Licensed to Pasco Senior High School    HY-TEK's Meet Manager 5/7/2009 06:49 PM
WALLA WALLA HANFORD SUNNYSIDE AT SOUTHRIDGE
SOUTHRIDGE HIGH SCHOOL - 5/7/2009
Results
Women
Southridge 109.00 41.00 Hanford
Hanford 124.00 20.00 Sunnyside
Walla Walla 96.00 54.00 Hanford
Southridge 123.00 18.00 Sunnyside
Southridge 106.00 43.00 Walla Walla
Walla Walla 135.00 14.00 Sunnyside

Men
Southridge 87.00 58.00 Hanford
Hanford 100.00 40.00 Sunnyside
Walla Walla 97.00 48.00 Hanford
Southridge 112.00 32.00 Sunnyside
Walla Walla 92.00 53.00 Southridge
Walla Walla 126.00 19.00 Sunnyside

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 McNeill, Kasey 12 Southridge 12.78 2
2 Upton, LaQuilla 11 Southridge 12.96 2
3 Barlow, Janice 11 Walla Walla 13.82 2
4 Covert, Shelby 9 Hanford 13.83 2
5 Adkins, Rachel 11 Walla Walla 14.02 2
6 Morris, McKhayla 11 Walla Walla 14.03 2
7 Baddley, Heather 9 Hanford 14.10 1
7 Schmick, Ayla 10 Sunnyside 14.10 2
9 Apgar, Sophia 9 Hanford 14.24 1
10 Hughes, Laura 11 Hanford 14.30 2
11 Seekamp, Sarai 9 Walla Walla 14.52 1
12 Lugo, Tanya 11 Sunnyside 14.66 1
13 Reyes, Samantha 10 Sunnyside 15.88 1
-- Rodriguez, Angelita 9 Sunnyside DQ 1

Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 McNeill, Kasey 12 Southridge 26.80 2
2 Smith, Andrea 10 Southridge 27.40 2
3 Davisson, Kailee 10 Walla Walla 28.72 2
4 Feliciano, Kristine 12 Hanford 29.12 2
5 Weisner, Jamie 9 Walla Walla 29.60 2
6 Apgar, Sophia 9 Hanford 29.67 1
7 Baddley, Heather 9 Hanford 29.78 2
8 Erwin, Holly 12 Walla Walla 30.23 1
9 Anderson, Gabby 10 Walla Walla 30.65 1
10 Schmick, Ayla 10 Sunnyside 30.80 1
11 Lugo, Tanya 11 Sunnyside 31.09 1

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wallace, Jenna 11 Southridge 1:02.46
2 Davisson, Kailee 10 Walla Walla 1:03.02
3 Dickman, Gina 11 Southridge 1:05.74
4 Queen, Melissa 12 Hanford 1:07.95
5 Seekamp, Sarai 9 Walla Walla 1:08.22
6 Rovira, Amy 10 Hanford 1:08.71
7 Wendell, Alexis 9 Hanford 1:08.99
8 Felicie, Christina 9 Walla Walla 1:15.54

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dart, Megan 12 Hanford 2:27.20
2 Odegard, Ashlee 11 Southridge 2:31.45
3 Broersma, Marisa 9 Sunnyside 2:31.98
4 Hegarty, Erin 10 Hanford 2:33.70
5 Daniel, Breanna 11 Hanford 2:35.30
6 Andrade, Ana 9 Walla Walla 2:39.39
7 Butler, Emily 10 Southridge 2:41.09
8 Vargas, Jocelyn 9 Walla Walla 2:44.16
9 Worman, Sara 11 Southridge 2:46.92
10 Mahan, Lexie 9 Walla Walla 2:54.43

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hegarty, Erin 10 Hanford 5:30.64
2 Butler, Emily 10 Southridge 5:36.62
3 Merrell, Kari 11 Southridge 5:39.80
4 Burgess, Emma 11 Walla Walla 5:49.06
5 Worman, Sara 11 Southridge 5:53.44
6 Molitor, Denali 11 Walla Walla 6:07.60
7 Rockstrom, Macie 11 Southridge 6:35.59
8 Wilson, Jasmine 11 Walla Walla 7:05.63
9 Wilwand, Mckelle 9 Walla Walla 7:18.87

