Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 4/24/2009 07:13 AM
KENNEWICK/DAVIS AT SUNNYSIDE
SUNNYSIDE HIGH SCHOOL - 4/23/2009
Results

Women
Kennewick 78.00 60.00 A.C. Davis
Sunnyside 80.00 66.00 A.C. Davis
Kennewick 83.00 59.00 Sunnyside

Men
A.C. Davis 96.00 48.00 Kennewick
A.C. Davis 99.00 45.00 Sunnyside
Sunnyside 73.00 71.00 Kennewick

Girls 100 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Malito, Reina 11 Kennewick 13.78
2 Cardinal, Kaitlyn 10 Kennewick 14.23
3 Schmick, Ayla 10 Sunnyside 14.32
4 Hempel, Katherine 11 Kennewick 14.38
5 Lugo, Tanya 11 Sunnyside 14.41
6 Reyes, Samantha 10 Sunnyside 15.24
7 Carver, Kaylene 9 Kennewick 15.65
8 Trujillo, Lilliana 11 Sunnyside 15.87

Girls 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Malito, Reina 11 Kennewick 28.91
2 Silvas, Sereena 10 A.C. Davis 29.26
3 Saiz, Alyssa 9 A.C. Davis 29.80
4 Cardinal, Kaitlyn 10 Kennewick 29.87
5 Lugo, Tanya 11 Sunnyside 31.63
6 Trujillo, Lilliana 11 Sunnyside 32.95
7 Carver, Kaylene 9 Kennewick 33.59
8 Carrasco, Susana 12 Sunnyside 34.27

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitstocken, Angelique 9 Kennewick 1:03.70
2 Buckley, Shauna 9 A.C. Davis 1:06.85
3 Ramos, Teresa 12 Sunnyside 1:07.71
4 Cardinal, Kaitlyn 10 Kennewick 1:11.74

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schooley, Shawna 12 A.C. Davis 2:26.31
2 Broersma, Marisa 9 Sunnyside 2:30.41
3 Kaluzny, Kaitlin 9 A.C. Davis 2:30.94
4 Hempel, Katherine 11 Kennewick 2:39.80

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schooley, Shawna 12 A.C. Davis 5:22.01
2 Yanez, Jocelyn 10 Sunnyside 5:57.72
3 Manzo, Marlene 11 Sunnyside 6:22.86

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kaluzny, Hannah 11 A.C. Davis 12:37.96
2 Herom-Cobb, Courtney 12 Kennewick 15:55.15
3 Galvez, Kristel 11 Sunnyside 16:26.73
4 Barboza, Janet 11 Sunnyside 16:32.98

Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Quinn, Kaitlyn 11 Kennewick 18.66
2 Rodriguez, Rosario 9 Sunnyside 21.12
3 Martinez, Delia 10 A.C. Davis 21.26
4 Rodriguez, Angelita 9 Sunnyside 21.73
5 Gonzalez, Melina 9 Sunnyside 22.88

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Quinn, Kaitlyn 11 Kennewick 58.21
2 Martinez, Delia 10 A.C. Davis 58.61
3 Gonzalez, Melina 9 Sunnyside 1:04.98

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sunnyside 'A' 55.45
1) Reyes, Samantha 10 2) Lugo, Tanya 11
3) Schmick, Ayla 10 4) Yanez, Jocelyn 10
2 Kennewick 'A' 56.51
1) Quinn, Kaitlyn 11 2) Julian, Kelsey 10
3) Whitstocken, Angelique 9 4) Hempel, Katherine 11

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 A.C. Davis 'A' 1:56.16
1) Gamboa, Lucia 9 2) Silvas, Sereena 10
3) Buckley, Shauna 9 4) Saiz, Alyssa 9
2 Kennewick 'A' 1:57.94
1) Whitstocken, Angelique 9 2) Hempel, Katherine 11
3) Malito, Reina 11 4) Cardinal, Kaitlyn 10
-- Sunnyside 'A' DQ
1) Ramos, Teresa 12 2) Reyes, Samantha 10
3) Herndon, Katie 11 4) Rodriguez, Daisy 10

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sunnyside 'A' 4:40.69
1) Ramos, Teresa 12 2) Broersma, Marisa 9
3) Yanez, Jocelyn 10 4) Schmick, Ayla 10
2 Kennewick 'A' 5:23.24
1) Edmondson, Tatiyana 12 2) Herom-Cobb, Courtney 12
3) Lester, Sydney 10 4)

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Winckler, Daria 12 A.C. Davis 4-10.00
2 Julian, Kelsey 10 Kennewick 4-08.00
3 Broersma, Marisa 9 Sunnyside 4-06.00
-- Tyler, Megan 12 Sunnyside NH
-- Weaver, Raini 11 A.C. Davis NH

