Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 4/11/2013 08:15 PM
SOUTHRIDGE JV MEET - 4/11/2013
SOUTHRIDGE HIGH SCHOOL
Results

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Raines, Samantha 10 Kamiakin 13.34 1
2 Behrens, Makenna 9 Southridge 13.58 1
3 Ensign, Rachel 9 Kamiakin 14.09 1
4 Conger, Andraya 9 Chiawana 14.10 1
5 McQueary, Lexi 10 Kamiakin 14.22 1
6 Waldt, Breanna 10 Pasco 14.31 2
7 Smith, Jade 10 Pasco 14.46 2
8 Thornhill, Moira 11 Pasco 14.62 2
9 Martin, McKenzie 9 Southridge 14.70 2
10 Montgomery, Alex 9 Pasco 14.80 3
11 Houchin, Renee 12 Kamiakin 14.85 2
12 Hill, Talia 11 Chiawana 15.06 2
13 Moll, Gillian 9 Southridge 15.23 5
14 Lee, Parker 9 Kamiakin 15.25 5
15 Logozzo, Shaelynn 9 Chiawana 15.46 3
16 Pickard, Rachael 10 Kamiakin 15.52 3
17 Sidibe, Oumou 12 Kamiakin 15.55 4
18 Hannum, Holly 11 Chiawana 15.61 3
19 Benningfield, Sidney 9 Southridge 15.70 3
20 Aragon, Justice 9 Chiawana 15.77 4
20 Navarro, Ruby 10 Pasco 15.77 3
22 Kirk, Ashley 10 Kamiakin 15.96 2
23 Wilson, Samantha 9 Chiawana 16.28 4
24 Dawson, Alexis 9 Southridge 16.29 5
25 Eshelman, Payton 10 Chiawana 16.31 4
26 Halsted, Kaitlyn 10 Kamiakin 16.36 4
27 Harris, Cassidi 9 Chiawana 16.66 5
28 Parmelee, Kim 10 Southridge 16.96 5
29 Ortiz, Kelsey 10 Pasco 16.99 5

Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Lee, Nicole 10 Kamiakin 28.22 1
2 Behrens, Makenna 9 Southridge 28.53 1
3 Waldt, Breanna 10 Pasco 29.83 1
4 Smith, Jade 10 Pasco 30.30 2
5 Barr, Delaney 9 Kamiakin 30.31 1
6 Thornhill, Moira 11 Pasco 30.53 2
7 Houchin, Renee 12 Kamiakin 30.68 1
8 Conger, Andraya 9 Chiawana 30.98 4
9 Hill, Talia 11 Chiawana 31.20 1
10 Lee, Parker 9 Kamiakin 31.55 3
11 Bobov, Lilya 9 Chiawana 31.62 3
12 Ebberson, Courtney 11 Chiawana 31.68 4
13 Sidibe, Yaye 10 Kamiakin 31.70 3
14 Hannum, Holly 11 Chiawana 32.49 2
15 Sorenson, Marnae 10 Kamiakin 32.52 3
16 Logozzo, Shaelynn 9 Chiawana 32.84 2
17 Wilson, Samantha 9 Chiawana 33.47 3
18 Aragon, Justice 9 Chiawana 34.79 4
19 Harris, Cassidi 9 Chiawana 35.99 4
20 Guzman, Nadia 10 Pasco 39.82 4

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Search, Darien 9 Chiawana 1:09.51
2 McBride, Bethany 11 Chiawana 1:18.13
3 Guzman, Nadia 10 Pasco 1:32.23

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Samuelson, Annie 10 Southridge 2:40.99
2 Sanchez, Kaylee 9 Kamiakin 2:44.54
3 Callahan, Jamie 10 Southridge 2:44.70
4 Storaci, Shayla 10 Chiawana 2:46.69
5 Sullivan, Carina 11 Pasco 2:51.45
6 Huff, Alissa 9 Southridge 2:52.18
7 Stites, Allie 9 Southridge 2:52.84
8 Williams, Shelby 9 Kamiakin 2:53.93
9 Fitzgerald, Kathryn 10 Kamiakin 2:55.39
10 Orren, Miquette 10 Kamiakin 2:56.68
11 Lynch, Kathy 9 Kamiakin 3:00.09
12 Denke, Michaela 10 Kamiakin 3:00.44
13 Anderson, Kaitlin 9 Chiawana 3:01.67
14 Hill, Kendal 9 Southridge 3:02.06
15 Rodriguez, Arely 9 Chiawana 3:02.83
16 Bisson, Raini 10 Kamiakin 3:03.66
17 Nino, Gianna 11 Southridge 3:04.25
18 Ruppelius, Erika 11 Kamiakin 3:04.54
19 Nino, Jennifer 9 Southridge 3:06.66
20 Lafferty, Miquella 9 Kamiakin 3:13.05
21 Quiroz, Lizeth 9 Southridge 3:14.61
22 Woodward, Jaynee 11 Chiawana 3:15.10
23 DeGraaf, Alyssa 9 Southridge 3:16.68