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Merrell, Kari 11 Southridge 12:28.97
2 Burgess, Emma 11 Walla Walla 12:33.03
3 Anderson, Leilani 12 Hanford 13:06.23
4 Molitor, Denali 11 Walla Walla 13:34.95
5 Schmick, Mary 11 Hanford 15:10.94

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bourque, Chelsea 11 Southridge 15.35 2
2 Smith, Andrea 10 Southridge 16.46 2
3 Baxter, Peyton 11 Walla Walla 17.38 2
4 Anderson, Gabby 10 Walla Walla 17.61 2
5 Floyd, Erica 10 Southridge 17.68 2
6 Minton-Valley, Mackenzie 11 Southridge 17.85 1
7 Erwin, Holly 12 Walla Walla 18.08 1
8 Feliciano, Kristine 12 Hanford 18.69 1
9 Gonzalez, Melissa 12 Hanford 19.92 1
10 Rodriguez, Angelita 9 Sunnyside 21.56 1

Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bourque, Chelsea 11 Southridge 48.19 2
2 Morris, McKhayla 11 Walla Walla 50.28 2
3 Weisner, Jamie 9 Walla Walla 50.35 2
4 Floyd, Erica 10 Southridge 50.48 2
5 Feliciano, Kristine 12 Hanford 51.25 2
6 Berlin, Kara 12 Hanford 51.50 1
7 Erwin, Holly 12 Walla Walla 51.69 1
8 Barlow, Janice 11 Walla Walla 52.02 2
9 Minton-Valley, Mackenzie 11 Southridge 52.96 1
10 Gonzalez, Melissa 12 Hanford 53.78 1
11 Meyer, Danyelle 10 Southridge 54.59 1

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 49.91
2 Walla Walla 'A' 53.66
3 Hanford 'A' 53.89
4 Sunnyside 'A' 55.43

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 1:46.67
2 Walla Walla 'A' 1:57.05
3 Hanford 'A' 2:00.43

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Southridge 'A' 4:20.19
2 Walla Walla 'A' 4:21.51
3 Hanford 'A' 4:37.89

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Miller, Taymussa 12 Hanford 5-04.00
2 Miller, Patricia 11 Hanford 5-00.00
3 Bradley, Veronica 10 Hanford J5-00.00
4 Merrill, Melissa 9 Hanford J5-00.00
5 Baxter, Peyton 11 Walla Walla 4-10.00
6 Rovira, Amy 10 Hanford 4-08.00
7 Broersma, Marisa 9 Sunnyside J4-08.00
8 Baxter, Madison 12 Walla Walla 4-06.00
-- Wood, Elizabeth 9 Walla Walla NH
-- Hill, Brittany 12 Southridge NH
-- Jackson, Tammy 11 Southridge NH

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hall, Mackenzie 12 Southridge 9-06.00
2 Smoot, Katie 11 Southridge J9-06.00
3 Barlow, Janice 11 Walla Walla 9-00.00
4 Schnetzer, Kirstie 12 Southridge J9-00.00
5 Herndon, Katie 11 Sunnyside 8-06.00
6 Rovira, Amy 10 Hanford 8-00.00
6 Hill, Shaylee 11 Walla Walla 8-00.00
8 Goodwin, Jennifer 10 Walla Walla 7-00.00
-- Wendell, Alexis 9 Hanford NH
-- Watts, Alexandria 10 Walla Walla NH

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McNeill, Kasey 12 Southridge 16-07.00
2 Hill, Brittany 12 Southridge 15-08.25
3 Miller, Taymussa 12 Hanford 15-06.25
4 Weisner, Jamie 9 Walla Walla 15-00.00
5 Hill, Shaylee 11 Walla Walla 14-03.50
6 Baxter, Madison 12 Walla Walla 14-02.00
7 Schnetzer, Kirstie 12 Southridge 14-01.75
7 Bradley, Veronica 10 Hanford 14-01.75
9 Berlin, Kara 12 Hanford 13-06.25
10 Wood, Elizabeth 9 Walla Walla 13-05.75
11 Jackson, Tammy 11 Southridge 13-04.00
12 Schmick, Ayla 10 Sunnyside 13-03.00
13 Lugo, Tanya 11 Sunnyside 13-01.50
14 Juergensen, Krysta 10 Walla Walla 12-07.50
15 Velasco, Naomy 12 Sunnyside 12-06.75
16 Carrasco, Susana 12 Sunnyside 10-06.00