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Herndon, Katie 11 Sunnyside 8-06.00
2 Martinez, Edith 11 A.C. Davis 7-06.00

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Quinn, Kaitlyn 11 Kennewick 13-06.50
2 Schmick, Ayla 10 Sunnyside 13-04.00
3 Weaver, Raini 11 A.C. Davis 12-09.50
4 Winckler, Daria 12 A.C. Davis 12-05.00
5 Velasco, Naomy 12 Sunnyside 12-04.00
6 Herom-Cobb, Courtney 12 Kennewick 12-02.00
7 Gonzalez, Melina 9 Sunnyside 12-00.00
8 Rodriguez, Rosario 9 Sunnyside 11-10.00
9 Sarabia, Elizabeth 11 Kennewick 11-07.00
10 Edmondson, Tatiyana 12 Kennewick 10-10.00
11 Carrasco, Susana 12 Sunnyside 10-08.00

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Herndon, Katie 11 Sunnyside 30-03.00
2 Winckler, Daria 12 A.C. Davis 29-02.00
3 Weaver, Raini 11 A.C. Davis 28-03.00
4 Lester, Sydney 10 Kennewick 26-06.50
5 Velasco, Naomy 12 Sunnyside 26-03.00
6 Sarabia, Elizabeth 11 Kennewick 25-06.00
7 Edmondson, Tatiyana 12 Kennewick 23-06.50
8 Carrasco, Susana 12 Sunnyside 22-01.00

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Coleman, Kaytlyn 10 Kennewick 35-05.00
2 Julian, Kelsey 10 Kennewick 33-04.00
3 Houston, Zee 11 A.C. Davis 30-03.00
4 Copney, Alexandra 11 Kennewick 29-07.00
5 Meeker, Kendra 11 Sunnyside 28-08.00
6 Tyler, Megan 12 Sunnyside 28-07.50
7 Rodriguez, Amber 11 Sunnyside 27-07.00
8 Whitworth, Danielle 11 A.C. Davis 26-01.00
9 Toutai, Victoria 12 Kennewick 25-01.00
10 Velasco, Naomy 12 Sunnyside 24-08.50
11 Hollmeyer, Kendra 9 Sunnyside 24-04.00
12 Horn, Jessica 10 A.C. Davis 22-11.00
13 Edwards, Oksana 10 A.C. Davis 17-03.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Julian, Kelsey 10 Kennewick 96-01
2 Coleman, Kaytlyn 10 Kennewick 92-03
3 Tyler, Megan 12 Sunnyside 90-05
4 Whitworth, Danielle 11 A.C. Davis 88-01
5 Rodriguez, Amber 11 Sunnyside 86-10
6 Meeker, Kendra 11 Sunnyside 86-02
7 Dolan, Molly 12 Sunnyside 77-08
8 Houston, Zee 11 A.C. Davis 76-04
9 Copney, Alexandra 11 Kennewick 75-10
10 Toutai, Victoria 12 Kennewick 72-10
11 Velasco, Naomy 12 Sunnyside 60-10
12 Horn, Jessica 10 A.C. Davis 57-08
13 Edwards, Oksana 10 A.C. Davis 45-10

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Malito, Reina 11 Kennewick 116-09
2 Whitstocken, Angelique 9 Kennewick 92-02
3 Tyler, Megan 12 Sunnyside 90-03
4 Sarabia, Elizabeth 11 Kennewick 86-03
5 Ramos, Teresa 12 Sunnyside 85-08
6 Dolan, Molly 12 Sunnyside 83-03
7 Martinez, Edith 11 A.C. Davis 79-09
8 Reyes, Samantha 10 Sunnyside 78-10
9 Houston, Zee 11 A.C. Davis 73-01
10 Lua, Ana 11 A.C. Davis 59-00
11 Hollmeyer, Kendra 9 Sunnyside 53-06

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Mandapat, Dimitri 11 A.C. Davis 11.60 2
2 Ramos, Damian 12 Sunnyside 11.64 1
3 Corbray, Anthony 11 A.C. Davis 11.71 2
4 Madrigal, Jose 12 Sunnyside 11.76 2
5 Hanson, Jason 12 Kennewick 11.86 2
6 Garfias, Eddie 12 A.C. Davis 12.02 1
7 Manzo, Isreal 9 Sunnyside 12.10 2
8 Rodriguez, Roberto 10 A.C. Davis 12.24 2
9 Thompson, Rowdy 9 Kennewick 12.28 1
10 Calderon, Jose 12 Kennewick 12.31 1
11 Medrano, Elias 11 Sunnyside 12.32 1
11 Woods, Grant 9 Kennewick 12.32 2
13 Reining, Chase 9 Kennewick 12.63 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Mandapat, Dimitri 11 A.C. Davis 22.49 2
2 Madrigal, Jose 12 Sunnyside 23.14 2
3 Jessop, Robert 12 Kennewick 23.31 2
4 Corbray, Anthony 11 A.C. Davis 23.33 1
5 Ramos, Damian 12 Sunnyside 24.03 2
6 Rodriguez, Roberto 10 A.C. Davis 24.04 2
7 Sarmiento, Kennedy 11 Sunnyside 24.41 1
8 Calderon, Jose 12 Kennewick 24.48 2
9 Manzo, Isreal 9 Sunnyside 24.51 1
10 Woods, Grant 9 Kennewick 24.81 1

Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Mandapat, Dimitri 11 A.C. Davis 51.73
2 Calderon, Jose 12 Kennewick 52.63
3 Rivers, Joshua 10 A.C. Davis 53.70
4 Fitzpatrick, Trevor 12 Kennewick 54.34
5 Medrano, Elias 11 Sunnyside 55.67
6 Gomez, Caleb 11 Sunnyside 56.82
7 Gomez, Emmanual 12 Sunnyside 57.02
8 Mendez, Camilo 10 A.C. Davis 58.56
9 Sanchez, Jose A 12 Sunnyside 1:02.60

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Contreras, Emmanuel 12 A.C. Davis 2:05.85
2 Gonzalez, Gracen 12 Sunnyside 2:10.13
3 Moreno, Steven 11 Kennewick 2:14.37
4 Johnson, Sean 11 Sunnyside 2:15.71
5 Talbott, Jason 12 Kennewick 2:20.62
6 Rogers, Jacob 12 Sunnyside 2:21.68
7 Prado, Ruben 10 Sunnyside 2:27.51
8 Cruz, Jason 10 A.C. Davis 2:40.35

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Contreras, Emmanuel 12 A.C. Davis 4:44.46
2 Villasenor, Alfredo 12 A.C. Davis 4:46.34
3 Mendoza, Herman 11 A.C. Davis 4:48.99
4 Schoenwald, Ty 10 Kennewick 4:52.64
5 Rogers, Jacob 12 Sunnyside 5:07.42
6 Gonzalez, Nathan 9 Sunnyside 5:11.65
7 Talbott, Jason 12 Kennewick 5:17.34
8 Covarrubias, Cesar 9 A.C. Davis 5:29.50
9 Roman, Freddie 10 Sunnyside 6:07.02

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Villasenor, Alfredo 12 A.C. Davis 10:22.59
2 Melchor, Alberto 9 A.C. Davis 10:26.92
3 Sanchez, Jose 12 Sunnyside 10:45.36
4 Schoenwald, Ty 10 Kennewick 10:45.91
5 Espindola, Eric 9 Sunnyside 11:44.06
6 Covarrubias, Cesar 9 A.C. Davis 12:38.32

Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sarmiento, Kennedy 11 Sunnyside 15.86
2 Gonzalez, Ernesto 12 A.C. Davis 17.25
3 Hanson, Jason 12 Kennewick 17.38
4 Chavez, Orlando 12 A.C. Davis 17.99
5 Thompson, Rowdy 9 Kennewick 18.51
6 Chavez, Lorenzo 12 Sunnyside 19.26
7 Daley, Andrew 10 Sunnyside 19.62
8 Gonzalez, Ricardo 10 A.C. Davis 19.73
9 Socha, Ryan 9 A.C. Davis 21.31

Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sarmiento, Kennedy 11 Sunnyside 42.44
2 Gonzalez, Ernesto 12 A.C. Davis 44.18
3 Thompson, Rowdy 9 Kennewick 45.36
4 Chavez, Orlando 12 A.C. Davis 46.09
5 Chavez, Lorenzo 12 Sunnyside 46.55
6 Daley, Andrew 10 Sunnyside 49.20
7 Socha, Ryan 9 A.C. Davis 52.47
8 Gonzalez, Ricardo 10 A.C. Davis 53.44

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 A.C. Davis 'A' 44.80
1) Mandapat, Dimitri 11 2) Corbray, Anthony 11
3) Rainey, Edwin 12 4) Mendez, Camilo 10
2 Sunnyside 'A' 45.03
1) Madrigal, Jose 12 2) Ramos, Damian 12
3) Manzo, Isreal 9 4) Medrano, Elias 11
-- Kennewick 'A' DQ
1) Najera, Alfonso 10 2) Moreno, Steven 11
3) Reining, Chase 9 4) Woods, Grant 9