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Samuelson, Annie 10 Southridge 5:44.48
2 Sanchez, Kaylee 9 Kamiakin 5:50.01
3 Estrada, Alexia 10 Kamiakin 5:50.85
4 Callahan, Jamie 10 Southridge 5:54.82
5 Stites, Allie 9 Southridge 6:03.74
6 Huff, Alissa 9 Southridge 6:04.32
7 Bisson, Raini 10 Kamiakin 6:09.98
8 Fitzgerald, Kathryn 10 Kamiakin 6:12.61
9 Denke, Michaela 10 Kamiakin 6:15.58
10 Orren, Miquette 10 Kamiakin 6:17.09
11 Sullivan, Carina 11 Pasco 6:25.88
12 Williams, Shelby 9 Kamiakin 6:29.37
13 Ruppelius, Erika 11 Kamiakin 6:30.18
14 Nino, Jennifer 9 Southridge 6:32.29
15 Rodriguez, Arely 9 Chiawana 6:36.13
16 Hill, Kendal 9 Southridge 6:39.86
17 Anderson, Kaitlin 9 Chiawana 6:40.68
18 Barr, Lindsey 10 Kamiakin 6:41.11
19 Lafferty, Miquella 9 Kamiakin 6:41.21
20 Garcia, Stephanie 12 Chiawana 6:41.99
21 Woodward, Jaynee 11 Chiawana 6:46.40
22 Nino, Gianna 11 Southridge 6:55.48

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nunez, Victoria 11 Chiawana 13:37.48

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Perrins, Jori 11 Kamiakin 17.91 1
2 Haertling, Sarah 9 Chiawana 18.86 1
3 Lawrence, Ana 10 Southridge 19.05 1
4 Gifford, Samantha 11 Southridge 19.11 1
5 Houchin, Renee 12 Kamiakin 19.47 1
6 Pickard, Rachael 10 Kamiakin 20.89 2
7 Martin, Melene' 9 Southridge 20.90 2
8 Samoray, Elisabeth 9 Southridge 21.48 2
9 Horn, Ryanne 9 Chiawana 21.49 2
10 Towse, Allyson 9 Southridge 21.64 3
11 Bobov, Lilya 9 Chiawana 22.17 2
12 Halsted, Kaitlyn 10 Kamiakin 22.27 3
13 Kirk, Ashley 10 Kamiakin 22.51 3

Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Perrins, Jori 11 Kamiakin 52.38 1
2 Cano, Jennifer 9 Pasco 54.22 1
3 Gifford, Samantha 11 Southridge 55.78 1
4 Samoray, Elisabeth 9 Southridge 57.96 1
5 Pickard, Rachael 10 Kamiakin 1:00.23 2

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kamiakin 'A' 54.06
1) McQueary, Lexi 10 2) Raines, Samantha 10
3) Ensign, Rachel 9 4) Houchin, Renee 12
2 Kamiakin 'B' x55.92
1) Freitag, Sydney 9 2) Helland, Hailey 9
3) Minor, Cassidy 9 4) Barr, Delaney 9
3 Pasco 'A' 56.86
1) Cano, Jennifer 9 2) Smith, Jade 10
3) Thornhill, Moira 11 4)
4 Chiawana 'A' 56.92
1) Search, Darien 9 2) Haertling, Sarah 9
3) Hill, Talia 11 4) Logozzo, Shaelynn 9
5) Bobov, Lilya 9 6)
5 Pasco 'B' x59.67
1) Vergara, Abigail 9 2) Waldt, Breanna 10
3) Navarro, Ruby 10 4) Montgomery, Alex 9
5) Sisemore, Kylie 9 6)

