Licensed to Pasco Senior High School   HY-TEK's Meet Manager 4/28/2010 06:54 PM
DAVIS AND KENNEWICK AT SUNNYSIDE
SUNNYSIDE HIGH SCHOOL - 4/28/2010
Results
Women
Kennewick 77.00 72.00 A.C. Davis
A.C. Davis 83.00 62.00 Sunnyside
Kennewick 96.00 50.00 Sunnyside

Men
A.C. Davis 69.00 67.00 Kennewick
Sunnyside 96.50 44.50 A.C. Davis
Sunnyside 87.00 56.00 Kennewick 

Girls 100 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Bautista, Tracey 9 A.C. Davis 14.34
2 Ines, Jacqueline 9 Kennewick 14.48
3 Osegueda, Julisa 9 A.C. Davis 14.52
4 Lugo, Tanya 12 Sunnyside 14.75
5 Schmick, Ayla 11 Sunnyside 14.87
6 Clinton, Sophia 9 Kennewick 14.89
7 Montes, Ashley 9 Sunnyside 15.13
8 Parramore, Llafi 11 Sunnyside 15.24

Girls 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Broersma, Marisa 10 Sunnyside 29.22
2 Whitstocken, Angelique 10 Kennewick 29.40
3 Bautista, Tracey 9 A.C. Davis 30.12
4 Ines, Jacqueline 9 Kennewick 30.48
5 Martinez, Karla 9 A.C. Davis 31.10
6 Parramore, Llafi 11 Sunnyside 31.40
7 Montes, Ashley 9 Sunnyside 31.54
8 Najera, Jordania 9 Kennewick 31.61

Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitstocken, Angelique 10 Kennewick 1:02.56
2 Broersma, Marisa 10 Sunnyside 1:03.86
3 Buckley, Shauna 10 A.C. Davis 1:06.63
4 Silvas, Sheila 9 A.C. Davis 1:08.25

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kaluzny, Kaitlin 10 A.C. Davis 2:34.63
2 Vargas, Celia 9 Sunnyside 2:39.60
3 Noe, Grace 9 A.C. Davis 2:41.60
4 Hempel, Katherine 12 Kennewick 2:43.23

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kaluzny, Kaitlin 10 A.C. Davis 6:02.77
2 Noe, Grace 9 A.C. Davis 6:02.78
3 Kaluzny, Hannah 12 A.C. Davis 6:02.81
4 Schmitz, Melissa 9 Kennewick 6:13.44
5 Lucke, Zoe 9 Kennewick 7:10.61

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kaluzny, Kaitlin 10 A.C. Davis 12:49.36
2 Kaluzny, Hannah 12 A.C. Davis 13:02.86
3 Schmitz, Melissa 9 Kennewick 14:38.54
4 Mendoza, Kassandra 10 A.C. Davis 14:50.20
5 Lucke, Zoe 9 Kennewick 15:26.54
6 Cardinal, Kaitlyn 11 Kennewick 16:08.83

Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gamboa, Lucia 10 A.C. Davis 19.69
2 Ines, Shelby 9 Kennewick 20.09
3 Martinez, Delia 11 A.C. Davis 20.32
4 Rodriguez, Rosario 10 Sunnyside 20.35
5 Moreno, Ericka 9 Kennewick 20.64
6 Gonzalez, Melina 10 Sunnyside 21.16

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gamboa, Lucia 10 A.C. Davis 53.48
2 Moreno, Ericka 9 Kennewick 58.18
3 Martinez, Delia 11 A.C. Davis 59.10
4 Rodriguez, Rosario 10 Sunnyside 1:01.83

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 A.C. Davis 'A' 54.29
1) Buckley, Shauna 10 2) Saiz, Alyssa 10
3) Bautista, Tracey 9 4) Osegueda, Julisa 9
2 Sunnyside 'A' 55.26
1) Schmick, Ayla 11 2) Lugo, Tanya 12
3) Lugo, Ana 9 4) Montes, Ashley 9
3 Kennewick 'A' 57.45
1) Hempel, Katherine 12 2) Malito, Reina 12
3) Moon, Hannah 11 4) Ines, Jacqueline 9

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 A.C. Davis 'A' 1:54.18
1) Buckley, Shauna 10 2) Silvas, Sheila 9
3) Osegueda, Julisa 9 4) Bautista, Tracey 9
2 Kennewick 'A' 1:59.90
1) Malito, Reina 12 2) Hempel, Katherine 12
3) Moon, Hannah 11 4) Najera, Jordania 9
3 Sunnyside 'A' 2:03.70
1) Parramore, Llafi 11 2) Lugo, Tanya 12
3) Hernandez, Marthy 9 4) Montes, Ashley 9

