Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 3/28/2009 02:02 PM

FAST TIMES AT SOUTHRIDGE HIGH
KENNEWICK, WA MARCH 28, 2009
TEAM NON-SCORING MEET
Results

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 McNeill, Kasey Sr Southridge 13.16 2
2 Bourque, Chelsea Jr Southridge 13.26 2
3 Rodriguez, Angelica Jr Hermiston 13.33 1
4 Torres, Sandra Fr Pendleton 14.03 2
5 O'Neill, Cory Jr Pendleton 14.45 1
6 Apgar, Sophia Fr Hanford 14.62 2
7 Covert, Shelby Fr Hanford 14.70 2
8 Zapata, Eva Sr Onalaska 14.74 2
9 Baddley, Heather Fr Hanford 14.80 1
10 Medina, Mariana Jr Hermiston 14.81 2
11 Jackson, Tammy Jr Southridge 14.86 1
12 Edmondson, Tatiyana Sr Kennewick 15.30 1
13 Butler, Hope Fr Hermiston 15.32 1
14 Lindsey, Jessi Jr Pendleton 15.48 1

Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Wallace, Jenna Jr Southridge 28.41 2
2 Sanchez, Zaira So Hermiston 28.49 2
3 Torres, Sandra Fr Pendleton 28.52 1
4 Floyd, Erica So Southridge 28.70 2
5 Odegard, Ashlee Fr Southridge 29.93 1
6 Baddley, Heather Fr Hanford 30.11 2
7 McBee, Kelli Sr Pendleton 30.17 2
8 Brause, Brianna Fr Hermiston 30.70 2
9 Covert, Shelby Fr Hanford 30.71 2
10 Johnson, Kylea Fr Onalaska 31.03 1
11 Lindsey, Jessi Jr Pendleton 32.22 2
12 Zapata, Catalina Fr Onalaska 32.63 1
13 Wasney, Karri So Hanford 33.13 1
14 Spanski, Heather Sr Onalaska 33.31 1

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Delgado, Cristal Sr Hermiston 5:41.85
2 Butler, Emily So Southridge 5:48.50
3 Rohrman, Jordyn Fr Hermiston 5:53.96
4 Wick, Jadie Jr Hermiston 5:59.00
5 Berlin, Jenna Fr Hanford 6:04.47
6 Simons, Emily So Onalaska 6:16.26
7 Ascencio, Cynthia So Hermiston 6:24.46
8 Johnson, Kayla Sr Onalaska 6:31.38

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Amanda Sr Hermiston 13:06.52
2 Trotter, Kelsey So Hermiston 13:38.87
3 Worstell, Marissa So Hermiston 13:41.84
4 Schmick, Mary Jr Hanford 14:53.99

Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Andrea So Southridge 15.77
2 Bostwick, Kate Sr Pendleton 16.16
3 Floyd, Erica So Southridge 17.42
4 Delepierre, Mariah So Hermiston 17.62
5 Barnitz, Kay-Leigh Jr Hermiston 17.65
6 Chu, Rebecca Jr Hanford 19.55
7 Gonzalez, Melissa Sr Hanford 21.91
8 Bryant, Kimberly Jr Hanford 22.47
9 Rowden, Stacey Jr Hermiston 22.66

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bostwick, Kate Sr Pendleton 47.37
2 Rodriguez, Angelica Jr Hermiston 49.34
3 Berlin, Kara Sr Hanford 51.99
4 Jones, Kelli Jr Hermiston 53.04
5 Van Cleave, Kristen Jr Pendleton 53.72
6 Delepierre, Mariah So Hermiston 54.61
7 Chu, Rebecca Jr Hanford 55.88
8 Gonzalez, Melissa Sr Hanford 58.97