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kamiakin 'A' 1:53.94
1) Perrins, Jori 11 2) Lee, Nicole 10
3) Raines, Samantha 10 4) McQueary, Lexi 10
2 Pasco 'A' 2:07.39
1) Cano, Jennifer 9 2) Montgomery, Alex 9
3) Navarro, Ruby 10 4) Ortiz, Kelsey 10

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Chiawana 'A' 5:18.70
1) Garcia, Stephanie 12 2) Nunez, Victoria 11
3) Woodward, Jaynee 11 4) Rodriguez, Arely 9

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Behrens, Makenna 9 Southridge 4-06.00

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Jade 10 Pasco 7-06.00
1 Lakenya, Jennifer 10 Chiawana 7-06.00
1 Raines, Samantha 10 Kamiakin 7-06.00
1 Ensign, Rachel 9 Kamiakin 7-06.00
5 Cano, Jennifer 9 Pasco 7-00.00
5 Dawson, Alexis 9 Southridge 7-00.00
7 McBride, Bethany 11 Chiawana 6-06.00
8 Benningfield, Sidney 9 Southridge 6-00.00
8 Cory, Natalie 10 Kamiakin 6-00.00
8 Lynch, Kathy 9 Kamiakin 6-00.00
8 Montgomery, Alex 9 Pasco 6-00.00
8 Anderson, Kaitlin 9 Chiawana 6-00.00
8 Eshelman, Payton 10 Chiawana 6-00.00
14 Helland, Hailey 9 Kamiakin 5-06.00
14 Lawrence, Ana 10 Southridge 5-06.00
14 Waldt, Breanna 10 Pasco 5-06.00
14 Moll, Gillian 9 Southridge 5-06.00

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Behrens, Makenna 9 Southridge 16-03.50
2 Mix, Jordan 10 Southridge 15-05.50
3 Haertling, Sarah 9 Chiawana 15-01.00
4 Hannum, Holly 11 Chiawana 14-03.00
5 Freitag, Sydney 9 Kamiakin 13-09.50
6 Moll, Gillian 9 Southridge 13-04.00
6 Search, Darien 9 Chiawana 13-04.00
8 Kittson, Molly 9 Southridge 12-09.50
9 Hill, Talia 11 Chiawana 12-05.00
10 Horn, Ryanne 9 Chiawana 12-03.00
11 Logozzo, Shaelynn 9 Chiawana 12-00.00
12 Eshelman, Payton 10 Chiawana 11-11.00
13 Harris, Cassidi 9 Chiawana 11-08.00
14 Vergara, Abigail 9 Pasco 11-00.75
15 Sisemore, Kylie 9 Pasco 8-02.00

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fullmer, Katelynn 11 Kamiakin 34-05.00
2 McQueary, Lexi 10 Kamiakin 31-11.00
3 Lawrence, Ana 10 Southridge 31-10.50
4 Benningfield, Sidney 9 Southridge 29-05.50
5 Freitag, Sydney 9 Kamiakin 28-10.00
6 Hardy, Bailey 11 Southridge 27-10.00
7 Kittson, Molly 9 Southridge 27-01.00

