Licensed to Eisenhower High School      HY-TEK's Meet Manager 5/6/2009 07:03 PM
                      CBBN Track & Field Meet - 5/6/2009                       
                     West Valley, Eisenhower and Wenatchee                     
                             Wenatchee High School                             


                      Dual Meet Scores - Through Event 35                      
 
                                     Women                                     
                     Wenatchee   79.00     71.00 Eisenhower                    
                    Eisenhower  113.00     37.00 West Valley-Yakima            
                     Wenatchee  100.00     48.00 West Valley-Yakima            
 
                                      Men                                      
                     Wenatchee   90.00     55.00 Eisenhower                    
                    Eisenhower   83.00     58.00 West Valley-Yakima            
                     Wenatchee  127.00     18.00 West Valley-Yakima            


                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 110 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1  4509 Hunt, Nick          11 Wenatchee                15.92   NWI  2 
  2  4498 Arndt, Andrew       11 Wenatchee                16.18   NWI  2 
  3  4501 Broberg, Curtis      9 Wenatchee                17.08   NWI  2 
  4  4568 Oram, Jeremy         9 West Valley-             17.28   NWI  2 
  5  4570 Risley, Michael     12 West Valley-             17.29   NWI  2 
  6  4559 Hanses, Matthew     11 West Valley-             17.65   NWI  2 
  7  4460 Sanchez, Ricky      12 Eisenhower               17.99   NWI  1 
  8  4571 Risley, Taylor       9 West Valley-             18.42   NWI  2 
  9  4514 Nygard, Brian       11 Wenatchee                18.53   NWI  1 
 10  4450 Hino, Andrew         9 Eisenhower               18.94   NWI  1 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  4479 Ketcham, Audrey      9 Wenatchee                16.93   NWI 
  2  4471 Dorsey, Nicole       9 Wenatchee                17.44   NWI 
  3  4432 Montoya, Jessica    12 Eisenhower               17.86   NWI 
  4  4428 Kinney, Megan       11 Eisenhower               17.99   NWI 
  5  4494 Tonge, Ashley       11 Wenatchee                18.28   NWI 
  6  4478 Johnson, Jenny      10 Wenatchee                18.43   NWI 
  7  4415 Bravo, Katherine    10 Eisenhower               18.63   NWI 
  8  4420 Davison, Jenna      10 Eisenhower               20.45   NWI 
 
Event 3  Boys 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  4457 Newport, Jonathan   12 Eisenhower               11.37   NWI  2 
  2  4521 Sewell, Chaese      12 Wenatchee                11.47   NWI  2 
  3  4445 Esparza, Mike       10 Eisenhower               11.59   NWI  2 
  4  4523 Smith, Garrett      12 Wenatchee                11.90   NWI  2 
  5  4502 Clemans, Kyle       10 Wenatchee                12.04   NWI  2 
  6  4557 Garza, Nathan       12 West Valley-             12.11   NWI  2 
  6  4497 Allen, Jacob        12 Wenatchee                12.11   NWI  1 
  8  4563 King, Max            9 West Valley-             12.12   NWI  2 
  9  4550 Andrews, Gerrick    10 West Valley-             12.15   NWI  2 
 10  4458 Pieti, Dylan        11 Eisenhower               12.32   NWI  1 
 11  4446 Fuerst, Joe         11 Eisenhower               12.55   NWI  1 
 
Event 4  Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  4417 Campbell, Shanai    11 Eisenhower               13.09   NWI  2 
  2  4429 Klingele, Beth       9 Eisenhower               13.26   NWI  2 
  3  4491 Sharp, Ashley       10 Wenatchee                13.45   NWI  2 
  4  4467 Blanksma, Korynn    10 Wenatchee                13.54   NWI  2 
  5  4413 Arnold, McKenzie    10 Eisenhower               13.55   NWI  2 
  6  4487 Pevin, Grace         9 Wenatchee                13.74   NWI  2 
  7  4531 Cluff, Mikele       10 West Valley-             13.82   NWI  2 
  8  4535 Hausken, Keely       9 West Valley-             13.87   NWI  2 
  9  4475 Eller, Stefanie     10 Wenatchee                14.11   NWI  1 
 10  4431 Mendoza, Haydee     10 Eisenhower               14.20   NWI  1 
 11  4538 Kanzler-Harto, Mar  10 West Valley-             14.56   NWI  1 
 12  4534 Hassett, Kimberly   11 West Valley-             15.40   NWI  1 
 