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 49.97
1) Bourque, Chelsea Jr 2) Hill, Brittany Sr
3) McNeill, Kasey Sr 4) Smith, Andrea So
2 Hermiston 'A' 51.20
1) Rodriguez, Angelica Jr 2) Cody, Makenzie Jr
3) Sanchez, Zaira So 4) Jones, Kelli Jr
3 Pendleton 'A' 54.27
1) Anderton, Emma So 2) Torres, Sandra Fr
3) Harwood, Christine Sr 4) O'Neill, Cory Jr
4 Hanford 'A' 56.88
1) Wasney, Karri So 2) Baddley, Heather Fr
3) Covert, Shelby Fr 4) Apgar, Sophia Fr
5 Onalaska 'A' 57.14
1) Zapata, Eva Sr 2) Spanski, Heather Sr
3) Johnson, Kylea Fr 4) Zapata, Catalina Fr

Girls 4x100 Meter Relay Thrower Rel
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 58.40
2 Kennewick 'A' 1:07.69
-- Hanford 'A' DQ

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 1:46.81
1) Smith, Andrea So 2) Upton, LaQuilla Jr
3) Bourque, Chelsea Jr 4) McNeill, Kasey Sr
2 Hermiston 'A' 1:57.19
1) Brause, Brianna Fr 2) Hobson, Allison So
3) Butler, Hope Fr 4) Witham, Ashley Jr
3 Pendleton 'A' 1:59.56
1) Anderton, Emma So 2) Dillavou, Katie So
3) Harwood, Christine Sr 4) Dillavou, Nicole So
4 Hanford 'A' 2:03.13
1) Wasney, Karri So 2) Covert, Shelby Fr
3) Baddley, Heather Fr 4) Apgar, Sophia Fr
5 Onalaska 'A' 2:05.40
1) Johnson, Kylea Fr 2) Zapata, Catalina Fr
3) Spanski, Heather Sr 4) Zapata, Eva Sr

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 4:13.70
1) Dickman, Gina Jr 2) Wallace, Jenna Jr
3) Bourque, Chelsea Jr 4) Smith, Andrea So
2 Pendleton 'A' 4:16.22
1) Anderton, Emma So 2) Harwood, Christine Sr
3) Bostwick, Kate Sr 4) McBee, Kelli Sr
3 Hermiston 'A' 4:28.77
1) Sanchez, Zaira So 2) Witham, Ashley Jr
3) Wick, Jadie Jr 4) Barnitz, Kay-Leigh Jr
4 Hanford 'A' 4:45.68
5 Onalaska 'A' 4:57.13
1) Johnson, Kayla Sr 2) Sanders, Emmy Fr
3) Smith, Christina Fr 4) Simons, Emily So

Girls Distance Medley 12, 4, 8, 16
================================================================
School Finals
================================================================
1 Pendleton 'A' 13:25.63
1) Anderton, Emma So 2) Dillavou, Katie So
3) Dillavou, Nicole So 4) Harwood, Christine Sr
2 Hermiston 'A' 13:35.68
1) Ascencio, Cynthia So 2) Rohrman, Jordyn Fr
3) Wick, Jadie Jr 4) Delgado, Cristal Sr
3 Southridge 'A' 13:44.21

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bostwick, Kate Sr Pendleton 5-02.00
2 Miller, Taymussa Sr Hanford J5-02.00
3 Bradley, Veronica So Hanford 5-00.00
4 Merrill, Melissa Fr Hanford 4-10.00
5 Jackson, Tammy Jr Southridge J4-10.00
6 Smith, Crystal Hermiston J4-10.00
7 Julian, Kelsey So Kennewick J4-10.00

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hall, Mackenzie Sr Southridge 9-06.00
2 Smoot, Katie Jr Southridge J9-06.00
3 Hall, Chloe Sr Southridge 8-06.00
4 Schnetzer, Kirstie Sr Southridge 7-06.00
5 Jackson, Tammy Jr Southridge J7-06.00
-- Selman, Kristie So Pendleton NH