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Miller, Taymussa 12 Hanford 34-03.50
2 Upton, LaQuilla 11 Southridge 33-09.50
3 Hill, Brittany 12 Southridge 33-02.00
4 Adkins, Rachel 11 Walla Walla 31-06.50
5 Bradley, Veronica 10 Hanford 31-05.00
6 Hall, Mackenzie 12 Southridge 31-04.00
7 Baxter, Madison 12 Walla Walla 29-10.00
8 Jackson, Tammy 11 Southridge 29-06.50
9 Herndon, Katie 11 Sunnyside 29-06.00
10 Schnetzer, Kirstie 12 Southridge 28-06.00
11 Wood, Elizabeth 9 Walla Walla 28-02.00
12 Funk, Kennedy 10 Walla Walla 27-06.50
13 Velasco, Naomy 12 Sunnyside 25-08.50
14 Carrasco, Susana 12 Sunnyside 23-07.00

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Murillo, Emma 11 Southridge 38-00.50
2 Rodriguez, Adrianna 12 Walla Walla 36-04.00
3 Joshlin, Kristin 12 Walla Walla 33-10.00
4 Gramling, Liz 12 Southridge 33-09.00
5 Tank, Haley 12 Hanford 33-08.50
6 Miller, Patricia 11 Hanford 32-01.00
7 Kilian, Sarah 12 Sunnyside 31-07.00
8 Lucke, Kaylie 12 Hanford 31-02.00
9 Christiansen, Sydney 10 Walla Walla 30-06.00
10 Tyler, Megan 12 Sunnyside 30-02.00
11 Meeker, Kendra 11 Sunnyside 29-08.00
12 Watson, Arieshia 12 Hanford J29-08.00
13 Barnett, Allyssa 11 Walla Walla 29-04.00
14 Ross, Kenna 12 Walla Walla 29-01.00
15 Harris, Kyrsten 9 Hanford 27-07.00
16 Rodriguez, Amber 11 Sunnyside 27-00.00
17 Velasco, Naomy 12 Sunnyside 23-09.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rodriguez, Adrianna 12 Walla Walla 114-06
2 Murillo, Emma 11 Southridge 102-09
3 Barnett, Allyssa 11 Walla Walla 101-03
4 Watson, Arieshia 12 Hanford 99-07
5 Rodriguez, Amber 11 Sunnyside 97-06
6 Christiansen, Sydney 10 Walla Walla 95-00
7 Tyler, Megan 12 Sunnyside 93-11
8 Gramling, Liz 12 Southridge 89-10
9 Harris, Kyrsten 9 Hanford 88-03
10 Dolan, Molly 12 Sunnyside 87-07
11 Kilian, Sarah 12 Sunnyside 85-10
12 Meeker, Kendra 11 Sunnyside 83-10
13 Joshlin, Kristin 12 Walla Walla 83-04
14 Hughes, Laura 11 Hanford 82-08
15 Trent, Lauren 11 Hanford 82-01
16 Ribeiro, Andrea 11 Walla Walla 81-05
17 Thompson, Cydney 10 Hanford 65-04

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Murillo, Emma 11 Southridge 132-03
2 Ross, Kenna 12 Walla Walla 125-06
3 Tank, Haley 12 Hanford 118-06
4 Joshlin, Kristin 12 Walla Walla 112-00
5 Rodriguez, Adrianna 12 Walla Walla 109-08
6 Tyler, Megan 12 Sunnyside 99-10
7 Dickman, Gina 11 Southridge 99-09
8 Hopkins, Molly 12 Hanford 96-04
9 Yale, Alyssa 12 Southridge 89-00
10 Morris, Alexa 12 Hanford 88-01
11 Traore, Adam 12 Hanford 88-00
12 Anderson, Gabby 10 Walla Walla 86-09
13 Cearlock, Katelyn 11 Hanford 85-11
14 Dolan, Molly 12 Sunnyside 80-07
15 Ramos, Teresa 12 Sunnyside 79-06
16 Ribeiro, Andrea 11 Walla Walla 74-09
17 Reyes, Samantha 10 Sunnyside 65-06
18 Hollmeyer, Kendra 9 Sunnyside 56-10