Event 5  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4462 Simison, Bryan      11 Eisenhower             4:36.25  
  2  4442 Chapman, Ryan       12 Eisenhower             4:36.26  
  3  4461 Silva, German       10 Eisenhower             4:36.27  
  4  4524 Smith, Jacob         9 Wenatchee              4:38.97  
  5  4517 Sauer, Michael      11 Wenatchee              4:48.97  
  6  4564 Matheson, Joseph    10 West Valley-           4:49.65  
  7  4444 Cummings, Timothy   10 Eisenhower             4:52.70  
  8  4522 Shales, Tyler       10 Wenatchee              4:53.96  
  9  4573 Stump, Brian        12 West Valley-           4:54.64  
 10  4526 Valdez, Justin      11 Wenatchee              4:57.58  
 
Event 6  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4546 Urlacher, Audrey    11 West Valley-           5:29.71  
  2  4434 Penaloza, Berenice  10 Eisenhower             5:36.05  
  3  4544 Parobek, Margret     9 West Valley-           5:38.94  
  4  4486 Pauly, Skye         11 Wenatchee              5:39.75  
  5  4421 Dill, Destiny       10 Eisenhower             6:03.94  
  6  4433 Montoya, Lisa        9 Eisenhower             6:21.08  
 
Event 7  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wenatchee  'A'                                        43.63  
     1) 4519 Sealby, Jacob 11           2) 4521 Sewell, Chaese 12         
     3) 4523 Smith, Garrett 12          4) 4520 Sealby, Lucas 11          
  2 Eisenhower  'A'                                       45.39  
     1) 4446 Fuerst, Joe 11             2) 4445 Esparza, Mike 10          
     3) 4458 Pieti, Dylan 11            4) 4457 Newport, Jonathan 12      
  3 West Valley-Yakima  'A'                               46.46  
     1) 4550 Andrews, Gerrick 10        2) 4557 Garza, Nathan 12          
     3) 4569 Porter, Ethan 12           4) 4563 King, Max 9               
 
Event 8  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Eisenhower  'A'                                       51.81  
     1) 4429 Klingele, Beth 9           2) 4413 Arnold, McKenzie 10       
     3) 4414 Blanchard, Lizzie 9        4) 4417 Campbell, Shanai 11       
  2 Wenatchee  'A'                                        51.84  
     1) 4491 Sharp, Ashley 10           2) 4479 Ketcham, Audrey 9         
     3) 4467 Blanksma, Korynn 10        4) 4496 Zamora, Maria 10          
  3 West Valley-Yakima  'A'                               51.85  
     1) 4531 Cluff, Mikele 10           2) 4537 Jaeger, Chantel 10        
     3) 4541 Nell, Chelsea 11           4) 4535 Hausken, Keely 9          
 
Event 9  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4519 Sealby, Jacob       11 Wenatchee                49.44  
  2  4507 Helm, Cooper        10 Wenatchee                52.25  
  3  4567 Mellander, Kyle     11 West Valley-             53.13  
  4  4528 Wilson, Spencer      9 Wenatchee                54.43  
  5  4516 Pipkin, Zach        10 Wenatchee                54.59  
  6  4557 Garza, Nathan       12 West Valley-             54.93  
  7  4462 Simison, Bryan      11 Eisenhower               55.24  
 