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McNeill, Kasey Sr Southridge 16-05.75
2 Delepierre, Mariah So Hermiston 15-04.25
3 Bradley, Veronica So Hanford 15-00.50
4 Miller, Taymussa Sr Hanford J15-00.50
5 O'Neill, Cory Jr Pendleton 14-09.50
6 Witham, Ashley Jr Hermiston 14-07.25
7 Barnitz, Kay-Leigh Jr Hermiston 14-06.00
8 Schnetzer, Kirstie Sr Southridge 14-05.00
9 Torres, Sandra Fr Pendleton 14-04.25
10 Berlin, Kara Sr Hanford 14-04.00
11 Medina, Mariana Jr Hermiston 13-05.00
12 Herom-Cobb, Courtney Sr Kennewick 12-08.75
13 Pratt, Kaylee Fr Hermiston 12-02.00
14 Edmondson, Tatiyana Sr Kennewick 11-02.75
-- Hill, Brittany Sr Southridge ND

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hill, Brittany Sr Southridge 32-11.00
2 Hall, Chloe Sr Southridge 32-00.00
3 Berlin, Kara Sr Hanford 31-08.75
4 Bradley, Veronica So Hanford 31-06.25
5 Hall, Mackenzie Sr Southridge 31-01.50
6 Van Cleave, Kristen Jr Pendleton 30-11.00
7 Cody, Makenzie Jr Hermiston 30-10.00
8 Smoot, Katie Jr Southridge 29-11.50
9 Miller, Taymussa Sr Hanford J29-11.50
10 O'Neill, Cory Jr Pendleton 29-02.50
11 Jackson, Tammy Jr Southridge 28-04.00
-- Perez, Ariel Jr Pendleton ND

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Barnett, Mary Jr Hermiston 40-06.00
2 Coleman, Kaytlyn So Kennewick 36-01.00
3 Murillo, Emma Jr Southridge 35-09.00
4 Julian, Kelsey So Kennewick 35-00.00
5 Van Cleave, Kristen Jr Pendleton 34-05.00
6 Blankenship, Kayla Fr Hermiston 33-05.50
7 Tank, Haley Sr Hanford 30-09.00
8 Alleman, Darcie So Hermiston 29-07.50
9 Stewart, Kayla Jr Pendleton 29-03.00
10 Lucke, Kaylie Sr Hanford J29-03.00
11 Miller, Patricia Jr Hanford 28-03.00
12 Watson, Arieshia Sr Hanford 28-02.00
13 Driver, Anne Marie Jr Kennewick 27-08.50
14 Copney, Alexandra Jr Kennewick 27-06.00
15 Marienthal, Emma So Onalaska 25-09.00
16 Harris, Kyrsten Fr Hanford 25-07.00
17 Toutai, Victoria Sr Kennewick 24-10.00
18 Brumley, Samantha Sr Pendleton 20-10.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Barnett, Mary Jr Hermiston 113-05
2 Murillo, Emma Jr Southridge 111-07
3 Harris, Kyrsten Fr Hanford 104-00
4 Coleman, Kaytlyn So Kennewick 96-00
5 Julian, Kelsey So Kennewick 95-10
6 Marienthal, Emma So Onalaska 90-05
7 Watson, Arieshia Sr Hanford 85-06
8 Copney, Alexandra Jr Kennewick 83-06
9 Blankenship, Kayla Fr Hermiston 82-07
10 Driver, Anne Marie Jr Kennewick 79-00
11 Stewart, Kayla Jr Pendleton J79-00
12 Hughes, Laura Jr Hanford 75-08
13 Alleman, Darcie So Hermiston 74-09
14 Brumley, Samantha Sr Pendleton 72-11
15 Toutai, Victoria Sr Kennewick J72-11

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Stewart, Kayla Jr Pendleton 118-05
2 Malito, Reina Jr Kennewick 116-05
3 Murillo, Emma Jr Southridge 116-03
4 Tank, Haley Sr Hanford 111-10
5 Butler, Hope Fr Hermiston 100-06
6 Barnitz, Kay-Leigh Jr Hermiston 95-10
7 Dickman, Gina Jr Southridge 91-00
8 Yale, Alyssa Sr Southridge 78-00
9 Morris, Alexa Sr Hanford 70-11
10 Traore, Adam Sr Hanford 69-02
11 Brumley, Samantha Sr Pendleton 67-02