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bland, Josh 12 Hanford 11.26 2
2 Bloom, Andrew 12 Walla Walla 11.28 2
3 Ness, Jordan 12 Walla Walla 11.41 2
4 Schilling, Austin 11 Walla Walla 11.64 1
5 Piek, Justin 12 Walla Walla 11.70 2
6 Grover, Ashton 12 Southridge 11.79 2
7 Vandermark, Shawn 11 Hanford 11.80 1
8 Medrano, Elias 11 Sunnyside 11.81 2
9 Lee, Jonathan 11 Southridge 11.84 1
10 Hatcher, James 12 Southridge 11.94 2
11 Upton, Jorden 11 Southridge 12.05 1
12 Dikes, Dylan 11 Hanford 12.14 1
13 Gomez, Emmanual 12 Sunnyside 12.34 1
14 Reyes, Tysin 9 Hanford 12.39 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Schilling, Austin 11 Walla Walla 23.52 2
2 Gerling, Garrett 11 Walla Walla 23.85 1
3 Medrano, Elias 11 Sunnyside 23.91 2
4 Garcia, Jorge 12 Walla Walla 23.97 2
5 Hatcher, James 12 Southridge 24.16 2
6 Lee, Jonathan 11 Southridge 24.34 2
7 Grover, Ashton 12 Southridge 24.39 2
8 Neiffer, Sawyer 10 Walla Walla 24.65 1
9 Crow, Brandon 12 Hanford 24.95 2
10 Wallace, Ben 11 Hanford 25.17 1
11 Upton, Jorden 11 Southridge 25.40 1
12 Boolen, Jason 9 Hanford 25.48 1
13 Dikes, Dylan 11 Hanford 25.50 1

Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Ness, Jordan 12 Walla Walla 51.43 2
2 Bloom, Andrew 12 Walla Walla 51.50 2
3 Smith, Aaron 10 Southridge 53.01 2
4 Medrano, Elias 11 Sunnyside 53.39 2
5 Jones, Kyle 12 Walla Walla 53.74 2
6 Konzek, Aaron 11 Southridge 54.40 2
7 Crow, Brandon 12 Hanford 55.01 2
8 Gomez, Emmanual 12 Sunnyside 56.39 1
9 Couch, DJ 10 Hanford 56.88 1
10 Mendoza, Alex 11 Southridge 57.14 1
11 Reyes, Tysin 9 Hanford 58.12 1
12 Gerling, Brian 9 Walla Walla 58.77 1
13 Schultz, Andrew 11 Southridge 59.55 1

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Olivas, Quinton 11 Southridge 2:00.73
2 Sturdefant, Kyle 11 Southridge 2:01.77
3 Martin, Zac 11 Hanford 2:01.82
4 Lewis, Blake 11 Walla Walla 2:03.39
5 Rodriguez, Albert 11 Hanford 2:05.19
6 Bland, Josh 12 Hanford 2:05.70
7 Gonzales, Adrian 11 Southridge 2:06.62
8 Watts, Patrick 11 Sunnyside 2:07.08
9 Hathaway, Noel 9 Hanford 2:07.35
10 Gomez, Jose 12 Walla Walla 2:09.94
11 Wall, Robby 12 Walla Walla 2:10.33
12 Johnson, Sean 11 Sunnyside 2:10.57
13 Gomez, Caleb 11 Sunnyside 2:11.27
14 Gonzalez, Gracen 12 Sunnyside 2:12.94
15 Hafen, Ty 9 Walla Walla 2:15.52
16 Prado, Ruben 10 Sunnyside 2:28.37

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Olivas, Quinton 11 Southridge 4:42.74
2 Gonzales, Andrew 12 Southridge 4:42.77
3 Wolpert, John-Paul 9 Walla Walla 4:43.81
4 Jameson, Kyle 9 Walla Walla 4:43.87
5 Broz, Chris 11 Hanford 4:49.78
6 Sieler, Nathan 11 Southridge 4:50.37
7 Hodgson, Kevin 12 Hanford 4:57.77
8 Morgan, Austin 10 Walla Walla 4:58.81
9 Nelson, Ryan 10 Hanford 5:03.62

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gonzales, Andrew 12 Southridge 9:52.98
2 Cravens, Colby 11 Southridge 9:53.44
3 Nelson, Aaron 10 Walla Walla 9:57.46
4 Wolpert, John-Paul 9 Walla Walla 10:28.78
5 Quam, Addison 10 Southridge 10:30.80
6 Heller, Greggory 9 Walla Walla 10:33.44
7 Rogers, Jacob 12 Sunnyside 10:45.44
8 Sanchez, Jose 12 Sunnyside 10:47.82
9 Gonzalez, Nathan 9 Sunnyside 10:58.36
10 Espindola, Eric 9 Sunnyside 11:54.41