Event 10  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  4496 Zamora, Maria       10 Wenatchee              1:00.96   2 
  2  4541 Nell, Chelsea       11 West Valley-           1:01.58   2 
  3  4470 Chapman, Tegan       9 Wenatchee              1:02.93   2 
  4  4424 Freeman, Rachel      9 Eisenhower             1:02.94   2 
  5  4542 Olander, Lisa       12 West Valley-           1:03.91   2 
  6  4543 Packard, Ashley     10 West Valley-           1:03.96   2 
  7  4422 Dix, Kelsey         12 Eisenhower             1:04.74   1 
  8  4412 Allen, Katy         11 Eisenhower             1:06.37   1 
  9  4469 Chapman, Kylie      11 Wenatchee              1:07.54   2 
 10  4430 Mares, Brianna      10 Eisenhower             1:08.61   1 
 
Event 11  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  4509 Hunt, Nick          11 Wenatchee                41.31   2 
  2  4568 Oram, Jeremy         9 West Valley-             43.64   2 
  3  4498 Arndt, Andrew       11 Wenatchee                43.77   2 
  4  4514 Nygard, Brian       11 Wenatchee                44.79   2 
  5  4559 Hanses, Matthew     11 West Valley-             45.03   1 
  6  4460 Sanchez, Ricky      12 Eisenhower               45.70   2 
  7  4571 Risley, Taylor       9 West Valley-             46.14   2 
  8  4501 Broberg, Curtis      9 Wenatchee                46.26   1 
  9  4570 Risley, Michael     12 West Valley-             46.40   2 
 10  4450 Hino, Andrew         9 Eisenhower               49.56   1 
 
Event 12  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4415 Bravo, Katherine    10 Eisenhower               47.58  
  2  4471 Dorsey, Nicole       9 Wenatchee                48.83  
  3  4479 Ketcham, Audrey      9 Wenatchee                49.47  
  4  4478 Johnson, Jenny      10 Wenatchee                49.52  
  5  4432 Montoya, Jessica    12 Eisenhower               51.84  
  6  4426 Guilland, Casey     10 Eisenhower               52.72  
  7  4489 Prehm, Christine    12 Wenatchee                54.21  
 
Event 13  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4565 McDowell, Taylor    11 West Valley-           2:01.16  
  2  4442 Chapman, Ryan       12 Eisenhower             2:01.19  
  3  4462 Simison, Bryan      11 Eisenhower             2:04.21  
  4  4529 Zimmerman, Mark     12 Wenatchee              2:05.38  
  5  4500 Boersma, Nick        9 Wenatchee              2:06.42  
  6  4560 Hausken, Ryley      12 West Valley-           2:07.24  
  7  4461 Silva, German       10 Eisenhower             2:11.25  
  8  4576 Halverson, John     12 Wenatchee              2:12.42  
  9  4573 Stump, Brian        12 West Valley-           2:12.45  
 10  4499 Bendito-Zepeda, Ar  10 Wenatchee              2:14.75  
 
Event 14  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4436 Sheffield, Kirsten  11 Eisenhower             2:28.95  
  2  4474 Dye, Anna            9 Wenatchee              2:32.89  
  3  4485 Pauly, Chelan       11 Wenatchee              2:37.31  
  4  4434 Penaloza, Berenice  10 Eisenhower             2:40.72  
  5  4539 Larson, Amy         12 West Valley-           2:49.57  
  6  4439 Thomas, Lindsy      10 Eisenhower             2:52.40  
  7  4433 Montoya, Lisa        9 Eisenhower             2:55.03  
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  4520 Sealby, Lucas       11 Wenatchee                22.56   NWI  2 
  2  4521 Sewell, Chaese      12 Wenatchee                22.63   NWI  2 
  3  4445 Esparza, Mike       10 Eisenhower               23.18   NWI  2 
  4  4457 Newport, Jonathan   12 Eisenhower               23.41   NWI  2 
  5  4558 Goodman, Drew       12 West Valley-             23.52   NWI  2 
  6  4497 Allen, Jacob        12 Wenatchee                24.36   NWI  1 
  7  4502 Clemans, Kyle       10 Wenatchee                24.57   NWI  2 
  8  4557 Garza, Nathan       12 West Valley-             24.58   NWI  2 
  9  4550 Andrews, Gerrick    10 West Valley-             25.15   NWI  1 
 10  4563 King, Max            9 West Valley-             25.17   NWI  2 
 11  4458 Pieti, Dylan        11 Eisenhower               25.32   NWI  1 
 12  4446 Fuerst, Joe         11 Eisenhower               25.38   NWI  1 
 