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Avery, Marques Jr Pasco 11.27 3
2 Stewart, Travis Jr Hanford 11.60 3
3 Winsor, Dakoda Sr Hanford 11.91 3
4 Hatcher, James Sr Southridge 12.09 3
5 Wood, Ben Jr Hermiston 12.12 2
5 Rogers, Doug Sr Pasco 12.12 1
7 Sapp, Anthony Jr Pasco 12.21 2
8 Grover, Ashton Sr Southridge 12.24 1
9 Fitzpatrick, Trevor Sr Kennewick 12.25 1
9 Crow, Brandon Sr Hanford 12.25 3
11 Snider, John So Southridge 12.26 1
12 Urlacher, Mitchell Sr Pasco 12.27 3
13 Lamb, Devante So Pasco 12.32 2
14 Hewitt, Sal So Onalaska 12.58 2
15 Taylor, Wyatt Sr Pendleton 12.67 2
16 Whitney, Chris Jr Southridge 12.78 1
17 Hernandez, Victor Sr Pendleton 12.96 2
18 Kimbrow, John So Pendleton 13.16 2
19 Ford, Ivan Jr Hermiston 13.80 1
20 Ayala, Jose Jr Hermiston 14.95 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Avery, Marques Jr Pasco 23.31 3
2 Bland, Josh Sr Hanford 23.52 3
3 Wood, Ben Jr Hermiston 24.64 3
4 Sapp, Anthony Jr Pasco 24.95 3
5 Lamb, Devante So Pasco 25.29 3
6 White, Brett So Hermiston 25.38 2
7 Zita, Nicolas Jr Pendleton 25.79 2
8 Dean, Rylie Jr Southridge 25.88 1
9 Roundtree, Derek So Onalaska 25.98 1
10 Edwards, Shawn So Pendleton 26.02 2
11 Bumgarner, Tyson Sr Pendleton 26.23 2
12 Kimbrow, John So Pendleton 27.17 2
13 Wodehouse, Jantzen So Southridge 27.27 1
14 Moreno, Roberto So Hermiston 28.40 3

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gilbert, Peter Sr Pasco 4:43.42
2 Cravens, Colby Jr Southridge 4:44.89
3 Quam, Addison So Southridge 4:52.04
4 Sturtevant, Mathew So Pasco 4:53.16
5 Ortiz, Antonio Jr Hermiston 4:57.22
6 Hathaway, Noel Fr Hanford 4:58.61
7 Wick, Samuel Jr Hermiston 5:01.62
8 Velasco, Javier Fr Hermiston 5:08.84
9 Broz, Chris Jr Hanford 5:12.87
10 Gorbatyuk, Sergey Fr Pasco 5:14.40
11 Cardenas, Gaspar Jr Pasco 5:19.55
12 Hunt, Austin Jr Onalaska 5:39.29
13 Miess, Patrick Jr Onalaska 5:43.03

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sieler, Nathan Jr Southridge 10:42.24
2 Hodgson, Kevin Sr Hanford 10:45.53
3 Gonzales, Adrian Jr Southridge 10:56.38
4 Cardenas, Gaspar Jr Pasco 11:09.33
5 Kindle, Brooks So Hanford 11:13.46
6 Niederwerfer, Daniel Jr Hermiston 11:17.65
7 Lind, Nathan Fr Hermiston 11:39.32
8 Questad, Garrett Sr Pasco 11:41.83
9 Perez, Adrian Jr Hermiston 11:55.43

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Ward, Ben Sr Southridge 16.02 2
2 Clements, Joe So Hanford 16.73 2
3 Heaston, Brad Jr Southridge 16.93 2
4 Williams, Dorian Sr Hermiston 17.47 1
5 Dikes, Dylan Jr Hanford 17.55 1
6 Search, Brandon So Pasco 17.57 2
7 Rademacher, Mark Jr Hermiston 17.64 2
8 Moulton, Lee Jr Pasco 17.93 1
9 Hales, Michael Sr Pendleton 18.05 2
10 Reitz, Garret So Onalaska 18.81 1
11 Phanneger, Shawn So Southridge 19.15 1
12 Collett, Joesph Fr Hanford 19.71 1