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fullmer, Katelynn 11 Kamiakin 32-06.00
2 Sidibe, Yaye 10 Kamiakin 29-10.50
3 Sidibe, Oumou 12 Kamiakin 29-08.00
4 Erickson, Morgan 11 Kamiakin 29-03.00
5 Estes, Samantha 10 Pasco 28-11.00
6 Akulang, Joyce 12 Chiawana 28-04.00
7 Jones, Rebecca 10 Kamiakin 28-00.50
8 Williams, Bailey 9 Chiawana 26-09.50
9 Anzaldua, Shaylin 11 Southridge 25-07.00
10 Cottrell, Cydni 9 Chiawana 25-05.00
11 Paulson, Kirsten 10 Kamiakin 25-02.50
12 Castellanos, Alexa 10 Pasco 24-11.00
13 Lakenya, Jennifer 10 Chiawana 24-10.00
14 Calaway, Jorjia 12 Chiawana 24-06.00
14 Maughn, Haylee 9 Chiawana 24-06.00
16 Curiel, Corina 12 Pasco 23-11.00
17 Guzman, Elisa 9 Chiawana 23-03.50
18 Artiga, Wenndy 12 Chiawana 22-09.00
19 Mix, Jordan 10 Southridge 22-07.50
20 Perkins, Jaaskela 10 Chiawana 22-00.50
21 McNeill, Maddisen 9 Southridge 21-07.00
22 Guzman, Adelina 9 Chiawana 21-05.00
23 Grade, Samantha 9 Southridge 21-00.50
24 Neri, Maria 11 Chiawana 20-07.00
25 Dawson, Alexis 9 Southridge 20-06.50
26 Calaway, Rozlynn 9 Chiawana 19-11.00
27 Llamas, Ana 11 Pasco 18-08.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Guzman, Elisa 9 Chiawana 87-02
2 Castellanos, Alexa 10 Pasco 86-10
3 Lakenya, Jennifer 10 Chiawana 86-07
4 Jones, Rebecca 10 Kamiakin 84-05
5 Akulang, Joyce 12 Chiawana 77-04
6 Search, Darien 9 Chiawana 76-10
7 Artiga, Wenndy 12 Chiawana 71-09
8 Neri, Maria 11 Chiawana 69-08
9 Curiel, Corina 12 Pasco 67-04
9 Guzman, Adelina 9 Chiawana 67-04
11 Sidibe, Yaye 10 Kamiakin 65-04
12 Maughn, Haylee 9 Chiawana 63-06
13 Estes, Samantha 10 Pasco 62-10
14 Cottrell, Cydni 9 Chiawana 62-00
15 Llamas, Ana 11 Pasco 61-05
16 Paulson, Kirsten 10 Kamiakin 60-10
17 Mix, Jordan 10 Southridge 60-05
18 Perkins, Jaaskela 10 Chiawana 58-11
19 Williams, Bailey 9 Chiawana 58-07
20 Anzaldua, Shaylin 11 Southridge 57-11
21 Sidibe, Oumou 12 Kamiakin 57-10
22 Powers, McKinley 11 Chiawana 57-01
23 Calaway, Jorjia 12 Chiawana 54-04
24 Dawson, Alexis 9 Southridge 53-02
25 Moll, Gillian 9 Southridge 52-09
26 Benningfield, Sidney 9 Southridge 52-00
27 McNeill, Maddisen 9 Southridge 49-09
28 Grade, Samantha 9 Southridge 47-04
29 Calaway, Rozlynn 9 Chiawana 40-10

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Harris, Jaid 9 Southridge 100-11
2 Cottrell, Cydni 9 Chiawana 89-11
3 Lee, Parker 9 Kamiakin 87-07
4 Lakenya, Jennifer 10 Chiawana 79-02
5 Artiga, Wenndy 12 Chiawana 77-08
6 Guzman, Adelina 9 Chiawana 74-11
7 Guzman, Elisa 9 Chiawana 72-10
8 Hardy, Bailey 11 Southridge 72-04
9 Estes, Samantha 10 Pasco 71-11
10 Freitag, Sydney 9 Kamiakin 71-03
11 Akulang, Joyce 12 Chiawana 71-00
12 Perkins, Jaaskela 10 Chiawana 67-00
13 Calaway, Jorjia 12 Chiawana 65-00
14 Erickson, Morgan 11 Kamiakin 63-08
15 Castellanos, Alexa 10 Pasco 63-06
16 Williams, Bailey 9 Chiawana 60-09
17 Calaway, Rozlynn 9 Chiawana 59-08
18 Maughn, Haylee 9 Chiawana 58-03
19 Curiel, Corina 12 Pasco 54-04
20 Neri, Maria 11 Chiawana 50-07
21 Llamas, Ana 11 Pasco 49-00