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Kennewick 'A' 4:27.87
1) Clinton, Sophia 9 2) Harrod, Kim 10
3) Whitstocken, Angelique 10 4) Hempel, Katherine 12
2 A.C. Davis 'A' 4:32.86
1) Silvas, Sheila 9 2) Kaluzny, Kaitlin 10
3) Buckley, Shauna 10 4) Gamboa, Lucia 10
3 Sunnyside 'A' 4:40.05
1) Schmick, Ayla 11 2) Broersma, Marisa 10
3) Gomez, Janet 9 4) Lugo, Ana 9

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Malito, Reina 12 Kennewick 4-10.00
2 Julian, Kelsey 11 Kennewick 4-06.00
3 Clinton, Sophia 9 Kennewick J4-06.00
4 Broersma, Marisa 10 Sunnyside 4-04.00
-- Najera, Jordania 9 Kennewick NH
-- Silvas, Sheila 9 A.C. Davis NH

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Herndon, Katie 12 Sunnyside 9-09.00
2 McIntyre, Meghan 10 Kennewick 8-00.00
3 Skyles, Geordan 9 Sunnyside 7-06.00
4 Moon, Hannah 11 Kennewick J7-06.00

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schmick, Ayla 11 Sunnyside 14-01.00
2 Martinez, Karla 9 A.C. Davis 13-07.00
3 Harrod, Kim 10 Kennewick 13-06.00
4 Lugo, Ana 9 Sunnyside 13-02.00
5 Lugo, Tanya 12 Sunnyside J13-02.00
6 Ines, Jacqueline 9 Kennewick 12-10.00
7 Martinez, Edith 12 A.C. Davis 12-03.00
8 Schillinger, Corin 9 A.C. Davis J12-03.00
9 Parramore, Llafi 11 Sunnyside 11-08.00
10 Gonzalez, Melina 10 Sunnyside 11-02.00
11 Najera, Jordania 9 Kennewick 11-00.00

Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Herndon, Katie 12 Sunnyside 31-01.00
2 Lugo, Ana 9 Sunnyside 30-09.00
3 Clinton, Sophia 9 Kennewick 30-07.00
4 Martinez, Karla 9 A.C. Davis 29-09.00
5 Martinez, Edith 12 A.C. Davis 29-01.00
6 Saiz, Alyssa 10 A.C. Davis 27-07.00
7 Schillinger, Corin 9 A.C. Davis 23-09.00

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Coleman, Kaytlyn 11 Kennewick 34-10.50
2 Houston, Zee 12 A.C. Davis 33-10.25
3 Julian, Kelsey 11 Kennewick 32-09.50
4 Meeker, Kendra 12 Sunnyside 31-08.50
5 Moon, Hannah 11 Kennewick 28-06.50
6 Taimani, Panisesi 9 Kennewick 28-02.75
7 Whitworth, Danielle 12 A.C. Davis 26-07.25
8 Whitworth, Miranda 9 A.C. Davis 24-10.75
9 Rodriguez, Rosario 10 Sunnyside 24-03.25

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Coleman, Kaytlyn 11 Kennewick 115-11
2 Julian, Kelsey 11 Kennewick 114-01
3 Meeker, Kendra 12 Sunnyside 94-00
4 Reyes, Samantha 11 Sunnyside 89-06
5 Taimani, Panisesi 9 Kennewick 89-04
6 Whitworth, Danielle 12 A.C. Davis 81-11
7 Harrod, Kim 10 Kennewick 76-01
8 Houston, Zee 12 A.C. Davis 68-00
9 Hernandez, Marthy 9 Sunnyside 67-08
10 Schmitz, Melissa 9 Kennewick 66-09
11 Skyles, Geordan 9 Sunnyside 66-08
12 Whitworth, Miranda 9 A.C. Davis 57-08

Girls Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Malito, Reina 12 Kennewick 119-10
2 Whitstocken, Angelique 10 Kennewick 97-06
3 Harrod, Kim 10 Kennewick 87-04
4 Reyes, Samantha 11 Sunnyside 84-11
5 Rollinger, Charley 9 Sunnyside 83-01
6 Julian, Kelsey 11 Kennewick 82-09
7 Ines, Shelby 9 Kennewick 78-01
8 Martinez, Edith 12 A.C. Davis 73-08
9 Houston, Zee 12 A.C. Davis 71-00
10 Gonzalez, Lidia 10 Sunnyside 68-09
11 Morfin, Cassandra 11 Sunnyside 61-06