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Clements, Joe So Hanford 43.02 2
2 Search, Brandon So Pasco 43.89 2
3 Dikes, Dylan Jr Hanford 44.67 2
4 Heaston, Brad Jr Southridge 45.38 2
5 Ward, Ben Sr Southridge 46.14 1
6 Wilson, Chris Fr Hanford 46.85 2
7 Moulton, Lee Jr Pasco 47.18 1
8 Reitz, Garret So Onalaska 48.50 1
9 Hodges, Mark So Hermiston 49.85 1
10 Rogers, Doug Sr Pasco 50.42 1
-- Rademacher, Mark Jr Hermiston DQ 2

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Hanford 'A' 44.70
1) Winsor, Dakoda Sr 2) Stewart, Travis Jr
3) Bland, Josh Sr 4) Crow, Brandon Sr
2 Pasco 'A' 45.93
1) Avery, Marques Jr 2) Kolasch, Corey Sr
3) Urlacher, Mitchell Sr 4) Lamb, Devante So
3 Southridge 'A' 46.28
1) Lee, Jonathan Jr 2) Upton, Jorden Jr
3) Hatcher, James Sr 4) Emmerson, Cole So
4 Kennewick 'A' 46.53
1) Calderon, Jose Sr 2) Hanson, Jason Sr
3) Moreno, Steven Jr 4) Fitzpatrick, Trevor Sr
5 Pendleton 'A' 47.41
1) Hales, Michael Sr 2) Hernandez, Victor Sr
3) Remington, Conner So 4) Taylor, Wyatt Sr
6 Onalaska 'A' 47.42
1) Krause, Frankie So 2) Reitz, Garret So
3) Roundtree, Derek So 4) Hewitt, Sal So

Boys 4x100 Meter Relay Throwers Rel
================================================================
School Finals
================================================================
1 Hanford 'A' 49.17
2 Southridge 'A' 49.54
3 Pasco 'A' 51.08
4 Hermiston 'A' 51.60

Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kennewick 'A' 1:35.92
1) Jessop, Robert Sr 2) Calderon, Jose Sr
3) Fitzpatrick, Trevor Sr 4) Moreno, Steven Jr
2 Southridge 'A' 1:37.51
1) Lee, Jonathan Jr 2) Upton, Jorden Jr
3) Hatcher, James Sr 4) Emmerson, Cole So
3 Onalaska 'A' 1:42.17
1) Hewitt, Sal So 2) Isguerra, Abel So
3) Krause, Frankie So 4) Roundtree, Derek So
4 Pendleton 'A' 1:42.63
1) Baum, Joe Sr 2) Peterson, Jacob So
3) Remington, Conner So 4) Zyph, Tyler So
5 Pasco 'A' 1:43.60
1) Rogers, Doug Sr 2) Hurley, Lonnie Fr
3) Moulton, Lee Jr 4) Sapp, Anthony Jr
6 Hermiston 'A' 1:44.52
1) Aguilar, Raymond Fr 2) De La Cruz, Endy Fr
3) White, Brett So 4) Moreno, Roberto So

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kennewick 'A' 3:34.98
1) Fitzpatrick, Trevor Sr 2) Moreno, Steven Jr
3) Hanson, Jason Sr 4) Calderon, Jose Sr
2 Hanford 'A' 3:35.59
1) Crow, Brandon Sr 2) Bland, Josh Sr
3) Martin, Zac Jr 4) Wallace, Ben Jr
3 Southridge 'B' x3:38.91
4 Pasco 'A' 3:41.49
1) Gilbert, Peter Sr 2) Le Mieux, Jordan Jr
3) Kolasch, Corey Sr 4) Luhrs, Rainer Jr
5 Southridge 'A' 3:42.80
1) Burton, Randell Jr 2) Konzek, Aaron Jr
3) Swanson, Kris Jr 4) Yale, Jason Jr
6 Pendleton 'A' 3:46.43
1) Bumgarner, Tyson Sr 2) Edwards, Shawn So
3) Hernandez, Victor Sr 4) Zyph, Tyler So
7 Hermiston 'A' 3:54.26
1) Ortiz, Antonio Jr 2) Rademacher, Mark Jr
3) Wood, Ben Jr 4) Wick, Samuel Jr
8 Onalaska 'A' 4:10.24
1) Miess, Patrick Jr 2) Roundtree, Derek So
3) Krause, Frankie So 4) Hunt, Austin Jr