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Zane, Brandon 10 Southridge 11.82 1
2 Garza, Payton 10 Southridge 11.97 1
3 Chalfant, Thomas 9 Kamiakin 12.12 1
4 Grigg, Conner 10 Southridge 12.19 1
5 Hakki, Zade 11 Southridge 12.34 1
6 Stayrook, Andrew 10 Southridge 12.36 1
7 Anaya, Ricardo 9 Southridge 12.39 1
8 Tucker, Joseph 12 Southridge 12.45 1
9 Keister-Munoz, Nick 11 Chiawana 12.54 2
10 Khuong, Langston 9 Pasco 12.61 3
11 Peterson, Jeffrey 11 Chiawana 12.68 5
12 Hill, Tanner 9 Kamiakin 12.69 3
13 Ash, Kaleb 9 Pasco 12.79 2
14 Holle, Tanner 11 Kamiakin 12.80 2
15 Mata, Jose 10 Southridge 12.81 2
16 Kori, Awad 10 Southridge 12.91 2
17 Santiago-Bernal, Margari 12 Chiawana 12.92 3
18 Williams, Christopher 12 Chiawana 13.05 3
19 Otto, Turner 9 Southridge 13.06 2
20 Robinson, Adrionne 10 Kamiakin 13.20 3
21 Barr, David 10 Kamiakin 13.23 3
22 Escobedo, Angel 9 Pasco 13.27 4
23 Roemling, Cory 10 Southridge 13.46 4
24 Tipps, Levi 9 Kamiakin 13.56 5
25 Killian, Schuyler 11 Pasco 13.58 2
26 Rotness, Erik 12 Southridge 13.66 2
27 Meyer, Chase 9 Kamiakin 13.71 4
28 Tutt, Trey 11 Southridge 13.74 5
29 Dubois, Carson 9 Kamiakin 13.75 3
30 Barr, Revie 11 Kamiakin 14.01 4
31 Rodriguez, Adrian 9 Kamiakin 14.02 4
32 Simak, Sergy 10 Pasco 14.07 3
33 Craythorn, Austin 10 Kamiakin 14.20 4
34 Floyd, Curtiss 9 Southridge 14.22 4
35 Teng, Jason 9 Pasco 14.38 5
36 Ward, Ty 11 Southridge 14.44 5
37 Sandburg, Noah 10 Southridge 14.72 5
38 Chavez-Cruz, Johnny 9 Pasco 15.73 5

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Tucker, Joseph 12 Southridge 25.36 1
2 Stayrook, Andrew 10 Southridge 25.77 2
3 Ash, Kaleb 9 Pasco 26.48 2
4 Williams, Christopher 12 Chiawana 26.66 2
5 Otto, Turner 9 Southridge 26.85 1
6 Holle, Tanner 11 Kamiakin 26.88 1
7 Child, Brett 11 Kamiakin 26.95 2
8 Kori, Awad 10 Southridge 26.98 2
9 Santiago-Bernal, Margari 12 Chiawana 27.14 3
10 Barr, David 10 Kamiakin 27.18 3
10 Peterson, Jeffrey 11 Chiawana 27.18 4
12 Hernandez, Anthony 9 Pasco 27.59 3
13 McLoughlin, Trevor 9 Southridge 28.29 4
14 Killian, Schuyler 11 Pasco 28.30 4
15 Barr, Revie 11 Kamiakin 28.74 3
16 Meyer, Chase 9 Kamiakin 28.86 3
17 Dubois, Carson 9 Kamiakin 28.92 3
18 Romero, Alfonso 9 Southridge 29.18 4
19 Simak, Sergy 10 Pasco 29.26 3
20 Escobedo, Angel 9 Pasco 29.81 4
21 Teng, Jason 9 Pasco 30.70 4
22 Perdue, Logan 9 Pasco 35.43 4

Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Garza, Payton 10 Southridge 54.64
2 Brunson, Roger 10 Southridge 58.63
3 Zane, Brandon 10 Southridge 59.18
4 Grigg, Conner 10 Southridge 59.31
5 Anaya, Ricardo 9 Southridge 1:00.91
6 Bachmeier, Brannt 9 Chiawana 1:01.63
7 Keister-Munoz, Nick 11 Chiawana 1:03.47

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sanchez, Daniel 11 Kamiakin 2:12.85
2 Davies, Levi 10 Kamiakin 2:14.37
3 Despain, Brendon 9 Kamiakin 2:15.28
4 Brooks, Ben 10 Kamiakin 2:18.02
5 Lafferty, Jonathan 10 Kamiakin 2:20.44
6 Beswick, Trevor 11 Kamiakin 2:21.37
7 Flores, Devon 9 Pasco 2:24.59
8 Uribe, Andres 9 Pasco 2:25.01
9 Fishburn, Phillip 9 Kamiakin 2:25.40
10 Rhoads, Derek 9 Pasco 2:27.20
11 Mattinson, Alex 12 Kamiakin 2:27.58
12 Eris, William 12 Chiawana 2:28.93
13 Pincheira, Nicholas 9 Chiawana 2:29.03
14 Scoggin, Sterling 12 Southridge 2:32.83
15 VanValkenburg, Connor 9 Kamiakin 2:33.62
16 Crumpler, Travis 9 Kamiakin 2:34.18
17 Torelli, Ismael 9 Kamiakin 2:34.87
18 Minard, Christian 11 Kamiakin 2:35.87
19 Rubalcava, Antonio 9 Southridge 2:37.47