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sarmiento, Kennedy 11 Sunnyside 15.33 2
2 Gerling, Garrett 11 Walla Walla 15.69 2
3 Ward, Ben 12 Southridge 15.78 2
4 Yale, Jason 11 Southridge 15.81 2
5 Clements, Joe 11 Hanford 16.00 2
6 Heaston, Brad 11 Southridge 16.33 2
7 McEuen, Tim 11 Walla Walla 16.79 2
8 Phenneger, Sean 10 Southridge 17.11 1
9 Dikes, Dylan 11 Hanford 17.17 1
10 Neiffer, Sawyer 10 Walla Walla 17.35 1
11 Collett, Joesph 9 Hanford 17.67 2
12 Boone, John 11 Walla Walla 17.91 1
13 Chavez, Lorenzo 12 Sunnyside 18.26 1
14 Daley, Andrew 10 Sunnyside 19.94 1
-- Shelby, Shane 9 Hanford DNF 1

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Clements, Joe 11 Hanford 41.38 2
2 Gerling, Garrett 11 Walla Walla 41.99 2
3 Yale, Jason 11 Southridge 42.00 2
4 Sarmiento, Kennedy 11 Sunnyside 42.19 2
5 Heaston, Brad 11 Southridge 43.46 1
6 Neiffer, Sawyer 10 Walla Walla 43.70 2
7 Quam, Addison 10 Southridge 43.94 1
8 Konzek, Aaron 11 Southridge 43.97 2
9 Gerling, Blake 9 Walla Walla 44.51 2
10 Ceron, Jesus 10 Walla Walla 44.67 1
11 Collett, Joesph 9 Hanford 44.81 1
12 Chavez, Lorenzo 12 Sunnyside 44.88 1
13 Shelby, Shane 9 Hanford 45.86 1
14 Daley, Andrew 10 Sunnyside 48.54 1

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Walla Walla 'A' 43.81
2 Southridge 'A' 44.64
3 Hanford 'A' 46.98

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Walla Walla 'A' 3:44.26
2 Southridge 'A' 3:52.21

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Vandermark, Shawn 11 Hanford 6-00.00
2 Bland, Josh 12 Hanford J6-00.00
3 McEuen, Tim 11 Walla Walla J6-00.00
4 Ward, Ben 12 Southridge 5-10.00
5 Wilson, Chris 9 Hanford 5-08.00
6 Robertson, Jake 10 Walla Walla J5-08.00
7 Swanson, Kris 11 Southridge 5-06.00
8 Deatherage, Bernard 9 Hanford J5-06.00
9 Brown, Nathaniel 11 Walla Walla 5-04.00
-- Dean, Rylie 11 Southridge NH
-- Prado, Ruben 10 Sunnyside NH
-- Bushman, Nicholas 10 Walla Walla NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Garretson, Jacob 12 Southridge 12-06.00
2 Bohnet, Hank 12 Walla Walla 12-00.00
3 Neslin, Casey 11 Southridge 11-00.00
4 Hernandez, Jesse/Ryan 10 Sunnyside 10-06.00
5 Evans, Ryan 10 Walla Walla J10-06.00
5 Corwell, Kyle 11 Hanford J10-06.00
7 Ruane, Thomas 10 Hanford 9-06.00

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Piek, Justin 12 Walla Walla 20-07.50
2 Garcia, Jorge 12 Walla Walla 19-04.00
3 Winsor, Dakoda 12 Hanford 19-01.00
4 Wagar, Kyle 12 Hanford 18-08.50
5 McGee, Tyrell 11 Southridge 18-03.00
6 Heaston, Brad 11 Southridge 17-10.00
7 Ceron, Jesus 10 Walla Walla 17-09.00
8 Gomez, Emmanual 12 Sunnyside 17-07.00
9 Cherwien, Brian 12 Hanford 17-05.00
10 Whitney, Chris 11 Southridge 17-04.00
11 Phenneger, Sean 10 Southridge 17-03.00
12 Kim, Sonny 10 Hanford 17-01.00
13 Mata, Isac 9 Hanford J17-01.00
14 Zollman, Nick 11 Walla Walla 16-11.00
15 Mendoza, Guadalupe 10 Sunnyside 16-08.00
16 Gerling, Blake 9 Walla Walla 16-06.00