Boys Distance Medley 12, 4, 8, 16
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 10:59.85
1) Smith, Aaron So 2) Olivas, Quinton Jr
3) Singleton, Casey Sr 4) Sturdefant, Kyle Jr
2 Pasco 'A' 11:17.73
1) Gilbert, Peter Sr 2) Le Mieux, Jordan Jr
3) Kolasch, Corey Sr 4) Sturtevant, Mathew So
3 Hermiston 'A' 11:19.71
1) Ortiz, Antonio Jr 2) Velasco, Javier Fr
3) Valdez, Andrew So 4) White, Brett So
4 Hanford 'A' 11:36.02
1) Rodriguez, Albert Jr 2) Broz, Chris Jr
3) Hodgson, Kevin Sr 4) Martin, Zac Jr
5 Pendleton 'A' 12:24.56
1) Baum, Joe Sr 2) Peterson, Jacob So
3) Zyph, Tyler So 4) Remington, Conner So

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Search, Brandon So Pasco 6-02.00
2 Hanson, Jason Sr Kennewick J6-02.00
3 Vandermark, Shawn Jr Hanford 5-10.00
4 Le Mieux, Jordan Jr Pasco 5-08.00
5 Baty, Matt Sr Pendleton 5-06.00
6 Deatherage, Bernard Fr Hanford J5-06.00
7 Matta, Harshel Sr Hanford 5-04.00
-- Whitby, Bevin Jr Pasco NH
-- Dean, Rylie Jr Southridge NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Garretson, Jacob Sr Southridge 11-00.00
2 Kolasch, Corey Sr Pasco 10-06.00
3 Neslin, Casey Jr Southridge J10-06.00
4 McBride, Devin Sr Pasco J10-06.00
5 Shaw, Devin Sr Pasco 10-00.00
6 Clements, Joe So Hanford 9-06.00
7 Ruane, Thomas So Hanford 9-00.00
7 Lytsell, Dillon So Pendleton 9-00.00
-- Jessop, Robert Sr Kennewick NH
-- Corwell, Kyle Jr Hanford NH
-- Wright, Quentin Sr Pasco NH

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Search, Brandon So Pasco 20-00.50
2 Jessop, Robert Sr Kennewick 19-04.50
3 Hanson, Jason Sr Kennewick 19-03.50
4 Williams, Dorian Sr Hermiston 19-03.00
5 Urlacher, Mitchell Sr Pasco 18-10.50
6 Baty, Matt Sr Pendleton 18-09.50
7 Cherwien, Brian Sr Hanford 18-02.75
8 Hales, Michael Sr Pendleton 18-02.50
9 Ellsworth, Jacob Sr Pasco 18-01.50
10 Matta, Harshel Sr Hanford 18-01.00
11 Whitney, Chris Jr Southridge 17-09.00
12 Vandermark, Shawn Jr Hanford 17-07.50
13 Phanneger, Shawn So Southridge 17-05.25
14 Woods, Grant Fr Kennewick 17-04.00
15 Schnetzer, Jacob So Southridge 17-03.50
16 Moulton, Lee Jr Pasco J17-03.50
17 Wodehouse, Jantzen So Southridge 17-00.50
18 Myers, Cameron So Hermiston 16-06.00
19 Remington, Conner So Pendleton 15-00.50
20 De La Cruz, Endy Fr Hermiston 14-04.50