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Johnston, Cameron 9 Southridge 4:43.70
2 Sams, Brody 12 Southridge 4:45.50
3 Despain, Brendon 9 Kamiakin 4:45.76
4 Sanchez, Daniel 11 Kamiakin 4:46.32
5 Brooks, Ben 10 Kamiakin 4:51.44
6 Drollinger, Triston 11 Southridge 4:52.59
7 Lafferty, Jonathan 10 Kamiakin 4:57.50
8 Beswick, Trevor 11 Kamiakin 4:58.91
9 Davies, Levi 10 Kamiakin 5:03.22
10 Fishburn, Phillip 9 Kamiakin 5:03.62
11 Mattinson, Alex 12 Kamiakin 5:17.47
12 Eris, William 12 Chiawana 5:18.95
13 Crumpler, Travis 9 Kamiakin 5:20.94
14 McGrath, Sean 10 Southridge 5:23.20
15 Pincheira, Nicholas 9 Chiawana 5:27.76
16 Minard, Christian 11 Kamiakin 5:32.60
17 Rodriguez, Elias 11 Pasco 5:37.44
18 Herrera, Robert 10 Pasco 5:37.52
19 Scoggin, Sterling 12 Southridge 5:37.60
20 Rubalcava, Antonio 9 Southridge 5:38.44
21 Torelli, Ismael 9 Kamiakin 5:46.99
22 Chidester, Samuel 10 Chiawana 5:52.75
23 Wheeler, Ryan 9 Pasco 5:57.23
24 Martinez, Manuel 9 Southridge 6:06.81
25 Herrera, Ricardo 10 Pasco 6:11.40
26 Wright, Reese 9 Chiawana 7:29.48

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Garcia, Carlos 12 Pasco 13:38.89
2 Gifford, Garret 12 Southridge 11:45.28
3 Mojica, Juan 9 Chiawana 11:45.62
4 Torrey, Zeniff 10 Pasco 13:10.79

Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brandon, Casey 11 Kamiakin 17.50
2 Nielson, Devin 11 Southridge 17.85
3 Mitchell, Caleb 11 Chiawana 19.54
4 Steele, Wriley 9 Southridge 19.62
5 Everett, Tristen 9 Southridge 20.49
6 West, Adane 12 Chiawana 21.74

Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nielson, Devin 11 Southridge 46.54
2 Ruiz, Roman 9 Chiawana 48.82
3 West, Adane 12 Chiawana 48.98

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 45.55
1) Grigg, Conner 10 2) Garza, Payton 10
3) Zane, Brandon 10 4) Anaya, Ricardo 9
2 Southridge 'B' x47.31
1) Kori, Awad 10 2) Stayrook, Andrew 10
3) Brunson, Roger 10 4) Tucker, Joseph 12
3 Kamiakin 'A' 47.67
1) Borisch, Samuel 10 2) Child, Brett 11
3) Brandon, Casey 11 4) Chalfant, Thomas 9
4 Pasco 'A' 48.34
1) Ash, Kaleb 9 2) Khuong, Langston 9
3) Brown, Billy 12 4) Uribe, Andres 9

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 3:59.41
1) Brunson, Roger 10 2) Drollinger, Triston 11
3) Nielson, Devin 11 4) Johnston, Cameron 9
2 Pasco 'A' 4:12.56
1) Flores, Devon 9 2) Rodriguez, Elias 11
3) Herrera, Robert 10 4) Rhoads, Derek 9
5) Uribe, Andres 9 6)
3 Pasco 'B' x4:35.93
1) Herrera, Ricardo 10 2) Torrey, Zeniff 10
3) Wheeler, Ryan 9 4) Romero, Oscar 9