Event 16  Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  4496 Zamora, Maria       10 Wenatchee                27.27   NWI  2 
  2  4471 Dorsey, Nicole       9 Wenatchee                27.51   NWI  2 
  3  4491 Sharp, Ashley       10 Wenatchee                27.81   NWI  2 
  4  4429 Klingele, Beth       9 Eisenhower               28.03   NWI  2 
  5  4543 Packard, Ashley     10 West Valley-             28.10   NWI  1 
  6  4422 Dix, Kelsey         12 Eisenhower               28.52   NWI  2 
  7  4467 Blanksma, Korynn    10 Wenatchee                28.55   NWI  1 
  8  4535 Hausken, Keely       9 West Valley-             28.58   NWI  2 
  9  4413 Arnold, McKenzie    10 Eisenhower               28.96   NWI  2 
 10  4531 Cluff, Mikele       10 West Valley-             29.19   NWI  1 
 
Event 17  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4524 Smith, Jacob         9 Wenatchee             10:04.42  
  2  4441 Alfaro, Ivan        12 Eisenhower            10:05.76  
  3  4459 Romfo, Andy         12 Eisenhower            10:16.63  
  4  4517 Sauer, Michael      11 Wenatchee             10:25.01  
  5  4564 Matheson, Joseph    10 West Valley-          10:53.71  
  6  4510 Lewis, Judd          9 Wenatchee             11:07.81  
  7  4572 Schneider, Paul     12 West Valley-          11:09.24  
 
Event 18  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4418 Chavez, Mayra        9 Eisenhower            11:51.47  
  2  4546 Urlacher, Audrey    11 West Valley-          12:03.74  
  3  4544 Parobek, Margret     9 West Valley-          12:07.80  
  4  4486 Pauly, Skye         11 Wenatchee             12:10.71  
  5  4480 Kuest, Erinn        11 Wenatchee             12:16.73  
  6  4484 Nordt, Emily         9 Wenatchee             12:22.92  
  7  4436 Sheffield, Kirsten  11 Eisenhower            12:46.46  
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Valley-Yakima  'A'                             1:49.11  
     1) 4535 Hausken, Keely 9           2) 4543 Packard, Ashley 10        
     3) 4537 Jaeger, Chantel 10         4) 4540 Lewis, Kira 12            
  2 Wenatchee  'A'                                      1:52.23  
     1) 4491 Sharp, Ashley 10           2) 4467 Blanksma, Korynn 10       
     3) 4496 Zamora, Maria 10           4) 4471 Dorsey, Nicole 9          
  3 Eisenhower  'A'                                     1:54.40  
     1) 4413 Arnold, McKenzie 10        2) 4422 Dix, Kelsey 12            
     3) 4417 Campbell, Shanai 11        4) 4415 Bravo, Katherine 10       
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wenatchee  'A'                                      3:25.52  
     1) 4507 Helm, Cooper 10            2) 4520 Sealby, Lucas 11          
     3) 4521 Sewell, Chaese 12          4) 4519 Sealby, Jacob 11          
  2 West Valley-Yakima  'A'                             3:34.45  
     1) 4558 Goodman, Drew 12           2) 4567 Mellander, Kyle 11        
     3) 4560 Hausken, Ryley 12          4) 4562 Johnson, Ben 12           
  3 Eisenhower  'A'                                     3:42.15  
     1) 4442 Chapman, Ryan 12           2) 4462 Simison, Bryan 11         
     3) 4461 Silva, German 10           4) 4460 Sanchez, Ricky 12         
  4 Wenatchee  'B'                                     x3:47.16  
     1) 4509 Hunt, Nick 11              2) 4498 Arndt, Andrew 11          
     3) 4514 Nygard, Brian 11           4) 4501 Broberg, Curtis 9         
  5 Wenatchee  'C'                                     x3:53.19  
     1) 4522 Shales, Tyler 10           2) 4529 Zimmerman, Mark 12        
     3) 4500 Boersma, Nick 9            4) 4499 Bendito-Zepeda, Armando 10
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Eisenhower  'A'                                     4:29.43  
     1) 4412 Allen, Katy 11             2) 4430 Mares, Brianna 10         
     3) 4434 Penaloza, Berenice 10      4) 4424 Freeman, Rachel 9         
  2 West Valley-Yakima  'A'                             4:45.87  
     1) 4539 Larson, Amy 12             2) 4546 Urlacher, Audrey 11       
     3) 4543 Packard, Ashley 10         4) 4542 Olander, Lisa 12          
 