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Medrano, Elias 12 Sunnyside 12.07 2
2 Corbray, Anthony 12 A.C. Davis 12.10 2
3 Sarmiento, Kennedy 12 Sunnyside 12.12 2
4 Wagner, Austin 10 A.C. Davis 12.27 2
5 Moreno, Steven 12 Kennewick 12.40 2
6 Simpson, Bodie 9 Kennewick 12.60 1
7 Deleon, Nicholas 10 Sunnyside 12.64 1
8 Ramos, Devvon 9 Kennewick 12.71 1
9 Madrigal, Mario 11 Sunnyside 12.72 1
10 Brooks, Christian 11 A.C. Davis 12.77 2
11 Harvin, Kingsavardkied 9 A.C. Davis 13.63 1

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Medrano, Elias 12 Sunnyside 23.65 2
2 Wagner, Austin 10 A.C. Davis 24.60 2
3 Ramos, Devvon 9 Kennewick 25.10 2
4 Simpson, Bodie 9 Kennewick 25.12 1
5 Lugo, Sergio 9 Sunnyside 25.34 2
6 Torres, Emmanual 10 Sunnyside 25.59 1
7 Madrigal, Mario 11 Sunnyside 25.63 2
8 Perales, Danny 11 Sunnyside 26.15 1
9 Corbray, Anthony 12 A.C. Davis 26.83 2
10 Harvin, Kingsavardkied 9 A.C. Davis 27.26 1

Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Medrano, Elias 12 Sunnyside 52.60
2 Garcia, Andrew 12 A.C. Davis 55.30
3 Torres, Emmanual 10 Sunnyside 55.55
4 Lopez, Jose 12 A.C. Davis 55.87
5 Cuevas, Eduardo 9 Sunnyside 56.38
6 Ramos, Devvon 9 Kennewick 56.75
7 Perales, Danny 11 Sunnyside 58.35
8 Sanchez, Audiel 9 Sunnyside 58.41
9 Madrigal, Benigno 10 A.C. Davis 58.89

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Moreno, Steven 12 Kennewick 2:08.28
2 Watts, Patrick 12 Sunnyside 2:09.32
3 Knox, Joseph 10 A.C. Davis 2:10.17
4 Schoenwald, Ty 11 Kennewick 2:15.99
5 Rivera, Manuel 10 Sunnyside 2:17.05
6 Moll, Keenan 11 Kennewick 2:18.45
7 Gomez, Caleb 12 Sunnyside 2:26.72
8 Garcia, Anthony 10 Sunnyside 2:26.74

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reynoso, Juan 10 Sunnyside 4:54.58
2 Knox, Joseph 10 A.C. Davis 4:54.72
3 Schoenwald, Ty 11 Kennewick 4:56.54
4 Melchor, Alberto 10 A.C. Davis 5:00.87
5 Gonzalez, Nathan 10 Sunnyside 5:16.09
6 Rivera, Manuel 10 Sunnyside 5:19.29
7 Garcia, Anthony 10 Sunnyside 5:24.16
8 Szendre, Joseph 11 Kennewick 5:29.96

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reynoso, Juan 10 Sunnyside 10:47.31
2 Gonzalez, Nathan 10 Sunnyside 10:59.20
3 Buckley, Collin 9 A.C. Davis 11:17.44
4 Alvarez, Christian 12 A.C. Davis 11:31.61
5 Dimas, Manuel 9 Sunnyside 11:31.68
6 Martinez, Bryan 9 A.C. Davis 11:40.59
7 Szendre, Joseph 11 Kennewick 12:23.68
8 Moll, Keenan 11 Kennewick 13:35.05

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sarmiento, Kennedy 12 Sunnyside 15.63 2
2 Roberts, Kyler 10 A.C. Davis 16.61 2
3 Simpson, Bodie 9 Kennewick 17.94 2
4 Najera, Alfonso 11 Kennewick 18.40 2
5 Gonzalez, Ricardo 11 A.C. Davis 18.62 2
6 Socha, Ryan 10 A.C. Davis 18.83 1
7 Carbajal, Lorenzo 9 Sunnyside 19.68 1
8 Killian, Daniel 12 Sunnyside 20.14 1
9 Harvin, Kingsavardkied 9 A.C. Davis 21.31 1
10 Lopez, Alvin 9 Sunnyside 21.38 1