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Holle, Tanner 11 Kamiakin 5-10.00
2 Everett, Tristen 9 Southridge 5-02.00
2 Nielson, Devin 11 Southridge 5-02.00
4 Santiago-Bernal, Margari 12 Chiawana J5-02.00
5 Ruiz, Roman 9 Chiawana J5-02.00
6 Scott, Dustin 10 Kamiakin 4-10.00

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rotness, Erik 12 Southridge 10-06.00
2 Ruiz, Roman 9 Chiawana 10-00.00
3 Craythorn, Austin 10 Kamiakin 9-06.00
4 Mata, Jose 10 Southridge J9-06.00
5 Tipps, Levi 9 Kamiakin 9-00.00
6 Carver, Chance 11 Chiawana 8-06.00
7 Goley, Andrew 9 Southridge J8-06.00
8 Bedoy, Abraham 12 Chiawana 8-00.00
8 Steele, Wriley 9 Southridge 8-00.00
10 Hill, Tanner 9 Kamiakin 7-00.00
10 Raines, Evan 9 Kamiakin 7-00.00
10 VanValkenburg, Connor 9 Kamiakin 7-00.00
10 Chidester, Samuel 10 Chiawana 7-00.00
10 Perdue, Logan 9 Pasco 7-00.00
10 Escobedo, Angel 9 Pasco 7-00.00
-- Sagestegui, Anthony 10 Pasco NH
-- Sagestegui, Alex 10 Pasco NH
-- Treadway, Mitch 9 Kamiakin NH
-- Killian, Schuyler 11 Pasco NH
-- Torrey, Zeniff 10 Pasco NH
-- Cazier, Ezra 10 Chiawana NH
-- Houchin, Jared 9 Kamiakin NH
-- Gluck, Garrett 9 Kamiakin NH
-- Teng, Jason 9 Pasco NH

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hakki, Zade 11 Southridge 19-04.00
2 Brandon, Casey 11 Kamiakin J19-04.00
3 Peterson, Jeffrey 11 Chiawana 18-11.00
4 Holle, Tanner 11 Kamiakin 18-02.50
5 Tucker, Joseph 12 Southridge 17-09.00
6 Child, Brett 11 Kamiakin 17-07.50
7 Ruiz, Roman 9 Chiawana 17-06.00
8 Khuong, Langston 9 Pasco 16-11.50
9 Call, Conner 9 Southridge 16-11.00
10 Everett, Tristen 9 Southridge 16-08.00
11 McLoughlin, Trevor 9 Southridge 16-07.00
11 Williams, Christopher 12 Chiawana 16-07.00
13 Robinson, Adrionne 10 Kamiakin 16-04.00
14 Quam, Brandon 12 Southridge 16-00.50
15 Santiago-Bernal, Margari 12 Chiawana 16-00.00
16 Raines, Evan 9 Kamiakin 15-00.50
17 Samoray, Jacob 9 Southridge 14-04.00

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brandon, Casey 11 Kamiakin 36-10.50
2 Khuong, Langston 9 Pasco 36-02.50
3 Floyd, Curtiss 9 Southridge 35-07.00
4 Romero, Alfonso 9 Southridge 35-00.50
5 Robinson, Adrionne 10 Kamiakin 34-04.50
6 Quam, Brandon 12 Southridge 33-08.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ward, Ty 11 Southridge 40-09.00
2 Tutt, Trey 11 Southridge 40-01.50
3 Roberts, Cole 10 Kamiakin 37-08.00
4 McBride, Levi 9 Chiawana 36-09.50
5 Roemling, Cory 10 Southridge 35-00.00
6 Marboe, Jeremy 10 Kamiakin 34-08.50
7 Woods, Austin 10 Southridge 34-07.00
8 Nellis, Jason 9 Pasco 34-06.00
9 Mears, Alex 9 Chiawana 33-04.50
10 Gervais, Gavin 10 Southridge 33-02.00
11 Cortez, Roman 9 Pasco 32-10.00
12 Suarez, Orlando(OJ) 11 Pasco 32-08.00
13 Marsolek, Zackery 10 Pasco 32-01.00
14 Garcia, Xavier 12 Kamiakin 31-07.00
15 Barney, Noah 10 Southridge 31-02.50
16 Pochert, Gavin 9 Southridge 31-00.00
17 Schulz, Austin 10 Kamiakin 29-10.00
18 Tipps, Levi 9 Kamiakin 29-09.00
18 Dubois, Carson 9 Kamiakin 29-09.00
20 Chavarria, Alejandro 9 Chiawana 29-04.00
21 Bagonaid, Anas 12 Kamiakin 29-02.50
22 Estrada, Miseal 9 Pasco 29-00.00
23 Thomas, Blake 9 Southridge 28-09.00
24 Gastman, Garrett 9 Kamiakin 28-06.00
25 Sheridan, Joshua 9 Kamiakin 28-02.00
26 Pena-Duarte, Eric 10 Pasco 28-00.00
27 Weichman, Jaxon 10 Southridge 27-07.00
27 Catlan, Cesar 9 Pasco 27-07.00
29 Burt, Jacob 10 Southridge 27-02.00
30 Harris, Carson 10 Southridge 27-01.50
31 Villanueva, Martin 12 Chiawana 26-10.00
32 Little, Nicholas 9 Kamiakin 25-09.00
33 Gonzalez, Roberto 9 Pasco 25-08.50
34 Maher, Brandon 9 Kamiakin 25-01.00
35 Chavez-Cruz, Johnny 9 Pasco 15-05.00