Event 22  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4508 Helton, Briggs      12 Wenatchee               136-08  
  2  4463 Soto, Abel          10 Eisenhower              115-05  
  3  4512 Marboe, Michael     11 Wenatchee               113-11  
  4  4454 Martinez, Edward    12 Eisenhower              111-05  
  5  4515 Peven, Ben          12 Wenatchee               111-00  
  6  4465 Valle, Cecilio      12 Eisenhower              104-05  
  7  4556 Devlin, Oliver       9 West Valley-             99-03  
  8  4452 Janosik, Chase      12 Eisenhower               98-07  
  9  4554 Clark, Ryan         10 West Valley-             93-06  
 10  4447 Gallegos, Eliseo    10 Eisenhower               89-07  
 11  4561 Hunt, Justin        11 West Valley-             81-09  
 12  4551 Bonham, Travis       9 West Valley-             73-06  
 
Event 23  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4472 Duhamel, Becky      11 Wenatchee               117-00  
  2  4416 Bush, Jessica       11 Eisenhower              114-05  
  3  4435 Randles, Kayla      11 Eisenhower              100-03  
  4  4423 Frazier, Jazmine    12 Eisenhower               99-08  
  5  4427 Johnston, Carrie    10 Eisenhower               95-04  
  6  4533 Gefre, Aleia        10 West Valley-             86-07  
  7  4536 Herzog, Taylor      11 West Valley-             85-11  
  8  4473 Duhamel, Lindsay    12 Wenatchee                84-05  
  9  4477 Hallberg, Lexxi      9 Wenatchee                78-02  
 10  4549 Winkfield, Quianna  11 West Valley-             70-08  
 11  4530 Albrecht, Paige      9 West Valley-             68-03  
 12  4425 Gilyard, Asia       10 Eisenhower               62-06  
 
Event 24  Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4452 Janosik, Chase      12 Eisenhower              148-04  
  2  4515 Peven, Ben          12 Wenatchee               144-08  
  3  4505 Gibbons, Cody       12 Wenatchee               137-02  
  4  4525 Smith, Keaton       10 Wenatchee               134-03  
  5  4511 Lytle, Russ         12 Wenatchee               125-08  
  6  4551 Bonham, Travis       9 West Valley-            104-08  
  7  4443 Cooper, Mason       10 Eisenhower              103-07  
  8  4555 Couette, Matthew    10 West Valley-             95-06  
  9  4464 Tikhomirov, Max     12 Eisenhower               87-11  
 10  4454 Martinez, Edward    12 Eisenhower               74-05  
 
Event 25  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4487 Pevin, Grace         9 Wenatchee               114-10  
  2  4437 Smart, Anne         11 Eisenhower               97-09  
  3  4549 Winkfield, Quianna  11 West Valley-             97-07  
  4  4483 Nguyen, Kim         10 Wenatchee                96-11  
  5  4536 Herzog, Taylor      11 West Valley-             94-11  
  6  4427 Johnston, Carrie    10 Eisenhower               90-08  
  7  4423 Frazier, Jazmine    12 Eisenhower               76-09  
  8  4490 Schneider, Amber    11 Wenatchee                74-06  
  9  4416 Bush, Jessica       11 Eisenhower               61-00  
 
