Licensed to Pasco Senior High School   Hy-Tek's Meet Manager 3/27/2008 08:57 PM
SUNNYSIDE/EASTMONT/KENNEWICK AT SOUTHRIDGE
SOUTHRIDGE HIGH SCHOOL - 3/27/2008
Results

Girls Scores
Eastmont 107 34 Kennewick Southridge 90 60 Eastmont
Eastmont 100 39 Sunnyside Southridge 133 16 Kennewick
Sunnyside 71 65 Kennewick Southridge 115 31 Sunnyside

Boys Scores
Eastmont 89 55 Kennewick Southridge 110 35 Eastmont
Eastmont 86 57 Sunnyside Southridge 105 36 Kennewick
Sunnyside 73 59 Kennewick Southridge 112 29 Sunnyside

Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 McNeill, Kasey Southridge 13.24 2
2 Upton, LaQuilla Southridge 13.36 2
3 King, Devon Eastmont 13.59 2
4 Hocks, Jodi Eastmont 14.02 2
5 Putnam, Chelsea Eastmont 14.15 1
6 Jackson, Tammy Southridge 14.53 1
7 Hempel, Katherine Kennewick 15.17 2
8 Mosher, Laci Eastmont 15.20 1
9 Lugo, Tanya Sunnyside 15.39 2
10 Carrasco, Susana Sunnyside 17.03 2
11 Romero, Karina Sunnyside 18.38 1

Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 McNeill, Kasey Southridge 28.34 2
2 Hardgrove, Jessika Eastmont 28.92 2
3 Hill, Brittany Southridge 30.18 2
4 Arey, Cassie Southridge 30.62 1
5 Hempel, Katherine Kennewick 30.86 2
6 Mosher, Laci Eastmont 31.41 1
7 Lugo, Tanya Sunnyside 32.81 2
8 Parramore, Rica Sunnyside 33.14 2
9 Quinn, Kaitlyn Kennewick 33.54 2
10 Carrasco, Susana Sunnyside 35.85 1

Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Smith, Andrea Southridge 1:04.56
2 Moreland, Hannah Eastmont 1:05.81
3 Reynolds, Taylor Eastmont 1:05.86
4 Huff, Dashia Southridge 1:07.59
5 Sorenson, Meghan Southridge 1:07.90
6 Ramos, Teresa Sunnyside 1:09.60
7 Schmick, Ayla Sunnyside 1:13.39

Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dotter, Nikki Eastmont 2:37.87
2 Dickman, Gina Southridge 2:40.26
3 Yanez, Jocelyn Sunnyside 2:40.62
4 Rockstrom, MacKensie Southridge 2:42.06
5 Hartman, Tori Eastmont 2:44.57
6 Worman, Sara Southridge 2:47.87
7 Ramos, Teresa Sunnyside 2:51.21
8 Olivas, Chelsea Southridge 2:52.35
9 Freier, Hannah Kennewick 2:52.71
10 Porter, Amanda Kennewick 2:57.68
11 Herom-Cobb, Courtney Kennewick 3:11.75
12 Schmick, Ayla Sunnyside 3:24.54

Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Merrell, Kari Southridge 5:51.01
2 Burt, Rachel Southridge 5:56.31
3 Yanez, Jocelyn Sunnyside 5:57.65
4 Keller, Sheaalee Southridge 5:58.90
5 Holman, Mac Eastmont 6:05.18
6 Freier, Hannah Kennewick 6:11.82
7 Grant, Emily Eastmont 6:20.10
8 Rockstrom, Macie Southridge 6:26.76
9 Manzo, Marlene Sunnyside 6:30.69
10 Craig, Nicole Eastmont 6:34.02
11 Messmore, Brittany Sunnyside 6:35.44

Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Butler, Emily Southridge 12:44.34
2 Gelb, Kayla Eastmont 13:27.82
3 Schnetzer, Kirstie Southridge 13:33.94
4 Messmore, Brittany Sunnyside 14:15.63

Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bourque, Chelsea Southridge 17.04
2 Smith, Andrea Southridge 18.01
3 Jaquish, Jordyne Sunnyside 19.70
4 Knaggs, Kaya Eastmont 19.88
5 Thompson, Jaymie Eastmont 20.18
6 Detienne, Logan Kennewick 20.72
7 Spaeth, Amanda Eastmont 21.15
8 Sanders, Kim Kennewick 22.25

Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bourque, Chelsea Southridge 50.81
2 Pham, Jariel Kennewick 57.53
3 Detienne, Logan Kennewick 59.11
4 Knaggs, Kaya Eastmont 59.12
5 Spaeth, Amanda Eastmont 1:01.61
-- Thompson, Jaymie Eastmont DNF

Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Southridge 'A' 50.63
1) Bourque, Chelsea 2) Upton, LaQuilla
3) Hill, Brittany 4) McNeill, Kasey
2 Eastmont 'A' 51.75
1) Abbott, Courtney 2) King, Devon
3) Hocks, Jodi 4) Putnam, Chelsea
3 Kennewick 'A' 57.56
1) Cardinal, Kaitlyn 2) Hempel, Katherine
3) Malito, Reina 4) Pham, Jariel

Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Southridge 'A' 1:49.71
1) Bourque, Chelsea 2) Smith, Andrea
3) Upton, LaQuilla 4) Rosane, Kaitlin
2 Eastmont 'A' 1:50.93
1) Hardgrove, Jessika 2) Abbott, Courtney
3) Hocks, Jodi 4) King, Devon
3 Sunnyside 'A' 2:01.67
1) Lugo, Tanya 2) Ramos, Teresa
3) Parramore, Rica 4) Jaquish, Jordyne

Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Eastmont 'A' 4:25.94
1) Moreland, Hannah 2) Hankins, Tatianna
3) Hartman, Tori 4) Dotter, Nikki
2 Southridge 'A' 4:34.64
1) Burt, Rachel 2) Dickman, Gina
3) Sorenson, Meghan 4) Merrell, Kari
3 Kennewick 'A' 4:49.15
1) Detienne, Logan 2) Freier, Hannah
3) Pham, Jariel 4) Herom-Cobb, Courtney

Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jaquish, Jordyne Sunnyside 5-00.00
2 Korte, Kristine Southridge 4-10.00
2 Reynolds, Taylor Eastmont 4-10.00
4 Jackson, Tammy Southridge 4-08.00
5 Julian, Kelsey Kennewick J4-08.00
6 Hill, Brittany Southridge J4-08.00
7 Springer, Sam Southridge 4-06.00
8 Hankins, Tatianna Eastmont J4-06.00
9 Sanders, Kim Kennewick 4-04.00
9 Malito, Reina Kennewick 4-04.00

Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hall, Mackenzie Southridge 9-06.00
2 Smoot, Katie Southridge 7-06.00
3 Jackson, Tammy Southridge J7-06.00
4 McCreight, Ashley Kennewick 7-00.00
-- Quinn, Kaitlyn Kennewick NH
-- Brynes, Christine Kennewick NH
-- Detienne, Logan Kennewick NH

Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Putnam, Chelsea Eastmont 15-09.75
2 McNeill, Kasey Southridge 15-06.00
3 Jaquish, Jordyne Sunnyside 15-03.00
4 Hill, Brittany Southridge 15-00.00
5 Hall, Mackenzie Southridge 14-04.00
6 Abbott, Courtney Eastmont 13-10.00
7 Hempel, Katherine Kennewick J13-10.00
8 Hardgrove, Jessika Eastmont 13-09.50
9 Lugo, Tanya Sunnyside 12-10.00
10 Gibson, Chelsea Kennewick 12-07.00
11 Parramore, Rica Sunnyside 12-01.50
12 Pham, Jariel Kennewick 11-05.75
13 Carrasco, Susana Sunnyside 10-04.00
14 Romero, Karina Sunnyside 10-00.00
15 Mendez, Leslie Kennewick 8-11.00

Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 King, Devon Eastmont 34-00.00
2 Upton, LaQuilla Southridge 32-10.00
3 Rosane, Kaitlin Southridge 32-07.50
4 Smoot, Katie Southridge 32-00.00
5 Reynolds, Taylor Eastmont 29-09.50
6 Springer, Sam Southridge 29-07.00
7 Randall, Brooke Eastmont 28-02.50
8 Gibson, Chelsea Kennewick 27-11.50
-- Porter, Amanda Kennewick ND

Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Miller, Madi Eastmont 35-00.00
2 Kilian, Sarah Sunnyside 33-00.50
3 Gramling, Liz Southridge 30-10.00
4 Julian, Kelsey Kennewick 29-07.00
5 Malito, Reina Kennewick 29-03.00
6 Driver, Anne Marie Kennewick 28-04.50
7 Lannoye, Kayla Eastmont 26-11.50
8 Johnson, Cait Eastmont 26-11.00
9 Christianson, Mallory Kennewick 26-00.50
10 Meeker, Kendra Sunnyside 25-11.00
11 Korte, Kristine Southridge 25-06.50
12 Tyler, Megan Sunnyside 25-04.00
13 Rodriguez, Amber Sunnyside 24-11.50
14 Swindoll, Kim Eastmont 22-04.00
15 Hejmanowski, Jade Southridge 21-01.50
16 Arey, Cassie Southridge 20-01.00

Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Schilperoort, Claire Sunnyside 106-03
2 Johnson, Cait Eastmont 93-11
3 Williams, Brogan Southridge 88-07
4 Gramling, Liz Southridge 87-05
5 Miller, Madi Eastmont 85-05
6 Lannoye, Kayla Eastmont 77-11
7 Swindoll, Kim Eastmont 76-07
8 Driver, Anne Marie Kennewick 75-09
9 Rodriguez, Amber Sunnyside 73-10
10 Christianson, Mallory Kennewick 73-00
11 Tyler, Megan Sunnyside 65-02
12 Julian, Kelsey Kennewick 63-10
13 Kilian, Sarah Sunnyside 61-08
14 Yale, Alyssa Southridge 60-06
15 Perrow, Ashley Eastmont 59-09
16 Arola, Samantha Sunnyside 57-11
17 Lewis, Breanna Southridge 47-09

Girls Javelin Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Malito, Reina Kennewick 113-02
2 Schilperoort, Claire Sunnyside 111-02
3 Perrow, Ashley Eastmont 109-04
4 Randall, Brooke Eastmont 108-06
5 Kellog, Inga Eastmont 97-09
6 Arey, Cassie Southridge 91-01
7 Tyler, Megan Sunnyside 84-10
8 Mendez, Magi Eastmont 82-00
9 Yale, Alyssa Southridge 79-06
10 Gramling, Liz Southridge 63-08
11 Lewis, Breanna Southridge 63-01
12 Arola, Samantha Sunnyside 58-11
13 Driver, Anne Marie Kennewick 52-04
14 Mendez, Leslie Kennewick 45-02

Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Birks, Scott Southridge 11.85 2
2 Anderson, Kevin Southridge 11.88 2
3 Simmons, Dan Eastmont 11.98 2
4 Quesnell, Ross Southridge 12.15 1
5 Hatcher, James Southridge 12.38 1
6 Bendtsen, Brett Eastmont 12.46 2
7 Madrigal, Jose Sunnyside 12.48 2
8 Calderon, Jose Kennewick 12.58 1
9 Sanchez, James Sunnyside 12.59 2
10 Thomas, Keenan Kennewick 12.66 2
11 Hanson, Jason Kennewick 12.76 1
12 Moreno, Steven Kennewick 12.81 2
13 Delaney, Shane Eastmont 12.93 1
14 Street, Zac Eastmont 13.01 1
15 Mendoza, Guadalupe Sunnyside 13.12 1
16 Mendez, Fernando Sunnyside 14.25 1

Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Swanson, Stephen Southridge 23.75 2
2 Anderson, Kevin Southridge 24.27 2
3 Bendtsen, Brett Eastmont 25.63 2
4 Upton, Jorden Southridge 25.77 1
5 Perez, Ken Eastmont 25.82 2
6 Sanchez, James Sunnyside 25.83 2
7 Grover, Ashton Southridge 25.91 1
8 Quinn, Dan Kennewick 26.06 1
9 Thomas, Keenan Kennewick 26.19 2
10 Voth, Brian Eastmont 26.38 1
11 Jacobus, Joe Eastmont 26.50 1
12 Silva, Efrain Sunnyside 26.58 2
13 Gomez, Caleb Sunnyside 28.58 1

Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Simmons, Dan Eastmont 53.29 2
2 Calderon, Jose Kennewick 54.52 2
3 Smith, Aaron Southridge 55.15 2
4 Moreno, Steven Kennewick 55.58 2
5 Birks, Scott Southridge 56.13 2
6 Burton, Randell Southridge 56.79 1
7 Silva, Efrain Sunnyside 57.13 2
8 Lipp, Shae Eastmont 57.47 2
9 Fitzpatrick, Trevor Kennewick 58.26 1
10 Voth, Brian Eastmont 59.06 1
11 Mendoza, Jesus Sunnyside 59.19 2
12 Becerra, Adrian Kennewick 59.28 1
13 Magnussen, Erik Eastmont 59.70 1
14 Gomez, Caleb Sunnyside 1:00.47 1
15 Mendoza, Guadalupe Sunnyside 1:00.73 1

Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gonzales, Andrew Southridge 2:04.86
2 Allen, Todd Southridge 2:07.58
3 Ulrich, Josh Eastmont 2:10.28
4 Konzek, Aaron Southridge 2:10.70
5 Gonzales, Adrian Southridge 2:13.57
6 Jessup, Kevin Eastmont 2:14.16
7 Watts, Patrick Sunnyside 2:15.32
8 Villalobos, Gilberto Sunnyside 2:16.56
9 Talbott, Jason Kennewick 2:19.22
10 Brim, Garrett Kennewick 2:21.73
11 Shoenwald, Ty Kennewick 2:23.56
12 Scott, Kyle Sunnyside 2:31.50
13 Campos, Alex Sunnyside 2:33.48

Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Singleton, Casey Southridge 4:45.80
2 Olivas, Quinton Southridge 4:48.50
3 Gonzalez, Gracen Sunnyside 4:51.45
4 Quam, Addison Southridge 4:57.89
5 Watts, Patrick Sunnyside 4:59.33
6 Brim, Garrett Kennewick 5:00.28
7 Eifert, Christian Eastmont 5:00.75
8 Sieler, Nathan Southridge 5:01.02
9 Shoenwald, Ty Kennewick 5:02.51
10 Lindell, Ross Eastmont 5:08.39
11 Rogers, Jacob Sunnyside 5:10.37
12 Carlson, Zane Eastmont 5:25.55
13 Campos, Alex Sunnyside 5:40.63
14 Trilla, Daniel Kennewick 5:49.61

Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gonzales, Andrew Southridge 10:26.43
2 Sturdefant, Kyle Southridge 10:27.96
3 Cravens, Colby Southridge 10:28.07
4 Lindell, Ross Eastmont 10:33.65
5 Gonzalez, Gracen Sunnyside 10:40.36
6 Rogers, Jacob Sunnyside 10:53.55
7 Quam, Addison Southridge 11:07.79
8 Shoenwald, Ty Kennewick 11:09.65
9 Sanchez, Jose Sunnyside 11:16.09
10 Brim, Garrett Kennewick 11:20.58
11 Brandvold, Zachary Sunnyside 12:06.54

Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Haringa, Roy Sunnyside 16.59 2
2 Ward, Ben Southridge 17.19 2
3 Mauss, Sean Kennewick 17.34 2
4 Wimett, Matt Southridge 17.82 2
5 Hansen, Blaine Southridge 17.88 1
6 Sarmiento, Kennedy Sunnyside 18.05 2
7 Tracy, William Eastmont 18.12 1
8 Toften, Erik Eastmont 19.43 2
9 Visser, Caleb Eastmont 19.69 2
10 Heaston, Brad Southridge 20.26 1
11 Chavez, Lorenzo Sunnyside 22.93 1

Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Haringa, Roy Sunnyside 44.06 2
2 Mauss, Sean Kennewick 44.50 2
3 Ward, Ben Southridge 45.69 2
4 Wimett, Matt Southridge 45.97 2
5 Sarmiento, Kennedy Sunnyside 46.71 2
6 Toften, Erik Eastmont 47.59 1
7 Tracy, William Eastmont 47.86 2
8 Heaston, Brad Southridge 48.46 1
9 Visser, Caleb Eastmont 50.27 2
10 Chavez, Lorenzo Sunnyside 53.41 1

Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Eastmont 'A' 46.80
1) Perez, Ken 2) Simmons, Dan
3) Delaney, Shane 4) Street, Zac
2 Sunnyside 'A' 47.50
1) Madrigal, Jose 2) Haringa, Roy
3) Sarmiento, Kennedy 4) Sanchez, James
3 Southridge 'B' x47.80
1) Hatcher, James 2) Burton, Randell
3) Upton, Jorden 4) Grover, Ashton
4 Kennewick 'A' 48.51
1) Calderon, Jose 2) Moreno, Steven
3) Hanson, Jason 4) Thomas, Keenan
5 Kennewick 'B' x50.46
1) Jessop, Robert 2) Albertin, Zach
3) Fitzpatrick, Trevor 4) Silver, Jon
6 Sunnyside 'B' x51.74
-- Southridge 'A' DQ
1) Birks, Scott 2) Quesnell, Ross
3) Swanson, Stephen 4) Anderson, Kevin

Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Kennewick 'A' 3:40.40
1) Mauss, Sean 2) Fitzpatrick, Trevor
3) Moreno, Steven 4) Calderon, Jose
2 Southridge 'A' 3:44.20
1) Smith, Aaron 2) Gonzales, Andrew
3) Birks, Scott 4) Allen, Todd
3 Eastmont 'A' 3:44.84
1) Street, Zac 2) Drake, Kellen
3) Lambert, Garrison 4) Hunter, Dallas
4 Sunnyside 'A' 3:48.94
1) Gonzalez, Gracen 2) Sarmiento, Kennedy
3) Silva, Efrain 4) Haringa, Roy
5 Eastmont 'B' x3:55.10
1) Ulrich, Josh 2) Jessup, Kevin
3) Carlson, Zane 4) Jessup, Chris
6 Kennewick 'B' x4:00.85
1) Becerra, Adrian 2) Quinn, Dan
3) Talbott, Jason 4) Becerra, Nick
7 Sunnyside 'B' x4:04.22
8 Sunnyside 'C' x4:29.09

Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Swanson, Stephen Southridge 6-00.00
2 Lipp, Shae Eastmont 5-06.00
3 Sanders, Devon Eastmont 5-04.00
-- Starr, Cody Kennewick NH
-- Silver, Jon Kennewick NH
-- Fitzpatrick, Trevor Kennewick NH
-- Ter, Kor Kennewick NH
-- Swanson, Kris Southridge NH
-- Prado, Ruben Sunnyside NH
-- Whitney, Chris Southridge NH
-- Dean, Rylie Southridge NH

Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nell, Carter Eastmont 13-06.00
2 Moore, Toby Eastmont 12-00.00
3 Hamilton, Dan Southridge 11-06.00
4 Jessop, Robert Kennewick J11-06.00
5 Garretson, Jacob Southridge 11-00.00
6 Fancher, Cameron Southridge 10-06.00
-- Westerman, Brett Kennewick NH
-- Ines, Ryan Kennewick NH
-- Wellenbrock, Nick Southridge NH
-- Cook, Dustin Southridge NH

Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Swanson, Stephen Southridge 21-02.00
2 Anderson, Kevin Southridge 19-08.00
3 Starr, Cody Kennewick 18-08.00
4 Jessop, Robert Kennewick 18-07.00
5 Becerra, Nick Kennewick 17-10.50
6 Madrigal, Jose Sunnyside 17-08.00
7 Silver, Jon Kennewick 17-02.00
8 Sanchez, James Sunnyside 17-01.00
9 Sanders, Devon Eastmont 17-00.50
10 Corter, Justyn Eastmont 16-05.00
11 Schwilke, Shane Eastmont 16-01.50
12 Wimett, Matt Southridge 16-01.00
13 Mendoza, Guadalupe Sunnyside 15-11.00
14 Lambert, Garrison Eastmont 15-05.50
15 Gomez, Caleb Sunnyside 15-04.00
-- Becerra, Adrian Kennewick ND
-- Hampton, Dominic Southridge ND

Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hampton, Dominic Southridge 38-07.00
2 Robertson, Stephen Southridge 37-05.00
3 Ward, Ben Southridge 37-04.50
4 Sanders, Devon Eastmont 36-00.00
5 Corter, Justyn Eastmont 35-08.50
6 Thomas, Keenan Kennewick 35-06.50
7 Wimett, Matt Southridge 35-05.75
8 Drake, Kellen Eastmont 35-05.50
9 Starr, Cody Kennewick 35-00.00
10 Mendoza, Jesus Sunnyside 34-07.50
11 Mendoza, Guadalupe Sunnyside 34-00.50
12 Silver, Jon Kennewick 33-08.50
13 Albertin, Zach Kennewick 33-07.00
13 Madrigal, Jose Sunnyside 33-07.00
-- Schwilke, Shane Eastmont ND
-- Mendez, Fernando Sunnyside ND

Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Antonson, Josh Southridge 43-03.00
2 Jacobus, Joe Eastmont 41-10.00
3 Rinehold, Brice Sunnyside 39-10.50
4 Sharp, Travis Kennewick 39-07.00
5 Thomas, Austin Southridge 38-08.00
6 Robinson, Grant Southridge 38-01.50
7 Pearson, Kyle Sunnyside 36-11.00
8 Magnussen, Erik Eastmont 36-04.00
9 Karr, Travis Kennewick 35-10.00
10 Vargas, Pedro Sunnyside 35-05.00
11 Callahan, Brandon Eastmont 34-09.00
12 Smith, Sam Southridge 34-04.50
13 McIntosh, Donovan Kennewick 33-11.50
14 Pontorolo, Vinnie Kennewick 33-10.50
15 Schroyer, Daniel Eastmont 32-06.00
16 Cardenas, Abel Sunnyside 30-10.00
17 Hangartner, TC Kennewick 30-02.50
18 Godina, Edgar Eastmont 29-06.00
19 Bennett, Brian Sunnyside 27-05.00

Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hejmanowski, Evan Southridge 124-01
2 Rinehold, Brice Sunnyside 118-07
3 Antonson, Josh Southridge 113-01
4 Drake, Kellen Eastmont 110-04
5 Prazer, Patrick Eastmont 108-04
6 Pearson, Kyle Sunnyside 107-08
7 Sharp, Travis Kennewick 106-06
8 Smith, Sam Southridge 103-01
9 Mendoza, Jesus Sunnyside J103-01
10 Torres, Josiah Sunnyside 101-08
11 Pontorolo, Vinnie Kennewick 100-10
12 Cantu, Andres Sunnyside 91-06
13 McIntosh, Donovan Kennewick 88-03
14 Karr, Travis Kennewick 85-02
15 Carpenter, Zach Eastmont 84-01
16 Robinson, Grant Southridge 81-11
17 Bugg, Ethan Eastmont 79-01
18 Hancock, Collin Eastmont 74-02
19 Reil, Brian Kennewick 61-09

Boys Javelin Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rinehold, Brice Sunnyside 158-10
2 Antonson, Josh Southridge 142-01
3 Sharp, Travis Kennewick 135-10
4 McCreight, Josh Kennewick 134-08
5 Magnussen, Erik Eastmont 132-11
6 Mendoza, Jesus Sunnyside 131-06
7 Nell, Carter Eastmont 131-00
8 McIntosh, Donovan Kennewick 129-08
9 Johnson, Tyler Kennewick 125-10
10 Prazer, Patrick Eastmont 122-04
11 Yale, Jason Southridge 119-09
12 Pearson, Kyle Sunnyside 114-07
13 Cardenas, Abel Sunnyside 109-04
14 Karr, Travis Kennewick 108-11
15 Smith, Sam Southridge 107-03
16 Cantu, Andres Sunnyside 104-09