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jessop, Robert Sr Kennewick 42-00.75
2 Bland, Josh Sr Hanford 41-02.00
3 Thompson, Mitch Jr Hermiston 39-01.50
4 Matta, Harshel Sr Hanford 38-10.75
5 Lloyd, Paul Jr Hermiston 38-09.00
6 Vandermark, Shawn Jr Hanford 38-04.00
7 McGee, Tyrell Jr Southridge 37-11.50
8 Urlacher, Mitchell Sr Pasco 37-10.00
9 Lamb, Devante So Pasco 36-09.00
10 Swanson, Kris Jr Southridge 36-03.25
11 Avery, Marques Jr Pasco 36-02.25
12 Aguilar, Raymond Fr Hermiston 35-10.25

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ena, Lale Sr Hermiston 48-07.50
2 Price, Jacob Jr Pasco 45-07.00
3 Humphrey, Robert Cody Sr Hermiston 45-06.50
4 Konecny, Otto Jr Hermiston 44-07.00
5 Harris, RJ Jr Hanford 44-06.50
6 Whitby, Kole Sr Pasco 44-06.00
7 Keeton, Skylar Sr Pasco 44-00.50
8 Graves, Austin Jr Southridge 43-04.00
9 Robinson, Grant Sr Southridge 43-01.00
10 Haste, Greg Jr Southridge 42-08.50
11 Sharp, Travis Jr Kennewick 42-04.00
12 Herd, Geoff Sr Pendleton 41-00.00
13 Wagar, Cameron So Hanford 40-02.50
14 Wagar, Kyle Sr Hanford 38-09.50
15 Rueter, Kurt So Hanford 38-04.50
16 Loomis, Jack Sr Kennewick 38-00.00
17 Anderson, Brent Jr Southridge 37-11.00
18 Barnhart, Sheehan Sr Pendleton 35-05.00
19 Becenti, Jeremy Sr Pendleton 34-07.00
20 Berndt, Brad Jr Onalaska 30-01.00

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Humphrey, Robert Cody Sr Hermiston 121-05
2 Ena, Lale Sr Hermiston 112-02
3 Espinoza, Jaden So Pasco 111-11
4 Harris, RJ Jr Hanford 111-04
5 Sharp, Travis Jr Kennewick 110-06
6 Humphrey, Riley So Hermiston 109-04
7 Smith, Sam Sr Southridge 107-05
8 Isguerra, Abel So Onalaska 101-10
9 Willhoite, Sam Sr Pasco 96-10
10 Dahl, Cameron So Pasco 96-03
11 Robinson, Grant Sr Southridge 91-05
12 Loomis, Jack Sr Kennewick 89-11
13 Barnhart, Sheehan Sr Pendleton 88-06
14 Rueter, Kurt So Hanford 83-08
15 Becenti, Jeremy Sr Pendleton 83-05
16 Hirai, Brodrick Jr Southridge 81-05
17 Berndt, Brad Jr Onalaska 80-09

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wagar, Kyle Sr Hanford 166-02
2 Friesz, Jordan Sr Hanford 164-01
3 Herd, Geoff Sr Pendleton 161-10
4 Yale, Jason Jr Southridge 157-09
5 Wagar, Cameron So Hanford 156-08
6 Price, Jacob Jr Pasco 155-08
7 Phanneger, Shawn So Southridge 146-03
8 Sharp, Travis Jr Kennewick 145-04
9 Loomis, Jack Sr Kennewick 145-03
10 Whitby, Kole Sr Pasco 143-05
11 Berndt, Brad Jr Onalaska 137-09
12 Humphrey, Robert Cody Sr Hermiston 131-06
13 Keeton, Skylar Sr Pasco 129-10
14 McBee, Patrick So Pendleton 127-00
15 Becenti, Jeremy Sr Pendleton 123-05
16 Smith, Sam Sr Southridge 122-09
17 Humphrey, Riley So Hermiston 117-00
18 Cherwien, Brian Sr Hanford 111-09
19 Barnhart, Sheehan Sr Pendleton 111-01