Event 26  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4465 Valle, Cecilio      12 Eisenhower            44-02.25  
  2  4454 Martinez, Edward    12 Eisenhower            43-11.75  
  3  4508 Helton, Briggs      12 Wenatchee             41-00.50  
  4  4512 Marboe, Michael     11 Wenatchee             40-08.50  
  5  4556 Devlin, Oliver       9 West Valley-          37-05.75  
  6  4463 Soto, Abel          10 Eisenhower            36-05.00  
  7  4456 Murchie, Alex       10 Eisenhower            36-02.75  
  8  4458 Pieti, Dylan        11 Eisenhower            35-06.00  
  9  4561 Hunt, Justin        11 West Valley-          32-11.00  
 10  4554 Clark, Ryan         10 West Valley-          32-08.25  
 11  4551 Bonham, Travis       9 West Valley-          31-02.50  
 
Event 27  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4416 Bush, Jessica       11 Eisenhower            37-02.75  
  2  4472 Duhamel, Becky      11 Wenatchee             37-01.50  
  3  4435 Randles, Kayla      11 Eisenhower            31-07.50  
  4  4423 Frazier, Jazmine    12 Eisenhower            30-09.00  
  5  4425 Gilyard, Asia       10 Eisenhower            28-02.75  
  6  4549 Winkfield, Quianna  11 West Valley-          27-07.25  
  7  4477 Hallberg, Lexxi      9 Wenatchee             26-10.75  
  8  4533 Gefre, Aleia        10 West Valley-          26-03.25  
  9  4530 Albrecht, Paige      9 West Valley-          22-11.00  
 
Event 28  Boys Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  4519 Sealby, Jacob       11 Wenatchee             19-10.25   NWI 
  2  4520 Sealby, Lucas       11 Wenatchee             19-09.00   NWI 
  3  4527 Vega, Christian     11 Wenatchee             19-08.00   NWI 
  4  4502 Clemans, Kyle       10 Wenatchee             19-03.00   NWI 
  5  4558 Goodman, Drew       12 West Valley-          18-05.50   NWI 
  6  4569 Porter, Ethan       12 West Valley-          18-02.00   NWI 
  7  4518 Scroggie, Jake       9 Wenatchee             17-10.50   NWI 
  8  4550 Andrews, Gerrick    10 West Valley-          17-08.25   NWI 
  9  4446 Fuerst, Joe         11 Eisenhower            17-02.00   NWI 
 10  4450 Hino, Andrew         9 Eisenhower            16-04.75   NWI 
 11  4563 King, Max            9 West Valley-          15-11.00   NWI 
 
Event 29  Girls Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  4545 Rezaie, Vida        12 West Valley-          15-00.00   NWI 
  2  4488 Piro, Wyatt         12 Wenatchee             14-11.75   NWI 
  3  4414 Blanchard, Lizzie    9 Eisenhower            14-11.50   NWI 
  4  4473 Duhamel, Lindsay    12 Wenatchee             14-10.50   NWI 
  5  4476 Gibbons, Robyn      10 Wenatchee             14-10.00   NWI 
  6  4429 Klingele, Beth       9 Eisenhower            14-09.25   NWI 
  7  4428 Kinney, Megan       11 Eisenhower            14-05.75   NWI 
  8  4482 Morris, Rachael     11 Wenatchee             14-04.25   NWI 
  9  4540 Lewis, Kira         12 West Valley-          13-08.75   NWI 
 10  4478 Johnson, Jenny      10 Wenatchee             13-07.25   NWI 
 11  4431 Mendoza, Haydee     10 Eisenhower            13-01.00   NWI 
 12  4420 Davison, Jenna      10 Eisenhower            12-06.50   NWI 
 13  4534 Hassett, Kimberly   11 West Valley-          12-01.00   NWI 
 
