andrea Stonecker, 34                         22:27.0  
   12    2      Yasmin Lopez, 32                             29:11.2  

Women 35 - 39
    9    1      Bradyn Leyda, 35                             27:31.5  
   21    2      Teri Thompson, 38                            31:18.7  

Women 40 - 44
   24    1      Valene Aragon, 42                            32:10.0  

Women 45 - 49
   18    1      Julie Stock, 49                              30:27.8  


Women 55 - 59
    4    1      Ks Samuelson, 57                             24:10.1  
   28    2      Bonnie Smith, 58                             41:01.0  




Return to home page.