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Piek, Justin 12 Walla Walla 41-09.00
2 Clements, Joe 11 Hanford 38-00.50
3 McGee, Tyrell 11 Southridge 37-10.75
4 Sarmiento, Kennedy 11 Sunnyside 37-09.50
5 Robertson, Jake 10 Walla Walla J37-09.50
6 Ceron, Jesus 10 Walla Walla 37-00.00
7 Ward, Ben 12 Southridge 36-09.00
8 Swanson, Kris 11 Southridge 36-06.50
9 Gomez, Emmanual 12 Sunnyside 35-11.00
10 Brown, Nathaniel 11 Walla Walla 35-10.00
11 Mendoza, Guadalupe 10 Sunnyside 35-03.00
12 Zachara, Peter 11 Hanford 33-08.50

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Porter, Brandon 11 Walla Walla 49-03.00
2 Robinson, Grant 12 Southridge 46-00.50
3 Harris, RJ 11 Hanford 45-01.00
4 Wagar, Cameron 10 Hanford 44-03.00
5 Wagar, Kyle 12 Hanford 43-05.00
6 Jimenez, Dallas 11 Walla Walla 43-00.50
7 Nelson, Luke 12 Walla Walla 41-11.00
8 Holden, Kyle 12 Walla Walla 41-04.50
9 Brinkworth, Austin - Southridge 40-08.00
10 Rueter, Kurt 10 Hanford 40-03.00
11 Lloyd, Rhys 11 Hanford 39-11.00
12 Maib, Gerald 10 Walla Walla J39-11.00
13 Whitney, Chris 11 Southridge 38-08.00
14 Osborne, Caleb 10 Southridge 38-05.00
15 Chavez, Carlos 12 Sunnyside 36-02.00
16 Trujillo, Valentine 9 Sunnyside 35-00.00
17 Cantu, Andres 11 Sunnyside 32-10.50
18 Lorea, Alan 10 Sunnyside 30-11.50
19 Garcia, Andres 10 Sunnyside 30-08.50

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Holden, Kyle 12 Walla Walla 149-05
2 Lloyd, Rhys 11 Hanford 127-08
3 Harris, RJ 11 Hanford 127-05
4 Nelson, Luke 12 Walla Walla 125-10
5 Shenefield, Dylan 11 Walla Walla 123-00
6 Cantu, Andres 11 Sunnyside 115-11
7 Bushman, Nicholas 10 Walla Walla 112-05
8 Jimenez, Dallas 11 Walla Walla 107-01
9 Rueter, Kurt 10 Hanford 98-11
10 Arciga, Jorge 12 Sunnyside 95-10
11 Stephens, Mike 12 Hanford 93-00
12 Wagar, Cameron 10 Hanford 92-11
13 Brinkworth, Austin - Southridge 90-07
14 Chavez, Carlos 12 Sunnyside 90-01
15 Osborne, Caleb 10 Southridge 88-09
16 Saldana, Mario 12 Sunnyside 82-05
17 Garcia, Andres 10 Sunnyside 80-04
-- Robinson, Grant 12 Southridge ND

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wagar, Kyle 12 Hanford 184-03
2 Porter, Brandon 11 Walla Walla 176-07
3 Wagar, Cameron 10 Hanford 171-10
4 Yale, Jason 11 Southridge 153-09
5 Phenneger, Sean 10 Southridge 151-04
6 Jones, Kyle 12 Walla Walla 151-00
7 Nelson, Luke 12 Walla Walla 150-07
8 Robertson, Jake 10 Walla Walla 150-06
9 Samples, Shawn 10 Southridge 149-09
10 Friesz, Jordan 12 Hanford 145-06
11 Cherwien, Brian 12 Hanford 135-08
12 Freeman, Chris 9 Hanford 125-11
13 Limburg, Drew 12 Walla Walla 119-03
14 Saldana, Mario 12 Sunnyside J119-03
15 Rodriguez, Eric 12 Sunnyside 114-01
16 Cantu, Andres 11 Sunnyside 113-03
17 Lorea, Alan 10 Sunnyside 100-00