Event 30  Boys Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  4457 Newport, Jonathan   12 Eisenhower            40-06.50   NWI 
  2  4505 Gibbons, Cody       12 Wenatchee             40-00.75   NWI 
  3  4527 Vega, Christian     11 Wenatchee             39-03.50   NWI 
  4  4569 Porter, Ethan       12 West Valley-          35-00.00   NWI 
  5  4452 Janosik, Chase      12 Eisenhower            33-08.00   NWI 
  6  4451 Hino, Jacob          9 Eisenhower            32-10.00   NWI 
 
Event 31  Girls Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  4488 Piro, Wyatt         12 Wenatchee             33-01.75   NWI 
  2  4473 Duhamel, Lindsay    12 Wenatchee             32-03.75   NWI 
  3  4428 Kinney, Megan       11 Eisenhower            31-03.50   NWI 
  4  4426 Guilland, Casey     10 Eisenhower            30-10.50   NWI 
  5  4414 Blanchard, Lizzie    9 Eisenhower            30-03.00   NWI 
  6  4475 Eller, Stefanie     10 Wenatchee             30-01.00   NWI 
  7  4489 Prehm, Christine    12 Wenatchee             28-06.50   NWI 
  8  4438 Suarez, Maria       10 Eisenhower            27-08.75   NWI 
  9  4419 Christensen, Valer  11 Eisenhower            26-07.00   NWI 
 --  4534 Hassett, Kimberly   11 West Valley-                DQ   NWI 
 --  4540 Lewis, Kira         12 West Valley-                DQ   NWI 
 --  4545 Rezaie, Vida        12 West Valley-                DQ   NWI 
 
Event 32  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4525 Smith, Keaton       10 Wenatchee              6-00.00  
  2  4498 Arndt, Andrew       11 Wenatchee              5-08.00  
  3  4442 Chapman, Ryan       12 Eisenhower             5-06.00  
  4  4513 Moss, Jefrey        11 Wenatchee             J5-06.00  
 --  4451 Hino, Jacob          9 Eisenhower                  DQ  
 
Event 33  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4481 Leiber, Hannah       9 Wenatchee              4-10.00  
  2  4440 Wilson, Cecily      11 Eisenhower             4-06.00  
  3  4534 Hassett, Kimberly   11 West Valley-           4-04.00  
  4  4432 Montoya, Jessica    12 Eisenhower            J4-04.00  
 --  4479 Ketcham, Audrey      9 Wenatchee                   DQ  
 --  4495 Wicheta, Sarah      11 Wenatchee                   DQ  
 
Event 34  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4453 Keeton, Joseph      10 Eisenhower            12-06.00  
  2  4506 Harris, Trace       11 Wenatchee            J12-06.00  
  3  4575 Wolff, Evan         12 West Valley-          11-06.00  
  4  4562 Johnson, Ben        12 West Valley-          11-00.00  
  5  4503 Covey, James        12 Wenatchee             10-06.00  
  6  4451 Hino, Jacob          9 Eisenhower            10-00.00  
  7  4553 Clark, Dan          12 West Valley-           9-00.00  
 --  4504 Faulkner, Cory      10 Wenatchee                   DQ  
 
Event 35  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  4438 Suarez, Maria       10 Eisenhower             8-06.00  
  2  4431 Mendoza, Haydee     10 Eisenhower             8-00.00  
  3  4440 Wilson, Cecily      11 Eisenhower            J8-00.00  
  4  4468 Buchanan, Mcaliste  10 Wenatchee              7-06.00  
  5  4481 Leiber, Hannah       9 Wenatchee             J7-06.00  
  5  4419 Christensen, Valer  11 Eisenhower            J7-06.00  
  7  4412 Allen, Katy         11 Eisenhower             7-00.00  
 --  4538 Kanzler-Harto, Mar  10 West Valley-                DQ