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 A.C. Davis 'A' 3:34.96
1) Contreras, Emmanuel 12 2) Rainey, Edwin 12
3) Corbray, Anthony 11 4) Mandapat, Dimitri 11
2 Kennewick 'A' 3:37.86
1) Calderon, Jose 12 2) Hanson, Jason 12
3) Moreno, Steven 11 4) Fitzpatrick, Trevor 12
3 Sunnyside 'A' 3:42.00
1) Sarmiento, Kennedy 11 2) Navarro-Rodriguea, Franscisco 1
3) Madrigal, Jose 12 4) Medrano, Elias 11
4 Sunnyside 'B' x3:55.21
1) Gomez, Emmanual 12 2) Ramos, Damian 12
3) Chavez, Lorenzo 12 4) Gonzalez, Gracen 12

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Garfias, Eddie 12 A.C. Davis 5-10.00
2 Hanson, Jason 12 Kennewick 5-08.00
3 Navarro-Rodriguea, Frans 12 Sunnyside 5-04.00
-- Gonzalez, Ernesto 12 A.C. Davis NH
-- Prado, Ruben 10 Sunnyside NH
-- Najera, Alfonso 10 Kennewick NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jessop, Robert 12 Kennewick 13-00.00
2 Schooley, Marcus 10 A.C. Davis 12-06.00
3 Martinez, Michael 11 A.C. Davis 12-00.00
4 Johnson, Sean 11 Sunnyside 9-00.00
5 Hernandez, Jesse/Ryan 10 Sunnyside J9-00.00

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Corbray, Anthony 11 A.C. Davis 20-08.00
2 Manzo, Isreal 9 Sunnyside 19-02.50
3 Garfias, Eddie 12 A.C. Davis 18-10.50
4 Rodriguez, Roberto 10 A.C. Davis 18-07.00
5 Najera, Alfonso 10 Kennewick 18-05.50
6 Navarro-Rodriguea, Frans 12 Sunnyside 18-01.50
7 Gomez, Emmanual 12 Sunnyside 17-06.00
8 Gamboa, Jose 11 A.C. Davis 17-05.00
9 Sanchez, Jose A 12 Sunnyside 17-01.50
10 Woods, Grant 9 Kennewick 16-06.50
11 Mendoza, Guadalupe 10 Sunnyside 16-06.00
12 Starr, Cody 11 Kennewick 16-04.00

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jessop, Robert 12 Kennewick 42-01.00
2 Rainey, Edwin 12 A.C. Davis 39-07.00
3 Navarro-Rodriguea, Frans 12 Sunnyside 39-06.00
4 Gomez, Emmanual 12 Sunnyside 37-10.00
5 Najera, Alfonso 10 Kennewick 36-05.00
6 Mendoza, Guadalupe 10 Sunnyside 36-02.00
7 Starr, Cody 11 Kennewick 35-09.00
8 Gamboa, Jose 11 A.C. Davis 34-06.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sharp, Travis 11 Kennewick 44-06.50
2 Cortes, Andrew 12 Sunnyside 43-11.00
3 Espinoza, Chaz 12 A.C. Davis 40-04.00
4 Lopez, Efrain 11 A.C. Davis 38-05.50
5 Bennett, Brian 11 Sunnyside 36-06.00
6 Almeida, Danny 11 Sunnyside 36-04.00
7 Chavez, Carlos 12 Sunnyside 35-05.00
8 Mercado, Angel 12 A.C. Davis 34-04.50
9 Lorea, Alan 10 Sunnyside 32-00.00
10 Jones, Charles 9 A.C. Davis 25-07.50

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sharp, Travis 11 Kennewick 143-11
2 Carter, James 11 A.C. Davis 115-02
3 Cantu, Andres 11 Sunnyside 112-03
4 Lopez, Efrain 11 A.C. Davis 100-10
5 Bennett, Brian 11 Sunnyside 100-08
6 Almeida, Danny 11 Sunnyside 100-00
7 Arciga, Jorge 12 Sunnyside 99-02
8 Perez, Charlie 10 A.C. Davis 89-02
9 Chavez, Carlos 12 Sunnyside 89-01
10 Espinoza, Chaz 12 A.C. Davis 88-07

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sharp, Travis 11 Kennewick 146-04
2 Gonzalez, Ernesto 12 A.C. Davis 140-05
3 Jessop, Robert 12 Kennewick 133-11
4 Cortes, Andrew 12 Sunnyside 129-07
5 Saldana, Mario 12 Sunnyside 122-05
6 Cantu, Andres 11 Sunnyside 121-04
7 Mercado, Angel 12 A.C. Davis 117-07
8 Rodriguez, Eric 12 Sunnyside 112-05
9 Espinoza, Chaz 12 A.C. Davis 111-04
10 Mobley, Ben 9 A.C. Davis 111-03
11 Tejada, Cesar 9 Kennewick 101-00
12 Lorea, Alan 10 Sunnyside 100-04
13 Ramirez, Demetrio 10 Kennewick 93-03