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sarmiento, Kennedy 12 Sunnyside 42.71 2
2 Simpson, Bodie 9 Kennewick 44.17 2
3 Roberts, Kyler 10 A.C. Davis 46.64 2
4 Killian, Daniel 12 Sunnyside 46.78 2
5 Carbajal, Lorenzo 9 Sunnyside 47.72 2
6 Socha, Ryan 10 A.C. Davis 50.58 2
7 Lopez, Alvin 9 Sunnyside 51.44 1

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sunnyside 'A' 45.54
1) Sarmiento, Kennedy 12 2) Medrano, Elias 12
3) Deleon, Nicholas 10 4) Madrigal, Mario 11
-- A.C. Davis 'A' DQ
1) Corbray, Anthony 12 2) Lopez, Jose 12
3) Brooks, Christian 11 4) Wagner, Austin 10

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sunnyside 'A' 3:51.19
1) Cuevas, Eduardo 9 2) Lugo, Sergio 9
3) Sanchez, Audiel 9 4) Torres, Emmanual 10
2 Kennewick 'A' 4:18.36
1) Moreno, Steven 12 2) Schoenwald, Ty 11
3) Leavitt, Bryce 10 4) Tejada, Cesar 10

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Salmeron, Eduardo 9 Sunnyside 5-06.00
2 Najera, Alfonso 11 Kennewick 5-04.00
-- Salmeron, Rafeal 11 Sunnyside NH
-- Prado, Ruben 11 Sunnyside NH
-- Wagner, Austin 10 A.C. Davis NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schooley, Marcus 11 A.C. Davis 14-00.00
2 Martinez, Michael 12 A.C. Davis 12-06.00
3 Rice, Ryan 11 Sunnyside 11-06.00
4 Tejada, Cesar 10 Kennewick J11-06.00
-- Hernandez, Jesse/Ryan 11 Sunnyside NH

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Corbray, Anthony 12 A.C. Davis 21-11.00
2 Najera, Alfonso 11 Kennewick 19-09.00
3 Garcia, Andrew 12 A.C. Davis 19-07.00
4 Salmeron, Rafeal 11 Sunnyside 19-00.00
5 Salmeron, Eduardo 9 Sunnyside 18-08.00
6 Amaro, Eric 9 Sunnyside J18-08.00
7 Madrigal, Mario 11 Sunnyside 18-00.00
8 Prado, Ruben 11 Sunnyside 17-05.00

Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Najera, Alfonso 11 Kennewick 40-04.00
2 Leavitt, Bryce 10 Kennewick 39-01.00
3 Salmeron, Eduardo 9 Sunnyside 38-00.00
4 Salmeron, Rafeal 11 Sunnyside 37-10.00
5 Tookes, Ocatvious 10 A.C. Davis 36-01.00
5 Lugo, Sergio 9 Sunnyside 36-01.00
7 Prado, Ruben 11 Sunnyside 35-00.00
8 Perez, Charlie 11 A.C. Davis 31-09.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sharp, Travis 12 Kennewick 46-08.25
2 Barajas, Jose 12 Sunnyside 41-01.00
3 Homer, Devon 12 Kennewick 39-04.00
4 Lopez, Efrain 12 A.C. Davis 37-05.00
5 Tookes, Ocatvious 10 A.C. Davis 36-04.00
6 Guzman, Miguel 10 Sunnyside 34-11.25
7 Radillo, Salvador 9 A.C. Davis 32-02.50
8 Perez, Charlie 11 A.C. Davis 31-00.25

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sharp, Travis 12 Kennewick 141-09
2 Cantu, Andres 12 Sunnyside 122-06
3 Bennett, Brian 12 Sunnyside 113-01
4 Almeida, Danny 12 Sunnyside 111-11
5 Cantu, Omar 10 Sunnyside 104-02
6 Barajas, Jose 12 Sunnyside 103-11
7 Perez, Charlie 11 A.C. Davis 102-11
8 Lopez, Efrain 12 A.C. Davis 99-10
9 Tookes, Ocatvious 10 A.C. Davis 95-03
10 Henriquez, Calvin 10 A.C. Davis 82-06

Boys Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sharp, Travis 12 Kennewick 163-06
2 Amaro, Eric 9 Sunnyside 132-04
3 Guzman, Miguel 10 Sunnyside 130-08
4 Daley, Andrew 11 Sunnyside 126-01
5 Cornwell, Micheal 10 Sunnyside 115-02
6 Tejada, Cesar 10 Kennewick 108-03
7 Martinez, Michael 12 A.C. Davis 102-10
8 Madrigal, Fernando 11 Sunnyside 101-00
9 Lopez, Efrain 12 A.C. Davis 95-00
10 Henriquez, Calvin 10 A.C. Davis 89-09