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gervais, Gavin 10 Southridge 99-11
2 Marboe, Jeremy 10 Kamiakin 97-09
3 Tutt, Trey 11 Southridge 96-07
4 Garcia, Xavier 12 Kamiakin 95-04
5 McBride, Levi 9 Chiawana 89-03
6 Roemling, Cory 10 Southridge 89-02
7 Nellis, Jason 9 Pasco 78-09
8 Villanueva, Martin 12 Chiawana 78-00
9 Marsolek, Zackery 10 Pasco 77-06
10 Suarez, Orlando(OJ) 11 Pasco 75-07
11 Pochert, Gavin 9 Southridge 75-04
12 Roberts, Cole 10 Kamiakin 73-06
13 Pena-Duarte, Eric 10 Pasco 72-09
14 Hakki, Zade 11 Southridge 72-01
15 Cortez, Roman 9 Pasco 72-00
16 Mears, Alex 9 Chiawana 70-00
17 Chavarria, Alejandro 9 Chiawana 69-01
18 Ward, Ty 11 Southridge 68-01
19 Catlan, Cesar 9 Pasco 64-09
20 Barney, Noah 10 Southridge 64-08
21 DeFord, Michael 9 Kamiakin 63-04
22 Crumpler, Travis 9 Kamiakin 60-04
23 Woods, Austin 10 Southridge 59-10
24 Harris, Carson 10 Southridge 58-02
25 Sheridan, Joshua 9 Kamiakin 55-08
26 Estrada, Miseal 9 Pasco 55-01
27 Weichman, Jaxon 10 Southridge 54-07
28 Gonzalez, Roberto 9 Pasco 49-06
29 Little, Nicholas 9 Kamiakin 48-06
30 Gastman, Garrett 9 Kamiakin 43-07
31 Maher, Brandon 9 Kamiakin 39-01

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Borisch, Samuel 10 Kamiakin 121-04
2 Crawford, Colby 10 Southridge 116-03
3 Schulz, Austin 10 Kamiakin 107-05
4 Floyd, Curtiss 9 Southridge 105-00
5 Marsolek, Zackery 10 Pasco 104-07
6 Mears, Alex 9 Chiawana 99-11
7 Dubois, Carson 9 Kamiakin 96-01
8 Gastman, Garrett 9 Kamiakin 95-10
9 Nellis, Jason 9 Pasco 95-08
10 Simak, Sergy 10 Pasco 95-00
11 Pochert, Gavin 9 Southridge 92-03
12 Chavarria, Alejandro 9 Chiawana 88-04
13 McBride, Levi 9 Chiawana 87-00
14 Catlan, Cesar 9 Pasco 85-11
15 Estrada, Miseal 9 Pasco 84-10
16 Pena-Duarte, Eric 10 Pasco 79-07
17 Villanueva, Martin 12 Chiawana 76-00
18 Cortez, Roman 9 Pasco 74-08
19 Gonzalez, Roberto 9 Pasco 74-04
20 Bagonaid, Anas 12 Kamiakin 64-03
21 Thomas, Blake 9 Southridge 62-11
22 Maher, Brandon 9 Kamiakin 55-04
23 Chavez-Cruz, Johnny 9 Pasco 38-10